Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

zefa
19. jan 2011

ahojte
tak mne dnes vytrhli ten zub múdrosti...idem si ľahnúť kým deti spia....sme doma,pretože kôli tej odstávke tepla a teplej vody majú aj dnes škôlku zavretú,ale Samko je chorý,tak aj preto

kamka17
19. jan 2011

no práve sa mi bublina dnes druhýkrát úspešne pokadila 😅 😅 😅
@domcek dikes, pred chvíľou som dala ďalšiu dávku, tak verím, že sa z toho dostaneme...aj keď pri tomto počasku 😒 😒 😒
a ideme von, nepridá sa niekto??
@zefa Samkovi skoré uzdravenie a tebe tiež rýchlu úľavu od vytrhnutého zuba 😉

liviaf14
19. jan 2011

@kamka17 náš malý už spí vonku v kočíku na teraske a ja ho strážim zvnútra. inak celkom zima u nás a hnusné počasko teda, hmla a chvíľami mrholí, fuj ☹

kamka17
19. jan 2011

@liviaf14 tak sme to zvládli a vonku je omnoho viac v pohode ako to vyzerá cez okno, takže som rada, že sme išli, aj mne treba čerstvý vzduch, lebo..ale to je o inom 😒
a stretli sme hádajte koho...teda sme mu zavolali a išli sme spolu von...Mateja...no to je chlap jak hora, akurát že prespal celé stretko, ale je zlatý 🙂 🙂

liviaf14
19. jan 2011

opravujem moju dnešnú rannú dezinformáciu o splne mesiaca, ten bude až teraz večer alebo v noci, a ja že už bol 😅 no fakt som zvedavá ako budeme spať 😕

cikyta
autor
19. jan 2011

@zefa Skore vykurírovanie želám a inak : tie rukavky tu už nemaju ☹

@kamka17 Jéj tak to je fajn,že ste boli s Matejkom a dobre že spinkal. To znamená,že už je fit.
Inak repete. Zase mi Sisa od 19:00 hod. spí. Ach,keby sa aj mne tak dalo,čo sa neda 🙄

fopardi
19. jan 2011

@zefa ach tiezuby mi hovor ja som si s tymi 8kami tiež užila svoje 😒 no už mam pokoj

no a ku spaniuz nechcem to zakriknuť le asi to bol len prechodny stav -teda dufam lebo je to čo den to lepšie 😉

zuzanka7834
19. jan 2011

@zubrienocka dakujem srdiecko🙂 Uz sme po, takze teraz nam ostava uz iba cakat. Dva dlhe predlhe tyzdne...

domcek
19. jan 2011

@cikyta my sme dnes nespali vobec..... 🙄
Inac cicali sme dnes len 3x rano, obed, vecer. Jasne, ze s rana chcela tak ako bola zvyknuta ale som ju zabavala tak zabudla. Ja sice idem prasknut. Ale bojujeme ...som zvedava aka bude noc. Pre istotu som je dala homeopatika na spanie ...ktore sice u nas aj tak nefunguju...no ale skusame vsetko mozne. Ale kofa mala drziii ani ju nepapadne ist spat. 😀
Idem lebo mi prave lincuje lapmu v obyvke.. 😝

kamka17
19. jan 2011

no ja len dobrú noc som prišla zaželať...som si uvedomila, že moje dieťa sa vlastne uspáva tiež len na cicíku a to som si myslela, že budeme fungovať tak, že hodím do postieľky a bude spať 😅 😅 no tak možno neskôr si to takto nacvičíme, teraz si ju ešte užijem nacapenú na cicke 🙂 🙂
zajtra ideme zas na rehabku, aj sa teším, len aby nepršalo a hádam dnešný spln nenarobí s nami a s tými našimi zázrakmi nejakú veľkú neplechu 😕

liviaf14
20. jan 2011

dobré ránko 🙂 my sme hore od 6-tej, medzi 2 a 3 hod. náš malý trošku buntošil, ale inak ok celkom 😵

cikyta
autor
20. jan 2011

@kamka17 toto som si aj ja vravela,tak pozor.......za rok si spomenieš na moje slová,ked bude pýtať stále cecok a celé noci hore 🙄

Dnes bola hore každých 10 minut celu noc. Nadránom som už bola tak vyšťavená,že som ju počula revať,ale nevládala som ani oči otvoriť a v tom BUM !
Spadla mi z postele hlavičkou o stenu 😢

zubrienocka
20. jan 2011

@zuzanka7834 Ani mi nehovor....ja som tiez mala pred par dnami ovulaciu a tajne dufam,ze sa nieco podarilo, i ked s tym nasiem katastrofalnym spermiogram sa to asi prirodzene nepodari. Ostala si doma na PN, ci normalne chodis do prace?

kamka17
20. jan 2011

@cikyta ja viem, že to asi nie je najlepší spôsob uspávania, ale tak je to pohodlnejšie ako kojiť posediačky a potom ju prenášať a budiť...lebo aj nad tým som už uvažovala, že sa k tomu vrátim...no neviem...a určite si rada nechám poradiť od skúsenejších 🙂
no a dúfam, že si Silvinka pri tom padaní veľmi neublížila
@liviaf14 tiež sme hore cca od 6.00, teraz zase trochu po cicke drieme, ale budem ju musieť zobudiť, ide sa na výlet na rehabku 😅
a aj u vás je taká tma????

surviver
20. jan 2011

pekne ranko

tak my sme mali dobru noc,takže spln u nas neposobil 😉 ...no ale vonku je des.....a orsulka už možno ma aj orsuliatka v naruči,sa tešim a som hlavne zvedava na mena 😉

ciky,tak chuďa Sisi,tieto pady to je hrozne,ja mam stale hrozu z toho....už nech vyrastu a neobijaju sa 😉 ...

liviaf14
20. jan 2011

@kamka17 u nás presvitá slnko medzi mraky, len koľko mu to vydrží 😅 tej tmy a hmly a dažďa už hádam stačilo 😕
ja tiež ľutujem, že som malého nechala po kojení v noci spať so mnou, že som ho neprekladala. lenže nemala som silu ho prekladať, keď sa mi často pri tom zobudil, ja som fakt už nevládala a zaspávala som hneď ako začal kojiť 😕
aj my spíme v kočíku teraz, doobedný spánok 😉

kamka17
20. jan 2011

@liviaf14 no šak to, že človek zaspí skôr jak to dieťa 😅 😅 😅 a zas mi je tiež ľúto ju prebrať a kojiť po sediačky v obyvke...no šak niečo vymyslíme....
@surviver no tie orsulkine mená som fakt aj ja zvedavá, to bude riadne prekvapko...ozaj, nebudem tu celý deň, tak mi prosím vás dajte niekto vedieť, ak už tu bude infoška...dikes a pa

domcek
20. jan 2011

Ahojte, Ako Siska dufam, ze sa moc neudrela.
Nasa noc bola priserna.
Zaspala o 21,55 jasne, ze na cice. O 22,30 uz bola hore, uspala som ju na rukach, o 23,30 uz znovu hore.
Ale to uz zbadala, ze je doma tatik s florbalu ani jej nenapadlo ist spat. Miesila sapo nas v posteli, zturila chcela stale cicu, od zurivosti sa nam povracala takze som prezliekala seba postele a aj Stellku. Potom sme sa 2x pokandili.
Oci si sla zodrat uz ale ani jej nenapadlo lahnut si. Takze zasa fungovala cica 1,15 som sa ju pokusila preniest do postielky a uz bola zasa hore ...takpotom som ju nechala pri nas o 3,30 druhy pokus o prenesenie sa zobudila po 5min. a bola hore do 4,20. To je to co si pamatam dalej mam vypadky. Teraz spinka ale aj tak kazdu chvylku jojka, mrnci.

domcek
20. jan 2011

@surviver to bol v noci spln? 🙄
Jaaj orsulka ma dnes krasny den.
Inac u nas sem tam vylezie slnko....som ho uz davno nevydela.

brmbolcek
20. jan 2011

pekne ranko teda dopoludnie , 🙂 🙂 🙂

tak mi sme spali nasledovne vecer o 21:00 sme zaspinkali do 3:30 potom taktiez do 8:30h. a teraz sme zahajali o 10:00h, uz spiacu som ju niesla do kocika a vonku ku otvorenemu oknu dobre nababbusenu 😉 😉 😉

lenulka34
20. jan 2011

Ahojte som nova tehulka z Heliosu tak by som sa rada k Vam pridala ale ako vidim tu su uz len same stastne mamicky 🙂

liviaf14
20. jan 2011

@lenulka34 ahoj, vitaj v téme, ja tu nie som veľmi dlho, teda neprispievam dlho, len po očku som čítavala.... gratulujeme k tehu 🙂

lenulka34
20. jan 2011

@liviaf14 dakujem pekne ved uz bolo na case a hrozne si to uzivam ... no teda doktor ma hned nechal na PN ze pre istotu ale aj som rada lebo mi je od rana do vecera spatne ☹

mariajuraj
20. jan 2011

@lenulka34 Ahoj, ja som sice ete neni tehulka, ale dufam ze coskoro budem. som objednana na 2. februara nan prvu konzultaciu. Das mi nejake podrobnejsie info ako to tam cele prebieha???? idem k doktorke Gatovej..Dakujeeeeeem moc
@lenulka34

lenulka34
20. jan 2011

@mariajuraj dakujem za gratulacie .... velmi rada ti odpoviem na vsetko co ta bude zaujimat ... Ja som chodila k dr. krajkovicovi ale oni su obaja moc mili teda vlastne vsetci 🙂 🙂

surviver
20. jan 2011

@lenulka34 blahoželam a vitaj medzi nami,aj ja som ešte tehulka a skoro v takom tt ako Ty ,tak možme občas hodit reč 😉 a tie nevolnosti,no to poznam už len vydržat.... a bude fajn 🙂

lenulka34
20. jan 2011

@surviver dakujem tiez si z heliosu??? nakoniec som aj rada ze su tie nevolnosti aspon viem ze je vsetko ok 🙂

surviver
20. jan 2011

@lenulka34 no teraz som tehu z "domacej vyrobne" 😀 ,ale prve babo mame z Heliku 😉

mariajuraj
20. jan 2011

@lenulka34 dakujem...som xela vediet ze ako casto sa tam chodi do mesiaca, co zistuju pri prvom odbere krvi a ci potom tie hormonalne injekcie bolia....lebo ja som taky bojko...z doktorov mam nenormalny strach.... A ete jedna otazocka...taka....hmmm, ak smiem...kolko Ta to vsetko stalo??? 😀 😀

lenulka34
20. jan 2011

tak predsa ta priroda robi divy gratulujem🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre