Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

kamka17
13. júl 2010

http://www.topky.sk/cl/10/761819/SHMU-varuje-pr...

takže babule, veľa tekutín, stať pekne v chládku, žiadne fyzické aktivity a drobcov do bazénikov na balkón...a pevné nervy, však to nebude trvať večne 🙂 😉

domika9
13. júl 2010

my sme boli včera von až večer o 6tej lebo inak bol hic a aj dnes tak pojdeme aby nema nebolo teplo ale ja by som sa najradšej vyvylovala niekde pri vode v takom teple

cikyta
autor
13. júl 2010

@surviver braček? Sestrička? Vnučka? Vnučik? Dcerka? Synček?

lucula73
13. júl 2010

@cikyta super fotka 🙂

surviver
13. júl 2010

@cikyta ty že si nevyspata??? no neviem,neviem,ked maš furt taku naladičku 😉

lucula73
13. júl 2010

kuk 😉

domika9
13. júl 2010

a tie vlasy... 😀 😀 😀

domika9
13. júl 2010

a tie vlasy... 😀 😀 😀

domika9
13. júl 2010

a tie vlasy... 😀 😀 😀

zefa
13. júl 2010

ahojte
@cikyta byť tebou,donesiem Sisu do Heliosu na reklamáciu,že mali čo..skrat elektriky?magnetické pole v skúmavke? niečo počula,čo sa rozprávali embryologičky?čiiii?????,no proste niečo sa stalo a odvtedy Siske stoja vlasy hore dupkom 😀 😀 😀 😀 ale strašne je s tým zlatá 😉

lucula73
13. júl 2010

@zefa niekto si to geluje a siske tak stoja samé...ušetrí 😀

zefa
13. júl 2010

@lucula73 no len či to tak bude chcieť mať aj v puberte?..bohvie,možno bude pankáčka 😀 😀
ináč ako sa držkáte?

lucula73
13. júl 2010

@zefa ale celkom fajn,až na toto teplo,malý je dosť nepokojný,furt mrnká a ani vlastná mať mu nerozumie,čo chce 😀

zefa
13. júl 2010

@lucula73 no to si teda za mať 😉 😀 😀 sa mu čuduješ?tebe je na skapatie,nieto ešte jemu...naši sú skoro stále vo vode(ved sú ryby 🙂 )

lucula73
14. júl 2010

ahojte 🙂

tak aj dnes nás čaká pekelný deň,no neviem,na mňa až mooooc teplo 😠

baby,chcem sa opýtať,napadlo vás niekedy také niečo,že by ste svoje dieťa nedali zaočkovať? 😕 myslím tou "povinnou" vakcinou,čo sa začína v 3 mesiacoch...
ja som tu naďabila na jednu temu - nesúhlas s povinným očkovaním a keď tam začnem čítať,je mi zle....čo to pchajú do našich detí??teraz fakt neviem,len nahlas uvažujem....že tá vakcína nie je celkom bezpečná...inak počula som o tom a teraz som si to ešte aj prečítala 😒

liviaf14
14. júl 2010

@lucula73 no presne, ja som tiež čítala túto tému, ale zaočkovať sme predsa len dali, aj v 3 mes. aj teraz v 5. mes. tú druhú dávku. ty si dala očkovať? ja fakt neviem, nás ako deti očkovali a všetci sme to prežili, neviem či zbytočne strašia, či nie, ťažko nám laikom súdiť...... 😅

lucula73
14. júl 2010

@liviaf14 preto tu snorím,lebo moj malý nie je ešte zaočkovaný....prekonal meningitídu po narodení,tak mu neurologička odložila očkovanie,ale ideme na kontrolu,tak som zvedsavá,čo nám povie,ak povolí,neviem či ho mám dať....
ano,boli sme aj my očkovaný,ale tento infanrix hexa obsahuje vraj zvýšené množstvo hliníka ,produkty genoveho inžinierstva aj rakovinotvorné bunky...neviem čo je na tom pravdy,či by to dali do obehu,ale mm má kolegu,ktorého chlapec po očkovaní tuším tom treťom,ostal na vozičku a ešte mu dg. aj autizmus..to je tiež jedno z možných rizík očkovania...
Ja som len zevdavá n a váš názor 😉

liviaf14
14. júl 2010

@lucula73 jasné. nemysli si, bála som sa po tomto duhom očkovani, malý mal teplotu a 3 dni často plakal, bol úplne iný, ako vymenený, nebolo mi všetko jedno....... o tom autizme som počula, aj o rakovine po očkovaní...... ach jaj

lucula73
14. júl 2010

@liviaf14 - tak si vyber teraz... 😠 ☹

cikyta
autor
14. júl 2010

ahojte....
No Lucul,práve nás očkovali do ručky,čo je z toho autizmus a očkovali nás o mesiac skôr,tak tiež mi neni všetko jedno...

lucula73
14. júl 2010

@cikyta a čo konkretne sa očkuje do rúčky?už si nepamatám....a chlapci sú nachylnejší ako dievčatá na autizmus 😒

cikyta
autor
14. júl 2010
zefa
14. júl 2010

ahojte
@lucula73 no ja som síce deti zaočkovať dala,ale tiež mi to nebolo jedno...kámoška s dvojičkami má tiež zlú skúsenosť...jedna dvojička dostala nádor na obličku...tuším 3 mes.boli v nemocke,našťastie to dopadlo dobre,lenže do konca života bude sledovaná na onkologii..

cikyta
autor
14. júl 2010

Kto sa chce zasmiať? Ja omdliem 😀 😀 😀 😀 😀 😀

https://www.youtube.com/watch?v=1-KVNthLaW8
zefa
14. júl 2010

@cikyta ja som to dávala na FB..tiež som si skoro cvrkla
neviete ako sa má jennys s chlapcami?

cikyta
autor
14. júl 2010

O Jennys neviem zatial nič ☹
Sisa začala tancovať ako metalista.Potom s tým prestala a začala drepovať do nekonečna celu pesničku.Aj s tým už prestala.Začala točiť zápästím ako indka a teraz má uplne nový prvok,že začne tak nožičkou robiť,ako ked ide cvičiť SUMO 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 +točíme sa okolo vlastnej osi do bezvedomia 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 dokial nás nezastaví nejaký drzí nábytok 😀 😀 😀 😀 😀

domika9
14. júl 2010

baby nestrašte ma my sme sa rozhodli s mm že dame malho zaočkovať na na rotavírus povinne by som ani nevahala ved predsa keby o bolo niečo škodlive by určite nemohli davať detom ani nejdem hladať tu temu lebo budem stresovať my sa ideme očkovať buduci týžden v piatok ale nejdem dať naraz aj rota aj povinne dr. che naraz ale jej poviem že prídem iniokedy že to nechcem naraz

domika9
14. júl 2010

baby ešte som sa chcela opytať na vaš nazor Matuško si pcha už velmi davno pace do usť niekedy ich cmula inokedy si očividne šuch dasna , slinta os 3týždnov to velmi neriešim ale od včera pri kojeni robi taku vec že zatne dasna ku sebe až ja kvičím akoby ma kusal a stale stale ma ruku v ustach v poslednej dobe doteraz to nerobil cely den ale na jeho spravani som si nevšimla nič ako soplíky alebo nervozita a podobne myslíte že by mu mohli ísť zuby aj bez ostatnych príznakov ? ako boli natom vaše detičky a v kolkych mesiacoch im šli zubky?

surviver
14. júl 2010

domi naš maly si pcha ruky do ust asi od 2mesiaca a slinta tak striedavo dva dni ,hej potom zas nie a tak dookola...a posledne dva tyždne je ob den stale mrzuty a ani nosenie na rukach nezabeara stale mrnči,mam pocit,že mu idu zubky,ale to neznamena,že sa prerezavaju do ust,rast zubkov je ešte v kosti a oni sa posuvaju smerom do ust,takže preto tie prejavy tej nervozity...nemyslim,že Matuškovi vyjde zub v dohladnej dobe,ale skôr si myslim,že sa mu započal posun tych zubkov a preto tie prejavy....ak by už šli do ust,tak by mal aspon trocha navrete dasienka,ale horučky vôbec nemusi mat...snad som to napisala zrozumitelne 😉

liviaf14
14. júl 2010

@domika9 my sme dávali v 3 mes. povinné aj rotavírus-2. dávka naraz. nič malému nebolo, ani na povinné nezareagoval. až teraz pri 2. dávke povinného mal teplotku 1 deň a 1 noc, trošku bol oplačkaný aj ďalšie dni.

cikyta
autor
14. júl 2010

@domika9 Sisa si dávala do pusy ručky dlhé mesiace.Cmulala si palec stále.Myslela som,že budeme mať skoro zubky,no Survi má pravdu...zrejme sa nám posuvali z kostičky,lebo na náš 1 zubok sme čakali 9 mesiacov 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 kdežto už naši rovesníci machrovali minimálne s 8 kuskami v tom čase 😀 😀 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre