Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

chorale1
7. dec 2010

@kamka17 kľudne papaj čokoládu, a všetko ostatné tiež. keby malo z čokolády bolieť bábätka bruško tak nášmu je stále zle. ved ja ich jem na tony 😀 😀 😀
inak ahojte babule 😉

cikyta
autor
7. dec 2010

Kamke som písala o tej čokoládke preto,lebo Paulínka je narodená predčasne a je malinká,tak ak je to pravda,že niektorím bábätkám robí čokoládka zle...prečo u Paulínky riskovať ?? ☹

fopardi
7. dec 2010

napíšm moju skusenosť s čokoladlou ja som sa tiež mylne domnievala že počas kojenia schudnem a tiež že nebudem kramovať no opako bol pravdou neschudla som prave naopak a tiež kramošky prišli presne po 6 týždnoch... 😀

no a ked mal naš drobček asi 10tt tak ma prepadla taka chuť na čokoaladu že som zjedla kompet všetku čo sme mali doma každy den som musela musela musela a ked sa čista čokolada minula tak som vycmulal všetky oriešky do posledneho z orieškovej lebo orechom som sa určite chcela vyhnuť a myslím že malemu z toho nebolo nič ale to je moja skusenosť kamka si určite odsleduje či pavlinku z toho boli bruško alebo nie a ako písala ciky tiež viem že ked niečo zješ tak sa to do mliečka dostne po 4 hodinach 😉

dnes som sa bola zase vyšaliť na wolejbale tak faaajne faaaajne 😉

lucula73
8. dec 2010

pekný deň, 🙂
ja len kuk,idem rýchlo upratovať,kým drobec spí 🙂

len som sa chcela opýtať,či mi niektorá nebude vedieť poradiť.....moj malý má stále takú kašovitú ,akoby redšiu stolicu,už asi tretí týždeň....predtým mal normálnu tuhú,ale toto sa mi už nepáči,fakt neviem,síce len jeden dva razy denne,nie že by ho preháňalo 😠
čo to može byť,dávam mu probiotká každý deň,vyskúšali sme biogaiu,aj infants dophilus a nič....dnes som začala hylak,ale už tomu neverím...dúfam,že nemá dáku alergiu 😒

surviver
8. dec 2010

ahojte,ja tiež len taky maly kuk...lebo dnes ideme očkovat 😔 a poradna...

@lucula73 naš ma taku riedšiu stolicu,ked je hruškovu vyživu,jablkovo-mrkvovu vyživu a aj cuketu...ale ked to nie je velmi riedke a často,tak lepšia riedšia akoby mal tlačit bobky,či nemysliš?? a probiotika davame infants dophilus

lucula73
8. dec 2010

@surviver no ahoj 🙂 ..ešte tu straším 😀
my dávame ten infants už skoro tri týžddne.... 😒

cikyta
autor
8. dec 2010

Ahojte
@lucula73 Luculka-takuto kakačku može mať drobec aj zo zubkov kludne..............Skus surovu mrkvičku,bananik,čierny čajik,čučoriedky...atd...Hádam pomôže ☹

lucula73
8. dec 2010

@cikyta no zubky mu vyšli dva za posledné tri týždne...ale žeby to súviselo? 😕 akože nemám s tým skúsenost....ale možné je všetko
no nič,skúsime ten hylak ešte a v utorok ideme na poradňu,tak sa opýtam,ak to neprejde.

cikyta
autor
8. dec 2010

@lucula73 s rastom zubkou suvisia aj hnačky a zvýšená teplota...nieje to pravidlo,ale občas sa to stane. Samozrejme,že ak su sprievodným javom aj iné "neduhy", a trvá to dlhšie ako 3 dni,tak je to už iná vec.

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
chorale1
8. dec 2010

ahojte
@lucula73 tu kakačku môže mať zo zubkov, my sme mali ten istý problém asi týždeň ked išli prvé zubky.
ja som bola dnes v meste, oprášila som kopec prachov a to som kupila len bebu, kaše, malému chrumky a to je asi všetko. a to zajtra pojdem pre fotky čo som dala dnes urobiť to zasa budu prachy v prdeli.

cikyta
autor
8. dec 2010

@chorale1 Joj..........peniaze ani nespomínaj........... 🙄

chorale1
8. dec 2010

@cikyta no ved, to bude mať pod stromček a ešte nejakú drobnosť. teraz aj tak nevníma tak radšej o rok mu kupime niečo. aspon že už mám darčeky kupené lebo by ma piclo keby ešte nejaké prachy išli do ľuftu 😒

surviver
9. dec 2010

ahojte 🙂 ...tak včera naša poradna dopadla fajn ,mame 77cm a 11kg 😉 ...očkovanie sme troška oplakali,noc bola hrozna,ale dnes už je to celkom dobre 🙂

cikyta
autor
9. dec 2010

@surviver krásne miery. Tak ako sa na chlapa patrí 😉

lucula73
9. dec 2010

@surviver fúha,tak tú váku ste teda pekne nabrali,ešte nás aj predbehnete.. 🙂 ..my ideme v utorok 😉

no ja keď mám o 22.h čas na koníka,tak koník nejde, 😠 ..ale včera som aspoň navarila na dnes.,keby šiel koň,tak by sme obed nemali 😀

cikyta
autor
9. dec 2010

Sisa má teraz 11 kg 😀

surviver
9. dec 2010

@cikyta no ale Sisi je modelka ,ona si musi striehnut vahu 😉 ,ale naš drobec ľubi papať,ako mamina a ocinko 😀

@lucula73 no čo sme horši? 😉 😀

cikyta
autor
9. dec 2010

@surviver Jáj,tak fakt....
Dnes mi Sisa zjedla :
-3 lyžičky jogurtu.
-5 lyžičiek ryže,kur.mäska
-2 hryzy rožku
-5 lyžíc krupicovej kaše
+ každu chvílu moje mliečko 😠

TOŤ VSJO...

surviver
9. dec 2010

@cikyta fakt??? no to si neviem ani predstavit..
my
rano 180ml mlieka
desiata pol rohlika a jogurt biely
obed mištička mix zelenina,asi 190g a 40ml mlieka
olovrant pol rohlika a 125g vyživka a 3 sušienky
večera 180ml mlieka
v noci ešte jedna flaša mlieka 😉

tak bodaj by nemal 11kg 😀

cikyta
autor
9. dec 2010

@surviver Neviem kolko mi vytiahne mlieka...To ju zasycuje 😠 Furt ma vyzlieka a ťahá...Zrejme ju to ukludnuje,kedže nemá cumlík a rastu jej zadne zubky...

surviver
9. dec 2010

@cikyta ale ved materske mliečko je najlepšie,da energiu a zbytočne sa z neho nepribera,ako z tych umelych mliek

cikyta
autor
9. dec 2010

@surviver No z toho môjho teda nepriberie 😀 Ved nič nejem poriadne 😀

cikyta
autor
9. dec 2010

Idem do vane..pá........... 🙂

romy01
9. dec 2010

ahojte

denis, tak sice neskorsie ale aj odo mna pofukaj Karolinke booo.
ciky tvoja Sisa je drobunka á zas klucina surviver je ruadne babo. Aj nas drobec je veliky. Ten mal tyzden pred 5 mesiacom 7800g

surviver
9. dec 2010

@cikyta paa a sladke sničky 🙂

surviver
9. dec 2010

@romy01 teraz som pozerala do našej mudrej knihy 😀 a Timurko mal v 5 mesiacoch 7700g 😉 a 68cm

cikyta
autor
9. dec 2010

@romy01 Do 6 mesiaca ma dr.krotila....nech strážim Sise váhu. Tá mala záhyby snád aj na prstoch ! Hrozná buchta to bola. A od 9 mesiaca,ako začala chodiť BUM ! Už je ako lan 😀

No už ozaj prchám....................

chorale1
9. dec 2010

ahojte,
dnes mi krpec spal rekordné 3 hodiny na balkone. a chcela som napísať par písmeniek no nešiel mi koník. posledné 2 dni nejako štrajkuje, neviem či aj vám.

cikyta
autor
9. dec 2010

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre