Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

lucula73
16. feb 2010

domi - a moj vypije teraz okolo 80-90ml,ale z fľašky....v nemocke však boli takí jedáci,že týždnový novorodenec vytiahol z cicíka aj 80...

a k tým plienkam....my už máme tretiu značku,podľa toho kde bola aká akcia.,.....no najlepšie sa nám osvedčili tie najdrahšie 😠 ,momentálne ich síce nemáme,ale tieto lacnejšie Tesco plienky sú pravidelne prečúrané a viem aj prečo....lebo má tenšie nožky ako sú tam tie gumičky a tým mu tá plienka dobre nedolieha a vytečie to von..

no idem uložiť staršie dieťa,kým mladšie spí 😉

romy01
16. feb 2010

ahojte kocky

dnes mam za sebou zubarku aj anglinu a obe veci dopadli dobre -
teda zuby mam OK iba pozrela a z angliny nie som az taka blba 😀

baby k tomu odsavacu nosteka - o akej znacke hovorite ? Tiez si to chcem kupit.

Inak svagrina mi vravela aby som si kupila tak dve tri znacky tych jednorazovych plienok na zaciatok lebo mala neter sa napr pri znacke huggies uplne vyhadzala a naopak s tesco znackou su spokojní - aj ked je to urcite aj otazka penazi. Takze ja si asi kupim viac znaciek po baliku a odskusam

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
romy01
16. feb 2010

kati tebe sa to uz ozaj blizi , zachvilu sa budes vytesovat . Inak vy este neviete pohlavie?

domika9
16. feb 2010

ja asi tiež kupim rozne na začiatok tie plienky
romy to nemusi byť asi od konkretnej firmy ta odasavačka len si pytaj v lekarni odsavačku na vysavač 😉

a neviete kolko taka sranda stojí?

lucula73
16. feb 2010

romy- veď katka napísala,že je to kus baby 😀

lucula73
16. feb 2010

no ja tú odsávačku tiež veru nemám,ale máme vysávač 😀

cikyta
autor
16. feb 2010

Domi-kupoval to muž,ale asi 10€.
Katka-no to je ozaj kus baby 😉 Aj si dala do albumu vecičky? Urobim kuk ked dopíšem.
Romy-tak ako Domika píše.To ani nemá značku myslím.Teda to naše určite nie....A k plienkam:
Tiež sme nakupili tesco fialove-len kým mala Sisa mesiac,fialove zrušili a su z nich zelene.Niekto tvrdí,že je to iste,ale nieje.Mne sa zdaju horšie v savosti.
Pampersky-to také,že niesu zle,ale 2 krát cik a už je to váha a nezdaju sa mi vzdušne na našu večne ucikanu prdel.
Hagies nezapnem-to je pre "chudasov" 😀 a tiež sa mi precikali.
Z lidlu boli síce super,no drsne po okrajoch a také divne...ten večne pukajuci igelit v noci nás budil.
Tak sme skončili pri babylove.
Ale 100 ludi 100 chutí a každá prdelka je iná a jedinečná 😉

No idem skusiť hajať.Sisa už spinká a do hodiny je hore,tak padam! Uf...
Ododnes nenávidim zuby! Svoje už pomaly nemám a Siskine nám robia tiež neplechu!!!
Dobruuuuuuuuuuuuuuuuu
Máme 38,4 C°teraz.

lucula73
16. feb 2010

ciky 😀

dobrú nocku a vyspinkaj sa.

romy01
16. feb 2010

juj ciky si vytrpite so zubkami, no nic sa neda robit, len pretrpiet.

ja teraz pokukujem po nete nejake infosky o tom EPI NO - ale sa mi to zda moc ze za to pytaju akoze v akcii 114Eur a pritom v cechach to nove stoji 2100KC a v polsku na nete to stoji 379 PL- co je menej ako u nas.

domka planujes nieco robit proti nastrihu ci to nechas na nahodu ?

domika9
16. feb 2010

ciky a kde kupujete tie babylove ? v akom obchode ich maju?
romy necham nech ma nastrihnu nebudem ani prva ani posledna a radšej nech ma nastrihnu ako sa mam potrhať
romy ja mam epi poriešene - nemožem takže už len dufať aby bol mm pri mne a aby som mala šťastie na nadštandard - nič viac si neprajem
rozmyšlam že si zoberiem so sebou na salu ustnu vodu ked mi nedovolia piť tak ma to isto osvieži ked si budem mocť vyplachnuť usta

zefa
16. feb 2010

no domi ver mi ,že som používala aj nohy...ked niečo spadlo-dvíhala nohou ak sa dalo 😉 ked už som ich mohla na chvíľu dať do bežky,noha to istila aby nezdrhlo kým druhé oblečiem..mne bežky slúžili iba ráno kým som nás dala dohromady A urobila raňajky..ináč sme boli skoro stále na zemi 😀 😀

plienok sme aj my vyskúšali asi všetky a vrátili sme sa k prvým=tescové teraz v zelenom balení..Nancy ani tak nič nevadilo,ibaže Samkovi sa zo všetkých zapáľovala riťka a vajká,takže vidíš,že každé je iné
babylove majú v dm drogerke 😉

ciky..mojim deťom okrem krémikov na dasná účinne zaberala zubná kefka 😉"zodrali" ich niekoľko,ale cez deň boli v pohode lebo si to podľa potreby sami masírovali,neskôr som im dávala na rezance mrkvu abo kaleráb..sme sa smiali,že sú ako kosačky na zeleninu 😀 😀
ale zas je pravda,že my sme zuby iba nachádzali v ústach..oni mali len trošku riťku červenšiu,to som vedela,že ide zub..a sranda išli im v rovnaký deň len zrkadlovo

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucula73
17. feb 2010

ciky ako?
už je lepšie Silvinke?myslela som na teba,ja som bola vždy nešťastná,keď som bola sama doma a dieťa mi malo teplotu,nedajbože horúčku... ☹

katka ja sa chystám od nedele objednať,nejak nemám klud,aby som si to pozrela poriadne,chybajú nám veci,tak dúfam,že sa k tomu dostanem čo najskor,lebo periem každý deň a to sa nedá...

wolfskinka
17. feb 2010

ciky len si pospi ...

baby poradte odkedy ste si natierali brucho aby ste nemali strie a aky krem pouzivate

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zefa
17. feb 2010

wolfi ja som sa natierala snád od samého začiatku..no bolo mi to naprd,pretože som všade popraskala a dokonca aj tam dolu 😠 ...nuž ja som nepatrila medzi tie šťastné,ktorým tehu neublížilo na kráse 😔

wolfskinka
17. feb 2010

no super, takze na to ze som v 18tt uz by som mala zacat aj ja ... zajtra pojdem do mesta a nieco si kupim

domika9
17. feb 2010

wolfi ja som sa natierala od začiatku a to od krku až po chodidla
a krem nepoužívam špecialny hlavne pozeram na pomer -cena- objem lebo som ich pominula už dosť asi 5 - velkych
dnes som bola u zubara tak už nemam ani jeden kaz hura

a dnes som paradne nakupila kupila som si dve kojenecke podprsenky a za obe som nedala ani 4 eura až som bola prekvapena som si myslela že budu zdierať že snad taka stoji aj 15 eur som si myslela tak som rada že som tak natrafila , a drobcovi som kupila taku frajersku mikinu za 2,90eura 😀 😀 takže v nakupoch mi dnes šlo paradne
bola som aj u dr. lebo mi kazali prísť koli tomu mojmu moču tak som fasla zase nejake tablety na ten moj vytok tak budem mať zase chvílku pokoj
no a ešte aby som nemala taky idealny den tak som sa trošku aj naserkala lebo som bola už davno dohodnuta s mm že ideme v pondelok do polska a dnes sa tbarilo že to počuje prvy krat a že načo tam chcem ísť aj ja no nas...al ma hlavne že som to vravela 100x tak už to začal presuvať na iny den ved tonič možem cestou aj porodiť potom vam poviem ako to zvladol 😠 😠 😠

domika9
17. feb 2010

myslím ten porod ☹
si tu pripadam jak debil dakedy možem opakovať jak papagaj a potom sa dozviem že on nepočuval ale keby mne ušla nejaka veta ktoru mi mm vraví tak by bol ohen na streche že sa nemusí vobec ozyvať ku mne

domika9
17. feb 2010

wolfi a zatial strie nemam iba jednu na jednom boku a druhu na druhom
brucho nemam vobec prasknute ale ja som mala dosť tuku na bruchu takže koža bola kus natiahnuta tak možno aj preto

wolfskinka
17. feb 2010

domika ja sa vzdy po kupani natieram telovym mliekom

domika9
17. feb 2010

v noci drobec tak kopal že som sa zobudila asi som ho obmedzovala lebo šla som na wc a lahla som si na druhy bok a už sa ani nehol 😀 😀 😀

wolfskinka
17. feb 2010

xixi, dobre

domika9
17. feb 2010

aha tak to som ja nerobila len občas

cikyta
autor
17. feb 2010

Ahojte.
Wolfi-že Ciky,len si pospi... 😀 😀 😀 😀 😀
V noci som sedela a hladela na Sisu.Stále som ju mala na cecku,čo nespala,len mrnčala a horela v horučke.Aj ráno ju mala.
Ráno som mala strach,ako sa "rozbehnem".Ci ma nevykruti z nespatia,ale okolnosti donutia matku aj nemožne veci dokázať a tak fungujem dalej...Stále sledujem malú... ☹ Veru už som si aj ja poplakala v noci.Hlavne ked som videla,ako na mna malá hladi 🙄

domika9
17. feb 2010

joj chudatko moje aj ty aj Siska ☹

ciky nedavaš jej to hryzatko nech sa jej prerežu zubky čím skor a su aj take do chladničky že jej chladí dasienka

cikyta
autor
17. feb 2010

Domi-v noci a doobeda má dasienka opuchnute a mazlave ako slimák.Nedovolí mi jej natrieť dasienka gelom,nechce vziať do pusy flasu,nechce hrýzť,nechce rožok...a ked si sama chytí,rozplače sa,akoby jej privrzlo do dverí prst.To znamená,že ju to bolí........
Skušala som už poobede mrkvu,hryzátka...no ona to zahodí,nechce a hotovo.

domika9
17. feb 2010

hmmmmmmmmmm musi ju to velmi bolieť 😢
čo už asi len vydržať

cikyta
autor
17. feb 2010

Koki,ale má 1 zub asi 1mm velký a aké problémy.KUA a kde su ešte dalšie??? Mna Je...e pri dalších 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre