Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

cikyta
autor
20. jan 2010

jej Lucul...Matusko si krásne hajká a ani neni vidieť,ža by sa narodil o 6 týždnov skor.Je taký pekný spokojnučký 😉

Bože stále si pchá tá moja krpana nohy pod gauč a potom vzdychá a mrnčí,lebo sa jej nedaju vytiahnuť 😀 A ked jej idem pomôcť tak sa rehlí na celé bezzube ustočká!!!

Romy-super!!!!Juj gratulujem k výkopčeku a teraz sa máš po chlebe.Bude ťa kopať stále!!!!!Nebude hladieť na to,či chceť hajkať atd.... 😀 Teraz budeš skákať,ako krpček kopať!!! 😀

romy01
20. jan 2010

jej ciky, ved ja sa na to taaak tesim - aj ked viem ze o par tyzdnov si budem hovorit zlate casy to boli. 😀
Ja sa o tom oleji este poradim aj s lekarkou, nerada bysom si dole nieco zaniesla, no rada by som si urobila takzv porodny plan. Citala som na nete ze sa to stava modou, a kde si vopred zena naplanuje sposob porodu a podobne. Tam mozes aj napisat ze si nezelas nastrih a podobne, len ked im to das, tak ti zas daju podpisat dokument, ze v pripade ze by bolo ohrozene zdravie dietatka alebo matky, tak ze to nebudu schopny vsetko splnit a si si toho vedoma. Takze by som si to rada pripravila, lebo tiez som pocula ze robia nastrihy automaticky, pritom polovica zien by sa zaobisla aj bez toho a ten nastrih sa uz povazuje za zranenie II stupna - to znamena ze ide aj o zranenie svalsva, nie len pokožky.

cikyta
autor
20. jan 2010

Romy,tiež som chcela bez nástrihu a olejčeky,no nejak ma to potom prešlo,takže viem,o čom hovoríš.Nech ti to výjde. 😉

domika9
20. jan 2010

no romy ale zas lepšie prežiť nastrih ako keby si sa mala potrhať lebo nastih spravia rovno ako ked sa porežeš ale ked sa potrhaš možu mať problem pri šiti a potom je asi aj ta jazva hrubšia
ale som mudra -čo 😀 ale len teoreticky uvidíme za 3 mesiace

romy01
20. jan 2010

domka to mas pravdu ze nastrih je mensie zranenie ako roztrhnute tkanivo - to su potom ozaj hnusnejazvy, ja by som ale chcela aby ten nastrih urobili az ked to bude nevyhnutne nie hned len preto ze sa to tak robi.

domika9
20. jan 2010

ved to že prave nemaš ako zistiť či babo prejde alebo nie až ked sa bud potrhaš alebo nie tak asi preto to robia 😒 ja ešte stale neviem kde pojdem rodiť či v poprade či v kežmarku rozmyšlam rozmyšlam ale neviem 😒

cikyta
autor
20. jan 2010

Mna aj nastrihli,aj som sa roztrhla a šitie mám aj do L-ka. 🙄 aj rovno po konečník.

romy01
20. jan 2010

ciky toto mala aj moja kamoska, ze ju nastrihli zvonku aj zvnutra a aj tak sa roztrhla. Zas moja svagrina s tym nemala take problemy tak preto by som chcela skusit tie masaze, mozno to ozaj moze pomoct

domika9
20. jan 2010

žeby som sa rychlo zmierila s tym cisarskym rezom 😅

lucula73
20. jan 2010

domi 🙂

romy - neviem či ti to pomože v tom smere,že presvedčíš lekára,že si sa olejčekovala.....ja mám pocit,že oni nastrihávajú automaticky a máš sa potrhať,je to lepšie takto...dá sa to vydržať,ja som myslela,že to bude horšie.

cikyta
autor
20. jan 2010

Mne dali nejaku injekciu pri šití a stále ma to bolelo a skákala som,tak mi dr.povedal,že čo mu tam ešte skáčem,ked mi dal injekciu.Dokonca dve! Že sa môže na taku robotu kašlať a stále dokola šiť,ked mu to takto trhám... 😠 🙄

surviver
20. jan 2010

luculka a maly je zlaty,vobec nevyzera,že by sa narodil nejako skôr...je to riadny chlap 😉 držimpalce nech ho už maš pri sebe...a muž,no hotovy doktor z neho 😀

surviver
20. jan 2010

ja som mala sekciu a som spokojna,ja by som asi tu bolest pri tlačeni nezvladla,velmi obdivujem všetky maminky čo rodili normale...

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
surviver
20. jan 2010

katarina dakujem 😉

lucula73
20. jan 2010

survi ďakujem,aj Timurko je riadny chlap.............. 😉

a domcek rodila ako?normálne????

inak som v koncoch,asi pojdem na psychiatriu,dnes som volala,malý síce pribral,papá viac ale keďže mal zvýšenú teplotu a všetky výtery negatívne,tak mu brali mozgovomiešny mok a zistili,že má zápal mozgových blán 😢 ,neviem,čo budem robiť..........

surviver
20. jan 2010

luculka,domček rodila normalne s epiduralkou...moja musiš nabrat silu, aby si pozitivne pôsobila na maličkeho,držim palce a večer za neho pošlem modlidbičku,neboj bude dobre,musi byt 😵

domika9
20. jan 2010

lucul ☹ ako je to možne ako sa to mohlo stať? 😢
musíš byť silna a dodavať mu dobru energiu on je silak zvadne to musíš mu veriť

cikyta
autor
20. jan 2010

No a ozaj-nemala som EPI. 😠

Lucul-zlatinooooooooo drž sa! Matusko to zvládne.Držíme palčeky,všetky čo máme! Oni mu v nemocke pomôžu. Je fajn,že ho maju pod dohladom takto a nebol už domka.
Musíš byť silná. ☹ Myslíme na vás!!!!!!!!Velmi moc!!!!

zefa
20. jan 2010

jéminečko lucul to ma mrzí,ale treba veriť,že všetko bude ok..maličký je zlatý a určite bojovník ako správny chlap...siiilno držím palce

domika a ty ako s tým krvácaním..prešlo to?odpísal ti niečo Krajko?

žienky ja vám všetkým držím palce..bože ako keby nestačilo,že už ste sa pred tehu natrápili..držkajte sa

romy01
20. jan 2010

luculka, to som v šoku. Držim palce nech je maly princ zas OK.
zefa dobra stranka, cele som to prekopala a aj tam je clanok o tych porodnych planoch a kopa veci o porode a nastrihoch a pod. Je fajn mat vela informacii

domika9
20. jan 2010

zefa každy den som mala menej a menej špinenia až dnes sa mi vobec nezdal špinivy vytok ale od zajtra si zase začínam pichať vyššie davky heparínu tak uvidím čo zas bude a krajko mi odpísal že bez vyšetrenia mi nevie dať odpoved ešte mam 5 tabliet na vkladanie a potom sa uvidí

domika9
20. jan 2010

kuk moj album mame nove capačky 😉

enus
20. jan 2010

ahojte tehulky a mamicky. Chcela by som sa spytat kolko stoji IVF-ICSI v Heliose. Ja som chodila do GIN-FIV a tam ma to vsetko stalo 50 000sk

domika9
20. jan 2010

enus určite ti niekto napíše ja ti neviem poradiť ale baby čo vedia viac ti isto napíšu 😉

cikyta
autor
20. jan 2010

Enus-záleží od počtu odobratých vajíčok...takže zhruba 30 000 sk aj s PK.

Domika-kráááásne. 😵

romy01
20. jan 2010

jeeej domka aj ja by som ich zjedla tie capacky 😀

enus okolo 1000 Eur plus minus

cikyta
autor
20. jan 2010

Skoda,že moja Sisa také capáčky a topánočky nezniesla.Možno prve 3 mesiace a dosť.Už to vyzuvala.Aj ponožky má zhruba 5 minut na nožičkách 😒 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre