Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

surviver
18. feb 2011

@denis19 dnes ma zemiaky osobitne,ale často mu to zmixujem spolu,ked sa mi nechce varit to oddelene...ja sa citim už lepšie ako prve tyždne,takže fajn 😵

kuspitka
18. feb 2011

tak kamka uz spapala 3palacinky.ani nasa si nechce cistit zubky,len obcas ,ked si manzel cisti tak aj ona chce.

denis19
18. feb 2011

@surviver tak to je dobre...neboť být zle v tehuhu a ješte mít doma pokladík, tak to je záhul....jinak s tema príloha nevím co , jestli mixovat dokupy či zvlášť,ale asi už zkusím zvlášť, pokud mne lenost nepremuže 😀

liviaf14
18. feb 2011

ja už teraz robievam drobcovi napr. soté z maska na troške oleja a cibulky, dám roznu zeleninku, trošku rasce a ako prílohu k tomu zvlášt varené zemiaky al. kašu, alebo ryžu, cestovinovú ryžu, cestoviny...... polievku niekedy už odoberám z našej, kým ju neosolím. alebo mu narýchlo uvarím nejakú zvlášt.

@denis19 ano ano, zaujímavé činnosti 😀 a kľudne píš po slovensky, minule ti to šlo super. ty si sa vydala na SK?

denis19
18. feb 2011

@liviaf14 ano vydala som sa do BB,ale už som žila nejaký čas na Slovensku,ale tá odvaha na písanie po slovensky ma niekedy opustí...obava ma premôže 🙂 tak my ideme zo slečinkou von, je doma nuda tety, keby ste nevedeli a vonku je veliký svet...... 😀

liviaf14
18. feb 2011

@denis19 to poznáme, aj náš sa vie pekne nudit niekedy, tak krásnu prechádzku 😎

kamka17
18. feb 2011

no my máme dnes akýsi spací deň, zase zalomila...ale však fajn, len dúfam, že večer bude tiež spať 😅

brmbolcek
18. feb 2011

ahojteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee 🙂 🙂 🙂

..... baby mi spime od rana od 7:00h do teraz a stale spanok pokracuje , to tu este nebolo , uz som bola 30krat v izbe ci mi ju niekto neukradol , prsia mam take plne ze mi ich ide rozdrapit co sa nemozem dockat malej aby sa zobudila ....
asi je nieco v ovzdusi spiace 😀 😀 😀

zelam vam krasny vikendik 😵 😵 😵

cikyta
autor
18. feb 2011

Ahojte.
Velmi nestíham,lebo akonáhle si sadnem,už mám na ceckoch pijavicu,čo mi bucha do pc 😠
Prvých 5 granuliek homeo mám za sebou a je to 😢 😢 😢 😢 hrozne hrozné...

@brmbolcek Tebe spí mala od rána a o pol 2 ešte nieje hore ???
https://www.modrykonik.sk/forum/staram-sa-o-dietatko/spi-aj-vase-dieta-tak-vela/

liviaf14
18. feb 2011

aj mne dnes nezvykle spal drobček od 11tej do 12.45 h. takto dlho pred obedom ešte nepospal, práveže zalahne vačšinou po 12.30 😉
@cikyta držím palce, aby si vydržala a Sisa bola v pohode 😉

denis19
18. feb 2011

@liviaf14
@cikyta
@brmbolcek tak brr, žádný spací den není...naše je čulá jako já jsem už dávno nebyla!!!!!

lucula73
18. feb 2011

ahojte

@brmbolcek a to ste kedy vstávali,keď od 7 ti spí?inak to sa mi nejak nezdá,teda ešte som nepočula,že by tak veľa dieťa v kuse spalo....ale buď rada,aspoň so porobíš a oddýchneš.. 😉 .a ešte pojde spať dnes či ako?

Aj moj zas spí,chodieva tak o pol4 druhý raz a už sa s ním nedaloteraz vydržať,tak som ho len položila do kočíka a ani fusak nebol zapnutý a už spal 😝

@surviver ahoj mamina...ani náš si nece čistiť zubky,ale ja mu to spravím nasilu....nemá sa to,ale aspoň každý druhý deň ho mm chytí a umyjeme 😠

surviver
18. feb 2011

@brmbolcek tak Ty sa maš 😉 .. a nema nahodou Dianka prehodenu noc a den ? lebo v noci sa Ti budi každe 3 hodiny,či nie?...no aj tak Ti trošku zavidim 😠 🙂 ...my sme spali dnes 40 minut a teraz hodinku a 40minut,takže aj za to som vdačna 😵

surviver
18. feb 2011

@lucula73 čaves,ved aj my mu nasilu trošku pošmatlame kefkou,ale to je take čistenie ako nečistenie,teraz to ešte beriem,že tie predne omyje slina,ale ked bude mat stoličky,tak fakt neviem ako to poriešim,on sa zatne,a neotvori usta 😒

cikyta
autor
18. feb 2011

@surviver Joj.....to pred Sisou musím zamkýnať kupelnu už !!! Tá je schopná si čistiť zubky aj 5 krát denne . Co vojde do kupelne,už aj pýta a ked jej ich neumyjem tak revééééééé ☹

surviver
18. feb 2011

@cikyta no ved to je super,ked už nespi,tak aspon s jednou vecou možeš byt nadmieru spokojna 😉 ...ved nemusi vybočovat z radu len v lotrovinkach,niekedy je dobre ked je vynimočna aj v dobrej veci 😉 😀

cikyta
autor
18. feb 2011

@surviver 😀 😀 😀

cikyta
autor
18. feb 2011

@surviver a máme ešte jednu dobru vec................hrozne rada si odsava vysávačom noštek 😅 😅 😅

denis19
18. feb 2011

@cikyta máš doma poklad....naše nesnáší čištení nosu!!! to je hororo...

cikyta
autor
18. feb 2011

@denis19 😀
Dám si inzerát:

Vymením čistenie nosu, za kvalitný nočný spánok.
značka: pri rýchlom jednaní pribalím aj čistenie zubkov !

denis19
18. feb 2011

@cikyta 😀 😀 😀 😀 kam ty na to chodíš..... 🙂

surviver
18. feb 2011

@cikyta 😀 😀 😀

fopardi
18. feb 2011

joj baby ako mi je fajne upratane , navarene vikend može začať

len z dietou som natom biedne no ale snad je to len nejake blbe obdobie ... a zase to pojde nejako doel

inač moje kramušky dalej pokračujem ako to bolo už je neviem kt. dc a kr nikde iba sem tam špinenie neikedy viac niekedy menej ale kr. nikde no nič asi sa budem musieť objednať u dr. len ked nemam čas ani ku chirurgovi chodiť nieto ešte ku gynek.. 😒

lucula73
18. feb 2011

@fopardi ty sa máš,ja nemám ani upratané,ani navarené a zajtra ma to neminie 😠
a čo si porušila dietu?či kríza?

fopardi
18. feb 2011

ale snažim sa jesť to čo sa v ten den ma ale nejako mi to nejde podla ,,pravidiel,, najskor som sa presvedčila že teraz nemožem pozerať na dietu a že mi treba papať syr,jogurt, atd včetko mliečne koli ruke tak som si začala robiť stale šalat aj zo syrom a predvčerom som neodolala a zjedla som gumene medvediky ale iba trochu a merci (či ako sa to píše) a neviem čo všetko a tak nejako terza pprušujem každy den dnes som mala 3den takže cestoviny atd a ja som si sice urobila cestovin ale obed som mala akože o pol jedenastej a urobila som si cetoviny so syrom a olivami samozrejme že o druhej som si dala zas a na večeru parene buchty +prikazanu čokolpadu a o osmej som si ešte kusok čokolady dala ale fakt iba jednu kocku
asi kriza no aj včera zjedla som sice ryžu ale taku kopu že až žiadna že polovičny porcia na večeru
ach zajtra ovocny den treba sa zobudiť a viac piť lebo takto som začala porušovať ked som si prestala davať pozor na pitny režim teraz si hocikedy spomeniem večer že som vypila iba jeden pohar čaju 0,5l tak možno aj preto ma to tak laka ku jedeniu
😒 važiť sa radšej ani nejdem 😖

fopardi
18. feb 2011

@lucula73 zajtra ma mm nejaku pracu tak aby som to všetko postihala-no pustim pračky a budem myslieť cely den na jedlo 🙂

lucula73
18. feb 2011

@fopardi 😒 .no to je kríza.....treba asi vydržať...ja som dnes tiež zjedla dve čokoládky merci 😠
a vážiť sa budem až 1.3.,som povedala,že skor nie 😠 .ale zase máme cez víkend oslavu,no to bude,odolávať 😝

fopardi
18. feb 2011

@lucula73 ja ked som bola na oslave tak v ten den som mohla mäso tak som si dala hlavne mäso no a ryžu iba kusok aj polievku som zjedla ale kolačom som neodolala

joj musim to nejako preklenuť a isť dalej lebo naspäť by som nechcela pribrať normelne som skušla bluzku čo mi bola v lete uzka a je mi dobre aj rifle su mi velke no musim isť dalej
ale zas mm si hocikedy otvori chipsy alebo tuc alebo niečo mlsne večer ku tv a ja vždy odolavam tak zas neisom na tom až tak zle len niečo by som si dlaa už aj parkove alebo neviem asi urobim v nedelu franfurtsku polievku alebo čo ja viem čo aby som ochutnala 😀

fopardi
18. feb 2011

@lucula73 joja ja som sa nezastavila kym som nezjedla z každeho druhu 🙂

lucula73
18. feb 2011

@fopardi 🙂 ...to poznám,moj mm stále niečo chrume,veď my sme čipsy vyjedali celú zimu,preto som pribrala..minule otvoril a dala som si len jeden 🙂 ,som odolala,ale dnes tej čokoláde nie,Nika podostávala na meniny a teraz to postupne otvára....no čo už 😠 .ale vydržíme,nie?musíme,leto tu je zachvílu a ja sa tiež do ničoho nezmestím,ale dnes som zistila,že vetrovkaa mi už nie je taká obtiahnutá ako bola,tak dúfam,že to vydržím aj ja ešte 😉

tak dobrú nocku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre