Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

fopardi
1. sep 2010

@cikyta dievčatko mame ved aj album niekedy časom hodím nejake fotky ale ešte som sa tu nezorientovala fotkya musím pozmenšovať a potom dam aj do albumu 😉

chorale1
1. sep 2010

fopardi tak to sme približne v rovnakom čase mali ET. ja mám chlapčeka a ddnes má presne 5 mesiacov. ET som mala 15.7.2009

fopardi
1. sep 2010

@chorale1 može byť ja ti už ani neviem presne kedy čo bolo alke tak nejako a asi trochu skor

cikyta
autor
1. sep 2010

@chorale1 Všetko najlepšie k 5 mesiačikom. 🙂

chorale1
1. sep 2010

dakujeme 😀 bože ja uvažujem že by som ho obliekla a šla von ked konecne neprší ale to si asi ľudia pomyslia že mi hrabe čo? ale včera doma, dnes doma a zajtra máme mať návštevu tak zasa doma. ale šíri sa tu kolo mňa riadny smrádok takže prebalím a som tu.

cikyta
autor
1. sep 2010

@chorale1 Kludne chod von na chvílku.Aj my pôjdeme.Teda,len prebehneme,ale aj tak..treba zbierať imunitu aj v daždi,zime,snehu,či horučavách 😉

chorale1
1. sep 2010

len čo mu mám obliecť neviem. stačí pančuchy, body, overal zamatový, sveter, bundičku a zabaliť do deky?

cikyta
autor
1. sep 2010

@chorale1 Tažko povedať...na nožičky daj ešte nejaké ponožky,či topánočky-capáčky.Minulý rok v septembry vybrala fusak.Aspon dozadu na kočík v šport.časti a cez nohy som ho zapla až ked už bolo riadne zima.

chorale1
1. sep 2010

ja ešte nemám urobený šporťak a ani fusak 😀

cikyta
autor
1. sep 2010

@chorale1 Tak mu daj ešte tie capáčky a frnk ho von.Nožky musia byť v teple.

chorale1
1. sep 2010

ja dávam na nožičky vždy ponožka tie som asi zabudla napísať. takže ideme sa obliecť pa

cikyta
autor
1. sep 2010

@chorale1 okolo 16.9.pojdem na L.
Teda,ak mi to Zefa odsuhlasí 😉 Zatial mi neodpísala 🙂 Ale ani sa nečudujem............dvaja heliosaci a práca k tomu dá zabrať 🙂

zefa
1. sep 2010

@cikyta neodpísala som preto,lebo neviem aká služba mi vidá na ten dátum...dnes som bola ráno,zajtra idem poobede,takže dám vedieť 😉
zajtra do školky ....ja sa bojím viac ako deti..idem sa učiť do roboty...držte sa

fopardi
1. sep 2010

@zefa a to sa musíš aj niečo učiť aj to ma prekvapilko že ta poslali na školenie až do prešova

cikyta
autor
1. sep 2010

@zefa jasne,drž sa mamina.je to dosť ☹

zefa
1. sep 2010

@fopardi kody potravín základných pre rýchlejšiu obsluhu

zefa
2. sep 2010

a kde ste zase????...naše deti 1x v škôlke a oni neplakali a nechceli ísť ani domov 😉 😀 😀 😀

lucula73
3. sep 2010

@zefa no vidíš,aké dobré detičky máš......nech im to nadšenie vydrží čo najdlhšie 😉 a ty ako v práci?

nestíham koňa,snáď po víkenede,začal školský rok,včera sme obiehali celý okres kvoli topánkam a iným veciam,dnes po krúžkoch...uf...ale mi nedalo,doma nikto tak som rýchlo zapla pc....a to mám ísť prezliekať periny 😠 😝

fopardi
3. sep 2010

@zefa tak vidíš konečne nejaka vyhoda že su dve aspon sa necitia take same v školke 😉

cikyta
autor
3. sep 2010

@zefa To máš super,ked ste takto zmákli škôlku.(Ja mám normálne žaludok hore nohami,ked si spomeniem,že by som ju nechala na pár hodin niekde samu.)

@lucula73 Si už tretia mamička,čo nemôže zohnať normálne topánky.Jedna nemohla na prezuvky,druhá telesnu 😅 A celý den zabitý skrz to 😝 No aj ked ... ty máš iné behačky...fuha

lucula73
3. sep 2010

@cikyta ale školka je iná ako len tak ju niekomu nechať......kopec detí,veselo,nové hračky......ani mne nebolo všetko jedno,ale malá bola spokojná vtedy,tak aj ja som skludnila..... 🙂
a ty plánuješ by ť doma tri roky?

a tie topánky...no comment....ak chceš kúpiť kvalitnú koženú topánku,nie umeliny od čínanov,nemáš proste šancu .ja som to tu nepísala,ale ani my nemáme ešte na telocvik tenisky.....však uvidíš,ako to je.....jedny tlačia,druhé sa ti zdá že sa rozpadnú hneď po príchode domov,umelé nie,lebo sa potí noha.,.....tak si vyber....kožené tenisky v športovom obchode stoja nad tisíc korún a to na tv sa mi vidí priveľa..... 😠

cikyta
autor
3. sep 2010

@lucula73 Ved hej,ale aj tak...je odomna a to stačí.Sme spolu 24 hodín denne,tak to tak prežívam...že dokonca sa už ani neosprchujem bez nej,aj ked je muž doma.
No nič.Balím.Pá........dobru nocku.
Vizerá to tak,že budem musieť byť doma možno 3 roky a potom neviem,kedže tam,kde som robila,sa robí na smeny,čo ja už nebudem môcť...Ak pojde muž na týždnovku,som nahratá.Nemal by ju kto nosiť do školky a ani vyzdvihovať.Absolutne nikto. 😔

fopardi
4. sep 2010

@cikyta a čo si robila pred materskou ?

cikyta
autor
4. sep 2010
lucula73
4. sep 2010

kuk 🙂

aha čo som našla- 😕 vydané to bolo 3.9.2010

Pre mamicky najmensich deti dolezity oznam: VIGANTOL stiahnuty z trhu - vsetky sarze !
klasifikácia: II. trieda urgentnosti

Na základe oznámenia splnomocneného zástupcu držiteľa rozhodnutia o registrácii, spoločnosti Merck s.r.o., ul. Tuhovská, 830 06 Bratislava, o nedostatku v kvalite lieku Vigantol, gtt por 10ml, Štátny ústav pre kontrolu liečiv nariaďuje stiahnuť uvedený liek z úrovne distribútorov.

Nedostatok - nezvyčajný zápach/chuť spôsobuje prítomnosť nečistoty 4-vinylcyklohexén, ktorý sa uvoľňuje pri kontakte lieku s gumeným balónikom. Nečistota nie je toxická, bezprostredné riziko ohrozenia zdravia nehrozí. Stiahnutie z trhu má preventívny charakter.

Dĺžka výpadku lieku z trhu nie je známa. Adekvátna náhrada lieku nie je. Možné je použiť nárazové dávky Vitamín D-Slovakofarma.

Vysvetlivky:
I. trieda urgentnosti:
Nedostatky, ktoré potenciálne ohrozujú život alebo môžu spôsobiť vážne ohrozenie zdravia. Opatrenie vykonať ihneď!

II. trieda urgentnosti:
Nedostatky, ktoré môžu ohroziť zdravie alebo môže viesť k nesprávnej liečbe, ale nespadajú do triedy I.
Opatrenie vykonať do 48 hodín.

III. trieda urgentnosti:
Nedostatok, ktorý nepredstavuje ohrozenie zdravia, ale k stiahnutiu sa pristúpilo z iných dôvodov. Opatrenie vykonať do 5 dní.
http://www.sukl.sk/sk/inspekcia/postregistracna......

cikyta
autor
4. sep 2010

@lucula73 No super a ja som mala výčitky svedomia,že ho zabudam Sise dávať a v lete som prestala už oplne 😝 😅

zuzanka7834
4. sep 2010

ahojte dievcence, chcela by som sa spytat jednu otazku. Tento cyklus som prvykrat brala clostil 2x1, mali sme pokracovat pregnylom atd atd, ale na 15DC bol folik maly (iba 12,5mm) a na 17DC uz bol aj prasknuty, takze pregnyl sa nekonal, doky vravel, ze niekedy sa to moze stat. Dnes som 18DC a asi pred hodinkou som si po cikani nasla na papieri krv, take slabulinke spinenie. A citim podbrusko, neboli, len ho citim, ako niekedy pred mrchou... Mali ste niektora tuto skusenost? Napiste mi prosim aj so @, nech sa mi to objavi v "kto ma spomina"... Dakujem. Bojim sa, ze zajtra pride mrcha... ☹

zefa
4. sep 2010

@zuzanka7834 ahoj Zuzka...ja som síce niečo podobné nemala,ale chcem ťa povzbudiť aby si sa nebála....ja mám dvojičky zadarené v hodine 12 tej,na 9x a posledný pokus....keby nevyšli, buď všetko platiť,alebo adopcia...snažili sme sa 10 rokov..ja zdravá,mm zdravý a nič 😉 ....nemáme už ani zmrazené nič 😢
hlavu hore!!!!!! síííííííííílno držím palčeky 😉

zuzanka7834
4. sep 2010

@zefa dakujem za povzbudenie🙂 prajem Vam velku radost z deticiek!

fopardi
5. sep 2010

@zuzanka7834 je velmi prsvdepodobne že možeš byť aj tehotna ak ste mali pohl. styk lebo pregnyl sa picha preto aby praskol folikul čo sa u teba stalo bez podania injekcie špinenie alebo slabe krvacanie može byť prejavom uhniezdovania aj bolesti brucha ako pred menzes možu byť prejavom tehotenstva ale samozrejme to nemusí znamenať nič hlavu hore žiadna tragedia sa nekona clostil možeš brať ešte 2 cykly a po malej prstavke dalšie tri takže sa nemusíš bať pozri v teme clostilky a uvidíš že najčastejšie otehotneju žienbky pop druhom cykle samozrejme je to individualne držím palce a daj vedieť o par dni
a o menzes by nemalo ísť lebo ak si pozrieš jednotlive fazy cyklu tak každa ta faza musi trvať nejaku dobu a ak si na 15 den ešte namala ovulaciu tak 18 den neožeš dostať menzes a dr. by videl že sa ti odlupuje sliznica na sone v ten 17 den ale mrcha to určite nebude , ešte ma napadl može ísť o špinenie z vyšetrenia takže možnosti je mnoho

a ešte taka otazočka nedal ti dr. duphostan?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre