Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

zefa
30. júl 2010

ja idem haji..dnes a zajtra má nočnú tatík 😉 😀 😀 😀

cikyta
autor
30. júl 2010

@zefa tak dobru........................aj ja.................................. 😔

lucula73
30. júl 2010

dobrú nocku,idem aj ja ,práve som skončila.....že 230ml 😠 ...

domika9
31. júl 2010

jaj baby lucul ja by som s tebou menila ja mam mliečka malo ale asi vyskušam ešte tie homeopatika čo napísala zefa

ciky ešte mam jeden navrh daj aj mužovi tie homeopatika a možete sa striedať 😀 😀 😀 pri kojeni ale nie no snad si nejako poradíde a nebudeš hadam kojiť do 18-tky 😉

baby ja som mala včera tolko žehlenia a zase perem tak to bude zas kopa -včera 2plne sučiaky a ešte na stolike som mala kopcovito nahadzanu kopu pradla tak som to všetko včera žehlila Matuško ma len 3mesiace ale ma viac veci ako ja 😅

domika9
31. júl 2010
domika9
31. júl 2010

v kolkych mesiacoch ste davali nižšie v postielke madrac?
a ešte som sa vas chcela opyatať neboleli vas niektoru skolena po rorode teda mna začali asi 6tyždnov po a bo,ia ma akokeby šlaschy či čo pri chodzi mi ne to nerobi problem ale ked si mam sadnuť alebo vstať alebo isť po schodoch tek je to strašne

zefa
31. júl 2010

@domika9 madrac som dávala ked sa mi už začínali pomaly ťahať ručičkami,že by sa aj postavili(pre istotu aby som v jednej chvíli neostala prekvapená 😉 )
a ja som si robila srandu,že mne deti zjedli kolená...ja som mala presne to isté..bola som u ortopéda,lenže som kojila tak mi nedal tabletky ale kázal kúpiť homeopatikum OSTEOCYNESINE 2X DENNE 1 TABL PO DOBU ASPOň 3 MES....pomohlo...ja som až plakala ked som mala urobiť krok..a to som musela byť stále von a chodiť s kočíkmi,bo ked som zastala sa budili a revali chjooo 😢 😝 😝 ......kukadlo krásne máš 😵 😵 😵

cikyta
autor
31. júl 2010

@domika9 Matusko je nádherný na fotkách.Taký spokojnučký krásny...no proste ňuňuňu............. 😵
Mna boleli kolená z toho,že som dlho kočíkovala vonku malu a tak som prešla neskutočné množstvo km.Večer som si nohy necítila 😝 Ale ked sa stalo,že cez výkend zobral malu von muž,tak ma nič nebolelo. 🙂
Matrac som dala dolu tak,ako zefa.Uplne dolu som ho dala tuším v 7. mesiaci,ked mi už v postielke dlho stála a aj okolo postielky chodila.

domika9
31. júl 2010

@zefa dalšie homeopatika 😀 😀 😀 ty si fakt jak homeopatka ale v pondeok idem skusiť isť ku dr či tam nebude mať nahodou malo ludí aby sa mi nato pozrel ale ako píše zefa predpokladam že ma pošle ku ortopedovi a tam je luci jak keby zadarmo davali ostava mi iba si zaplatiť presne na čas 7eur aj to tam budem čakať a tiež predpokladadam že ked kojím tak mi nič neda tak rozmyšlam či to ma vobec vyznam no ale skusim isť za nim lebo idem aj na hematologiu konečne a v utorok asi na šž bože tak sa mi neche
baby videli ste novy letak z liedla idu mať od pondelka akciu na pampersky daobra cena

cikyta
autor
31. júl 2010

@domika9 No som zvedava,ako pochodíš a držím teda palce.
No viem,že je akcia v lidly,no my pampersky nepoužívame.

zefa
31. júl 2010

@domika9 no naša pediatrička je homeopatka s certifikátom ..ja som šla k nej aj preto,že moju najstaršiu krstnú dcéru homeopatikami vysekala z jedného závažného stavu obličkového...ked prišla k nám domov,hneď jej bolo pri pohľade na mňa jasné koľká bije..ona mi tie homeop.povedala ako prvá no pre istotu som šla aj za ort....no a on povedal to ,čo som písala...potom mi táto dokina poradila tú homeopatickú knižočku čo mám (a jennys tu dávala link na stiahnutie) ona mi aj deťom hodne poradila(my sme boli 2x soplavý a to sme len homeop.vyliečili),takže na vlastných skúsenostiach viem,že funguje...no moja úplne prvá skúsenosť s homeo.bola túžba po bábatku...chodila som k ženskej,čo tiež mala vyštudovanú aj homeop.a tá mi dala guličky na vytváranie vajíčok..v prírodnej forme to,čo sme do seba pichali pred odberom vajíčok...a čuduj sa svete,mne sa vytvorili ešte kvalitnejšie a väčšie vajíčka ako z umeliny 😉 😕 no a takto pripravená som šla na odber vajíčok(nie do Heliosu,inde) a ani tak sa to neujalo...už vtedy som mala podozrenie,že mne sa nedostatočne vystiela maternica..ale v tom centre boli z toho dosť prekvapený,že homeopatiou som mala také vajíčka

cikyta
autor
31. júl 2010

@zefa Su ludia,ktorím zaberu výborne homeopatiká,no su aj takí,na ktorích to nemá nijaký vpliv.Zrejme patríš do tej vzácnej prvej skupiny a fakt ti to prajem.Je to výborná vec,ked ti takto zaberajú. 😉

A nože dobru nôcku......... 🙂 😔

zefa
1. aug 2010

ahojte
ja netuším čo variť 😒 😒
@cikyta ja som rada,že to funguje,pretože ja chémiu moc nemusím..ja mám desný problém prehltnúť akúkoľvek tabletku

domika9
1. aug 2010

zefa ja som dnes robila pirohy každy na mna kukal ja na blba že v nedelu pirohy a ja že noačo už mi ide mäso hore krkom

baby včera som zjedla segedínsky a chudaťko naše maličke nefuko Matuška a tak plakal bjedačik som si potom nadavala že ančo som to jedla ale hned sme mu pomohli masírovalaa som bruško potom dala nakriatu plienkeu zase som masírovala dal rurku zase masaž zase rurka a bol klud cele to trvalo asi pol hodinu a malemu sa ulavilo tak som rada že sme to takto zvladli ale segedínsky asi dlho ešte nebudem

cikyta
autor
1. aug 2010

@domika9 Aspon si skusila kapustičku a už budeš vedieť...niekom vadí,inemu nie a tak Matusko bude chudáčik,čo mu maminka nesmie kapustičku papať 😉 hlavne,že už je dobre. 😉

zefa
1. aug 2010

@domika9 niekoho nadúva aj z karfiolu,brokolice,takže pri kojení to proste musíš vyskúšať..tebe to nemusí robiť nič a malému paseku a naopak..to je na kojení asi jediná zlá stránka,že nevieš čo zjesť..ináč to proste nejde,len súšať bohužiaľ
a zabudla som dodať,že väčšinou osvedčený nápoj na podporu mlieka je aj vybublinkovaná VINEA 😉

cikyta
autor
1. aug 2010

Minule dávali v tv správach,že nejaký vedec prezentoval,že do materskeho mlieka ide len 1% z toho,čo matka zje.

kamka17
2. aug 2010

@cikyta dokedy máte odstávku tej vody?? my sme mali minulý týždeň tiež 3 dni studený odchov, ale lepšie ako kedysi, keď to bývalo 2 týždne v kuse...a inak aj ten váš nový balkón vyzerá byť super urobený, tatino je skrátka šikovný 😉 😉
a ešte som sa ťa chcela opýtať, ako to vyzerá s tými vašimi "nočnými šichtami" ?? už sa Silvinka trochu umúdrila??

cikyta
autor
2. aug 2010

@kamka17 No,takže voda by nemala byť 3 dni,ale väčšinou ide už po 2 dnoch...aj ked ešte hrdzavá,ale ide 😀 Ten balkon je tak narýchlo urobený a hlavne lacno.To,čo sa z neho vyhodilo stare železo+parapety sme kupili bielu farbu a na zem gumu.No a okolo dlažba a schodík+parapeta je z dlažby,čo nám ostalo ešte z kuchyne...takže je len natrety a tak.
Chcelo by to stierku a celu dlažbu,nie gumu,ale to až neskôr,ked budu zase peniažky niekedy 😉

cikyta
autor
2. aug 2010

@kamka17 Jáj a ešte tu vidím druhu otazku,takže k nej len:
NO COMENT 😔 Dva dni mi vydržala spať do pol druhej v noci.(od 22:00) a tak som vyspatá 😉 no to,čo sa deje po tej pol druhej ti ani nejdem opisovať,lebo dáš tvojho bobáčika hned po narodení na adopciu 😀 😀 😀 😀 😀 😀

(ale nie.Len trepem.Dufam,že si sa nenahnevala.To bolo len také prirovnanie k tomu-aké je to brutálne u nás v noci 😅 )

Ale inak super a milujem ju viac a viac.Každý den pribudne nove slovko,nove gesto a často ma objíma,takže všetky zlé noci su hned preč a ja rýchlo na to zabudnem,lebo tie jej usmevy a objatia ma dokážu fakt dostať do 7 neba.Tak ju milujem žabinku moju strapatu neposednu 😵 😵 😵 😵 😵

domika9
2. aug 2010

@cikyta presne aj ja som videla toho vedca a hned sme potom na druhy den vraveli že mal sa u nas pozerať na to jedno percento ine som nejedla nič draždive a toho segedínskeho som zjedla na jeden tanier s 2knedlami čiže si viete predstaviť že to nebola žiadna brutalna porcia no ale asi nestravil noc s takym babom čo by ho bolelo bruško napríklad z kapusty ten jeho vyskum si može očividne strčiť do dupky po vašom do ri..i

no a karfiol a brokolicu mam vyskušanu to mu nevadi

no dnes sme boli na hematologii tak dalšia kontrola až v decembri tak mam 4mesiace pokoj ale železo železo železo ale nieje to take zle len jeden týžden v mesiaci ho budem brať a aj keby každy den tak to je nič oproti injekciam bože aka som rada že ich už nepicham

no zajtra zase na štitnu žlazu a tie kolena ešte treba poriešiť no neviem kedy dnes som myslela že pojdem ale nevyšli kroky tak snad niekedy nabuduce a možno aj počkam ked dokojím aby som teraz nechodila jak dili a všade ma odpoklonkuju že kojím nemam zvyšnych 10 dni na stravenie u dr.

inač prajem pekny slniečkovy deň 🙂

cikyta
autor
2. aug 2010

@domika9 Tak to by vedec odovzdal diplom 😀

domika9
2. aug 2010

ak ho ešte ma alebo ak ho vobec mal niekedy tie vedecke teorie su na zamyslenie odnepamäti si ženy davali pozor na stravu v čase ked kojili a asi vedeli prečo ale ved všetko sa meni tak sa podme napchavať strukovinami a potom sa presviedčajme že to je blba nahoda že dieťa celu noc plače že to jedno percento im nemože uškodiť

dnes Matuško odmietal cely deň flašu iba teraz večer myslím vypil 60ml a predtym krmenie som hod onutila vypiť aspon 30ml a aj tak to vyvratil tak asi ma niekedy aj dasť toho mojho ale čo sa ho napresviedčam aby sa najedol v poslednej dobe si zvykol kričať a aku ma z toho darosť a robi to aj v noci taky je zlatučky booože až mi je z neho smiešne ked v noci nad nim stojím s flašou v ruke a on kričí a smeje sa dava si na hlavu plienku a ja zaspavam na nohach a vo flaši zbytočne urobene mlieko zo 4odmerok nutrilonu ktore musi isť do kanala kedže sa to nesmie ohrievať jaj ale som rada že kojime aspon ako tak ale cez den sa musí vykričať na cicu a keby ste videli cele to naše kojenie tak by ste sa nasmiali raz poťiahne a hned trhne hlavou na mna či som tam zase potiahne zase trhne hlavou na mna potom kričí potom si pospí no zlty je a hračky nam netreba vobec naväčšia sranda je ked si može davať plienku na hlavu a kričať kričať kričať

cikyta
autor
3. aug 2010

@domika9 😀 😀 😀 😀 je žltý,či zlatý??? 😀 😀 😀 😀

Viem,malo to byť zlatý,no ja premýšlam...reku,ved nemá žltačku,či??? 😀 😀 😀

cikyta
autor
3. aug 2010

Inak-tuto noc som spala možno aj hodinku,no len tak,že 3 minutky+2 minutky+5 minutiek atd....a rano z toho bola možno hodinka 😖

lucula73
3. aug 2010

ahojte 🙂

no som vás dočítala......a musím povedať,že aj ja mám problémy s klbami...už som chcela na ortopediu aj tri mesiace dozadu,potom som nešla,reku aj tak mi nič nedajú...normálne mám problém ráno zísť po schodoch dolu...aj členky aj kolená.... 😠

baby mne dnes moj mm povedal,že mu koník kradne manželku 😀 .....už minule som na ňon videla že je nervozny....no neviem,čo si mám myslieť.....však tu chodím len večer,keď je pokoj a on čumí do telky,keď mňa telka nebaví 😒

cikyta
autor
3. aug 2010

@lucula73 tak ho zapoj do konikovania.ukazuj fotky atd....aj ja som to tak urobila,ked frflal.A už pozná niektore mená a vypytuje sa,ako sa má tá a tá... 😀 😀 😀 😀

domika9
3. aug 2010

hej ciky malo byť zlaty 🙂

aj mm pozna ktora čo a ako 🙂

Matuško začal nejako zle spavať tak neviem čo mu je často sa budí a nechce jesť dnes cez den spapal až 60ml a z toho vyzvracalk asi 30-40ml a potom najbližšie kojenie pil asi 3minuty a zase mal akože dosť potom sa mi zdal nejaky nervozny tak som mu šla spraviť flašu ani raz si nepotiahol a za chvilu bol už taky nervozny že sme pozerali či ho nerežu dasna alebo čo lebo fakt už bol nervny a stale sa to stupnovalo dala som cicu ani nahodou tak som celkom myslela že ho niečo bolí alebo čo a potom zže mu dame zase flašu tak sme mu dali 30ml a potom hned na cicu tak sa podržte jedol hodinu a pol až bol čas kupania skoro ale kedže sa prave najedol tak som ho nemohlka kupať a potom zaspal mne na rukach tak som ho tak dala spať a som zvedava ako bude spať a kedy teraz vstane 😒

cikyta
autor
3. aug 2010

@domika9 Možno to bude počasím-ktovie......Aj Sisa už zase zle je,ked zostalo teplejšie.
A inak ja ked som ju nakrmila,aj ako menšiu,tak som ju išla okupať aj tak,lebo akonáhle som ju kupala hladnu...ledva som ju dokázala utrieť,ako strašne revala...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre