Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

domika9
25. jún 2010

@wolfskinka ale do večera do 6-tej je ešte času dosť tak by si sa netrafila rano na 6-tu ale večer 😉 😉 😉

ale nie ešte ma čas tvoj drobec

inač maly zaspal 🙂

wolfskinka
25. jún 2010

@domika9 nestras , teray si chcem trosku uyit doma ... 9.7 nastupujem do nemocnice a 10.7. ma narodeninz moja segra ,,,, aspon usetrim na darceku ... ta neeeeeeeee .... 😀 uz som ju s tym oboznamila 😀 😀 😀 😀 ten komentar by si nechcela pocut ... ze ona chce tortu .... 😀

wolfskinka
25. jún 2010

@cikyta kukni v teme helios co som odpisala domike ...

domika9
25. jún 2010

aj ja by som si dala tortu mnam ale cez víkend idem vyskušať taku poťahovu hmotu na torty a ked sa mi to podari to bude radosti , daju sa z toho robiť perfektne torty tak sa idem učiť aby som mohla pre našeho Matuška piecť torty ake si len zmysli a ked sa to nepodari tak čo už bude mať z cukrarne

wolfskinka
25. jún 2010

@domika9 spravny postoj ked nevyjde bude z cukrarne ... alebo upecu babky

zefa
25. jún 2010

wolfi..všetko najlepšie,no tak budeš mať trošku oneskorený darček 😉 😵
na zúbky som ja deťom dávala zubné kefky 😉 geniálne im to pomáhalo..oni si to striedali..raz si dali štetinky,raz rúčku,ked už jedli zeleninu,tak som im aj von do kočíka brávala na pásiky mrkvu,kaleráb..vďaka tomuto sme nerevali,my sme možno mali šťastie,ale nemali ani horúčky ani nič iné...a gélik som použili asi 5x na všetky zuby 😉 ...toto nezávidím...my sme si užili koliky 😠 😠

lucula73
25. jún 2010

domika - aj ja som urobila už 4 torty ..mám ich aj v albume,bohvie ako som ich neozdobila,ale ja zatiaľ skúšam len tú hmotu,ako ju urobiť čo najlepšie.... 🙂

domika9
25. jún 2010

lucul a ako robiš tu hmotu ? len chcem porovnať či mam taky isty recept

domika9
25. jún 2010

lucul pekne torty 😉 šikovna si

lucula73
25. jún 2010

@domika9 ,tu v receptoch na koníku si nájdi temu Marcipánové torty,hneď na prvej strane je tuším ten recept...tak podľa toho.,z tých marsmalow cukríkov....ale tú temu som čítala skoro celú a ako také rady a vychytávky tam boli,tak som trošku upravila..ale v podstate základ podľa toho uvodného receptu...

domika9
25. jún 2010

no ja som dostala kus iny recept ale v podstate ten isty len nejde tam citronka ale lyžica vody

lucula73
25. jún 2010

@domika9 ,tá citronka tam nemusí byť,to je kvoli chuti,aby to nebolo moc sladké,lebo inak je to fakt sladké tá hmota,takže dá sa dať aj voda,aj citronka...

wolfskinka
26. jún 2010

ahojte, baby vcera som dostala taku migrenu aj krv z nosa mi tiekla ale sa to zastavilo, len ma stale boli polovica hlavy, uz som to nevydrzala a dala som si paralen 500, chcem sa spytat myslite ze by som si tie dutiny mohla nahriat bioptron lampou .. to by malo uvolnit a pomoct .... a navyse aby toho nebolo malo tak sa mi zlomil dalsi zub na totalku, ten sa uz zachranit nebude dat .. a mam to zahnisane okolo cele dasno, ale nastastie to neboli ... da sa hnis z dasna dostat nejakou mastickoy, propolis alebo nieco podobne ?

zefa
26. jún 2010

wolfi...propolis nie..to je alergén,biolampu ááááno....ja ja som sa ňou počas tehu liečila...to neškodí...chod k zubárovi...to nie je sranda!!!§

wolfskinka
26. jún 2010

@zefa no skusim tu lampu na tie dutiny a aj na ten hnisavy vacok si to nahrejem, boliet to neboli a aj tak mi nic neda na to

domika9
26. jún 2010

@wolfskinka aspon tio to prepichne a da nejaku liečivu vložku alebo čo nenechaj to tak lebo možeš dostať zapal okostnice a to nieje sranda

@lucula73 sama som zvedava ako to dopadne či nie nahodou v koši 😀 ale aj keby to nič mam ešte další balík tych cukríkov tak budem skušať a ked robíš ruže to aky tvar vyrežeš alebo vykrojíš aby to malo tvar lupena ? ako slzu? a ako to pripevnuješ len pritlačíš a ono sa to spoji a drží?

wolfskinka
26. jún 2010

@domika9 ja to mam otvorene hnis mi vyteka okolo zuba, nemam to naliate

lucula73
26. jún 2010

@domika9 ,ja som skúšala tie ruže,ale moc mi to nešlo...to si povykrajuješ kolieskana tenšie bys a mali vygúlať a potom ich len prikladaš striedavo k sebe a lepíš ich vodou..a do stredu si musíš urobiť taký kužel z jedného kolieska a potom naň vlastne prikladáš tie dalšie kolieska a trochu ich musíš poohínať,aby vyzerali ako lupienky..ale mne to moc nešlo...

zefa
26. jún 2010

wolfi,tak si to niečím dezinfikuj..napr.slanou vodou vyplachuj,alpou...ale neliečený zápal na zube môže spôsobiť iné pre život nepríjemné komplikácie...pozor na dieťatko!!!!

wolfskinka
26. jún 2010

zefa mam ustnu vodu elmex ...

cikyta
autor
26. jún 2010

@wolfskinka utekaj si kupiť corsodyl.Je to vodička,ktoru možu aj tehulky.Aj ked ti vytrhnu u dr.zub,tak to vyplachuju touto vodou.Ver mi,že je to vyborná vec..............mám so zubami bohate skusenosti. ☹

cikyta
autor
26. jún 2010

@wolfskinka A bacha.Zápal zo zubu môžeš dostať aj na ine vnut.orgány+možno aj na bábätko!

wolfskinka
26. jún 2010

... tak taska do porodnice zbalená druhý krat ... postielka poskladana ,,, sa vytesujem z nej , este hovadiny do postielky a vanicku a bude vsetko, dnes chcem este cumlik vyvarit a uz som hotova totalne, najneskor za 2 tyzdne je matej medzi nami

ciky v pondelok zavolam zubarke nech mi to pozrie ale do pondelka musim vydrzat

cikyta
autor
26. jún 2010

@wolfskinka Držkaj sa moja.Zubok bude určite OK a na Matejka sa už tešíme !!!!! Moc!!!

cikyta
autor
26. jún 2010

Ozaj tehulky.Ak vás páli záha,tak pozor-nepapajte jahody.Ukrutne ma z nich pálila záha v tehotenstve.A práve mi to pripomenul muž.....on má totiž odjakživa problém so zaludkom a záhou a teraz mi tu vzdychá zo záhy vdaka jahodám 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

wolfskinka
26. jún 2010

ciky corsodyl mame doma, muz ho pouzival ked mal zapal dasien ... dik za tip

zefa
27. jún 2010

ahojte
wolfi ako ti je?
ja som sama ..deti šli s mm na chatu,tak tu aspoň okná idem umyť aby aj do bytu svietilo slnko 😉 😀

zefa
27. jún 2010

😕 😕 😕 😕 ...kukúúúúk...tak dobrú noc 😉

wolfskinka
27. jún 2010

@zefa no celkom dobre, brucho prestalo tvrdnut, dnes ma sice v nom dost pichalo ale som oddychovala a preslo to, zajtra idem na CTG do porodnice a potom na sono a tam povedia ci prijat alebo neprijat zatial ... tak som aj ja zvedava

taska uz je zase zbalena .... xixi

surviver
28. jún 2010

ahojte
a čo tu už nikto nechodi? všetci zrejme uživat konečne teple počo 😎

tak pekne sničky všetkym 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre