Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

zefa
22. sep 2010

ahojte
nestíham...deti boli podľa zastupujúcej dokiny "len nachladnuté",nechali sme ich doma aby nenakazili ostatných,no Nancy ačala pokašlievať,tak som ich vzala na kontrolu (už tam bola naša) a tá rovno poslala na ORL..no a dopadli sme tak,že Nancymá začínajúci zápal stred.ucha a Samko zatiaľ "iba " angínu...no na mandliach má táké nechutné biele steny hnisu...u nás koniec sveta...dostali antibiotiká 1 v živote a keby ste nás tu videli ako tu bojujeme,tak na nás asi voláte polišov...totižto doki predpísal v sirupovej forme,lenže nikde nie sú ,pretože je v tejto forme ten liek vo výpadku už dlhšie,takže nám dali tabletky,pretože adekvátna náhrada vraj nie je............akože už nevládzem 😝 😝 😝 boli zatiaľ 3 dni v škôlke....hlavne,že prvý deň sme dostali šeky na 2 mes.dopredu zaplatiť ,čo u nás vyšlo cca 100e 😠 😝
ad. príkrmy
jeden príkrm mrkva,druhý mrkva+zemiak,tretí mrkva+zemiak+kaleráb atď....čo nezje lyž.daj mlieko....ja som to Nancy normálne dala do mlieka do fľaše....sme sa smiali,že mala furt sviečkovú...ale tak do vypila....Samko to celkom v pohode zjedol 😉

kuspitka
23. sep 2010

@cikyta ahojte.ja to neprzivam az tak.len ten pad.mala ma riadnu modrinu na hlave,ale ked si ona mysli ,ze udrzi stale rovnovahu a potom je stoho bac 😅

denis19
23. sep 2010

Ahoj holky!
@kuspitka tak to mne moc mrzí........ 😠 a jak jste prišli na to, že je to treba udelat???
@cikyta už dorazil overálek? já sehnala tu u našich jeden super na zimu v kamenném obchode, slovenskou výrobu za 19€ tak parádička. Jak se vám jinak holky všem vede? A jak detičky zvládly rovnodennost a úplnek?

kuspitka
23. sep 2010

@denis19 ahoj.kedy nás prídete pozrieť?
to vieme od malička,preto sme mali problém s kojenim,keby som jej to dala odstrániť hneď mohla by som kojiť.

denis19
23. sep 2010

@kuspitka a há, to já nevedela, tak to má kamilka za sebou. tak si predstav, že druhý oktobrový týden má mnž dovolenou!!!tak si plánujeme výletky a jste v itinerári 🙂 a jak se máte jinak?

kuspitka
23. sep 2010

@denis19 a to je dátum aký?

cikyta
autor
23. sep 2010

@zefa Ahoj.Tak vy takto bojujete? Juj,želám skore uzdravenie !

@kuspitka Ved ja píšem o tých pádoch,že ich nesmieš tak prežívať.Vždy ked spadne,tak si to neber velmi k srdcu.Tie deti to boli omnoho menej,ako to vizerá..........tak som to myslela.

@denis19 ešte mi neprišla tá zimná kombineza.A to som už dnes čakala...hm...uvidíme teda zajtra 😠

Dnes mi trhali zub.Nedal sa velmi,lebo bol uplne zakvačený medzi stoličkami.Vlastne mi trhali už len dávno zarastený koren.Bolí to ukrutne 🙄 A práve mi aj muž odišiel na 3 dni.Normálne nevládzem nič 😔 A ked si predstavím,že budem sama so Sisou ako prst 🙄

kuspitka
23. sep 2010

@cikyta ci si objednala zimnú kombinézu?

cikyta
autor
23. sep 2010

@kuspitka str.217

fopardi
23. sep 2010

@cikyta daj jej na noc tabletku na spanie aspon dnes 😉 ☹

fopardi
23. sep 2010

@cikyta a sebe tiež

cikyta
autor
23. sep 2010

@fopardi pruuuser.O 19:00 zaspala a teraz vstala-definitívne,takže skor ako o 1 mi nezaspí 😔

fopardi
23. sep 2010

@cikyta ani si to neviem predstaviť takto prežívať naš začal mať kus divne noci niekedy ešte dosť davno prvy krat v noci vstaval najskor po polnoci a teraz som už bola pri nom ale len na cumel tak uvidím kolko krat ešťe v noci bude hore aj včera sme mali divnejšiu kus noc tak neviem no ale aspon si možem povedať že som sa ako tak vyspala do jeho 5 mesiacov 😅 ak by sa to nahodou išlo zmeniť

fopardi
23. sep 2010

ja som taka nachladena .. cely raťafak ma boli ale našťastie to nevyzera nijak nakazlivo aby som maleho nenakazila

cikyta
autor
23. sep 2010

@fopardi Ja som do 6 mesiacov spala ako šipková ruženka 😔 To robí to blbé kojenie,nič iné 😠

Teraz dava do kočika plyšoveho slona a stále mu hovorí:
-Seď slon ! Seď slon !

A ked jej vypadne,tak dupe nôžkami a hovorí mu:
-Nono! Nono ! Seď !

cikyta
autor
23. sep 2010

@fopardi teraz je vela ludí chorích ☹

fopardi
23. sep 2010

@cikyta joj musí byť podarena

fopardi
23. sep 2010

ja som dnes chcela isť šiť no musím dať opraviť stroj takže nič z toho dnes 😒

cikyta
autor
23. sep 2010

@fopardi a čo si chcela šiť?

jennys
23. sep 2010

Ahojte kočky...
@zefa tak to je na porazenie, prajem skoré uzdravenie. A my máme asi kiahne, všetko tomu nasvedčuje a zistili sme to len teraz večer, aj keď Lucka je od utorka doma lebo mala zvýšenú teplotu, inak jej nič nebolo. A teraz sa vysypala, ja neviem teraz čo robiť, zajtra ku doktorke to je jasné ale čo malí, tohoto som sa teda fakt bála. Vraj keď kojím by nemali chytiť keď ja som kiahne už mala, ale aj tak som si nie istá, dnes ich aj hladkala a už od utorka je prenášačka. Ma švihne.

fopardi
23. sep 2010

spaci vak a treba mi podhnuť rifle ale zatial smola 🙂

kuspitka
24. sep 2010

ahojte.
tak dnes máme nanič den.urevaný ako des.... 🙄

fopardi
24. sep 2010

a pozeram že už sa vam dobre drží na nohach už aj bežka sama či len tak s pomocou ruk ?

kuspitka
24. sep 2010

dieťa mi konečne buvá,ale tak chrápe....

denis19
24. sep 2010

Zdravím maminky!
Tak u nás dopoledne probehl cca 8minutový spánek a hurá na hraní 😲 Tak se necháme prekvapit odpolednem, co vymyslí naše mrne 😕

kuspitka
24. sep 2010

@denis19 tak máš čo moja robiť...

denis19
24. sep 2010

@kuspitka no naštestí je to dítko samostatné a najde si vždy nejakou boxovací obet a ted je to želva 😀

kuspitka
24. sep 2010

@denis19 tak my stále niečo musíme robiť....
naša mala sa stále hrá somnou...
už sa teším ,keď prídete nás pozrieť...

denis19
24. sep 2010

@kuspitka tak to už i já!!! stále se mi to nejak nedarí......no karolínka má také chvilku, že s ní stále musí nekdo být a delat ji opičky, podávat hračky a podobne,ale jsou chvilky, kdy chce být sama s hračkami a delat ji co se ji chce 🙂
jak je kamilce?

kuspitka
24. sep 2010

@denis19 tak malá už je celkom zdravá.
tak ja malej stále robim opičky....musím...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre