Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

cikyta
autor
17. aug 2010

@domika9 V tom albume s bruškami mám fotku,kde má Sisa tolko,čo teraz tvoj Matusku.Drží ju kamoška v tej oranžovo modrej bundičke......
Sisa vždy takto stála a akonáhle som ju dala lahnuť,tak revyyyyyyyyyy............Furt mi robila hopy hopy a mohla som jej aj nožky zlomiť-nehla som s nou........a to nosila ešte frajkovu perinku ☹

domika9
17. aug 2010

ciky ale takto si ju mohla nadvihovať popodpazuchy ale držať za ruky akoked babo už chodí samo len potrebuje oporu a celou vahou stoji na nohach

no idemem my von snad nezačne pršať

surviver
17. aug 2010

ahojte 🙂

tak ja len k tomu včerajšku,aby ste si nemysleli,že malemu davam len vyživy..tak na obed mu vždy varim mrkva,zemiak,cuketa,brokolica a rozne to obmienam,ale olovrant mame vždy kupovanu vyživku 😉

@domika9 domi a z tych mamičiek čo zbytočne urychluju vyvoj deti si nič nerob a maj to na "haku" ako pisala ciky...určite si uvedomelejšia ako ony...moj Timurko ma 7 mesiacov a ešte sam nesedi a ani mi to nevadi,ved ak pride jeho čas,tak si sadne 😉 ...do športoveho kočika sme išli,ked mal 6 mesiacov a 6 dni...teraz začal pekne lozit,nie štvornožkovat,ale lozit,ale už dviha zadoček,takže za chvilku bude asi štvornožkovat 🙂 ...a nepostavujem ho vôbec,ved ak by bol jeho svalovy aparat dostatočne silny na udržanie sa, tak by sa chcel postavit sam,ale fakt nema vyznam taketo veci urychlovat,ved sa za cely život nasedia a nabehaju dost 😉

domika9
17. aug 2010

@surviver presne tak
dnes ako bol Matuš na brušku tak sa snažil dvihať zadoček a a nožky podkladal pod seba aky bol zlatučky ako sa mordoval , niekedy enchcel byť velmi na brušku iba chvílu a hned plakl ale čo den sa mu to pači viac

domika9
17. aug 2010

boli sme von ale nie dlho lebo u nas to vyzera cšelijako a ja herečka som si vzala šlapky a bez mikiny som šla von a tu lala zima jak pod tatrami

surviver
17. aug 2010

@domika9 no ja tiež rozmyšlam či pojdeme von či budeme doma,lebo dost fuka ☹

domika9
17. aug 2010

ved ja som chvilu predtym šla ešte po pradlo na terasu a sa mi zdalo že je velmi teplo a nechala som malemu iba body s kr. rukavom ale vzala som so sebou kabatik a ešte na ulici som mu ho obliekla lebo fakt neviem či som bola v tranze čičo na tej terase ale sa mi zdalo žeje teplo

cikyta
autor
17. aug 2010

My sme boli vonku dneska 2 krát a druhý krát sme zmokli.Teraz mi Sisa zaspala a nemám tu drzosť ju budiť-no zbohom v noci potom 😅

cikyta
autor
17. aug 2010

Ešte stále: ☹

surviver
17. aug 2010

@cikyta a nespadne?? 😕

lucula73
17. aug 2010

@cikyta tak noc ti nezávidím ☹
@surviver ahojček

surviver
17. aug 2010

@lucula73 čauko čo porabaš? 🙂

cikyta
autor
17. aug 2010

@surviver Sedím pri nej s note bukom a nevzdalujem sa...............
No už je hore. 🙂

cikyta
autor
17. aug 2010

Niekto bude celu noc vrecovať skrz povodne,niekto si kopať loptu po obývačke s 1,5 ročným dieťaťom 😀 😀 😀 😀

surviver
17. aug 2010

@cikyta 😀 😉

lucula73
17. aug 2010

@surviver napíšem ti ip,ak stihnem 😉 .malého som ukladala presne jednu hodinu,už som mala chuť mu nacápať na zadok 😠 ..vkuse sa vrtel na brucho a to sa mu nepáčilo,tak som ho hodinu pretáčala naspať,nakoniec zaspal na tom bruchu,prvý krát v živote,ešte nikdy nespal na brušku.

ciky - no ja som možno zlá mať,ale ja by som bola svoje dieťa zobudila,nie nasilu,ale by sme sa nahlas rozprávali,alebo niečo by som pri nom robila,alebo ho akože popravila trochu,len aby sa zobudilo....ja si myslím,že aj ja mám právo večer na odych,nie do rána ponocovať 🙂

cikyta
autor
17. aug 2010

@lucula73 Zaspí len trochu neskôr.Už sme to zažili.A prežili....
A kedže sa mi stále často budí.....mám to ozaj zajedno.............

lucula73
17. aug 2010

@cikyta 🙂

zefa
18. aug 2010

@lucula73 aj ste ešte tam,tak si to uži 😉 🙂
@domika9 dnešné detičky sú síce vrtkejšie ako sme boli my,ale zas odtiaľ-potiaľ,naši sa síce v 3 mes.tiež šponovali na nohy...ked som ich držala na rukách a potom chcela položiť ležať,bol koniec sveta...napli tie nohy ako struny a nie a nie ohnúť...nuž chvílinku som ich tak občas držala,aby mi povolili nožíčky.....oni mali z toho ohromnú radosť,ale ja som ich držala okolo pása a ked po chvíľke povolili nôžky,tak sa im podlamovali a ja som nechcela aby sa im nedajboh vykrútili,alebo niečo........jasné,že diea sa má priťahovať aby si spevňovalo krčné svalstvo,no nič nepreháňať...... a nie si dementná

tinkaza
18. aug 2010

ahojte žienky,
len sa chcem opýtať, či ste nemali niektorá diagnostikovanú gestačnú cukrovku? Už som si prečítala aj nejaké články na nete, aj trochu z diskusie tu na koníkovi, len sa neviem dopátrať k tomu, aký je postup liečenia okrem diéty. Neviete, či jediným riešením je diéta? Veľmi nerada by som začala diétovať, pretože som zatiaľ pribrala len veľmi málo (podľa váhy, inak brušino mám podľa mňa dosť veľké 😅 ). Nemáte náhodou nejaké osobné skúsenosti?

domika9
18. aug 2010

@tinkaza ja som sice cukrovku v tehotenstve nemala ale viem z časopisu že niekedy davaju aj inzulin na to obdobie ale to asi zaleží od vysledku ak stačí dieta tak isto nedaju inzulín

ja som v tehotenstve ani na ten test nebola som sa pytala a oni mi povedali že nič tomu nenasvedčuje aby som mala mať cukrovku a tak ma nato ani neposlalai ale ja som si to skontrolovala aj doma st. otec maju cukŕovku tak som zneužila ich prístroj 😀 😀 😀

liviaf14
18. aug 2010

@tinkaza ja som mala tehu cukrovku, bola som na diete bez cukru, inak som mohla všetko ovocie, biele pečivo. nebolo to také hrozné, ale keďže bábo bolo v posledný mesiac tehu príliš malé, kašľala som na to a trocha som jedla aj sladké, hrozne mi ku koncu sladkosti chýbali, bolo to otrasné. ak sú hodnoty cukru po záťažovom teste -OGTT príliš vysoké, pichá sa inzulín, pravidelne sa meria hladinu cukru v krvi, chodí sa viac na kontroly k diabetológovi. tu na koni je aj téma, kde sú tehuľky s cukrovkou, ja som sa aj tam čo-to podozvedala.

cikyta
autor
18. aug 2010

@tinkaza No tiež si myslím,že možeš papa všetko okrem cukru a bude fajn,ked budeš jesť vitamíny pre tehulky až do konca.(Z nich je bábu OK,aj ked maminka nepapá) 😉

tinkaza
18. aug 2010

@domika9 : mňa sa ani nepýtali, či ten test chcem, alebo nie, jednoducho mi ho včera urobili, dnes som si volala pre výsledky, vraj sú tie hodnoty vysoké, neviem ale konkrétnu hodnotu, len zajtra mám ísť znovu na gyn. a tam ma objednajú na diabetológiu 😒

@liviaf14 : no keď ja zjem radšej kilo melónu ako napr. mäso, sladkosti ani tak nie, ale raz za čas si určite niečo dám 😅
asi si musím niekde nájsť, od akej hodnoty je to už "kritické" na ten inzulín, dosť sa toho bojím, lebo pichanie do prsta nepatrí medzi moje obľúbené ☹
ďakujem, viem, že tá téma je, už som si to tam trochu čítala, nejako moc mi to ale nedalo

@cikyta : od začiatku druhého trimestra papám maternu + dha, sú na to rôzne názory, ale ja určite nemám až takú perfektnú vyváženú stravu so všetkými potrebnými vitamínmi, tak preto som sa rozhodla pre tabletkové.....neverím, že by uškodili a kvôli tej strave mi isto previtaminóza nehrozí 😔 😔

domika9
18. aug 2010

ja myslím že ten test je povinny preto som sa pytala že kedy pojdem a tak mi ppovedali že ja nemusím tak som bola rada že som sa vyhla tej gebuzine čo sa misí vypiť vobec mi to nevadilo že som tam nebola 😀

tinkaza
18. aug 2010

@domika9 : ja neviem, či je povinný, ale asi teda áno. Inak, tá glukóza nebola vôbec nič hrozné, pre mňa bolo horšie to branie krvi z prsta, radšej by som bola za žilu, to som si už zvykla, ale to z prsta ma dosť bolelo, je tam viacej nervov a cítila som si to ešte aj poobede ☹

cikyta
autor
18. aug 2010

@tinkaza vitamíny neškodia,len niekto tvrdí,že sa po nich rodí velké bábo a preto by sa už v 3.trimestry velmi nemali...

tinkaza
18. aug 2010

@cikyta : áno, počula som o tom, aj že sú hyperaktívne a pod., ale mne osobne sa to vôbec nezdá, aj keď nie som odborník, ale myslím si, že keď je tých vitamínov tak akurát v akejkoľvek forme, tak môžu len pomôcť. Uvidím, aká veľká bude naša krpaňa podľa utz v tom 30. tt a podľa toho sa asi potom rozhodnem. Viacej ma teraz straší, že bábo môže pribrať z prebytočného cukru, ktorý moje telo nespotrebuje a tým by hrozil aj predčasný pôrod bábenka s vysokou hmotnosťou. Ale akosi stále verím, že až do takého extrému sa nedostanem.

cikyta
autor
18. aug 2010

@tinkaza tiež som sledovala váhu na utz a podla toho vysadila vitamíny v 3.trimestry,lebo bola už dosť velká Sisa....
Neboj,všetko bude fajn 🙂

tinkaza
18. aug 2010

@cikyta : hej? 😉 a ako si vedela, že váži už dosť, resp. zodpovedajúco tomu tt? povedal Ti to dr.? asi sa ho potom na to spýtam. A ďakujem, aj ja dúfam, že to nebude nakoniec s tým cukrom až také hrozné 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre