Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

liviaf14
28. jan 2011

@cikyta ciky, aj mne sa to stalo. som slušne poďakovala za ponuku a pani na mňa "ešte ani neviete čo vám idem ponúknuť a už mi ďakujete". a takým tónom drzým na mňa, hneď som to zložila, to je drzosť čo si niektorí dovoľujú....

cikyta
autor
28. jan 2011

@liviaf14 ved to... 😠

chorale1
28. jan 2011

ahojte,
u nás noc jedna z tých lepších až na to že mladý pán zaspal o 19,45 na 10 minút a potom robil hluposti v postieľke až do 22,15 😠 ale potom spal fajn. teraz som dala do práčky a povysavala a bežala som k pc kým doma mm nie je lebo potom sa ťažko dostanem ☹ inak ja mám taký krásny výhľad z balkona - všetko krásne biele, stromčeky zasnežené 🙂
lucula, fopardi vy ste také cukrárky chcem mamine kúpiť formu na tortu síce ona nepečie ale stále nám dáva robiť torty. dajte nejakú inšpiráciu čo by to mohlo byť? mňa napadla podkova lebo tá sa dobre krája, ale vy určite viete o niečom zaujímavejšom 🙂

chorale1
28. jan 2011

@lucula73 ja som si až teraz všimla že si hodila komentár k mojej fotke 😀
ale inak pridala som dnes dalšie fotky tak pozrite pa

cikyta
autor
28. jan 2011

Náš dialog pred 19 minutami :
(Podotýkam,že slovko debil,na 99% v našej domácnosti nepočula)

-Mamička,ty si debiu ? 🙂
-Nie Silvinka,ja niesom debil ☹
-Mamička,bábika je debiu ? 🙂
-Nie Silvinka,ani bábika neni debil ☹
-Mamička, ja som debiu !!! 🙂
-Silvinka,prestaň...nikto nieje debil 😒

kamka17
28. jan 2011

@cikyta 😲 😲 😲 😲 😲 intelektuálna debata...človek fakt nikdy nevie, kde si čo to dieťa zapamätá...neboj, ešte ťa čakaá všeličo a nás ostatné tiež 😅

zefa
28. jan 2011

@cikyta 😀 😀 😀 😀 ...mne minulé leto stačilo prejsť okolo krčmy kde si dvaja opilci nadávali všetkými nadávkami a odvtedy to u nás ide ....a nie a nie ich to odnaučiť 😔

cikyta
autor
28. jan 2011

Silvinka si navliekla na seba moju podprdu a ukazuje mi:
-Aha mamička,ja mám mléčko ! 😀

brmbolcek
28. jan 2011

pekny vecer zdravim, trosku zanedbavam ale tento tyzden bol tazky

u nas vsetci chorucky mymina v nemocke skrz vysokych horuciek , manzelikovi to az dnes ustupilo a tak sa liecime tak som behala hore -dole , nemocka a doma a dokoliecka,.... nase zlaticko sa ma skvele vzdy nas vita s usmevom ci ju v noci prebalujem ci sa rano budi stale sa nam smejka tak nam robi take svetlo dna 😉 😉 😉

@cikyta- ja zasnem nad tvojou hereckou, to nema chyby 😉 😉 😉
ved coskoro uz aj mi budeme take nieco pocuvat domka ako nam to recni a klebeti 😀 😀 😀

@kamka17- na teba som myslela, ze ci chodievas vocnku s Paulinkou, mi ideme v pondelok na prve ockovanie a poradnu, tak som zvedava ako to zvladneme.

@surviver -ako sa mas mamina , ako zvladas tehuhu pri Timurkovi ?

@kiara- ako ste na tom ?

@livia-14- teda take telefony ani ja nemusim 😉 😉 😉 ako spavate v noci ? este stale na ciciku ? a co den ? je taky isty ako nic ?

...zelame vam krasny snehom pokryty vikendik 🙂 🙂 🙂



baby ja som si dnes dala po dlhom case pivo , jeden pohar Stiger 11, poviem vam ze som stiahla celu flasu , 😀 😀 😀 a to ani neviem ako a to sa mi stalo prvy krat 😀 😀 😀 no uz teraz len cakat co to urobi z malou ked to vojde do mlieka 😉 😉 😉

fopardi
28. jan 2011

ahojte baby
rekapitulacia dnešneho dna drobček lepšie až na kašel už nam nechce ani hedelix čo ja by so vypila celu flašku na ex ake to je fajne a on nie usta neotvori ael mm ho pred spanim prekabatil a zjedol
a ja hrozne všetko ma boli za cely den som dnes stihla akurat tak 2x vyvetrať a to je všetko strašne no ešteže je zajtra mm doma že aspon popratam lebo inač strach pozreť u mna na zem ☹

no a nasledujuce vety nech nečitaju baby ako napriklad ciky a osttne ktorym detičky nespia
dnes drobec 1spanie rano o pol osmej dal sa nabok a ani sa nepohol len sladko zaspinkal spali sme dve hodiny
dalšie spanie o pol jednej dalšie dve hodiny a tretie spanie od pol piatej do 7mej -potom som ho prezliekla umyla vypil mliečko a šiel dalej spať teším sa na rano kedy bude vyspaty no jedinu nevyhodu to ma že ,musim ležať s nim a tym padom nič doma neurobim ale zas aspon som oddychnuta neviem čo mu dnes bolo ale asi je z toho kašlu taky uboleny a tak dnes uplne spontanne chcel spať uplne som na nom videla že sa mu chce a len som ho položila do postele obratil sa na bok a spal je aj tak yviac mojkaci -chudatko moje choručke ☹

cikyta
autor
28. jan 2011

@fopardi Foooooooopííííííííííííí,to nie !!!!!!!!!!!!! 😢 😢 😢 😢 😢 😢 Toto neverím,dokial nevidím ! Nieje možne také spanie ! 😢
( 😅 ) A zvlášť to večer. Ved to by som už mohla noc uplne zabaliť.Nehrozilo by spanie 😅

cikyta
autor
28. jan 2011

@fopardi Ale hlavne želám skore uzdravenie,nech ste akoby Sisa povedala: " Rybky bibky !"

fopardi
28. jan 2011

@cikyta no ved ciky až mi bolo dnes čudne len keby chcel spať sam že aspon čo to porobim ale aj takto to može byť 😉

lucula73
28. jan 2011

@cikyta a ako pokračujete s tým odstavovaním?a ten spánok?však si vravela,že keby si ju dala skor,tak ti zaspí,pri prvých príznakoch únavy 😒 😕

@fopardi no to isto z tej chorobky tak spal,aspoň ste si obidvaja oddýchli 😉

my zas otrasne,ani to tu nejdem písať,ale od zajtra mením komplet režim,či sa to drobcovi bude páčiť alebo nie 😠

@brmbolcek no tak aj vás premohla chorôbka..ale hlavne že sa ti malinká drží,to je doležité,nech nič od nokoho nechytí radšej 🙂

moja dcéra od dnes soplí,kašle a ja trubka ešte aj na klzisko som ju vyhnala poobede,no už s ateším,malý mi sople isto dostane,ach jaj 😔

tak dobrú nocku všetkým

brmbolcek
28. jan 2011

@fopardi- ja ti verim, ja to poznam , ciky ti necitat ti nevidiet tak neverit 😀 😉 🙂 ,

ja cakam momentalne ked sa prebudi nas svistik a to spinka od 18:00, a ja pripravena ze prebalit nakrmit a spuntik si este sladko odfukuje 😉 😉 😉 no taha krsnych 5 hodin, no dufam , ze sa coskoro prebudi bo sme ju dali do manzelskej postele a je taka vyvalena, ze je cela jej 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

@lucula73- a bude tvrdsi rezim ? ci jemnejsi ? 😉 😉 😉
...presne tak malicka ma tuhy korienok, nech to radsej neprexsteknem , strazim ju aby na nu neskocil nejaky ten skaredy bacilisko ! Inak deti medzi sebou to maju vo zvyku chytit jedno od druheho . tak dufam, ze ako rychlo prisli sopliky tak rychlucko aj odidu .... 😉 😉 😉

domcek
28. jan 2011

Tak caveste,
Som dnes na Vas mala malo casu.
Sme domka slavili vysvedcko. Saaameeee jednoky sme mali.
Tak som spravila tiramisu sa tesil fesak nas.
NO a na nakup a tak. Vecer som robila bryndzove pagace na zajtrajsi ples.
A teraz vam chcem nieco popisat a nasa slecna tu mo mne loziii a spat ani pocut.
dnes spala od 13,00 do 13,40 a potom od 17,15 do 17,35... 😅
A spanok stale ziadny.
Iba ak nas tato na gauci chraaaaape.
Tak ideme sa dako uspavat.
Aby som zajtra na tom plese aj nieco vydrzala ... 😅
paaaaaa
Dobru nocku

lucula73
28. jan 2011

@domcek tak peknú plesíkovú sobotku želám 🙂 ......potom podaj info,ako to dopadlo 😉
Aj my sme slávili samé jedničky - a aj ja som robila tiramisu jednohubky 😀 ,to som našla na MMB,tak si všetci zamaškrtili...........a šli sme z klziska okolo hračkárstva a akurát odtiaľ vyšla jej pani učiteľka s dcérou,boli odmeniť vysvečko,tak naša tiež začala žobroniť..no zase som sa dala nahovoriť,lebo je neposlušná a nezaslúžila by si nič 😠

@brmbolcek ..teda moj spával donedávna krásne,ale až takto úkážkovo ako tvoja čučoriedka,tak to nie 🙂
Neviem či režim bude tvrdší alebo jemnejší..musím si to premyslieť 😀 .ale teoria je jedna vec a prax druhá 😀 😝

ale už fakt idem 😔

cikyta
autor
29. jan 2011

@domcek želám príjemnu zábavu bez žiadneho Stellkinho plačkania !!!!!!!! Tfuj tfuj !!!!!!! 🙂

@lucula73 Muž mi ide zajtra na 7 dní preč,takže odstavovanie sa preklada. Ano,začala som ju ráno budiť skôr,aj na obed ide kusok skor spať,ale nejak mi "zmutovala" a večer mi aj tak pred 22:00 nezaspí !!!! Zo začiatku to bolo fajn. O 20:00 bola tvrdá,ale teraz zase nie 🙄 Takže no coment už...

Ráno mi našla v taške z obchodu krabičku s tamponmi.Tak som ju upozornila,že to je mamičkine,nech to odloži. A po chvilke krabička otvorená,tampony vysypané a Sisa mi usmevom ukazuje jeden tamponik že:
-Aha,mamičkine chvostíky !!! 😀 😀 😀

Naše plyšove hracky maju take chvostiky,ale že jej toto napadne pri mojich tamponoch.....ja mrem !!! 😀

chorale1
29. jan 2011

@domcek príjemnú zábavu dnes, a trošku sa odreaguj od stelky 😉
@cikyta my sme tiež nejako zmenili spánok, spíme lepšie ale ... zaspí o 19,45 pospí 10 minút a je hore do 22,30 😠 potom zaspí do 2,30 najeme sa a vstane o 7,00. radšej by som keby zaspal o 20,00 v noci najedol a spal do 6,00. no ale ani tak mi nevyhovuje ani tak 🙂 s ničím sa neuspokojíme však 🙂

cikyta
autor
29. jan 2011

@chorale1 hm...ved raz aj to bude 🙂

domcek
29. jan 2011

Ahojte.
Tak ja som uz ciastocne krasna. Aspon nalicena.
Prave som doumyvala podlahy, Stellka spinka, idem robit ovocne jednohubky este.
Inac vobec sme v noci nespali, Stellka zaspala nieco pred polnocou a kazdu pol hodku bola hore.
Takze som skoro nic nespala ...hlava mi tresti a oci sa zatvaraju..
Takze ako som slubila ked budem hotova odfotim sa a zajtra to sem hadam hodim.
idem makat paaaaa.
@cikyta takze Siska ta chvostikovo odhalila...hihii
nO vsak nech sa priuci.

liviaf14
29. jan 2011

ahojte 🙂

@cikyta cvhostíky 😀 😀 😀 😀

@domcek super zábavu ti želám až do rána bieleho 😉

@brmbolcek ano v noci na cicíku, zaspávanie na cicíku ale už prestalo fungovať. po večernom nakojení ešte 2 hod. lieta po našej posteli, smeje sa, plače, nevie sa uložiť............ škoda hovoriť, naozaj. 1 noc sme mali fajn a táto posledná zasa na figu, často hore, na cicík, zaspať, s revom sa zobudí , cicík........ a takto dokolečka do rána!

@fopardi aj ja chcem takéhoto spachtoška 😉 tak a nech ste už komplet zdravučkí prajeme 😵 na upratovanie kašli, špina neutečie, neboj 😀 ja by som mohla podlahy umývať aj každý deň, čo tu tak trúsime, drobec prská s fľaškou čaju, ............. ale čo, kašľať na upratovanie.
pekný víkend všetkým 😵

fopardi
29. jan 2011

@domcek tak prijemnu zabavu a tešim na foto 😉

chorale1
29. jan 2011

pekný večer,
čo ste dnes porábali? my sme boli synovcovi na oslave mal 2 rôčky.boli zlatí aj s našim. najprv Adamko chodil po štyroch a vravíme synovcovi aby mu neskočil na ručičku a on prišiel a papučkou mu skočil. a potom boli na deke, hrali sa s kockami a náš mu to vrátil - potiahol ho za vlasy a za ucho 🙂 tak som bola aj rada, že sa náš nedal, že má v hlavičke niečo 😀 ale inak ked sme išli naspäť o 18,15 tak bolo -16,5 stupňov tak to čo bude v noci?

fopardi
29. jan 2011

ahojte hmmmmm tu je nejako tichučko 🙂
tak aj ja idem spať ajte sa krasne

zefa
29. jan 2011

ahojte

@cikyta 😀 😀 😀 ...ja používam vložky,pretože tampony nemôžem,takže ja si vymieňam plienočku 😉 🙂

lucula73
29. jan 2011

ahojte
ja som bola celý deň bez pc,len teraz ho mm doniesol z roboty..takže som chcela dočítať,ale moc nie je čo,tak som rada 🙂
víkendík si treba užiť s rodinkou pekne 😉

cikyta
autor
30. jan 2011

@zefa Ved aj ja 😀 😀 😀 Tamponov by som si musela natlačiť aspon 10 krabíc 😀 ,aby som nemala "nehodu",ale tampony použivam posledný den.

Pápá idem piecť buchty!

lucula73
30. jan 2011

@cikyta tak nech sa ti darí 😀 ,ja som práve schovala kvasnice do chladničky naspať 😒 .nemám chuť nič začínať 😠

zefa
30. jan 2011

@cikyta aj ty? aj ja som zamiesila na buchty 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre