Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

liviaf14
4. mar 2011

ahojte
@lucula73 my tiež stále ešte nechodíme a to máme za pár dní rok aj mesiac, hádam sa dočkáme 😎
spali sme fajn, vonku svieti slniečko, tak super, pôjdeme na prechádzku. aj návštevu dnes čakáme, polročná kamoška Vaneska nás príde pozrieť, tak sa tešíme 😵 😵 😵

kamka17
4. mar 2011

@chorale1 😢 😢 😢 je to smutné, zvlášť keď je to stará mama, ale máš sa niekom prosiť, tak sa na to radšej vykašli a užívaj si s malým sama...ja viem, že pri chorobe sa to vždy nedá a človeka poteší, keď ho niekto "odbremení", ale ak sa to nerobí dobrovoľne, tak to nemá cenu...
@liviaf14 tiež sa dnes chystáme na prechádzku, tak si ju pekne slniečkovo užite

všetkým deťúšikom posielame velikánske slniečkové pusinky a prajeme krásny deň 😎 😎 😎 😎 😎 😎

fopardi
4. mar 2011

@chorale1 to nič len si ulav mojko u nas je to naopak keby som dala svokre maleho tak by s nim chodila aj každy den ale to ja nechcem 😅 som čudna ????

ale je pravda že 2x s nim bola a z toho raz trvala prechadzaka asi 15minut škoda dieťa obliekať -no

fopardi
4. mar 2011

baby ja som fakt asi na hlavu padnuta ale mne to vobec nepomaha ked mi maleho niekto zoberie -trpnem a nieje mi dobre lebo ho musim mať stale na očiach aby som všetko videla aa hlavne si stražim kto mu da čo jesť napr. včera svokor jedol mandarinku a drobec začal mliaskať lebo mu zavonala a svokor ho hnde zobral na ruky a išiel s nim do druhej miestnosti -kežde ho poznam viem žeby mu dal tu mandarinku cmulať a tak som sa vybrala za nim či to bolo alebo nebolo trapne - nebudu mu davať take veci čo nemože a tu to je dosť tažke ustražiť aby nejedol to čo nemože
a vobec len parkrat sme ho nechali stražiť svokre ale to fakt len na skok ale vobec sa pritom necitim dobre akoby som bola neschopna postarať sa o neho sama akoby som to nedokazala a bola odkazana na inych a ja toto vobec nechcem , snažim sa kontrolovať aby si nemysleli že im nedoverujem alebo že im ho nechcem dať ale niekedy je to silnejšie ako ja -aj ked som mala ruku v sadre ja som si pomohla sama , aj ked nebol mm doma a trebalo mi drobca kupať ja si to radšej urobim sama ako sa mi ma niekto motať okolo noh s mm to mame nascičene a ked pride niekto nezainteresovany tak tym že by chcel pomoct čo najviac mi akurat tak stupa tlak lebo zrazu to čo mam poruke vždy už poruke nemama lebo to ma niekto v ruke v s snahe mi pomocť atd ... no mna to znervoznuje

tym nechcme povedať nič zle to skor na mna že som asi divna ,nie?

liviaf14
4. mar 2011

@fopardi určite nie si divná, mne vadí, keď je s malým svokra alebo niekto z ich rodiny. z mojej rodiny mi to nevadí, som čudná aj ja? 😀 😀 😀

surviver
4. mar 2011

pekne ranko 🙂

tak babulky aj ja som asi čudna,lebo ja mam tiež najradšej ked si okolo drobca porobim sama s mužom 😉 ,už to mame nacvičene,vieme čo, kedy, kto..a presne ako piše fopardy ak sa niekto mota okolo mna ,tak mam skor nervy ako ulavu,ale mojej mamine ho na chvilu necham,svokrovcom ,to už nie..... 😉 😅

surviver
4. mar 2011

a nas tiež trapi stolička ,už asi tri dni mrnčime 😠 ...asi je to tu v temičke nakazlive tie zubadla 😉 ,už nech ich drobci maju vylezene a maju pokoj...ma to už štve,do kelu aj zo zubami 😠 😒

fopardi
4. mar 2011

🙂 no kategoria -moja mama- doteraz maleho videla žeby som to na jednej ruke spočitala a to už som mala vytknute že mu nič nedoprajem lebo mi nechcem dať chipsy a že ja som už davno jedla slaninu (asi ako 5mesačna či ako mi to vravela) ... darmo to by bolo na dlho

fopardi
4. mar 2011

minule som sa stretla s jednou znamou čo ma tri deti a nejako sme prišli na debatu o sladkostiach a detoch a zistili sme že mame nato rovnaky nazor dnes vela deti velmi skoro spoznava čokolady keksy a podobne zatial nepotrebne veci a tiež ju to rovnako vytača ked počuje ved mu daj aspon ochutnať -takže aspon viem že niesom jedina s tymto nazorom
moj dorbec zatial čo sa sladkosti tyka iba piškotku alebo tie keksy od nestle pre deti ine sladkosti mu nedavam -to mu dam radšej banan alebo vyživu ved to ma tiež sladke tak načo ho napchavať čokoladlou

fopardi
4. mar 2011

@surviver a vam už idu stoličky? my čakame na spodne dvojky ale nejako sa mi zatial nezda žaby boli na ceste , ani opuchnute nema dasna tak neviem ale aspon chvila kludu od zubov -teda aspon u nas-

survi a čo už davaš malemu papať v jeho veku?

surviver
4. mar 2011

@fopardi no tak my mame hore 4 zubky a dole ma dve jednotky a jednu dvojku,druha dvojka ešte v nedohladne,ale jeden kopček stoličky už mame na svete 😉 ...tak zo sladkosti papa tiež len piškoty a tie keksy od nestle a raz mal Brumika,ale ho tak domrvil,že som povedala ,že ho dostane len vonku na lavičke,nech nemusim upratovat 😀 ...a raz mal aj mafin,čo som piekla,ved je to ako piškotka 😉 ..inak mu varim stale oddelene 🙂 ,zemiaky,ryžu,cestovinu,zeleninu,ovocie,z citrusov,len tak jeden dva mesiačiky ošupane zo šupky,biele jogurty,pribinačik,a tvrde syry ,maslo,kiri,lučina,vajko,a niekedy mu dam aj šunku kuraciu,to mu chuti asi preto,že to ma chut...solim mu malinko,z korenin iba červenu papriku,rascu,sol,vanilkovy cukor,škoricu....ale už mu budem pridavat skoro zo všetkeho postupne

fopardi
4. mar 2011

@surviver lebo ja už neviem ale sa mi zd aže mu varim dokola to iste no ešte nejako potiahneme do roka a potom sa myslim už možu už aj sošovica fazula a pod... tak bude trochen zmena

no a zubky mame tak ako vy 4 hore a dva dole -jednotky

chorale1
4. mar 2011

@liviaf14 ja som taká istá viem že naši mu nedajú jesť čo nesmie, viem že tam nebude plakať a že bude spokojný. ked je u našich tak som kľudná. ale svokra tá by ho napchala neviem čím a stale u nej mrní 🙂
@fopardi kľudne mu môžeš uvariť šošovičku, zelenú fazuľku už aj teraz. my sme už papali aj šošovičku a veľmi mu chutila ale samozrejme že to iba trošku asi necelú čajovú lyžičku šošovičky, k tomu zemiačik a mliečko a má hustejšiu polievočku. a zelenú fazuľku papáme skoro stále či v zeleninovej polievočke alebo tak ako šošovičku. ale normálnu fazuľu to nie. aj hrach sme papali. tento týždeň som mu dala ako novinku do druhého jedla trochu tofu syru bieleho a veľmu mu to chutilo. 🙂 vyskúšaj nech má trošku zmenu.

chorale1
4. mar 2011

@fopardi ak by si chcela nejakú inšpiráciu dnes sme mali mrkvovo cviklovú polievku a ryžu s pohánkou, hov.mäsko, hrášok,mrkva 🙂
inak viete kto mi kočíkuje malého? suseda so susedom 🙂 ešteže ich mám tí mi viac pomáhajú ako svokrovci 😉

lucula73
4. mar 2011

ahojte

@fopardi
@liviaf14 tak k tým čudným sa pripájam aj ja 😀 ,keď ho má svokra,tak trpnem že čo robí s ním a mojej mamine som schopná ho nechať aj celý deň a som úplne v pohode 🙂 😕 😕

aj my sme boli vonku,u nás je užasne teeplučko,dnes ani nefúka,ešte asi pojdeme aspoň na ulicu,lebo tu je nuda 🙂

kamka17
4. mar 2011

tak my sme sa dnes tiež vyše dve hodiny slnili na prechádzke a sa mi normálne zdá, že mám opálenú tvár 😎 😎
malá celý čas v kočíku prespala a teraz sa vadí s kravičkou na hrazdičke...no zlatá je 🙂
no ja som zatiaľ malú svokre kočíkovať nedala, resp. boli sme spolu a naši zas majú tendenciu kočíkovať od nás k nim na druhý koniec mesta a ja potom aby som z vyplazeným jazykom valila za nimi, aby som stihla kŕmenie...takže najradšej kočíkujem sama a aspoň sa vyvetrám...ale inak trochu sa bojím toho, že keď začne normálne papať, že tiež naši do nej budú chcieť tlačiť somariny, tak dúfam, že ich nejako presvedčím, aby to nerobili...

zefa
4. mar 2011

ahojte
no sa mi už nechce sťahovať fotky z karnevalu...aj tak sú kadejaké,pretože odfotiť lietajúce dvojčatá ,každé v inom kúte miestnosti=nadľudský výkon..to dlabem...........Samko vzal svoju úlohu policajta doslovne...lietal s pištolkou a dirigoval deti aby sa chovali 😅 😅 ..no aspoň večer odpadli ,lenže to bol pre nich emočný zážitok,ktorý spracovávali celú noc,takže na striedačku vykrikovali zo sna 😅 ...som sa fasa vyspala 😝
a dnes sme sa náhodou stretli s chorale1 😉 🙂

@chorale1 pošlem ti Nancy na kočíkovanie...to ona miluje....vážne,keď budeme von ti prezvoním

chorale1
5. mar 2011

@zefa dobre prezvoň, ale ved ty máš čo robiť s dvoma deťmi a ešte chceš kočík? 🙂 v nedeľu mi príde kočíkovať jedna z rodiny a dnes sa nejako vymeníme s mm najprv pôjde on a potom ja lebo on ide na radošincov s mojimi rodičmi. ved ja som nestihla nancy ani spozorovať včera čo tak bežali na preliezky 🙂

chorale1
5. mar 2011

@zefa a ozaj súhlasím s tým stretkom martinčaniek len nech je teplúčko 🙂

fopardi
5. mar 2011

ahojte peknu sobotienku rpajem u nas krasne slnečko -hned mam viacej energie ked je taketo počasie už aby bola jar
no idem ja niečo navariť a potom mi treba všetko pratať prachu tu mam že by som aj rozdavať mohla no a zem-to ani nejdem hovoriť -binec všade a večer chcem ešte piecť kolač tak mam čo robiť majte sa krasne a užite si krasny den papa

zefa
5. mar 2011

@chorale1 mne už jedno dieťa navyše ani nepríde 😉
idem si pospať s deťmi a potom na oslavu

liviaf14
5. mar 2011

ahojte 😵
tak ja mám navarené, rýchly koláč upečený, upratovať sa mi nechce, idem leňošiť, lebo drobček spinká vonku v kočíku, tak mám tichúčko teraz........ slniečko svieti, len u nás dosť fúka studený vietor, kedy sa konečne oteplíííí? 😎 😎 😎
k tomu kočíkovaniu, ja si najradšej sama, svokre som drobca nedala ani raz, neverím jej, tak preto! a naši zasa chodia vtedy, keď je drobec hore, takže nebola príležitosť. a ešte mm kočíkoval, keď bol drobček menší, teraz už len spolu na prechádzky chodíme.......
@zefa ti verím to fotenie na karnevale , muselo to byť namáhavé 😉 ale deti boli isto zlaté, veď typický policajtko, no nie? 😀

chorale1
5. mar 2011

ahojte,
ako čítam tak som mala podobný deň ako vy. doobeda som upiekla taký rýchly koláčik, na obed vyslala chlapov von a ja som vyupratovala celý byt. bola som ako fopardi prachu a omrviniek na rozdávanie. a v tom zápale upratovania som aj mop zlomila 😀 a volala mužovi svokra či donesie malého a on že nie že to nestíha a že ja som povedala aby ho doniesol domov. a ona že ako ma chce potom odbremeniť (tomu sme trochen nepochopili kto čo) a on jej zopakoval že som chcela aby doniesol malého domov tak mu na to: no ked chcela tak chcela a zložila 😀

fopardi
5. mar 2011

no baby mne sa dnes tak darilo že amen tma - hlavne kolač robim cesto -zdalo sa mi nejake divne a potom sm si spomenula že ved ja som nedala prašok do pečiva (a to som tam už mala zamiešany sneh -akože už idem davať na plech-fuj ešteže som si spomenula ) a potom pozeram ved ja som tamnedala muku -napadlo by vas to 🙂 potom robim džusovy puding tak ta mutvička sa mi rozpadla a samozrejme mi vyletela z ruky tak že všetko zacakalo no šlo mi s obavami som davala piesť to cesto čo z toho bude ale nakoniec -teda podla oka može byť a chutovo uviime zajtra 🙂

zefa
5. mar 2011

@fopardi 😀 😀 😀 😀
toto by sme chceli objednať deťom na narodky....som si zas zavarila...no ked som ich zvládla na bicykloch ,tak hádam aj toto nejako ustriehnem ak budem na nich sama 😝
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=10794983&tab=4

lucula73
5. mar 2011

@zefa fúha,ty si trúfaš.... 😀 😀

vidím,že ste mali upratovací víkend,ja som nestihla upratať nič,lebo som bola sama s drobcom...ale však nejak upraceme 😉

zefa
5. mar 2011

@lucula73 ja už som vycvičená 😀 😀 😝 ...na mne sa už aj v škôlke učky smejú...minule moji ešte chceli na záchod a tam ešte ďalšie dve sedeli a samozrejme,že všetci 4 naraz skončili,tak ako vo filme " S tebou mne baví svět"postupne utierala zadky,umývala ruky...kým dobehla učka ,deti už boli hotové 😉 .....že ma berú do partie keď sa pôjde na výlet s deťmi 😅

cikyta
autor
6. mar 2011

Ahojte.
@zefa škoda,že nemáš fotky z karnevalu ☹ Ved si nemusela fotiť dve naraz. Stačilo po jednom. ☹

cikyta
autor
6. mar 2011

Inak to sme dopadli... ☹
Včera mi Sisa povedala, že ma zabije... ☹
Dôvod?
Lebo som jej nechcela dať mliečko z cicíka... 😅

kamka17
6. mar 2011

@cikyta no moja, tak to si teda asi ešte užiješ pri tom odstavovaní 😕 😕 ale verím, že Silvinka si to s tým násilím ešte rozmyslí a nechá ťa nažive 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre