Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

lucula73
8. jún 2010

ahojte

prišla som urobiť kuk 🙂

romy krásna postielka,fakt,tam sa bude drobčekovi dobre spinkať 😉

my sme boli na kontrole,malý je už zdravý,ale tlačia sa mu horné zubky,to povedala dokina,ja som myslela,že dolné 😀
a mrzutý je asi tri dni,predtým nebýval,tak sa celý deň len hráme a pestujeme,nemám čas tu sedieť 😠

cikyta
autor
8. jún 2010

Lucul-naša dr.nám v 6 mes.povedala,že nám idu zubky,preto sa v noci budíme...aj skušala.
A prvý vyšiel v 9 mesiaci 😀 Máme "odborníčku"ako svet niekedy ☹

zefa
8. jún 2010

ahojte
domi..postielka pekná,no naši v 4 mes.už tie šnúrky na mantineloch odvezovali 😉 😝 ...ja fakt neviem čo nám to namiešali 😨

lucula73
8. jún 2010

ciky - ani mne sa to nezdá,že by mu šli,ale je pravda,že je mrzutý,pchá do úst zurivo všetko,čo sa dá,a má to tam trošku naliate..však uvidíme 😉
konečne sa chvílku há aj sám ,lebo zabávať ho celý deň,uf... 😠
už mám absťák,od koníka.... 😀

jennys
8. jún 2010

Ahojte kočky,
@lucula73 to by mu išli aj nejako skoro zúbky, nie? No ale možno bude dlhšie trvať kým mu vyjdú a cíti tam už niečo teraz. My sme u Lucky nikdy nevedeli a zrazu mala nejaký ten zub, to bola len v ten deň mrzutá a potom zrazu mala zúbok, som zvedavá ako to bude s dvojičkami ale brala by som keby to bolo rovnako aspoň sme sa kvôli zúbkom nemuseli trápiť.
Inak vonku je riadne teplo, však bolo načase ale ja sa potím ako kôň, neviem či neskočím do sprchy a rozmýšľam čo idem do večera robiť. Kočík "tank" už máme doma tak som ho poprala aj ako tak zložila, vecičky som tiež poprala a ešte potrebujem poprať nejaké deky, plienky, ale moc sa mi do toho nechce.

cikyta
autor
8. jún 2010

@lucula73 Zubky môžu isť kludne aj v 3 mesiaci.(Dokonca ja som sa so zubkami narodila)
Ked išiel Sise prvý,tak som to vedela 100%.Dasná uplne slizke ako slimáčik,naliate,horuce...Teraz ich má 4,5 zubu,no tie dalšie 3 neviem ako vyrástli.
Dnes je ukrutne zlá Sisa,aj slintá,furt len na ruky a hopa hopa,revy pre nič....takže nám idu dalšie ☹ určite.
(Dnes som jej už aj capla po ručičke,aj plienke,ale už som bola z nervami v koncoch. ☹ )
Ani ju prebaliť,ani umyť,ani nakremovať,ani obliecť,ani sa hrať s kočíkom,loptou,kyblikom,ani NIČ 😠 😠 😠 😠 😠 Len REV,že ma už uši boleli 😠 A bol to rev nie že ju niečo bolí,ale vymýšla,mazne sa.To už rozoznám. 😝

romy01
8. jún 2010

no ciky aj take dni byvaju, treba len dufat ze ich bude co najmenej

ahoj jennys - mi hovor, toto teplo je na nervy, ja sa sprchujem pomaly kazdu hodinu

jennys
8. jún 2010

ROMY vydrž, za chvíľku sa budeš potiť v pôrodnici 🙂

wolfskinka
8. jún 2010

romy, mne tiez dnes bolo na figu, to teplo ma nicilo, idem uz zalahnut lebo uz mam dost, nech zacne byt chladnejsie aspon kym porodime co ty na to romy ?

maska1
9. jún 2010

ahojte prišla som vás pozdraviť 😉

@lucula73 kľudne sa mu môžu už tlačiť zúbky, ale môžu mu výjsť aj o dva tri mesiace....mám kamošku, má syna o 3 týždne staršieho od Kubka a jej malý má naliate ďasienka asi od tretieho mesiaca a tiež jej dr. vravela, že do mesiaca má zúbky von a ešte stále mu nevyšli a to už má 7 mesiacov 😀 a Kubkovi vyšiel prvý zúbok presne na polroka a 5 dní na to druhý dolný, takže to je rôzne

romy01
9. jún 2010

ahoj maska ako sa mas ?
ale teraz leti ten cas, ze ?

veru wolfka kiezby sa este na par dni ochladilo ale podla predpovede sa to nestane ☹

domika9
9. jún 2010

romy ako sa citiš? už by si to asi chcela mať za sebou však

romy01
9. jún 2010

domka ani nie, sice mi to teplo lezie na nervy ale inak sa stale citim dobre, nemam ziadne vacsie problemy a aj spanok mam dobry. Myslim ze takyto klud uz po porode mat nebudem a tak sa snazim si to este uzivat 😀

cikyta
autor
10. jún 2010

Ahojte.
OOO maska nove foto?
Romy,má byť chladno na druhý týžden.

romy01
10. jún 2010

ciky to fakt? No super uz sa tesim. Ja som isla dnes na pasy a ta cesta domov no hroza som vbehla doma rovno do vane.

wolfskinka
11. jún 2010

ahojte,

tak a som z poradne doma a nasrata ako byk, by som vrazdila .... 4 baby ma predbehli vdaka sprostosti sestriciek, kazali mi prist na lacno a potom sa divili ze naco mi maju brat krv, najskor ma poslali k dr. a az potom na poradnu a z poradne zase k dr. .... ako u sprostych, krcok mi samozrejme zase nepozrel iba sonom a povedal, ze sa mu zda ze sa otvara , na koze som ani nebola nie ze by mi to chybalo ale pokial viem tak krcok ci sa otvara sa kontroluje na koze hmatom, u dr. na sone som 34-35tt, na poradni 37 tt .... nech sa dohodnu a nech potom nieco riesia, a na poradni mi povedali, ze mam velke brucho o 2 - 3 tyzdne vacsie, tak potom uz neviem ake maju brucho tie co priberu 30 kg, ked ja ho mam velke a riesili moj tlak a ten som mala 120/80 ved to je ukazkovy tlak a isla som tam nalacno ako kazali tak som uz tej sestricke povedala, ze naco mi kazala ist na lacno nech mi uz krv zoberie, nech uz porodim a pojdem od neho prec, lebo sa tam v poslednej dobe len nasieram. prisla som tam na 7,00 a k dr. som sa dostala o 9,00, lebo brali dopredu na to tam ma 4 sestricky aby to ustriehli ... skratka ako u blbych ... zaver poradne a vysetrenia podla sona sa otvaram a kontrola o tyzden CTG a kontrola krcka o 2 tyzdne ...

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cikyta
autor
11. jún 2010

Katka-Do 2 rokov sa beru a niektorý dr.odporuča z 2 kvapiek postupne pridať 3-4 (ak je zležaná hlavička atd...)A niektorý dr.zase v lete nariadi vigantol nepodávať,kedže svieti slniečko.....
(Ak mám pravdu povedať,už to flákam a zabudam 😅 )

jennys
11. jún 2010

Ahojte kočky, tak u nás zasa tropické horúčavy, najradšej by som skočila do vody.
@wolfskinka nerozčuľuj sa, keby si videla ako som sa ja minulý týždeň preháňala kvôli výsledkom z krvi, dali mi nesprávne a to som tam šla pešo cez celé mesto, potom naspäť do nemocnice a ked som si to všimla tak znova späť cez celé mesto, som myslela že ma tam už vystrie a aj tak som vtedy nič nevybavila. No ale inak ten tvoj doktor s 4 sestričkami, to si mala byť za chvíľku vybavená. To načo mu je toľko sestričiek?
@katarina33 vigantol som ja používala tuším aj dlhšie ako rok asi ako ciky píše do dvoch rokov, ja som to kvapkala do mlieka. Na lyžičku som si odstriekala a do toho kvapla a dala Lucke. Do mlieka sa to môže ale do kašičiek neviem, však sa spýtaj.

cikyta
autor
11. jún 2010

@katarina33 Veru neviem,či aj do kašičky.V mliečku su bielkoviny,ktore ten vigantol správne rozpustia v brušku.Preto by sa nemal davať ani len do čajíku,či vody,ale len do mliečka.Tak kašičku,neviem... ☹

zefa
11. jún 2010

@katarina33....ja som to sem tam dala aj do kašičiek ale mliečnych ...oni sú zložením vlastne ako UM+ovos atď..a nič sa nestalo...len do čistých nemliečnych som to nedala...ma to nenapadlo
wolfi...sa ti nedivím,že si nahnevaná...ja som síce nezažila takýto bordel,lae tie tt som aj ja mala u každého ináč...v Heliose ináč,u môjho gyndoša ináč(ale nakoniec sa môj najlepšie trafil do termínu),podľa toho ked sa mi narodili
tak tiež neviem,či na každej medicíne učia ináč či čo? 😕

domika9
11. jún 2010

katka ja mam tiež davať až do dvoch rokov a do mlieka

dnes bol u nas brutalny hic sme boli vonku iba hodinu asi ale mam dosť

lucula73
11. jún 2010

ahojte

no ja som dnes barila od rána jahodový lekvár,mám tak akurát dosť,Matúško dnes akoby naschvál nechcel spať,zrovna keď bola robota...

ja dávam vigantol až 4 kvapky do mlieka,lebo malému sa zelžala hlavička.....

ciky ty si niekde o tom čítala o tej hlavičke a vigantole,nejaké súvislosti,či to si len počula niekde?lebo ja dúfam,že sa to malému ešte trochu napraví,on totiž nechce inak spať,iba rovno na chrbte,otáčam ho nabok keď zaspí,ale dlho nevydrží... 😠

lucula73
11. jún 2010

píšem jak talian,ale snáď pochopíte...barila=varila, 🙂

wolfskinka
11. jún 2010

jennys je to na porazenie s tymi dr.mi, prehanaju aj ty s tymi vysledkami, ved to je horor, buduci tyzden mam zase maraton ... v utorok a vo stvrtok diabetologiu, v piatok zubara, CTG a poradnu a este niekedy cez tyzden aj kontrolu krcka v nemocnici u doktorky ku ktorej idem rodit ... same vysetrenia, hlavne nech je matej zdravy

zefa
11. jún 2010

luci...starý dobrý trik....naše mamky dávali 1kg soli (obalili to do plienky)a dávali nabok hlavičky..moja modernejšia verzia....ja som dávala náš perový vankúš...to deti nepretlačia...a natvrdo mu otáčala hlavičku na všetky strany,pretože Samko mal tiež tendenciu si ju dávať iba na jednu stranu...a pekne sa mu vytvarovala...polohovala som aj v noci...je to náročnejšie,ale nechcela som aby mi raz nadával,že má nepeknú hlavu ked bude chodiť vyholený 😉 🙂
ad lekvár....ja to (všetko ovocie) odšťavujem a varím len tú šťavu a to s pomocou tých práškov.od Dr.Oetkra 2:1,alebo 3:1 a je to raz dva....my nemáme radi v lekvároch zrniečka 😉

zefa
11. jún 2010

ak nemáš odšťavovač...len to nakrájaj nadrobno,uvar a prepasíruj cez sitko alebo gázu (prípadne redšiu plienku) 😉

domika9
11. jún 2010

ja som Matuška davala tak že v postielke som ho dala nabok s celou perinkou a chvílu som ho davala na jeden bok potom na druhy a teraz ho už davam na chrbat a hlavičku i už otača sam

surviver
11. jún 2010

pekny večer 🙂

tak som po nutenej pauze znova na "konovi".....normalne mi to chybalo,ale myslela som na vas,že ako sa mate...a vidim,že všetko je ok..

tak pekny vikend ..uživajme slniečka kym ho mame
😵

domika9
11. jún 2010

tak žienky dnes som si pichla poslednu injekciu som velmi šťastna že sa konečne zbavím tych modrín a hrčiek juchuchu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre