Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

lucula73
21. jan 2011

@zefa 😀 .a ak sa možem opýtať,ja som asi blbá,ale ako sa to číta,resp. ako ju voláte? 😀 😀

zefa
21. jan 2011

@lucula73 číta sa to Nensy a aj ju tak voláme......moja mama,ktorú odjakživa šlo z tohto mena poraziť,hneď ako sa Nancy narodila a počula ju zaplakať povedala.....Peťko,to naša Neny plače 😉 😀 😀 😀 ....Nancy sa narodila prvá a vôbec nevedela,že je to dievčatko,nakoľko som rodila cisárskym a plne uspatá,takže nemohli byť na sále....takže ešte občas jej povieme Neny,babka jej vymyslela prezývku 😉 🙂

chorale1
22. jan 2011

@cikyta tak budete mať na papanie vy viac ked mama neprišla 🙂 . kašli na to, moji rodičia by neprežili keby malého nevideli aspoň raz do týždňa za to svokrovci doteraz vôbec nejavili o malého záujem až teraz sa trošku preberajú. ale nie je to to pravé orechové, sami od seba neprídu musíme ich zavolať ☹ život je proste taký, sú ľudia normálni a sú aj takí čo sú trošku mimo. oni tiež uprednostňujú iba jedno z detí, potom druhé potom dlho dlho nič a až potom môjho muža. ale ty máš silvinku, muža tak sa na nich usmej a objím 😉
ostatné dievčence ahojte, prajem pekný zbytok víkendu 🙂

fopardi
22. jan 2011

ahojte tak kde ste všetky ušli??? nam dnes prešiel den ani neviem ako ... drobec spal doobedu hodinu a pol -jja s nim a potom sme sa šup šup pobalili a šli sme na oslavu a prišli sme asi až okolo pol osmej a hned som drobca prezliekla a šup spinkať a poobede spal snad 2a pol hodiny vonku takže dnes super až na jednu drobnosť porušila som dnes dietu ale to nič s tym som ratala ved kto by odolal tolkym dobručkym kolačikom mnam mnam ale zas na moju obranu neprežrala som sa ako sa na oslave patri až po krk len tak decente 🙂

lucula73
22. jan 2011

@fopardi a ako sa ti darí?však to už zo dva týždne držíš,nie? 🙂

fopardi
22. jan 2011

no tak nejako tak zatial mam dole asi 3,5kg či ako to bolo ale nemyslim že je to všetko tuk ale citim sa ovela lepšie po prvej vode sa odvažim zas aby som vedela

lucula73
22. jan 2011

@fopardi jej super,,ja začnem od februára,už som sa pevne rozhodla,ešte si týždeň doprajem 😀

fopardi
22. jan 2011

@lucula73 pijem aj čas na chudnutie a do kavy si davam umele sladidlo no tak ale ostatok nedržim nejako veelmi presne ale napriklad dnes som mal bielkovinovy den čiže možem mäso , -rýžu nie tak som zjedla ale iba kusok ku mäsu ale zato vela vela šalatu som si dala ale kolačiky boli .... a to bol dnesšny prehrešok a ešte cestovina v polievke 😀

fopardi
22. jan 2011

@lucula73 jj a ešte alkohol ten by sa vobec nemal ale tak ratala som s tym že to dne s porušim

baby neobjednavate niektora z časopisu starkl kvety???

zefa
22. jan 2011

@fopardi ja som si kedysi na polovicu s koleg.kúpila cibuľky tulipánov a sú nádherné,prišli nepoškodené 😉 ona si hodne odtiaľ objednávala

lucula73
23. jan 2011

@fopardi moja svokra objednávala asi dva razy odtiaľ 😉

peknú nedeľu želám 🙂

liviaf14
23. jan 2011

ahojte 🙂
@fopardi aj moja segra objednáva niekedy zo starkla, zatiaľ bola iba spokojná 😉 ona je veľká záhradníčka, má to aj vyštudované. super, že sa ti darí s dietou, len tak ďalej, nech ti kilá utekajúúúúúú 😀
aj ja vám želám peknú nedeľu 😉

fopardi
23. jan 2011

ahojte dakujem za odporučania rozmyšlam že si tento rok objednm kvety odtial tak som zvedava

chorale1
23. jan 2011

ahojte,
@fopardi my sme odtiaľ objednávali jahody a babka bola spokojná 🙂
ja som sama, chlapov som zbalila a išli ku starkým. ja som si dala zatiaľ vaňu a varím drobcovi papaničku. a ak stihnem chcem sa trochu vystrieť. mala som v pláne záchod dať do poriadku, ale to počká 🙂
a ráno aj slniečko bolo a teraz sa nejako zatiahlo ☹

kuspitka
23. jan 2011

ahojte mamičky.
ako sa máte?

liviaf14
23. jan 2011

@kuspitka my máme takú pohodovú nedeľu a ty?

kuspitka
23. jan 2011

@liviaf14 tak mala práve papa.My sme teraz prišli z Nitry.tak kus máme veget.
inak nič nové.ideme robiť byt tak sa dohodujeme

liviaf14
23. jan 2011

@kuspitka idete prerábať? tak držím prsty na úspešnú prerábku. my prerábame pomaly, postupne, starší domček už 11 rokov, stále je tu čosi treba. teraz ako máme drobca, ideme vymieňať a prispôsobovať izby, čiže žiadna nuda 😀

kuspitka
23. jan 2011

@liviaf14 tak my uz túto prerábku robíme rok a ešte sme to aj tak neurobili,ale už nám to treba robiť sme tu ,ako sardinky a mala potrebuje veľa miesta,

liviaf14
23. jan 2011

@kuspitka presne, aj my to poznáme, málo miesta veru.... preto ideme tie miestnosti povymieňať a porobiť k lepšiemu. obyvačka sa nám postupne zmenila na detskú izbu, spálňa detto 😀 😀 😀

kuspitka
23. jan 2011

@liviaf14 tak my máme všade bordel upratujem stále,ale aj tak to nestojí zanič.
kuchynskej linke sú hračky

denis19
24. jan 2011

Ahoj helinky, zdravím vás po víkende 🙂 U nás je kosa jako blázen a ani nevím jestli se mám vydat ven,ale doma se zcvokneme, tak jdeme ven...čo porábete? 😕

zefa
24. jan 2011

ahojte
tu je tiež kosa a ja som doma,pretože 1 duracelka ma totálne nepočúva a tak je zas chorí... 😠 😝

kuspitka
24. jan 2011

ahojte.tu je tiez kosa tak von nejdeme.
dievcata ,kedy vam deti prestali nosit plienky....

surviver
24. jan 2011

ahojte....tak aj u nas kosa,takže bytik to isti 😉

@kuspitka no my ešte plienky nosime a myslim,že ešte aj dlho budeme,nočnik sa nam nepači 😉

kuspitka
24. jan 2011

@surviver ani nám sa nočník nepáči a neviem čo robím zle.
každá baba píše .že jej ročné dieťa už nemá plienky..

liviaf14
24. jan 2011

čaute 😵
tak my dneska od rána vyvárame, drobček buvá teraz, potom dáme obedík a hádam trošku predsa len pôjdeme do tej kosy sa vyvetrať, aspoň na chvíľku nech tam poobede zasa zaspí a šupnem ho k oknu dovnútra dospať 😉

@denis19 tak čo, choroba vás obišla? minule si tu spomínala, že asi má karolínka teplotku.... ako ste dopadli?

@kuspitka čo ja poznám detičky, tak okolo 2 rokov prestali nosiť plienky, ale napr. môj synovec do 3 r. mal problém nepocikať sa, zabúdal sa pýtať

kuspitka
24. jan 2011

@liviaf14 je to dosť nanič,keď ti jedna matka povie ,že sa môžeme hanbiť zatoi,že malá nosi plienky a stále ti to opakuje...

liviaf14
24. jan 2011

@kuspitka serkaj na ňu, riaď sa iba sebou, svojimi inštinktami a kamilkou , každé dieťa je iné. mne moja mama otrieskava stále o hlavu, prečo malý ešte nechodí.......... aj ja čakám, kedy začne s nočníkom 😅 ju už pošlem kade-tade, lezie mi poriadne už na nervy s tým.

kuspitka
24. jan 2011

@liviaf14 tak to viem pochopiť.
inak som začala malú uspávať večer v postielke trvá nám to hodinu aj ,keď nám plače malá...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre