Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

cikyta
autor
20. dec 2009

No Domi 😀 😀 😀 😀 😀

wolfskinka
20. dec 2009

ahojte

baby ake vitaminy sa uzivaju v druhom trimestri, este mi zostalo jedno balenie babyplanu a potom su ake najlepsie vitaminy neviete poradit ?

domika9
20. dec 2009

wolfi ja beriem maternu tak mi odporučal moj doktor aj hematologička

wolfskinka
20. dec 2009

maternu dobre dik za tip

domika9
20. dec 2009

že je tam dosť vela železa mi povedala hematologička a ako iste vieš železo v tehotenstve chyba tak je fajn že je ho tam viac 😉

wolfskinka
20. dec 2009

ja som pozerala na nete tak materna

wolfskinka
20. dec 2009

a este som nasla aj calibrum mami

domika9
20. dec 2009

no to je asi jedno ktore si kupiš ked tak možeš aj striedať 🙂

wolfskinka
20. dec 2009

domi pojdem do lekarne a uvidim co budu mat

cikyta
autor
20. dec 2009

Raz mi tu v lekárni povedal lekárnik,že nemá malé balenie materny(to som išla do 2.trimestra)lebo vraj......už to ani nejdu objednávať,lebo sa tam našlo niečo škodlivé.Skoro ma vystrelo!Tak som mu povedala,že ved 3 mesiace to jem a teraz čo?!Prečo je to škodlive atd...? Povedal,že on nevie.
Tak som išla do dalších dvoch lekární a tam to vôbec nemali.
Tak som si kupila calibrum mami a v treťom trimestri som len občas zhltla vitamín,lebo som počula,že sa potom rodia velké deti a po tom som ozaj netužila,zvlášť ked bola Silvia už "pekná"v 7 mesiaci.
Toť len moja skusenosť.

lucula73
21. dec 2009

dobré ránko 😉

wolfi,ja som tiež počula,že s tými vitamínmi sa to nemá preháňať....mne doktor na začiatku predpísal k.listovú a vit. E 400,povedal,že to úplne stačí....samozrejme pri pestrej strave.....
a pri prvom tehu som užívala femibion a potom calibrum mami,no ten femibion má údajne najlepšiu využiteľnosť tej kys.listovej...pred časom to aj tija rozoberala..niekde to našla.....

surviver
21. dec 2009

ahojte..tu už všetci vianocujete??? tak pekny den vsetkym 🙂 😵 🙂

lucula73
21. dec 2009

survi - ja veru oddychujem,cez víkend som bola u našich,lebo nám montovali tie dvere,máme tu síce strašný bordel,ale ja na to kašlem,bolí ma brucho,celý víkend...tak som si povedala,že neupratujem,čo stihne moj mm spraví a hotovo.. ☹

domika9
21. dec 2009

lucula ja som tiež brala ten femibion prve tri mesiace a myslím že aj mesiac pred otehotnením ale ti poviem že je to dosť brutal drahe
hm ja vitamíny musim jest pretože mam malo železa a aj b12 mam velmi malo od januara budem musieť asi injekčne tak sa začnem pekne gulatiť 🙂

domika9
21. dec 2009

lucula už si objednavala z toho kojeneckeho? čo si spomínala že ešte pred vianocami by si chcela ?

lucula73
21. dec 2009

domi nestihla som,asi to nechám až medzi sviatkami,mne je jedno kedy to príde,len aby mi tú objednávku zobrali....ja som mala totiž v pláne najprv popzerať zvyšné krabice s vecami,aby som vedela,čo mi asi treba,ale som sa k tomu zatiaľ nedostala,no asi sa ani nedostanem...

a ten femibion je drahší,ja viem,ja som ho brala tiež len na začiatku tehu,potom som prešla na ten calibrum..

surviver
21. dec 2009

luculka ale Ty ešte berieš magnezko? tak ak ta boli brucho,tak len radšej vela lež,ved vianoce prejdu aj ked sa to nebude ligotat od poriadku....potom si to upraceš,radšej neriskuj,aby si nemusela utekat do nemocky cez sviatky...ja tiež ležim,lebo na mna ide nejake prechladnutie,či čo...nechapem ,ved skoro nikde nechodim...

lucula73
21. dec 2009

survi,ja ho práveže neberiem nejak pravidelne,len keď ma bolelo brucho,tak som si dala,ja mám totiž pocit,že je úplne jedno,či ho beriem alebo nie....ale od soboty som si dala pre istotu,mňa strašne bolí okolo pupka...keď som sa pýtala dokiho minule,tak mi povedal,že to može..no neviem...už ma to bolelo menej,teraz zase viac...

domika9
21. dec 2009

ja čo som si zisťovala o tom femibione tak vraj sa nejako lepšie rozklada a je učinnejší hlavne ked ma niekto trombofine mutacie tak som si ho kupovala ale okrem toho som brala aj E-čko aj pyridoxín aj kys. listovu aj B12 a postupne som to všetko vysadzala a prešla som na maternu no a teraz to B12 ale hlavne že som už davno preč z prveho trimestra
lucul ja tiež budem objednavať medzi sviatky ja myslím že ked daš objednavku do konca roka a tam zadaš ten kod tak to budu akceptovať a už je len na nich kedy to vybavia

surviver
21. dec 2009

možno Ti tam ťaha maternica,alebo nemaš nejaku jazvu?Pod nou ,tiež može byt niečo šikmejšie prirastene a hned sa to prejavi ako bolest 😒 Ale hlavne vela lež,tym si neuškodiš iba ak pomožeš 😉

surviver
21. dec 2009

dobre babulky tak ja idem ležat...ešte večer vas pridem skontrolovať 😉 😀

romy01
21. dec 2009

ahojte tehule.
wolfi ja prave dokkoncujem ten baby plan a kupila som si jedno balenie calibrum mami na jeden mesiac. No stalo to skoro 10EUR takze nebudem brat dve tybl denne ale len jednu a natiahnem to na dva mesiace. Ved aj v strave je dost vitaminov. Inak pocitam s tym ze ked ho doberiem, ze uz asi dalsie kupovat nebudem. Je to predrazene a navyse si vezmi nase mamy - tie nebrali nic a boli sme v pohode, no nie ?

lucula73
21. dec 2009

romy - tak jedna tableta ti naozaj stačí.... 😉

aj ja idem oddychovať,potom ešte nakuknem...

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
surviver
21. dec 2009

no tak vela ste toho nepopisali 😀 Ale každy asi finišuje pred vianocami 😉

ja tiež beriem to calibrum mami,a tiež niekedy len 1tbl a niekedy nič,podla toho kolko ovocia v ten ktory den zjem 😎 . A niekedy si ešte dam vit.C klasicky 100mg,ako prevencia pred krvacanim a na spevnenie sliznic...

domika9
21. dec 2009

ahojte tak ja som dnes bola na nakupoch a kupila som aj pre drobca taku hrkalku a deku a jednu košielku tak som tym spravila radosť aj sebe 😉

surviver
21. dec 2009

domika,teraz asi budeme kupovat viac drobcom ako sebe a budeme z toho nadšenejši ako ked sme sebe kupili 😀

domika9
21. dec 2009

presne tak survi a tu deku som kupila s 50 percentnou zlavou iba za 4 eura tak nekup to když to je tak levní 😀 😀 😀

surviver
21. dec 2009

hej to viem ,ono vždy poteši,ked sa podari v zlave niečo pekne kupit...ja sa tešim,že tesco bude robit vypredaje po zime 😉 Len som zvedava ako tam budem chodit,ked drobec bude ešte taky malinky,ale hadam ho tatko postraži a ja pôjdem na vypredaje 😀

surviver
21. dec 2009

dobru nôcku všetkym 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre