Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

romy01
1. feb 2010

leto napisala som ti do snaziliek do temy helios - tam kde si pisala -

domka - moj krpec kope ako fotbalista, len ma mrzi ze mm nikdy nestihne dobehnut. Najviac kope ked sedim tu pri pc, je to uuuuuuzasny pocit ako sa mi mrvi v brusku. milujem to . Uz som sa aj bala, lebo som ho skoro tyzden necitila ale vcera zacal neskutocne mlatit nozickami 😀 Aj teraz ma furt stucha

leto79
1. feb 2010

diky.... 😉

cikyta
autor
1. feb 2010

Romy-raz to stihne 😉 uvidíš!
Ja som si tie pohyby natočila aj na kameru.No super 😀

zefa
1. feb 2010

leto..ja som 9 rokov chodila do Iscare..to by bolo na dlho to tu opisovať..Helios mám skoro pod oknom,doktorov som poznala ešte z nemocnice ked tam robili..ak budem mať čas ti napíšem do ip.ako ma presvedčil Helios ,pretože to na 1x nevišlo a potom mali určité problémy a práve vtedy ma presvedčili,že to robia preto ,lebo nám chú pomôcť mať dieťa a nie preto ,že im za to zaplatíme 😉 ja tam chodím dodnes..ked mi niečo je volám iba im..aj neskoro večer a vždy mi to doktor zdvihne a ani nepípne,že ho otravujem...toto je moja skúsenosť

cikyta
autor
2. feb 2010

Tak už aj Wolfi má pohyby......Tož aby prestupila z temičky...... 😅 sem.

zefa
2. feb 2010

ciky to som ja mala tiež nahraté v mobile no trumpeta som to omylom stihla vymazať čo ma mrzí..a bola sranda v nemocke..ked som tam bola mali akurát prax a jedna baba ako som ležala na monitoroch zahlásila...bože pani vám sa to tam hemží ako vo filme votrelec...vtedy sa decká ale vážne predvádzali..sme sa tak smiali,že aj doktori prišli..ja som ich mala aj pri pôrode a tá baba bola pri mne kým som sa neprebrala a zas mi hlásila..pani, Nancy tak kričala,že sme skoro ohluchli.. a to mi potom potvrdil aj môj pôrodník,že to ešte nezažil také decibeli 😝 😀 😀

cikyta
autor
2. feb 2010

Zefa 😀 no super

cikyta
autor
2. feb 2010

Dnes sme mali poradnu a vážime 8600g,takže krásne priberáme.A dokonca ked ju dr.počuvala,tak jej Sisa zobrala z ruky to koliečko a sama si prikladala na hrudníček-akože sa sama počuva.Bože sme sa nasmiali! 😀 aká je to už opica prefíkaná.

domika9
2. feb 2010

ahojte aj ja som bola dnes na kontrole na endokrinologii a tetuška doktorka mi zväčšila davku lebo vysledočky su kus tak na hrane a som bola aj v robote pozrieť ako sa maju

jaj ciky mate to herečku doma 😉

cikyta
autor
2. feb 2010

Domika-to nič.Aj mne to takto zvyšovali.Teholky su už také... ☹ Ale už len nejak vydržať a potom to žužo....žiadne injekcie,v rukách najkrajšie bábo na celom svete 😵

Teraz Sisa kuká do zrkadla na takej hračke a stále že:
-Jéééééééééééééj! 😀

cikyta
autor
2. feb 2010

Domika-práve som si pozerala v tehotenskom denníčku mojom,čo som prežívala v 29tt,čo si teraz ty...
A pichalo ma v boku otrasne,zadýchavala som sa a prežila hrozný stres-dohrýzol mi jeden vlčiak mojho psa a museli sme ísť na veterinu to dať zašiť.A bola som sama doma 😝 Muž bol het pracovne...

domika9
2. feb 2010

ciky aj ty maš problem zo štitnou žlazou?

jaj tak si trenovala malu už v brušku , darmo tomu stresu sa nedy vyhnuť aj keby si jak chcela aj ked vieme že toi škodi ja som tak velmi na začiatku chcela vyhybať sa stresu že ma všetko lakalo a stresovalo a potom som to nejako prestala vnímat a prešlo to ale aj teraz občas zažívam šoky

zefa
2. feb 2010

mne šž zistili pri pátraní príčiny neplodnosti...som chodila najprv k MTkej dokine,potom ma poslala do Ľubochne a tam ma nastavovali aj počas tehu,pretože to ti hormoniky pekne skáču a ak nemáš v tehu šž pod lek.kontrolou je to nebezpečné pre vývoj dieťaťa..chodím k jednému supiš dr...a chodím tam stále a už aj asi doživotne,pretože šž je už doživotná diagnoza

cikyta
autor
2. feb 2010

Domi-ja nie.Ja mám štítnu v poriadku.

domika9
2. feb 2010

zefa ja som si na šž prišla sama lebo moj vtedajší lekar nejavil zaujem tak som tam prišla a narovinu mu povedala nech mi spravi odber na šž tak sa tvaril urazene že mu kecam do remesla a šž sa mi potvrdila to bolo v 1/2009 od vtedy beriem lieky mala som až doteraz celkom ok vysledky s davkou aku mi dala od začiatku ale teraz sa to kusoček pohoršilo ale len kusok tak mi dala väčšiu davku ale len do porodu potom mam brať taku ako doteraz
tak a nateraz mam s endokrinologiou pokoj mam isť až po porode na kontrolu

cikyta
autor
2. feb 2010

Domika-Ja BLB!
Zmýlila som si endokrinologiu s hematologiou.
To je tak,ked čítam "medzi riadkami".Prepáč 😅

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cikyta
autor
3. feb 2010

Katka-ahoj.Ja som ich nevyvárala.Oprala som ich normálne na 40°C,pretože aj tak by mi moc vyváranie neprežili tie plenuchy dnesnej doby 😒 Teraz to nieje taká kvalita,ako kedysy.
A ked su viac zašpinene,operiem ich raz za čas na 90°C.

A veru aj u nás riadne kydá snehu a tiež váham,či ísť von 😒 Zase sa kočom točiť na mieste v kope snehu sa mi velmi nechce 😠 Zvlášť,ked sme soplavý...

domika9
3. feb 2010

som si mylslela ciky ale to nič no hematologiu ešte niekolkokrat navštívim a to hned buduci týžden vo štvrtok a v pondelok mam poradnu

lienika
3. feb 2010

ahojte diovky...tak som sa konečne dostala z tej fujavice metelice domov, normálne ma skoro zavialo 😀 , bola som u zubára si dať konečne zaplombovať zub, tak už budem mať dúfam od neho do pôrodu pokoj....
...ja som tiež prala mové plienky max na 60..myslím, že to celkom stačí 😉

cikyta
autor
3. feb 2010

Lienika servus.
Práve mi začala Sisa chodiť a ja som spotená ako prasa 😖
Ideme papať teraz.Pápá

zefa
3. feb 2010

ahojte..nastáva koniec sveta či čo? 😠 😠

ciky 😀 😀 😀 to poznám..a každý išiel iným smerom,ešteže mám "iba"dve 😀 😀 😀

ja som plienky tiež len na 50...ale ja som mala tie kvalitné "staré"..z Ružomberka a po známosti z nemocky 😉

cikyta
autor
3. feb 2010

Zefa-díky,že každý iným smerom....By som umrela 😀 od strachu a stresu.Som ju cvakla do albumu,ale je to taká scifi fotka 😀

cikyta
autor
3. feb 2010

Lebo som sama doma a bojím sa fotiť,nech nekydne. 😅

zefa
3. feb 2010

šikula malá..no som to riešila tak,že ten kto bol(myslím vonku)ďalej schmatla toho bližšie pod pazuchu a hybaj naháhať toho utekajúceho..som bývala spotená aj tam kde sa nepotím 😝 😀

cikyta
autor
3. feb 2010

Zefa 😀 😀 😀 Tak toto si viem predstaviť.Ty vole 😀 😀 😀 😀 Fakt klobuk dolu 😀 😀 😀
Ja som v koncoch s jednou 😝

romy01
3. feb 2010

ahojte baby, prave som došla zo sona. Tak mame na 100% potvrdené že čakame chlapca. Idem hodit par fotiek do albumiku.
Inak čo sa týka stresov v tehu - tomu sa nedá vyhnúť. Ja som si dnes strašne odľahla, že mimi je OK po minulotýždňovom šoku čo som prežívala

cikyta
autor
3. feb 2010

Romy-gratulujem malému fešáčikovi.Je fajn,že ste OK a zdravučkí.To je základ a ani na inom momentálne nezáleží.Takže sa držkajte a hrubo obliekajte 😉
Som zvedavá na foto.

romy01
3. feb 2010

baby možete kuknuť albumik - je tam dôkaz že sa nemôžme mýliť

cikyta
autor
3. feb 2010

Romy-ty kokino ako je to nádherne vidieť! 😅 Jééééééj
(Len dufam,že niesi sklamaná...i Ci to sa mi len zda?)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre