Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

domika9
14. júl 2010

@surviver presne som si myslela že to može byť aj tym on nema ani dasna opuchnute ani červene

cikyta
autor
14. júl 2010

@domika9 no presne Domi.Tiež mi nemala opuchnute dasienka a ked jej začal rašiť prvý zubok,tak jej to spuchlo,zostalo slizké ako slimáčik,horuce a veru sme riadne teplotkovali.Zo zubku mala zatial najvyššiu teplotu čo kedy mala.

cikyta
autor
14. júl 2010

Sisa mi začala včera-tak mierne a dnes už poriadne opakovať slovíčka.Doteraz to boli len také slabiky a zrazu celé slová čiste a jasno,ako napríklad AHOJ atd...Je to uplná sranda.Ako keby spoznávam jej hlas,jej reč.Už to nieje len talsadafafsafs. 😀 😀 😀 😀 😀 Ešte vravím:
-Podaj mi kofolu-a ona mi ju poda.
-podaj ockovi mineralku-a ona poda.
-A daj macovi piť čajík a ona mu tlačí svoj pohárik a robí zvuky že: mlask mlask...akože pije.
Normálne zíram,ako mi rastie pred očami a ja nestíham.Mám ju furt zá bäbätko 😀

jennys
14. júl 2010

Ahojte kočky. Ja len v skratke lebo som príšerne unavená. Dnes ma prepustili domov, ale budem chodiť k malým do nemocnice od rána tam budem do večera. Taže: 4.7.2010 sa nám cisárskym narodili: Samko 2130g, 45 cm a Vilko 2070 g a 45 cm. Obaja su v poriadku, ja som sa 5.7.2010 narodila druhýkrát, museli ma znova operovať lebo som mala krvácanie do brušnej dutiny. Takže asi toľko v skratke. Ležala som na pooperačke asi týždeň, chlapcov som videla až na tretí deň, dovtedy len vo foťáku na fotkách. Keď bude čas napíšem viac. Zatiaľ dobrú noc.

zefa
14. júl 2010

@jennys ty si ma počula? 😀 😀 ešte raz srdečne gratulujem,mali pekné miery..a že Samkoooo?si mi spravila radosť 😵 😵 .až mi zle ostalo,že krvácanie do brucha 😔 mojko sa dak dokopy,kým máš malých v nemocke..a kôli čomu sú?..júj držkám palčeky,nech ste skoro všetci ok
@cikyta ja som si aj poplakala,ked mi tak 1x poriadne povedali niečo...to je taký pekný pocit 😵 ..no a máte sa po chlebe 😉 😀 😀 😀
my sme dnes boli s deťmi na štrkoviskách a skoro hrozilo nocovanie vo vode..raz darmo..sú v znamení rýb 😀 😀 😀

cikyta
autor
15. júl 2010

@jennys
Gratulujeme ti Jennys,
k dvom nádherným chlapčekom,
želáme im vela zdravia,
vela sily drobčekom.

Sú to tvoji Samko,Vilko,
dala si im krásne mená,
nech ti robia iba radosť,
ved si teraz šťastná žena.

Nech je na nich Lucka dobrá,
nech je pyšná sestrička,
nech ich stále ochranuje,
kočka jedna maličká.

lienika
15. júl 2010

@jennys gratulujem k drobčekom, prajem im veľa veľa zdravíčka a tebe aby si sa dala rýchlo do kopy a mohla si vychutnávať starostlivosť o detičky...a Lucka ti už hádam aj pomôže 🙂 🙂 🙂

domika9
15. júl 2010

@jennys držte sa , ale som rada že ste ako-tak ok 😉

zefa
15. júl 2010

ahojte
ako sa máte v tomto pekle? 😝 😝 tu vyzerá,že možno aj sprchne

jennys
15. júl 2010

Ahoj kočky, ďakujem krásne za gratulácie a teda @cikyta úžasná básnička, tú malým určite napíšem do albumu, no super.

@zefa, no som rada že som ti Samkom urobila radosť, proste tie mená sme vybrali s mužom spoločne a keďže sme sa v týchto dvoch dokonca zhodli tak sme ich dali a už sme nevymýšľali nič iné. No a to krvácanie do brucha radšej ani nejdem opisovať, proste bola som na tom dosť zle, dostala som trinásť transfúzií a môžem len ďakovať všetkým darcom krvi...

lucula73
15. júl 2010

@jennys aj ja sa pripájam,gratulujem ku chlapčekom....ty len veľa oddychuj,nech si čoskoro fit 😉
@zefa no toto teplo mi radšej ani nespomínaj.....ja to neznááááááááááášam 😠 ..mám rada leto,ale toto je veľa už aj na slona 😀
my sme dnes boli v ZA..malý v aute na klíme,ale total mokrý,dva razy som mu prezliekala bodynko,nechápem,ako sa tak mohol dopotiť....ani uložiť som ho nemohla,už spí,ale asi dlho nebude 😒

wolfskinka
16. júl 2010

ahojte ...

TAK A SME KONECNE DOMA,

najskor DAKUJEM VSETKYM ZA GRATULACIE, nejdem menovat, aby som na niekoho nezabudla, velmi sa tesime , ze je vsetko ok a ze Matejko je zdravy

Matej spinka už 4 hodiny, tak len na rychlo, každú chvilku sa zobudi ... dnes ho pichali do paticky, hlavicky a este aj očkovali a cistili pupcek tak je zmordovany, dam fotky ked ich budem mat stiahnute

Porod bol v pohode, o 2,00 v noci mi odtiekla voda, o 2,30 sme boli v porodnici, od 3,00 do 5,30 ma nechali trapit s kontrakciami a sekcia bola o 6,00 som isla na sal a 6,05 bol Matej na svete, sekciu som mala v spinalnej anesteze, tak som ho hned videla ked ho vytiahli z bruska. Uplne bezproblemovy porod, az na tie bolesti, ani spinalku ked mi pichali tak som necitila, co uz mi islo brucho roztrhnut.

Ja sa citim dobre, beham uz od druheho dna po sekcii, doktorka povedala, ze na mne ani nevidiet že by som bola po sekcii, jediny problem mame s papanim, mliecka mam dost, stale mam pretecene tricko, akurat ho Matej nechce, naucili mi ho v porodnici na flasu s Bebou, tak sa trapime pri kojeni, vobec nechce tahat, ale odstrekujem tak dostava moje mliecko, ale bude to este trapenie kym ho naucim na kojenie, ale aspon ze mam dost mlieka

zatial tolko, neskor sa ozvem ...

cikyta
autor
16. júl 2010

@zefa to sprchnutie nás len lizlo a nič z toho ☹
wolfi-odpísala som v inej teme.

dunda80
16. júl 2010

@wolfskinka -super,že už si doma 😉 Tak si to pekne všetko zvládla 🙂 dávajte na seba pozor a dúfam,že čoskoro začnete pekne kojiť 😉 tešíme sa na fotky 🙂)

wolfskinka
16. júl 2010

@dunda80 no tak v to dufam aj ja ze sa chyti, ale zvolili sme taktiku, dnes prvy krat dostal odstrieknute mlieko doteraz mal len bebu a moje mlieko vypluval, ale teraz vecer spapal 45ml, tak zachvilu odtrieknem aby mal zase 45 na noc

cikyta
autor
16. júl 2010

@wolfskinka a ponukaj mu hlavne prsník,lebo bábätká su prešpekulované.Väčšina z nich ked zistí aké má "čaro"flaša a lahke pitie z nej,už sa nechcu potom velmi namáhať saním z prsníka. 😉

zefa
16. júl 2010

ahojte
@cikyta...tu nepršalo vôôôbec..sme tu všetci nakladaný vo vlastnej šťave 😠 😝 😝
wolfi....aj ja som najprv chcela spinal,potom som si rozmyslela,že si radšej pospím 😀 😀 😀 ...som rada,že ste ok
no moji múdry rodičia kúpili deťom trampolíny..samozrejme,že dve!!!..kam to mám dať?????..by vás piclo 😝

cikyta
autor
16. júl 2010

@zefa k nim 😀

zefa
16. júl 2010

@ cikyta by sme potrebovali vysťahovať suseda z garzonky 😀 😀 😀

cikyta
autor
16. júl 2010

@zefa on to ešte sám nevzdal pri tvojich dvojičkách-uragánikoch? 😀

zefa
16. júl 2010

@cikyta to je vojak z povolania 😉 ...môj a detský bľakot ho snáď tak nevytáča,ako bľakot nadradeného 😀 😀

lucula73
17. júl 2010

@wolfskinka vitaj na nete 🙂 ..hlavne sa držkajte a ako ciky napísala,skús mu ponúkať len prsník,inak absolutne nechápem,ako mohli začať s bebou ešte v porodnici,keď máš mliečka dosť 😠
to odsávanie ťa dlho nebude baviť a je to strašná oštara,viem,o čom hovorím 😒 🙂

domika9
17. júl 2010

@jennys pre pana jana 13 transfuzii ???? to čo s tebou porobili v tej nemocnic ? čo ťa zle zašili či čo po porode?

domika9
17. júl 2010

@zefa tvoj muž je tiež gumeny? 🙂

domika9
17. júl 2010

inač to počasie - milujem teplo ale ked možem byt pri vode ale takto som det a Matuško ani nehovorím

domika9
17. júl 2010

wolfi vitaj no to kojenie čo ti poviem trapenie to je naš drobec si včera zmyslel že nechce cicu 😢 ale dnes som ho spon trochu prinutila a odsavam uvisím ako to dalej pojde ale mam tušenie že dole vodou ☹

lucula73
17. júl 2010

@domika9 ☹ ..no to je tak,fľaša a cica nejdú nejak dokopy,česť výnimkám 😒

ja som bola na preventívke v štvrtok,a doky mi robil aj sono prsníkov,predtým sa ma nepýtal nič na kojenie,však počkám,čo mi povie 😀 ...a on že...aké naliate,vy kojíte ešte?? ,tak toto sme tu už dávno nemali,po polroku a kojiť 😠 že ma chváli 🙂 ...ja som sa nepriznala,že odsávam a dávam z fľaše,nechala som ho v tom,nakoniec je to úplne jedno,.....a to som si chcela dať pichnúť injekciu na zastavenie laktácie,lebo ma to vrcholne nebaví a hlavne nemám čas....no keď ma tak pochválil,nemohla som to spraviť 😠 😀 ...keby vedel...

zefa
17. júl 2010

@domika9- bol gumený,už je 7 rokov drevený 😀 😀 😀 😀 😀.(už je civil,ho prepustili).to som písala o našom susedovi

domika9
17. júl 2010

@lucula73 my ideme teda riadne z kopca ale už to neprežívam nejako hlavne aby mal plne bruško a bol spokojny ved o to ide
ja tie neviem čo mam skor robiť či pratať či variť alebo zabavať Matuška či žehliť či prať alebo sa baviť s cickami hlavne že sadím pri pc ale ked mne je tak brutal teplo že sa mi nič nechce ale mam odsate 😀

aaaa Matušenko je hore 🙂

domika9
17. júl 2010

@zefa 😀 že dreveny

a Matušenko ešte driemka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre