Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

cikyta
autor
12. mar 2011

@domcek Stellke a Silvinke nepomože nič. Ani diazepam 😝 Je to zbytočné. Oni su taká divná,vzácna odroda 😀

liviaf14
12. mar 2011

čaute 😵

@domcek
@lucula73 gratulujeme k samostatnému chodeniu detičkám, dúfam, že aj my sa skoro pridáme. 🙂

my sme mali otrasnú uplakanú noc, ale večer po 2 kojeniach keď aj tak malý nezaspal, tak som ho nechala samého uspať sa na našej posteli, trošku poplakal, prevracal sa hore-dolu, ale nakoniec zaspal sám a bez cici!!!! super úspech u nás! ale aj tak bol po hoďke hore a takto to pokračovalo až do rána, ale už som potom dávala cici radšej, aby rýchlejšie zaspal. a dnes doobeda bol ako z divých vajec, asi tie ďasienka bolia drobca malého, zatiaľ máme poriadnu vonku iba 1 zub..... sa ešte natrápime 😔
konečne som si popresádzala nejaké kvietky vo vnútri čo mám. vonku je krásne, ale u nás fúka nenormálny vetrisko, skoro ma tam uchytilo aj s kvetináčmi 😀

cikyta
autor
12. mar 2011

No ja až teraz varím druhý chod. Bez muža,Sisa spala do 10 rána,upratať,do obchodu,uvariť a hlavne sa s nou hrať,lebo ma stále volá,alebo mi pchá nos do všetkého. Donesie stoličku a už ju mám pomaly vycapenu hore na kredenci medzi vriacimi hncami a ostrými nožami 😠
Hádam to dovarím tak,aby sme išli von ešte za svetla 😠

@liviaf14 Tak ak by som videla niečo čiernovlasé,dlhovlasé , ako letí a drží sa kvetináča , môžem ti zamávať,hej ? Budeš to ty ? 😀

liviaf14
12. mar 2011

@cikyta ano ciky, kľudne mávaj 😀 😀 😀 😀 neviem, či si aj metlu nemám zobrať so sebou 😀 😀 😀 😀

bberika
12. mar 2011

@fopardi Jasne,ze pridem...ved uz patrim medzi vas 🙂

domcek
12. mar 2011

@cikyta veru mas pravdu zvlastna je to odrada tie nase dve krasky. 😀
@liviaf14 neboj drobca budes cochvyla nahanat po byte.. 😵
Ja som prisla predchvylkou z prechadzky. Mala zadriemala tak idem zehlit.
Majte sa vecer sa hadam ohlasim ked bude uz klud.

bberika
12. mar 2011

@surviver
@zefa Dakujem vam za odpovede,uz som kludnejsia 🙂

chorale1
12. mar 2011

ahojte,
takže hlásim že som ešte doma, ešte som neni na psychiatrii ale krok po kroku a za chvíľu aj to bude 🙂 my sme dnes pokračovali v zúrení a plakaní a vrieskaní a neviem čoho ešte a navvyše aby toho nebolo málo spali sme za celý deň hodinu 😠 takže som ako vycicaná. ocko bol u našich lebo zabíjali prasiatko takže sme bojovali spolu my dvaja 😒 ale jedna dobrá správa - oblečiem už rifle čo som nosila pred tehu 🙂 🙂 🙂
dobrú noc idem nasledovať toho malého čerta 😉

fopardi
12. mar 2011

ahojte tak my sme dnes mali hrozny den drobec bol dnes velmi zly 😒
ach tie zuby ☹

domcek
12. mar 2011

@chorale1 pozdravujeme Adamka, nech si neberie priklad so Stellky s nespinkanim.
@fopardi daj mu nurofen alebo panadol. Predsa aj ty si zuriva ked ta bolia zuby.
Ja som to tiez urobila a mala bola hned spokojnejsia. 😵

cikyta
autor
12. mar 2011

@bberika Ahoj a VITAJ U NAS 🙂 Normálne nestiham na všetko reagovať...tak oneskorene:
Tak ako Zefa vraví,len do 12 týždna. Potom to už neuživaj,lebo to škodí bábätku. A vysadzaj postupne ku koncu . (tiež som brala len utrogestan vaginalne)

cikyta
autor
12. mar 2011

@chorale1 Nádych...výdych...to prejde... Prejdite sa ku nám do mesta na druhý týžden a hned vám bude lepšie obom....také spestrenie dna+bude tvrdší spánok z unavy 🙂

fopardi
12. mar 2011

@domcek ked som ho dala spať tak už je to ok nebudi sa tak mu nejdem davať ale keby sa budil tiež byx som mu isto dala

domcek
12. mar 2011

@fopardi 😉

kamka17
13. mar 2011

pekný deň prajem, dnes je zase krásne 😎 😎 😎 , tak valíme von...aj keď ma nádherne chytila moja milovaná alergia, oči ma tak režú, že by som si ich najradšej v kuse šúchala, ale potom je to ešte horšie 😖 😖 ale tak doma sa mi nechce sedieť
a práve kukáme, že čo je v spálni taký kľud a malá zaspala sama v postieľke 😕 😕 to sa jej ešte nestalo, lebo väčšinou ju odvalí až po kojení v košíčku, ale asi bola od tej 5.15 už unavená, lebo mám dojem, že nedriemala odvtedy...nie ako ja 😅
no a tie vaše zúbkové peripetie...držím palce, nech to všetkým drobcom čo najskôr prejde... 😉 😉
a som sa chcela ešte opýtať, ako to vidíte s tým stretkom v bojniciach??? lebo včera som to drahému nadhodila, nech sa reku dopredu prichystá aspoň psychicky 😵 😵

cikyta
autor
13. mar 2011

Ahojte.
Stretko bude ok a my osobne sa prispôsobíme ktorýkolvek mesiac. Podmienkou je po 15.-tom v mesiaci po výplate 😀

kamka17
13. mar 2011

žienky a ešte ak by ste mi vedeli poradiť, resp. povedať, či sa pri kojení môžu používať masti typu heparoid, ibalgin a spol.... lebo buď mám len presilenú ruku alebo nejaký zápal žily, bolí ma ako fras a neviem, čo si mám na to dať... 😒 😒 ☹ ☹
@cikyta teším sa, keď konečne zas uvidím Silvinku... 🙂 🙂

cikyta
autor
13. mar 2011

@kamka17 Ibalgin môžeš a tu druhu masť nepoznám 😒

domcek
13. mar 2011

@kamka17 heparoid je lokalna zalezitost. Podla mna mozes. Ale ak mas pribalovy letacik tak pozri si.

domcek
13. mar 2011

@kamka citala som pribalovy letak, tak v tehotensve aj pri kojeni sa moze uzivat kratkodobo.
dlhodobo len pod dozorom lekara.

kamka17
13. mar 2011

@domcek
@cikyta okej, dikes, lebo ja príbalové letáky zásadne vyhadzujem 😅 😅 😖
inak možno si budete myslieť, že som vadná, ale myslím si, že by mohlo trochu zapršať, lebo tento prach čo je všade, tak ma z neho ide urvať...chvíľu som vonku a už ho mám plné oči, uši a všetky ostatné otvory...a ešte keď zafúka do toho ten vietor, tak je to koniec 😒 😒
a dúfam, že tá moja herečka dnes bude v noci dobre spať, lebo za celý čas v kočíku toho moc nenaspala 😕
no a zajtra máme prvý veľký sviatok...6 mesiacov 🙂

fopardi
13. mar 2011

ahojte my sme boli dnes na plvarni nech sa drobec trochu vyblazni neskor pridam fotky 😉

surviver
13. mar 2011

pekny večer babulky 🙂 ..no fakt tie zubule aj nas dnes trapili,vonku sme ani nespali ...ale teraz už hajame,takže chvilka volna aj pre maminu konečne nastala

Kamka všetko naj naj naj k 6 mesiačikom a poriadne to oslavte aj s Paulinkou,nech ma pekne zažitky 😉 😵

surviver
13. mar 2011

@fopardi už sa tešime na fotečky 🙂

fopardi
13. mar 2011

@kamka17 ach ale to zbehlo... už pol roka... 🙂

domcek
13. mar 2011

@kamka17 tak ja som maniak na pribalove letaky. MM vravi, ze si mozem robit doktorat... 😝
A Paulinke vsetko naj k 6mesiacikom.
Nasa kraska tiez uz hajka dnes sme ju totalne vycerpali cele doobedie bola s tatinom a hafanom vonku.
A poobede absolvovala velku prechadzku a dve navstevy.
Takze uvidime do kedy bude spat.. 😅

lucula73
13. mar 2011

@domcek takže na vašu platí len pohyb,pohyb,pohyb 🙂

zefa
13. mar 2011

ahojte
ja len na skok
včera sme boli von a dnes mi Nancy kašle trochu,tak zajtra mm ide k dokine s ňou...ja idem po týždni do roboty...ako na just 😠
aké stretko v Bojniciach? nestíham čítať dozadu

surviver
14. mar 2011

pekne ranko 🙂 ...a snad aj den bude teplučky,aj ked niekde hlasia dažd 😠 ,ale aspon bude Kamke vyhovene a bude to mat lepšie s alergiou 😉

kamka17
14. mar 2011

@surviver dik, že so mnou súcitíš 😉 😉
@zefa to bola nedávno tu taká úvaha, že sa už toľko chystáme na riadne stretko, že teda teraz, keď už sú skoro všetci drobci na svete, tak by sme sa mohli aj stretnúť a tie bojnice sú také najideálnejšie, lebo však je to skoro v strede všetkých ciest...tak dúfam, že sa potom aj vy pridáte 😉 😉 a ako malá??? dúfam, že to nebude nič vážne a že nenakazí zas celú rodinku 😅
a pekné ránko aj my prajeme

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre