Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

lucula73
1. dec 2010

jej,aký sú peknučký...no adamko si obzeral budúcu frajerku 🙂

ciky tú cestu ti nezávidím...a nebolo vám zima v tom buse?

a moj malý od včera spáva cez deň iba v kočíku,som zistila,že tam pospí 1,5-2 hodky,no paráda,dúfam,že to nezakríknem 😉
...ale dnes bolo zima ,tak bol len na a verande pri otvorenom okne vo fusaku,ale spal 🙂

cikyta
autor
1. dec 2010

@lucula73 Zima v buse? 🙂 Skôr nám bolo teplo 😝 Vzduch na grc.....potom som sice dala Sise dolu čiapku a šal,ale aj tak sa potila a v drkotajucom buse sa mi to potom nedalo obliecť naspäť,tak sme vystupili napoly vyzlečené a vo fujavici som triafala gombíky,cvočky a spievala "sniežik sa nám chumelí"-len aby mi herečka neušla počas obliekania.

@chorale1 Inak super,že už Adamko spí. My sme mali isť ku vám asi pešo,lebo ju nijako neunavím 😠 Ešte je hore a myslím,že ešte dlho aj bude. Za to boha spať 😠 Kokos toto dieťa ma zničí.....Ešte som aj stará a už tak nevládzem 😝

lucula73
1. dec 2010

@cikyta tak ste mali dobrého šofera...ja som nie raz trčala v kolone alebo aj fujavici/cestovala som 6 rokov do Košíc/..a veru sme aj pomrzli skoro....šofér zhasol motor a bolo po paráde.. 😝

cikyta
autor
1. dec 2010

@lucula73 to bol taký polo bus a ludia stihli nadýchať 😀
Tiež som zažila zamrznute busy ráno do roboty. To ked som si donho o 5 hod.sadla,tak ako do snehu riťou a z ust para....Sofer si vpredu kuril na vajká a nám otváral zadne dvere 😠

cikyta
autor
1. dec 2010

Sisa mi práve dodžubala pc............pomenila lišty (neviem,ako to urobila) aj mi ho raz vypla,vysypala burizony po izbe+rozdrvila perníkove srdiečko,ktore teraz je zo zeme aj ked má už umyté zubky a hodila fixku do vani do odtoku 🙄
Pane bože.................nech už spí 🙄

lucula73
1. dec 2010

@cikyta 🙂 😀
nám raz povedal na tej ceste hore od Kraľovian,tam aj kamiony majú nikedy problém vyjsť..že on ďalej nejde a hotovo,odstavil bus,vypol motor,zavrel dvere a ja som vtedy myslele,že sa mi sníva....po 2,5 hodine mu prišli pomocť vytiahnuť nás hore 😠 ..a vonku fujavica a zima ako na sibíri..na to do smrti nezabudnem,aj som to odležala potom

cikyta
autor
1. dec 2010

@lucula73 😅 ste mali podať sťažnosť na debila 😠

lucula73
1. dec 2010

@cikyta ☹ ..no lišty pomeniť vie aj moj už dosť dávno 😀 .moj mm sa potom čuduje čo s tým furt je....ja to neviem vrátiť naspať 😀 .a nám už aj písmenká vyskakujú z noteboku..fakt 🙂 ,potom ich pod stolom hľadáme 😀

cikyta
autor
1. dec 2010

@lucula73 😀 😀 😀 😀 ano Z-etko aj nám Sisa vylupla 😀 😀 😀

Cez den tužim po druhom dieťatku,myslím na malé krásne bábätko a ..................................večer si to velmi rýchlo vytlčiem z makovice 😠

cikyta
autor
1. dec 2010

Zajtra už príde ocko a tie večery budu už volnejšie 😝

lucula73
1. dec 2010

@cikyta a keby si ju skúsila uložiť napr. o 9ale tak,že proste neodídeš od nej a nevyberieš ju z postielky skor,ako zaspí.....nech to trvá aj trištvrte hodinu,ona by už mala mať nejaký režim podľa mňa...toto neni normálne...prepáč mi,ak som sa ťa dotkla,ale ja by som to nedovolila,moja veronika ak raz šla spať,tak kým nezaspala,sme tam boli sňou,nie vybrať a ísť sa hrať... 😒

cikyta
autor
1. dec 2010

@lucula73 nedotkla,ale ja ju inak neuspím,len na cecku. V živote mi nezaspala tak,že ju položím do postielky a spi. V živote 😒 Aj na obed,aj večer ju uspávam len na cecku.

cikyta
autor
1. dec 2010

@lucula73 a ešte niečo...................Sisa z postielky výjde.

lucula73
1. dec 2010

@cikyta fúha,že vylezie...no len priviazať............. 😠
však ja si ti nechcem do toho montovať,ja osobnú skúsenosť nemám,ale mám kamarátku čo kojí vyše 1ročné dieťa,aj švagriná kojila tri deti cez dva roky,ale takýto problém nemali,závislosť od cicíka ano,myslím toto spanie,nespanie 😉

no idem aj ja het,tiež mávame búrlivé noci,niekedy sme hore aj dve hodky,ale ja ho z postielky nevyberiem,nech sa zabáva tam 😝..ak je veľmi zle,tak po doooobre dlhej chvíli ho šupnem k nám ,ale len preto,aby nezbudil veroniku,čo spí vedľa... 😠

cikyta
autor
1. dec 2010

@lucula73 Tak u nás v aprílovkách nás je viac,čo kojíme a furt sme v noci hore a to,že mi neskoro zaspáva a potom ráno dlho spí je len posunutý režim,ktorý sa mi nedarí vrátiť späť ☹
A nepoznám ani taku vec,že ked sa v noci zobudí...nechaj ju tak. Skusila som,no bolo to ešte horšie,lebo sa rozrevala až tak,že už ani cecok nepomohol a už bola prebrata na 2 hodiny hry............Takže teraz len čo zamrnčí,už aj ju beriem.A poprípade hned dávam ku sebe,lebo už nevládzem furt sedieť,je ťažká.Tak ležím,ako na rebríku,ani nedýcham a ona raz chytí cecok,raz nie a takto do rána....Chyba je aj tá,že nemá cumel.

A teraz mi zaspala do 5 minut na cecku. Tak dobru noc 😉

cikyta
autor
1. dec 2010

@lucula73 Ved ked som dnes prišla ku Chorale a ona mi povedala,že malý jej skuša spinkať vedla v izbe (tam tma a on v postielke) tak som mala od užasu otvorené usta... ☹

cikyta
autor
2. dec 2010

DOBRE RANKO!
Odvolávam,čo som včera písala,že ráno dlho spíme 😠 ...
Vzhladom na to,že mi v noci prespala v kuse 5 hodín,tak je doružova vybuvaná,nič netreba "dohánať" a od pol 7 fungujeme 🙄

denis19
2. dec 2010

Dobré ránko...vidím,že tu to funguje jako noční rozhovory 🙂

@cikyta asi si fakt začnu myslet, že ten cumeľ je pro mne a mnž výhra, neboť v noci spí, jen se ozve,když si vzpomene na dudlíka, že ji vypadl 🙂 ,ale to zaprnčí a hají dál!!!!!!!
jak se jinak holky máte? U nás je nejak vlezle kolem nuly, sníh...no je to vlastne bílo-černá brečka, teda není a tak si aspoň uživáme Mikuláška na okne co nám prinesla babička....je to krásný kýč, který hraje a tancuje a Karolínka je z nej paf!!!!!

cikyta
autor
2. dec 2010

@denis19 ahoj.............no mne je nejaká zima. Zapla som radiatory na plne gule 😅 Tu máme snehu tak...no...možno sa daju vybrať aj sánky,ale miestami pôjdu po holom betone 😅 takže podobne počasko 😉

cikyta
autor
2. dec 2010

Chcela som iť dnes von so Sisou doobeda,aj poobede,nech ju vyštípe mráz,no moje telo odmieta 😀 je mu zima,má sopel a zíva...

denis19
2. dec 2010

@cikyta mne dr stále ríká,že když je sopel, tak není treba se bát jít na mráz, že to dítku pomuže.... 😀 No já sama nevím,ale verím,že se Ti nechce,ale premož se matko a jdi....Siska ti to jednou vrátí uvidíš 🙂
Já jdu za cácorkou, práve se vzbudila 🙂

cikyta
autor
2. dec 2010

@denis19 Sisa je zdravá ako repa.
To matka má sopel,je jej zima a telo odpálené 😀 😀 😀
Ale pôjdeme von určite. Len to trvá,kým sa vyšmatlem 😅

denis19
2. dec 2010

@cikyta 😀 😀 já asi neumím číst, tak to maminka je nemocná 😲 no tak také s ní šup na mráz, to ji vyštípe 😀 😀 😀

domcek
2. dec 2010

@cikyta neviem s coho grckala myslim ze najskor reakcia na ockovanie. Dnes uz je ok.
Hadam aj vonku vyrazime stacilo vcerajsieho pobytu dnu..
Inac aj mi zaspavame iba na cice. 😅

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
chorale1
2. dec 2010

ahojte dievčence,
ako sa máte? u nás všetko po starom, počasie dnes fajné tak sme spali von 2 hodinky.
@cikyta večer som ho dala spať za 3 minuty bol odpísaný 😀 mal toho dosť chudák.

cikyta
autor
2. dec 2010

@denis19 😀 Boli sme a už aj sušíme veci na radiatore 😀 Ona mi ešte o pol 9 zaspala do 10 a teraz o 15:00 zas........to znamená,že do polnoci bude "rošambo"-ach jo........ 😀

@domcek može byť že z očkovania.Už som to počula ☹

@katarina33 ahoj.......fíha,tak už vy bojujete v noci? Možno idu bambulke zubky,ktovie..... ☹

@chorale1 ahoj..... 🙂

cikyta
autor
2. dec 2010

Sisa rozhádzala farbičky po izbe a ja nahnevane vravím:
-No moja pekna.Odložím to a už nič nedostaneš,ked si nekreslíš,len ich rozhadzuješ ! 😠
A Sisa prišla zozadu ku mne a capla mi po pleci,ako najväčšia krčmová mamoška a že:
-Prestaň maminka. Prestaň,ano?

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

To bol ten lepší prípad.Už bolo aj: Prestaň Anička,prestaň ! (Alebo stará známa "Ana") 😀 😀 😀 😀

chorale1
2. dec 2010

@cikyta je to proste prípad 😀 ale ako vie kedy čo povedať.

cikyta
autor
2. dec 2010

@chorale1 No veru. Vždy mi dokáže vyraziť dych svojou hláškou. Mne len klesne sánka a čumím.....a čumím......a nechápem a kukám na tu vážnu tváričku predomnou 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre