Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

domika9
28. júl 2010

u nas je psí čas takže asi ani dne nepojdeme von 😒

cikyta
autor
28. júl 2010

Ahojte.Hlásim noc plnu zvratov 😠 😠 😠 😠
Do pol 3 som pochodovala po byte,čo sa mi nedalo spať a ked už prišli driemoty,tak hned po pol 3 sa mi zobudila Sisa tak "navždy",že sa mi ju už nepodarilo uspať a do 5 sme sa s nou hrali aj s mužom. 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

Hilfeeeeeeeeeeee 😲

kamka17
28. júl 2010

ciky...no k tomuto už nemám slov 😒 ☹ 😒 lebo to už si v stave, že si taká unavená, že nevládzeš ani spať a organizmus to veru už asi dlho nezvládne...skús si dať večer makového odvaru alebo nejaký uspávak, nech sa konečne vyspíš...a Silvinke treba vysvetliť, že unavená mamina je zlá mamina, tak nech sa herečka trošku aj ona uvedomí 😅
tak dúfam, že dnes to už bude lepšie 😉 a ani trochu ti nezávidím to nevyspatie, dopriala by som ti aj týždeň spánku, nech si zas pekne oddýchnutá

zefa
28. júl 2010

ahojte
hlási sa druhá mátoha...ja detto čo ciky...ked konečne zaspím cica 2x mlieko 😠 😝 😝 o 5.30 budík na brigádu,prídem domov a zas do 23.00 fungujem(variť ,oprať ap)...
ciky príď pôjdeme to Krajkovi zavesiť na krk a my si v izbe(alebo na sále )pospíme 😉 😀 😀 😝

cikyta
autor
28. júl 2010

@zefa 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jennys
28. júl 2010

Ahoj kočky, no baby tie noci nezávidím, som zvedavá ako to bude u nás. My sme teda od včera doma. Prvá noc našťastie celkom pohoda, aj ked Samko dlhšie plakal až jačal, asi mal koliku alebo čo, masírovali sme bruško...dnes zasa hodinu keď prišiel muž z práce ale vyzerá že je teraz kľud. Kúpili sme mu aj čajík, tak som mu trochu dala že mu to pomôže. Včera pil ešte aj Bebu čo nám dali domov z nemocnice tak asi mu nesadlo to miešanie s mojim mliekom, ktovie. No ale chlapci sa musia snažiť piť, lebo okrem môjho mlieka nič nemajú. Hádam si zvyknú ale všimla som si že lepšie pijú ako v nemocnici. Tam boli zvyknutí dosť na fľašu, ja keď som ich kojila tak ma niekedy odignorovali, že sa vôbec nechceli prisať alebo ak sa aj prisali tak keď im to najviac tieklo tak pustili alebo pili krátko a boli hneď unavení. Tak uvidíme. dnes bola doktorka, predpísala aj nutrilon aby sme mali pre istotu. Zajtra ich odvážim či vôbec niečo pribrali. No idem lebo niekto plače.

romy01
28. júl 2010

ahojte kocky

teda som tu nebola asi tyzden a asi sem pridem zas az o tyzden. Ja som kompletne rozbita - uz len cakam kedy zaspim postojacky. Maly je sice super - klop, klop, ale ja som spachtos a prerusovany spanok ma ubija. A tak som sa tesila na vikend reku si oddychnem ked je mm doma - ale prd, musela som sa starat o dve deti -
Nejdem vas ani citat, lebo pri tom tu odpadnem, ale zbadala som basnicku pre nasu cikytu - tak aj ja gratulujem k meninam 🙂

baby sa chcem spytat - ako a kedy sa zmenila stolica vasmu babatku ? Lebo moj drobec mal v kazdej plienke prazenicu a z nicoho nic ma len jeden krat za dva dni a zmenila sa aj konzistencia - take lepkave - je to ok ?

romy01
28. júl 2010

baby dik za info ohladne grgania - moj drobec stale moc negrga ale zacinam mu rozumiet. Ked krici " geee" tak je to bud papat alebo grgat. Tak ked papa a zakrici " geee" dam ho grgnut a on fakt grgne.

zefa
28. júl 2010

@cikyta ani tak Krajkovi nie ako embryol.tie to tam "miešali"...ako odškodné budem požadovať malú fľašu rajského plynu...ked bude brutál zle so mnou Nancy dostane dávku 😉 😝 😀 😀 😀

cikyta
autor
28. júl 2010

@zefa 😀 😀 😀 😀 Nancy he tá horšia??? 😀 😀 😀 😀

@romy01 Sisa mávala tiež raz praženicu,raz len taku vodu...atd....V nemocke mi vôbec nekakala a veru raz som si aj vymyslela,že kakala 😅 a ono je to tak,že bud je mliečko take,že ho bábo strávi celé a už netreba z neho stolicu,alebo ho celé nestrávi a stolica je.A keby mi aj 2 týždne nakakala vo veku tvojho Timka,tak je OK.To mi vravela aj dr.aj Annag tu z MK.

zefa
28. júl 2010

@cikyta Samko spinká od 5 mes.celučkú noc..môžu aj delá strieľať,má na saláme

lucula73
28. júl 2010

no dievčatá,máte to fakt perné...snáď z toho tie deťúrence vyrastú......my spíme celkom ok,klop,klop..ale však všetko sa može ešte sto razy zmeniť 😝..

@romy01 no ja som spala prvé tri mesiace skoro furt,zaľahol malý,aj ja....tiež som spachtoš a strašne mi chýbal ten súvislý nočný spánok....

jankajs
28. júl 2010

Ahojte, len som nakukla, máme z helíku nášho synčeka. Niektoré píšete o BEBE, ja som ju mala, kým sme sa nerozkojili, lebo malý šiel nakoniec cisárskym a vždy mi po vypití BEBY strašne plakal. Bolelo ho bruško. A na prdíky sme mali vibrujúce sedátko, to sme zapli a po chvíli bolo počuť ako črievka povoľujú 😀 . Na príkrmy sme prešli poctivo v pol roku, kamarátka v 4 mesiacoch (boli na UM) a jej drobec lepšie potom jedol ako ten náš. Ten náš doteraz robí drahoty namiesto toho, aby sa najedol ako "človek". 😒 Držte sa, hlavne maminy s dvojčiatkami a buďte radi, že ich máte. My sme zaváhali, dali len jedno a po čase, keď sme šli po súrodenca sa ani jedno neuchytilo. A keď vidím, ako malý šalie za inými deťmi, obíjala by som si hlavu o stenu, že sme nedali hneď dve, mohol mať kamaráta domka. ☹

lucula73
28. júl 2010

@zefa ale s tým vašim nočným papaním si neskúšala nič urobiť?viem,že je to ťažké,ale nancy určite nie je hladná a je to zo zvyku...veď aj ty sa potrebuješ vyspať......a nemohol by jej dať aspoň občas tú fľašu mmm,aby si nemusela vstávať?ježiš,ja by som asi odpadla.......a ja keď som nevyspatá,vždy chytím takú migrenu,že mi pomože len ibalgin zapitý silnou kávou...a veru zo začiatku som to párkrát urobila,hádam to malému neuškodilo.....

máte moj obdiv,naozaj,všetky,čo ponocujete 🙂 ..

zefa
28. júl 2010

@lucula už som to tu písala,že všetko možné aj nemožné...my máme služby pri nej...v utorok,piatok,sobotu má nočnú mm 😉 😀 😝 ale aj tak som vyšťavenéá za celé 3 roky spím asi tak 4 hod.denne...ako zvykneš si,ale tvoje telo zapisuje a účtuje..mne už idú upomienky 😀 😀 😀 😝 😠

domika9
29. júl 2010

baby neviem ako by som to zvladla ja fakt si to neviem predstaviť dufamže Matuškovi ostane takyto spanok ešte dlho budí sa maximalne 4x za noc ale väčšinou 2-3x


@jankajs a nad dalším pokusom ste neuvažovali? či mate vyčerpane všetky 3?

cikyta
autor
29. júl 2010

Mne sa takto zmenila Sisa v den 6 mesiaca ☹ Dovtedy bola v noci hore len 1 krát o 3 na didu,inak vôbec.

Konečne nepršíííííííííííííííííííí 😅

domika9
29. júl 2010

ciky aj u nas sa vyčasilo

cikyta
autor
29. júl 2010

@domika9 No a ja všetky kratke tričká v žehlení...reku aj tak teplo skoro nebude 😅 No musím ich vyňurať von.....

domika9
29. júl 2010

ciky 🙂 ja momentalne žehlím na pokračovanie nahadžem na kopu a vždy ked mam čas požehlím par veci a dnes ma čaka asi 4-5pračiek vyprať včera som nechala Matuška mm a šla som na nakup no Matuškovi som kupil asi 20veci ak nie viac aj taku fasa kombinezu na zimu taka som vytešena

musím vam napísať čo sme dnes s Matuškom vyviedli v obchode rano sme vstali o pol 7mej napapali sme sa teda Matuško sa napapal a už nechcel velmi ležať v posteli tak sme sa poobliekali a šli sme na nakup kedže doma ničoho nebolo ani šunka ani pečiva tak som ho dala do autosedačky a šli sme do potravín (tu u na ssu take maličke že s kočiarom sa tam neda ísť tak musím zakaždym nechať kočiar von preto ta autosedačka že tu vezmem do ruky ) a tak sme pekne pri obchode odparkovali podvozok a hajde na nakup jednou uločkou som s autosedačkou v ruke neprešla tak som sa vybrala druhou a tam bolo naukladanych vela mineralok a ja som o to zavadila s autosedačkou a všetko začalo padať ako domino 😀 😀 😀 😀

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cikyta
autor
29. júl 2010

@domika9 Co vy budete vyvádzať,ked Matusko podrastie ??? 😅 Zvalíte celý obchod 😀 😀 😀 😀 😀 😀

@katarina33 Už bude dobre.To očkovanie je niekedy horor,ale už bude dobre dalšiu noc.Držím palčeky............

My sa ani neočkujeme a ringlujeme stále ☹ A 2 noc nám už nepomáha ani cecok 😠 toho som sa bála,že už ani cecok nepomôže.čo potom? 😔

jennys
29. júl 2010

@cikyta keď už ani to nepomáha tak je najvyšší čas dámu naučiť zaspávať samu, prípadne nechať aj chvíľku vyrevať, my sme to urobili u Lucky dve noci a bol pokoj. Stačí ju tak nechať 5 min, potom ísť k nej, zobrať na ruky...znovu uložiť a znova, intervaly predlžovať, malo by to časom zabrať, ale maximálne nechať plakať 15min viac nie.

jankajs
29. júl 2010

@dominika9 - ani nie, toto "drahé" dieťa stálo nielen veľa peňazí (čo tam po nich, však zarobíme), ale aj veľa životov. Jedenásť detí sa obetovalo, aby jedno mohlo uzrieť svetlo sveta. 😔 A tak namiesto jedenástich darčekov kupujem na Vianoce jedenásť sviec pod kríž na cintoríne ☹ . Až umriem, potom uvidím svoju blonďatú modrookú futbalovú jedenástku a budem si ich môcť pomojkať ako toto moje dvanáste. Nie. Stačilo. Ak bude ďalšie dieťa, tak osvojené. 😉

cikyta
autor
29. júl 2010

No to my by sme tam rozložili 26 sviečok 😅 ...

domika9
29. júl 2010

@jankajs ☹ ale aj osvojiť sa da ako píšeš aj to je cesta 😉

zefa
29. júl 2010

čaute
tu fasa prší 😠 😠 ..a to sme chceli zajtra niekam na výlet ☹
@jankajs ja som si vždy dávala vložiť dve a práve tieto som chcela po jednom,pretože to už bol posledný pokus preplatený poisť. 😉 a p.Košarišťanová toľko do mňa húdla až som ju poslúchla a dala zas dve 😉 ,takže vlastne ona môže za to ,že nespím 😉 😀 😀 😀 😀 😀 😀 . a ked ma vidia ich stále naháňať ,sa len smejú. 😠 😠 .ale zas ako strašne som rada a nemenila by som to ..ja som akčný typ a s jedným by som sa nudila 😅 😅 ..ked som bola malá ,naši známi mali chalanov dvojičky a ešte staršiu dcérku a ja som im dosť chodila pomáhať a už vtedy som chcela mať dvojičky,takže mi v Heliose splnili detský sen 😉 😀 😀 😝

cikyta
autor
29. júl 2010

Aj mne splnili sen ☹ Co je to to SEN????????????

Ešte furt mi skáče po hrbe krpatá ☹ A to spala len 20 minut na obed !!!!!!!!!!!!!!!!! 😠

lucula73
29. júl 2010

@cikyta -vy nemáte fakt režim....s tým musíš niečo spraviť,dokedy chceš takto existovať?inak to čo písala jenys,aj my sme to tak skúšali pri Veronike,u nás to trvalo dlhšie,ale zabralo...skús ju nechať,nech sa vyreve,stav si intervaly,kedy za nou pojdeš,pohladkaj,polož naspať a o chvílu zas....ono by to časom malo zabrať,pochopí,že má spať,ale chche to hlavne pevné nervy a nedať sa vytočiť a obmakčiť plačom 😒

zefa
29. júl 2010

@cikyta no to už je ale fakt sen!!!!!!!..naši už síce haji od 20:30 ,no ale extra duracelka by už mohla aj vypnúť...ciky ja by som to už riešila s dokinou..sú aj homeopatiká na nespavosť u detí ,ale môžu ich až od 2,5r od 1-2,5 na odporúčanie lekára.no ona by ti vedela najlepšie povedať....ako my toto nemáme...Nancy si síce pýta 2x mlieko,ale ona ho vypije a spí ďalej,len mne zas chvíľu trvá ,kým zaspím...to je taký prerušovaný spánok..nikdy sa nechcela hrať alebo podobné

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre