Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

denis19
5. nov 2010

@cikyta jé zrovinka na vánoce? ale to je pro nej asi nejlepší termín co??? no neboj už to nejak ze siskou zvládnete a budete se o tatínka starat...a fakt ,že je to chlap.....no coment 🙂

zefa
5. nov 2010

@denis19 ja som na lopte bola s deťmi skoro od narodenia...najprv som ich tam dávala chvíľku na bruško,chvíľku na chrbátik,postupne ako rástli a silneli som ich posúvala hore dole za nohy a posádzala aj samých aj mne na kolenách sedeli...no hopsala len tak jemne aby sa im mozoček netriasol a nevracali ,keď sedeli tak som ich aj do strán kolísala,neskôr krúžila koľko sa dalo...to neboli ani cviky,len také "posúvanie na lopte"...a dodnes sa na nej radi "váľajú" 😉 ..keď som chodila do poradne a dokina mi vravela,že sú vrtuľky,som sa priznala,že ich dávam na loptu a ona ma za to pochválila,že tak preto sú taký čipernejší...nuž ťažko povedať,či to mali geneticky dané,alebo pomohla trochu aj lopta,či to bolo dané tým hrkaním skúmaviek aby sa vajíčko oplodnilo a toto bol následok 😉 😅 😅 ...každopádne neublíži

surviver
5. nov 2010

ahojte 🙂
@kamka17 ,tak super,že ste už doma,Paulinka musi byt zlatušik,lebo dnes sme šli popod vaše okna a žiaden plač sme nepočuli 😀 😉 ...tak nech rychlo nabehnete na nejaky ten režim a snad už čoskoro pokočikujeme spolu..velmi sa na vas tešime 🙂 😵 🙂

lucula73
5. nov 2010

kuk 🙂
ten panelák má hrozne dlhú reklamu 😠

lucula73
5. nov 2010

jej,tak Paulínka je už doma?to je super....@kamka....a ešte odsávaš,či ako papáte? 🙂

surviver
5. nov 2010

@lucula73 ja som spokojna, aspon si stihnem natriet rohlik,alebo umyt jablko 😀 😉

lucula73
5. nov 2010

@surviver 🙂 ...ja chrúmem čipsy 😀 ..ale jablko by mi viac prospelo..všetky veci sa mi nejak zbehli 😠

fopardi
5. nov 2010

@lucula73 podobne teiž som chrumala

lucula73
5. nov 2010

@fopardi 🙂 ..už som skončila,aj fatru som už pila,nejak mi nesadli.... 😠

surviver
5. nov 2010

@lucula73
@fopardi no vam dnes ide babule 😉 😀

surviver
5. nov 2010

a sladke sničky všetkym 😔 🙂

lucula73
5. nov 2010

@surviver 🙂 a ty čo ešte nespíš?ja som našla práve jedny zimné topánky,skoro ako nové..asi ich malému kupim,do kočiara budú stačiť 😉

fopardi
6. nov 2010

ahojte peknu sobotienku prajem 🙂

chorale1
6. nov 2010

ahojte,
tak ja som včera pochodila po meste darčeky som nekupila ale zasa som si ja konečne po dlhej dobe dopriala a kupila som si zateplené nohavice ku kočíku lebo tiež sa mi všetko nejako zbehlo a kupila som si takú peknu vestičku s ružičkou nech som konečne pekna. dnes mám toho veľa a tak sa mi nechce, periem, prach mám všade kde sa pozriem no proste hroza.takže vás opušťam papa

lucula73
6. nov 2010

@chorale1 ja som tiež nič nekúpila....nemám si čo obliecť na krstiny,ale ani netuším,kde to pojdem zháňať....akurát som prezerala skrinu dnes,keby som kúpila nohavice čierne,tak na vrch by som dačo vysnorila... 😝 ...bože ja musím schudnúť,to takto ďalej nepojde veru 😠

cikyta
autor
6. nov 2010

Ahojte. A ja chcem pribráááť 😢

chorale1
6. nov 2010

@cikyta tak mi ti s luculkou darujeme pár kileček. mne zostalo ešte nejakých 6 kg navyše ale ja spolieham že ked prestanem kojiť, malý začne behať a ja za ním že to schudnem. možno si to iba myslím 😀 , ale načo potom toľko pekných vecí v skrini 😒 a mne tak chutí papať 😅

denis19
6. nov 2010

také pridávám cikytke pár kileček....... 😀

domcek
6. nov 2010

@cikyta tak potom stymi rukami vazny problem. Ale hadam zvladnete.... 😝 😀
Mne idu kilecka dole este 3 a som na povodnej vahe. Uz zumbujeme aj na brusne tance chodim.
TAkze kila traste sa. 😀

zefa
6. nov 2010

ahojte
no ja som za 2 mes.v robote schudla 7,5 kg 😝
práve som sťahovala fotky z mobilu bo už sa mi nedá fotiť

denis19
6. nov 2010

@zefa dikas za rady, provozuji to s malou a je na fitlopte moooc spokojená, že mne to nenapadlo dríve a to sjem trubka chodila cvičit iv tehuhu na fitloptu!!!nevadí, dnes jsem pridala ty zádiška a to byla také spokojená a normálne dnes ráno se dala na bok!!!!!sice na manželské posteli, takže to mela jednodušší,ale dala 😀 a celý den se o to snaží i na zemi, nepodarilo se zatím,ale pomaly chlopi rastúúúú 🙂

kamka17
6. nov 2010

pekný večer prajem všetkým 🙂
tak som sa tu aj dostala, lebo dnes nám montovali konečne skriňu do Paulínkinej izby, tak to tu mám jak po výbuchu ale neska už nerobím nič ani bohovi, šak aj zajtra svitá a som unavená...a šak Paulínka to nejako vydrží aj v tomto bordeli, ona má svoju vaničku z kočíka a svoju postieľku 😀 a ja tu mám z toho nervy, ale kašlem na to
no a keby ste chceli vedieť, tak malá je fest zlatá...klop, klop...akurát včera poobede som ja bola fest nervózna, tak aj ona bola mrchavá a skoro tri hodky mi nespala, ale zato v noci bola úžasná, bublinka, tak dúfam, že jej takýto stav vydrží čo najdlhšie...dnes inak celý deň drichme, dokonca aj pri jedení, tak hádam jej nebude nič, keď je taká spavá...žltá neni, tak hádam žltačku nechytila
@lucula73 no odsávam veru postivo...chcela som napísať veselo, ale až také veselé to neni...dávam jej najskor cicík, z toho čosi potiahne, len netuším koľko, lebo nemám váhu...ale veľa asi nie, lebo potom z fľašky zje skoro celú dávku, ale tak verím, že čím ďalej tým to bude lepšie a odsávanie úplne odstavíme...ale zatiaľ fungujeme poctivo na odsávačke, aj odsávačka funguje 😉 😉
@surviver no ak ste šli okolo poobede, tak asi popod nesprávne okná, lebo od tej 17.00 do tej 20.00 to bolo u nás ozaj že zúfalé
😒 a tiež sa teším, že začneme kočíkovať, zatiaľ máme vaničku na spanie v obyvke 😅
jaj a bola som včera u Beníčkovej, je zlatá, ale tá sestrička 😠 😠 aj drahý hneď povedal, že čo to je za kravu...doležitá jak 5Sk na ceste...ale doležité je to, že mi dokyna požičia váhu pre malú, kvoli tomu jedeniu, nech viem, koľko si vytiahne z cicíka

hihi a práve tlačím trošku čipsov...tiež ma napadne vyjedať skor hovadiny ako zdravé veci...šak to tak aj vyzerá, ale asi som od porodu trošku schudla, lebo som sa natlačila do riflí, čo mi boli predtým voľné...ale nevážila som sa od porodu, tak neviem, ako je to s kilami...ale tie ja vačšinou ani neriešim, riešim to len ohľadom oblečka, či mi je dobré alebo nie, vtedy viem, že som pribrala

no som sa rozkecala 😅 , ale šak človek si potrebuje pokecať... 🙂

kamka17
6. nov 2010

inak v nemocke nám dali také lajstro, že čo všetko máme užívať a kam všade treba ísť...mám z toho celkom dobrý hokej a paniku, takže survi, ak nebudem niečo vedieť, tak ti volám 😉 😅

denis19
6. nov 2010

@kamka17 tak držím palečky ať Paulínka krásne roste a uchová si klidnou povahu co nejdéle....... 🙂a neboj....to co Ti dali v nemocnici ..to je asi seznam povinných návštev u lékaru pro nedonošené deti,ne???? neboť ten jsem fasovala i já a ted už má karolínka pul roku a už s tím konečnekončíme,ale nachodili jsme se po ruzných ambulancích fest...

kamka17
6. nov 2010

@denis19 no presne, to je zoznam vyšetrení pre nedonosené detičky, ale ani trochu sa na to neteším, lebo sme si v nemocke užili dosť dlho a mám z toho paniku behať stále kade tade s takou malou bublinkou a ešte k tomu teraz v zime...hádam na nič pri tom nezabudnem

zefa
6. nov 2010

@denis19 jééééjda ani nevieš ako si ma potešila 😵 😵 😵 ,jáj však jej daj odo mňa božtek šikulke

denis19
6. nov 2010

@kamka17 všude vás vezmou prednostne, vždy když se budeš objednávat, ikdyž oni to budou vedet, tak jim rekni ,že jste rizikový novorozenec aoni vás berou hned jak príjdete do čekárny, aspoň u nás to tak je..jedine na hematologii nás nechali 4 hodiny čekat!!!! a to jen proto , že nejaká kráva (pardon za výraz) sestrička nerekla primárce, že jsem tam ,ona zapomela!!! ale jinak pohoda.....co vám vše naordinovali? potom se nelekni, že pozvánky k lékarum vám budou chodit i domu ..jen aby jsi vedela......a neboj to vše zvládnete, je toho hodne na začátku a potom kolem pul roku,ale potom je klid..jestliže se nic nevyskytne a to se ani vám nic nevyskytne..tak pohodička 🙂
@zefa vyridím, jen už usnula spánkem spravedlivým, dnes je vzhuru od 03:45 a behem dne si dohromady dala cca 2hodinky spánku, tak je jak po flámu...slečinka 🙂 a ješte ji dnes asi nezapasoval príkrm....už asi budu fakt kupovat jen bio zeleninu nebo skleničky Hipp...z ostatních ji je trochu težko a je neklidná...je to možné či si to nahováram jen???

fopardi
6. nov 2010

@lucula73 ach toto si hovorím každy den a zatym si dam nejaku maškrtu a aby neostal nahodou otvoreny balíka tak to zjem cele a je jedno či sladke alebo slane ja mam občas z toho riadnu depku kolko važim nemožem tomu niekedy ani uveriť že som nejakych 6rokov dozadu mala 54kg a mala som pocit že som tučna a dnes ? naposeldy čo som sa važila 79kg !!!! fakt si priadam ako nejaky slon ☹ na každej fotke si pripadam ako nejaky tank s 8 podhrdlinami 😢

ciky mile rada by som ti aspon 15-20kg dala len ako by sme to poriešili pošlem ti poštou ?

no a aby som nehladlovala tak zajtra si dam nejaku maškrtku ku kavičke za obedom toto je moj dnešny vytvor

fopardi
6. nov 2010

j a kramušky ešte nemam -ale nemala y som byť tehotna robila som si dnes test tak zase sa mi asi len vratilo pco alebo anovulačny cyklus

fopardi
6. nov 2010

bože baby treba mi isť umyť podlahy ale sa mi taaak nechce ☹ no musim sa k tomu ešte dnes dokopať

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre