Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

kamka17
21. jan 2011

@katarina33 ja som mal Šimon
@liviaf14 no my našťastie ešte spíme...už dve hodky...trochu pomrnkala, strčila som jej cumeľ a tvári sa, že ešte chvíľku vydrží...ešte kým dovarím...asi je uvedomelá 😅 😅

zuzanka7834
21. jan 2011

@zefa ahoj Zefi, v stredu sme absolvovali nase 2 iui, tak drz palceky 🙂 Ak Vas boli s malym hrdlo, skus prevarit hrncek mlieka s kuskom masla (asi ako lieskovec), ČL medu, dva pretlacene struciky cesnaku a majoranku. Ked to trosku vychladne, vypit. Nie je to zle aj ked sa tie chute navonok k sebe nehodia, mne to niekedy vyslovene chuti, a kazdopadne velmi to pomaha. Alebo si nakrajaj cibulu, zalej medom a asi po dvoch hodinkach vypite stavu, co pustila. Skore uzdravenie prajem 🙂

lienika
21. jan 2011

my sme mali pre chlapčeka nachystané meno Marian - po ockovi 😀

cikyta
autor
21. jan 2011

@katarina33 My sme mali pre chlapca vybrané meno Silvinka 😀
My sme nikdy nad iným menom neuvažovali. Odjakživa sme vedeli,že ku nám patrí len Silvinka 😀

domcek
21. jan 2011

Cavte, som Vam chcela este ukazat aku mala nasa slecna narodeninovu tortu.

cikyta
autor
21. jan 2011

No krásna ! (A ešte mi povedz,čo máme ešte spoločne ??? 😀 Okrem dalšej veci-kittinky?)

cikyta
autor
21. jan 2011

@domcek a to si robila sama?

domcek
21. jan 2011

@cikyta ja sice peciem velmi rada. A piekla som torty rozne, ale tuto piekla znama co pecie torty.
Toto by som asi nevykuzlila. 😅

domcek
21. jan 2011

@cikyta tak tot je sila Siska pozdravuje ta sestra. Prave chce nacisto odstranit Simonkovu rybku.. 😀

liviaf14
21. jan 2011

@domcek
@cikyta krásne torty 🙂
tak my sme úspešne s drobcom navarili, naobedovali sa a vegetíme. pospal mi pred obedom- konečne!!!, no ja už som samozrejme spať nemohla, tak som len poležala a ideme sa hrať 😀

domcek
21. jan 2011

Hmmmm, my sme dnes boli uz na poste, na prechadzke po braceka v skole, navarili sme, naobedovali sa teraz mama umyje riady, deticky sa trosku hraju a mozno mozno pojdeme aj spat ....ale to len mama si mysli...hihi

cikyta
autor
21. jan 2011

No a my sme dnes varili a varili a varili a ešte musíme isť na poštu ked grofka vstane... 😉

(dikes za pozdrav)

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
chorale1
21. jan 2011

tak až teraz sa mi podarilo dočítať. dnes samé návštevy a telefonáty a tak. ešte som aj prala, vysávala a chce sa mi strašne spať. možno si aj zdriemnem.
@domcek krásna tortička, hned by som si dala 😉
@katarina33 my sme pre dievčatko nemali meno prichystané. my sme proste od začiatku vraveli že bude chlapec tak sme si nepripravili. ale v pôrodnici som tresla Barbora - to ma nejako len tak napadlo 😀
@cikyta baby vy ste normálne ako v celozávodnej kuchyni ked ste toľko varili 🙂 ale ste šikuľky
baby ako často a koľko by malo jesť dieťatko v 9,5 mesiacoch? lebo mne sa niekedy zdá že mu dávam málo ale ked porovnám s inými tak sa mi zdá veľa.

fopardi
21. jan 2011

@katarina33 my soňa 😉

zefa
21. jan 2011

ahojte

@zuzanka7834 no jasné,že budem držať palce aj na nohách 😵

@katarina33 ja od 15 tich len Nancy a Nicolas...iné nepripadalo v úvahu...mne sa proste naše mená nepáčia a už vôbec nie po rodičoch a niekom po rodine...to by som v živote nedala...my máme samých Janov,Milanov,Petrov,Márie...muž si pripravil Nela,Samuel.....a brutálne neriešim meno s priezviskom ,to je podľa mňa taká blbosť až no
a takú tortičku by som chcela aj ja v marci pre Nancy 😵

liviaf14
21. jan 2011

@chorale1 ja som dávala 2 nemliečne príkrmy /desiata-ovocie, obed mäsko-zel./ a inak kojenie. papali sme už vtedy po 3 hod. od príkrmu, na večeru trocha kaše + kojenie. takto do konca 9. mesiaca. od 10 mes. 3 nemliečne p., a ostatné ako som písala. pýtala som sa tu na to cikyty 😉 či robím dobre 😉

cikyta
autor
21. jan 2011

@chorale1 Ale nie. Mala prísť mama,ktorá zase raz neprišla...ale nech 😢 Sisa má 20 mesiacov a babka ju videla 3 krát-aj to sa jej musím prosiť ☹ smutne...

lucula73
21. jan 2011

ahojte

tak aj ja mám nejakú krízu,tak som dnes relaxovala u našich,nech sa babka stará a precvičí si klby 😀
@zefa a prečo máte teda Samka?to bol kompromis? 😀

@katarina33 a my sme mali pre dievčatko Nelu 😉

lucula73
21. jan 2011

@cikyta to je naozaj smutné 😢 ...ja to neviem proste pochopiť,ako sa može babka takto správať......poznám jednu takú rodinku... 😒

cikyta
autor
21. jan 2011

@lucula73 Keby mala Silvinka aj inu babku,tak mi to možno tak nevadí. Ale ona nemá žiadnych starých rodičov. ☹

lucula73
21. jan 2011

@cikyta ciky ja viem.....život je niekedy proste taký ☹ .ale má užasných rodičov a to je veľmi dôležité 🙂

kamka17
21. jan 2011

@cikyta to je fakt smutné, že vlastná babka sa takto stráni vidieť si vnučku 😢 😢 ...možno jej to raz docvakne, že o čo prišla, keď si neužila Silvinku ako rastie

cikyta
autor
21. jan 2011

@kamka17 hm...ona si neužila ani to,ako som rastla ja s bratom......zato segru si užíva doteraz 🙄

kamka17
21. jan 2011

@cikyta no ale tak vyrástli ste do krásy aj s brachom, tak asi sa nebolo treba o vás až tak starať 😉 ...ale nie, srandujem...je to smutné, ak sa uprednostňuje len jedna osoba, ktorá si to možno ani neuvedomí, prípadne nezaslúži, tým ostatným je to potom ľúto...a už som ti neraz písala, že môžeš byť na seba hrdá, lebo ty si statočná dušička, zvládaš tento srandovný život úplne že super, nepotrebuješ nikoho, kto by ťa dirigoval...len fakt škoda, že tej pomoci od najbližších sa ti nedostáva ☹ ☹ ☹ ale zato máš toľko lásky od tej svojej herečky, že až 😉

cikyta
autor
21. jan 2011

@kamka17 🙂 Díky. Ved ja nechcem pomoc od blízkych....mne by stačilo,keby sem mama prišla,sadla a pozerala sa na Silvinku chvílku.....Nič viac nechcem,len ked poviem Sise BABKA,bude vedieť,kto to je.

cikyta
autor
21. jan 2011

@kamka17 Ale máš uplnu pravdu..............hádžem za hlavu 😉

fopardi
21. jan 2011

@cikyta u nas detto 😒 a to som ja za zlu ale ved ine som ani nečakala nejdem to tu ani rozpisovať lebo po prve by sa tu toho mohol niekto dopatrať a po druhe jedna strana by mi bola malo

dnes som bola na kontrolu z nohami adopicjhoval mi žily no tak mam brutalnu modrinu na stehne po drnešku -ved potom hodim fotky ked to bude uplne pekne a dokončene

zefa
21. jan 2011

@lucula73 uhádla si....zas nie som taká sebecká...my sme Nancy do pôrodu nevedeli čo bude(teda ja som tušila 😉 ),ale dohodli sme sa,že každý dáme jedno svoje meno,ale "kompromis "z mojej str.,že dievča bude Nancy aj keby sa všetci na hlavu postavili 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre