Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

zefa
10. mar 2011

ale babuľky,hlavu hore...keď nejde o život,nejde o nič....tak si poplačte ,ponadávajte na celý svet a USMEJTE SA!!
mňa ide picnúť...však čo by si neposnežilo keď som sa rozhodla dokončiť umývanie okien 😠 😠
včera som sa sprchovala a Nancy...mamina a prečo máš na šušuni chlpy? ja nemám.... 😅 😝

cikyta
autor
10. mar 2011

@zefa 😀
@chorale1 počasie dokáže divy...

jennys
10. mar 2011

@zefa ja som stihla umyť v troch izbách, v dvoch už keď boli krpci hore, spali len nejakú hodinu ale zato teraz už boli unavení, tak uvidím či bude stačiť hodina alebo pospia viac, mohli by aspoň do štvrtej, nevadilo by mi to.

@cikyta my sme tiež pre Lucku chceli súrodenca tak sme išli na KET, ten nevyšiel a ostávalo už len nanovo IVF. som povedala, že to bude posledné a že do ďalšieho ma už nikto nedostane a či to vyjde alebo nie budem vďačná aspon za Lucku. No a nakoniec vidíš ako to dopadlo. 😀

cikyta
autor
10. mar 2011

@jennys keby sme mali mrazáčikov,tak ano,ale tretie IVF ma neláka a ani nan nemáme podmienky...

jennys
10. mar 2011

@cikyta napíšem ti pravdu ani mne sa do druhého IVF nechcelo a strašne, ale som si povedala, že ešte posledný krát to urobím, ale bolo to hrozné, stále som bola chorá už som myslela že na odber ani nepôjdem, Lucka furt doniesla zo škôlky nejaké choroby a potom som si zas myslela že asi z toho nič nebude a nakoniec... a tiež nám ostali traja mrazáčikovia...

cikyta
autor
10. mar 2011

@jennys A teraz idete robiť čo s tými 3 mrazáčikmi ?

jennys
10. mar 2011

@cikyta darovali sme ich, ale neviem či som dobre urobila a hlavne že sa vôbec nedozviem čo sa s nimi stalo... boli sme kvôli tomu v novembri v Heliose na odberoch krvi a mali nám volať či teda sa to bude dať alebo nie ale doteraz sa nikto neozval, neviem či tam mám zavolať alebo to nechať tak...

jennys
10. mar 2011

možno by bolo teraz pre mňa jednoduchšie keby mi zavolali a povedali, že nie sme vhodní na darovanie, takto neviem nič, ani neviem či to chcem vedieť...

cikyta
autor
10. mar 2011

@jennys Fuha...tak toto je ťažké...Neviem si to predstaviť....A aj vám ponukli fin.odmenu za ne ? (Kedže človek ak si ich chce v care kupiť musi platiť nemalé peniaze)
Ja by som ich asi nedarovala,neviem. Fakt ťažké rozhodnutie toto. ☹

jennys
10. mar 2011

@cikyta tak to je 😕

chorale1
10. mar 2011

@cikyta asi máš pravdu s tým počasím, dúfam, že zajtra vyjde slniečko 🙂 a nech už ten dnešný deň skončí lebo 😢

surviver
10. mar 2011

Ahojte babulky,troška som nestihala v poslednej dobe pisat,nahananie mojho drobca mi dava teraz zabrat 😀 ale už som vas pekne prečitala 😉 ...a fakt počasie vie riadne naštartovat depku,ktora niekde v nas len tak drieme,ale snad už zajtra bude krajšie a depka si pojde zase kdesi preč 😉 ...my sme boli včera kočikovat s kamkou a Paulinka je už riadna herečka,už neprespi celu prechadzku ako niekedy,už ju bavi cely svet a dava o sebe aj vediat,ale cumlik to vždy zachranil 😅

fopardi
10. mar 2011

ahojte tak minule sme sa bavili o zubocha som vravela že teraz mame kusok kludu - no už to neplati ...
idu nam zubky a sme mrnkavy ☹ drobček moj cely den hmka a sliny mu teču ako dive

surviver
10. mar 2011

@fopardi ,to pozname ☹ ,tak len vela trpezlivosti a rychle prerezanie...

minule ste tu preberali velkosti topanočiek,možno viete,ale ak nie tak snad prispejem trošku k "rozšireniu vedomosti" 😉 ....ale detičky do 3 rokov by nemali vobec nosit botasky,lebo detičky maju ešte v tomto obdobi na nožičkach chrupavky,ktore sa časom menia na kosti,takže dietatko do 3 rokov by malo nosit kotnikovu obuv,aby malo členok pevny...chrupavky su mäke a lahko sa deformuju v topankach ,ktore nespevnuju členok...kedže deti maju zniženy prach bolesti,tak ani necitia,ked si nejako "skryto" podvrtnu členok,ten sa može vychylit a potom ossifikuje,teda meni sa na kost v nespravnom smere ☹ ,a z toho vznikaju v neskoršom veku rozne problemy ,nie len s nohami,ale nasledne aj s chrbticou....takže botasečky značkove su krasne a drobci su v nich určite feši,ale ja by som ich davala iba drobcom,ktorí ešte nechodia len lozia,ak sa dieta už stavia na nožky ,tak ma mat spevneny členok 😉 ...ale každy sa musi sam rozhodnut do čoho obuje svojho drobca 🙂

lucula73
10. mar 2011

@surviver súhlasím 😉
Ja keď vidím tie značkové tenisky na tých malých nožkach,mne to príde úplne smiešne 😝 ..ale je to vec každého ,čo obuje svojim deťom na nožky 😉

cikyta
autor
10. mar 2011

@surviver Suhlasím a práve vytočených členkov a priehlavku sa bojím na prehliadke v jeseni ☹

lucula73
10. mar 2011

@cikyta a prečo? 😕

cikyta
autor
10. mar 2011

@lucula73 Lebo už ked sa narodila mala zdeformované nôžky tým,že boli velmi zaborené v placente. Cvičili sme stále,ale mali nám dať už v pôrodnici sadru,lebo cviky velmi nepomohli. Teda muž tvrdí,že su ok,ale ja ich vidím stále ešte zlé.Aj muž ich má podobne (preto má stále vytknutý členok a všetky topánky ho tlačia) plus...obaja ich budu mať ploche.No a detom sa vraj tvaruje nozka do 2 rokov,čiže konečná prehliadka pred 3 rokom má tieto nožky pozerať a ked su chybne,zase ich riešiť a razantnejšie...tak som zvedava...proste viem,že niesu uplne dobre a ja to vidím.

lucula73
10. mar 2011

@cikyta a nemožeš ísť na tú kontrolu skor?tak hádam to dobre dopadne,podľa mňa to má siska dedičné,po ocinovi, 😠 🙂
Moja dcéra inak chodí tiež presne tak isto ako ocino,ako taký lekvár,pomaly a lenivo,tiež to vidím 😀 ,nikdy by som neverila,že aj takéto veci sa dedia 😕

liviaf14
11. mar 2011

dobré ránko 😵
babule, zahoďte depky...... u nás síce zatiaľ nesvieti slnko, a je zamračené a trošku hmla, ale depku vyháňam od nás. mňa to tiež občas chytí, ale zaháňam ju o 106 😝 😅

@surviver tak super, zasa viem čosi nové o detských nôžkach, budeme kupovať jarné topánočky, tak aspoň budem vedieť. diky.
spali sme otrasne, časté budenie, kojenie stále dokola, a takú bombu mi drobec uštedril v noci do nosa svojou hlavičkou, som myslela, že asi umriem od bolesti, hneď som bola prebratá au au 😝

surviver
11. mar 2011

pekne ranko,dnes ma byt krajšie ako včera,ale u nas to tak zatial nevyzera 😠

@liviaf14 neni za čo 😉 .. a ja som rada,že drobec ma rozumnu maminku a bude si cupitat pekne v pohodlnych topanočkach 🙂 ...a tie buchnatiky aj my mame ,ked zaspavame na velkej posteli,tak občas zavriem oči a "zobudi" ma až ked mi pristane drobcova hlava na mojej 😅 ..neviem či to všetky deti robia ,ale naš si teda hadže hlavu kade tade,vôbec nerozmyšla 😠

liviaf14
11. mar 2011

@surviver presne aj náš, hrozne si hádže hlavu, len mi lietajú ruky po posteli po ňom, aby sa neudrel do čela postele, na boku do postieľky, hrozné niečo 😝

chorale1
11. mar 2011

ahojte,
tak dnes je už trocha lepšie u nás čo sa týka depky 🙂 ale malý je stále strašne zlý a podobne ako u fopi aj nám idú zúbky ale asi skôr očné ako stoličky lebo všetko si dáva dole na boky, sliny kvapkajú z brady a je doslova zlý. fakt je zlý ja už som zúfalá ☹ idem si k nemu na chvíľu ľahnúť, potrebujem oddych 😒

fopardi
11. mar 2011

@surviver presne ako aj naš zažmurim oko a naraz rana ako z dela ja už mam aspon zuby vybite a on sa smeje 🙂
ale inač je opatrny ked stoji pri nabytku a ide si sadnuť tak sa nikdy nehodi opatrne si čupne a a ladnym ppohybom si sadne na zadok ako taka dama 🙂 ale na postely -stoji pri čele poobzera sa dolava doprava jednu ruku da do ust uačne sa smiať a hodi sa rovno ako doska an chrbat na madrac -on je beťar dobre vie že sa neudre že to je mäkke

a najnovšie čo sa naučil (nesuvisí z hadzanim sa) ked je pokakany a urieram mu zadok tak sa pretoči skor než stiknem čosi zo zadku utrieť 😠 hlavu oprie o madrac nohy vystrie zadok da dohora a pomedzi svoje nohy sa pozera na mna ako mu utiram zadok len škoda že ked sa obracia tak mi hovienko hocikedy rozmaže skor ako ho stihnem utrieť 🙂

cikyta
autor
11. mar 2011

@lucula73 do 2.rokov je to zbytočne a potom uvidíme. Ked budem mať cestu skôr,tak tam zájdeme samozrejme.

surviver
11. mar 2011

@fopardi tak to mate mudreho drobca,lebo našmu je uplne jedno či si to švihne do dosky,alebo na matrac,vôbec nerozmyšla 😠 😢 ..a porekadlo,že ak sa raz "popali" ,tak to už druhy krat robit nebude u nas absolutne nefunguje..pricvikne si prsty do šuflika,poreve a o par minut to robi znova....

fopardi
11. mar 2011

@surviver no šuflik je aj u nas jednu ruku ma v šufliku a druhou ten šuflik ešte pritlača a reve 😀 😀 😀

ach ach dnes sa nam stal uraz drobec sa tak buchol o stol ☹ ☹ ☹ chudatko moje celu peru ma napuchnutu

cikyta
autor
11. mar 2011

Zdravím.....tak začinate aj vy mať už urazíky ? ☹ Juj ☹

My sme si dnes vonku rozbili usta a museli sme sa isť od krvy umývať do cukrárne............Hrali sme sa s detičkami,čo mali 3 roky a Sisa,čo nemá ešte ani 2 roky im tam velila , ako stará Mojsejovka ! 😀 😀 😀
Všetky pri mamičke,len toto moje čudo bolo rozlietane po celom okrese 😠
Som uťahaná ako pes 😝 😀

bberika
11. mar 2011

Ahojte. Mozete mi niektora babenka poradit.Som po IVF,6+2tt.V Heliku mi predpisali Utrogestan aj Duphaston a ja neviem,ci som pochopila spravne.Možem ich uzivat obidvoje naraz?Mate s tym niektora skusenost?Dakujem za odpoved.

fopardi
11. mar 2011

@cikyta 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre