Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

cikyta
autor
11. aug 2010

Dnes presne pred 2 rokmi som mala ET 6 dnovej Silvinky 😀

Všetko najlepšie Zuzičkám !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

zefa
11. aug 2010

@cikyta všetko najlepšie tehula 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Zuzkám všetko naj

domika9
11. aug 2010

ježkove husličky tak teraz to bolo dobre zefa ja som si prečítala najskor tvoj príspevok a div mi oči nevypadli ja že ciky čaka babo 🙂

cikyta
autor
11. aug 2010

😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

jennys
11. aug 2010

@cikyta ale to vážne?
Inak kočky, pozdravujem, ja som sa dlhšie neozvala, máme problémy s Vilkom. Od minulého piatku je v nemocnici. Vracal nám dve hodiny po jedle, najskôr sme mysleli že reflux ale nezabral ani Nutriton na zahustenie a keďže neprijímal žiadne tekutiny a báli sme sa ho tak nechať do rána, zbalili sme sa a vo štvrtok večer išli na pohotovosť. Poslali nás do nemocnice že to môže byť pylorostenóza, my sme dúfali že sa to nepotvrdí. Nechali ho tam, napichli na infúzku lebo už ani krv mu zobrať nemohli a ráno keď sme prišli sme sa dozvedeli že sa diagnóza potvrdila a musia ho operovať. No nervy, viete si predstaviť...na obed v piatok ho operovali lebo inak ako operačne sa to odstrániť nedá. Teraz je to už fajn, ešte je trochu opuchnutý ale že zo zajtrajších odberov sa rozhodne kedy asi pôjde domov. My dúfame, že do konca týždňa už bude doma, inak chodíme do nemocnice každý deň doobeda a poobede, aj mliečko mu odstriekavam čo sa dá, lebo Samko mi dosť aj vypije ale na pol dňa má vždy. Už aby sme ho mali doma, bez neho to tu nie je ono.

jennys
11. aug 2010

@zefa ako brigáda? Ešte makáš? A to sa dá stíhať?

cikyta
autor
11. aug 2010

@jennys čo je to za chorobu? moc držím palce ☹

jennys
11. aug 2010

http://www.choredieta.sk/index.php/brucho/pylor...

a to domika dobre napísala, že čakáš bábo? či ako to mám chápať? kde si o tom písala?

cikyta
autor
11. aug 2010

@jennys Uplne prvý príspevok na tejto strane píšem,že dnes pred 2 rokmi mi vložili Sisu atd...................Zefa mi odpísala..................a Domika to pochopila trošku inak zo začiatku,takže FOOOOOOOOOOOR.

cikyta
autor
11. aug 2010

@jennys Fuha.Dosť sa to podobá klasickemu refluxu,no toto je vážne,lebo dieťa neprijíma už potravu,kdežto pri refluxe prijíma a dokonca až moc.
Takže Vilkovi želám skore vykurírovanie a už žiadnu neplechu v brušku.Mojko drobučký ☹

domika9
11. aug 2010

@jennys držím pace aby ste boli všetci čoskoro spolu a Vilkovi skore uzdravenie , bože take babanko maličke a take starosti ☹

zefa
11. aug 2010

@jennys božinku ešte nie ste domka...tááák silno držím Vilkovi palčeky aj na nohách,borátko moje ☹
ja chodím na 2 brigády..a stíham to vďaka mojej mame,pretože sa mi stará o deti...a ja potom večer doma mám 3 brigádu 😉 😝 😝 ...ale ak si to niekto nerozmyslí,tak čoskoro ma stretnete v Mt v Lidli za pokladňou 😉 🙂 ...včera bol pohovor a rovno mi dali papiere na vybavovačky...zajtra idem na vstupnú prehliadku do ZA...no nie je to bohviečo,ale z niečoho žiť musíme....doteraz nás stravovali moji rodičia 😢 😢 ...a som rada,že po pol roku hľadania práce sa niekto ozval,takže som to brala aj za takýchto podmienok...musíme sa prispôsobiť 😔

cikyta
autor
12. aug 2010

Nevyšlo nove mama a ja? Kedy má byť nove čislo?

domika9
12. aug 2010

ciky vždy na začiatku mesiaca vychadza ak sa pytaš koli tej fotke tak to až na začiatku septembra lebo v augustovom vyhlasili tu suťaž s tou temou

ciky maš ip

jennys
12. aug 2010

@zefa to fakt? A to budeš mať už trvalý pracovný pomer či zas len brigádu? Akurát som pozerala leták a hovorím mužovi že v Lidli sme už dlho neboli. Potom ťa tam prídem možno pozrieť v rámci vychádzky, že ako ti to tam ide. Ale z vlastnej skúsenosti viem, že za pokladňou teda nič moc, tiež som si to vyskúšala ale ja som robila v DM Drogerie ešte keď to v MT len otvorili. Chodili sme vypomáhať otvárať pobočky aj v iných mestách. Vydržala som tam rok.

@cikyta nové čislo bude až koncom mesiaca, teda septembrové, tak si ešte dva týždne počkáš.

No inak my asi tak, že počítame že ani zajtra Vilka nepustia domov. Dnes mu brali krv a má nízky hemoglobín. Ale dobré je že už nemá infúzku. Škoda, dúfali sme že na víkend ho už budeme mať doma, zas mám dnes po nálade. 😢

cikyta
autor
12. aug 2010

Díky za info o časopise. 😉

@jennys To mi je luto,že Vilko ešte bude v nemocke,ale ber to tak,že cez výkend má byť škaredo,pršať a tak sa mu tam bude aspon dobre spinkať a ked výjde na druhý týžden slniečko,tak vám doma výjdu dve...teda,jedno z nich príde 😉

jennys
12. aug 2010

@cikyta dúfam, že máš pravdu, len mne je ľúto že je tam chúdáčik sám aj keď teraz pribudli na izbu dve ďalšie bábätká, také 4-5 mesačné, no ale čo ked inak to nejde. Ostať by sa tam dalo len s jedným a o druhého sa tiež treba starať. Ukľudňuje ma jedine to, že aj teraz boli obaja tri týždne v nemocnici bezo mňa a keď kŕmiť som ich chodila cez deň a Vilko celý deň aj tak prespí. Keby bol taký veľký ako tie 4-mesačné bábätká tak by som pri ňom určite chcela ostať.

cikyta
autor
12. aug 2010

@jennys Presne tak.On spinká.Ešte velmi nevníma,že tam je sám,žeby sa nudil atd...Je malinký a má to svoju výhodu v tomto.Nič neboj , ešte si užijete jeden druheho do sýtosti ajajáj!!!!!!! 😉

zefa
12. aug 2010

@jennys je to na trvalý pomer,lenže ja sa budem stále obzerať po niečom menej náročnom a hlavne jednosmennom 😉 .............je mi ľúto Vilka....ale ak leží na detskom skús sa pýtať k nemu aj so Samkom................teda ja ked som bola so Samkom na detskom 1x kôli laringitíde,Nancy tak doma za ním plakala,že nám skoro už horúčky dostala...som to povedala doktorke a ona,že ak chcem ,môžem zobrať aj ju,že mi dajú izbu s dvoma postielkami,len aby boli spolu...ona bola taká zlatá chápajúca dvojičkovský syndrom 😉 🙂 ..našťastie nás mohla už na druhý deň pustiť domov,takže ked prišiel mm s ňou pre nás,oni sa hodili kolo krku a tak sa stískali,že dokine slzy vybehli..a nám tiež.......hoci sa doma hryzú,bijú,lúbia sa...aj si to niekoľkokrát denne povedia...že Samko/Nancy ľúbim ťa 😵 😵

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
domika9
13. aug 2010

@katarina33 my už nejaky čas spavame aj na boku ale na bruško nedavam koli SIDS a na bok sa začal otačať sam a niekedy takto zaspava ked na chrbate vystraja tak ho dam na bok a zaspinka za chvílu (teda zatial nam to tak funguje 😀 ) ale nespinka tak celu noc raz je na jedno boku potom na chrbte potom na druhom boku 😉 nejako ho nenutim aby spal na chrbte aj sa mu lepšie prdka ked je na boku

jennys
13. aug 2010

Kočky ahojte, super správička, Vilka nám dnes dali domov, ja som dúfala že piatok trinásteho ma nesklame ako to bolo u mňa vždy. Tak sa teším 🙂

@katarina33 ja dávam chlapcov spať v rôznych polohách a spia aj na brušku. Ale na bruško ich dávam len cez deň a my máme aj tie monitory dychu ale aj tak ich občas idem kuknúť do spálne. Deti treba polohovať aby nemali zležané hlavičky a tiež aby hlavičky neotáčali teda nepreferovali len jednu stranu. Dávam spať aj na bok.

@zefa tak to nie je zlé ale popri tom si môžeš nájsť aj niečo iné a hlavne na jednu smenu. Potom keď tam budeš robiť tak mi aspoň napíšeš či sa tam dá prejsť s dvojičkovským kočíkom, dakedy by som tam zbehla lebo som už dlho nebola. Dnes som bola tak v Kaufalnde, v pohode sa tam dá prechádzať ale pri pokladni je to fakt natesno. Ale prežila som, kúpila som čo som chcela a išli sme preč.

domika9
13. aug 2010

@jennys no talke male babenka musič polohovať ty ale ked už si vie sam hlavičku otačať tak už to nevplyvníš lebo si ju dava raz na jednu a raz na druhu stranu ale tak celkovo spinka aj na boku

domika9
13. aug 2010

a hodila som nejake fotečky do albumu
kto nema adresu ppovedzte

jennys
13. aug 2010

No, už sa to tak nedá ovplyvniť to je pravda, ale dá sa dať nejaká zábrana a neotočí sa tak alebo dáš hračku na tú stranu kam chceš aby bolo dieťa otočené. Alebo priebežne otočíš kým si ju zasa neotočí. Nám Lucka tak otáčala na jednu stranu a museli sme potom kvôli tomu cvičiť vojtovku dovtedy kým nezačala chodiť.

jennys
13. aug 2010

Domika pošli mi prosím ťa na IP. Vďaka.

domika9
13. aug 2010

ja som polohovala ked bol ešte maličky ked bol v perinke tak som ho tak davala aby nemal prewležanu a aj som mu včera pozerala že aky tvar hlavičky ma tak sa mi zda že v pohode tak podla hmatu rovnaku jednu aj druhu stranu

jennys
13. aug 2010

tak to je potom v pohode, ale aj tak to treba sledovať a na bruško tiež treba dávať kvôli tomu aj aby sa dieťa snažilo prevrátiť, my sme Lucku na bruško moc nedávali a potom s tým bol problém, keď sme ju začali dávať aby sa sama dvíhala tak revala lebo v tej polohe sa jej nepáčilo, teraz si na to už dám pozor.
A inak kočky taká pikoška z nemocnice. Bola tam mamička s jedným 4mesačným dieťaťom a prišla za ňou doktorka, že teda s čím majú problém prečo sú tam tak keď to rozprávala tak s mužom sme len krútili očami. Ona od troch mesiacov začala dávať trvanlivé mlieko, skoro som odpadla. že mu tak dávala tri týždne a potom prestala. Dieťa malo nejaké kŕče, že stuhlo a nevedeli prečo a keď sme tam boli minule tak som sa jej pýtala že či už zistili príčinu a ona že pravdepodobne preto že mu dávala to mlieko. No chápete? Trojmesačnému dieťatu krabicové mlieko? A ešte ho doktorka pozerala a že má zležanú hlavičku...ale to mlieko to som ešte nikde nepočula také malé dieťa.

domika9
13. aug 2010

@jennys čo ti nato poviem niekto nema ani snahu si čo-to prečítať alebo sa aspoň opytať čo take bao potrebuje -nikto nepadol učeny ž neba ale nepripraviť sa za 9 mesiacov na to že do rodiny pribudne maly človiečik je vrcholne nezodpovedne ☹

domika9
13. aug 2010

@jennys maš v ip

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre