Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

liviaf14
8. mar 2011

dobré ránko 😵
my sme mali strašnú noc, každú pol hodinku s plačom hore...... 😝 vyzerám ako po fláme 😀 aj mi je tak blbo od žalúdka 😀

@chorale1 juj chlapi, no to je kapitola sama o sebe.. my sme doma taká "italy" domácnosť, väčinou rýchlo pokričíme, pohádame, a fungujeme normálne ďalej. ja sa neviem dlho hnevať, nemám z toho dobrý pocit 😅 ale to neznamená, že ustupujem, ako kedy 😀

kamka17
8. mar 2011

baby, mám takú jednu technickú otázku...keď už som po pôrode pri kojení dostala ms, môže sa stať, že ju zas prestanem dostávať?? alebo že by mohla začať haprovať?? 😕 😕 😕

liviaf14
8. mar 2011

ano môže haprovať pri kojení, môžeš ju mať len raz za čas a veľmi slabú.

kamka17
8. mar 2011

@liviaf14 no to si ma upokojila, lebo však doteraz bolo všetko ok a tento mesiac už vyše 30dc a furt nič...len som nervná a uplakaná a drahý mi včera hovoril, že nech nehysáčim, takže s ním sa na túto tému vôbec nedá rozprávať 🙄

liviaf14
8. mar 2011

@kamka17 no mne gynek. povedal, že menzes môže byť aj nemusí, aj slabý je v pohode. takže pokoj. ja som mala raz menzes po 5 mes. a teraz po 6 mes. ale beriem aj antiku pri kojení, takže je to aj tým 😉

fopardi
8. mar 2011

@kamka17 ano možeš prestať menštruovať aj ked stale kojiš a predtym si menzes mala , mojej susede sa tak stalo
kamka a že 30dc ja som dostla po 50 dnoch a to nekojim už davno ach ten moj menzes fakt mi je divne čo sa to robi ale sa mi to vobec nepači aj ked som dostala nieje to ono

baby prajem naaam kraaasny den MDZ
ja som dnes dostala aj sms ale netušim kto to je tak budem si mať s čim uťahovať s mm že mam nejakeho ctitela 😀 😀 😀

fopardi
8. mar 2011

@lucula73 ved aj moj by mal mať po kom labku mm ma skoro 2metre , ale uvidime po kom nakoniec bude vyškovo -ale to je v podstate jedno

chorale1
8. mar 2011

ahojte,
@cikyta klamal mi do očí a to nenávidím 😠 😠 😠
@liviaf14 no u nás som vždy ja tá ktorá aj ked nie je na vine musí odpustiť a... a dnes mi doniesol ružu a iba otvoril dvere a dal mi ju aj pusu 🙂ale tým si ma neudobril hnevam sa dalej a nebudem sa s ním baviť kým sa neospravedlní 😉
ale kašľať na chlapov. kamka ved ťa včera muselo odfuknuť 🙂
ja som dnes kupila malému papučky a veľké, zajtra ich musím ísť vymeniť. zatiaľ papa

liviaf14
8. mar 2011

@chorale1 držím palce, nech sa udobríte 😉

cikyta
autor
8. mar 2011

@kamka17 no ja mávam menštruáciu stále a pekne silnu 🙄 . Po pôrode sa zmenilo len to,že ju nemám ako hodinky každý 28.den,ale veru niekedy čakám až na 35.den 😠 Hold,už aj stárnem... 😅

domcek
8. mar 2011

Ahojte, idem sa VAm zasa po 100 rokoch povenovat.
@kamka ja som po oboch porodoch dostala menzes hned po sestonedeli. 🙄
Aj napriek kojeniu. Teraz pri Stellke som si dala zaviest Mirenu koli silnemu krvacaniu. A je to super.
Sice bolesti ostali ale menzes=spinenie asi tak 2-3dni na par intimiek. 😵

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cikyta
autor
8. mar 2011

@katarina33 Všetko po starom 😉 Chlap furt na týždnovke ... takže sa to len preklada...

domcek
8. mar 2011

@cikyta my sme sa posunuli o level vyssie...teda aspon podla Stellky.
chodi spavat uz trosicku skor cca: 21,00 - 22,00 potom je do hodiny hore aspon 1x potom pospi tak najviac 2h a potom sme hore zhruba kazdu pol hodku a o 6,30 -7,00 uz budicek... 🙄 😅

lucula73
8. mar 2011

@domcek tak to spíte celkom faajn 😉
My sme boli hore v noci 12x,som to rátala,už tretiu noc po sebe takto buntoší a budíček je o 5.30 😠 .a čo budeme robiť v byte,aby sme nezobudili ostatných? 😕 😝

cikyta
autor
8. mar 2011

@domcek takto,ako vy mi spáva vtedy,ked nieje ocko doma.......no akonáhle príde a je výkend,tak zaspí o polnoci najskôr 😠
Práve teraz som ju uspala a okolo 23:00 bude prve kvílenie....počitam.

cikyta
autor
8. mar 2011

Zabudla som dodať,že ráno také to definitývne vstanie máme teraz 8:30 hod. až 10:00 hod.

lucula73
8. mar 2011

@cikyta no to by som brala.ale mne by stačilo,aby spal do pol 7-7 😉

cikyta
autor
8. mar 2011

@lucula73 Brala ? Už 1,5 roku každý den ? 🙄
Páči sa... 😅

lucula73
8. mar 2011

@cikyta ciky,ja som myslela ten ranný spánok 🙂

cikyta
autor
8. mar 2011

Včera mi zase spadla do postielky z cecku....Je mi ťažká,chcem ju dať opatrne do postielky a rupne mi v zápästí a už letí... ☹
Takže mi to istí len spanie na manž.postely spolu s "prísavníkom"-čiže nehrozí,žeby som išla v noci čúrať,alebo si zakryla holý chrbát,kedže pri odhalených ceckoch mi je zima.....všetko ju budí.....všetko.....

cikyta
autor
8. mar 2011

@lucula73 jáj....tak ten si nedám 😀 Sme bez ranajok a ked chceme isť ku dr.máme riadne problémy vstať.

lucula73
8. mar 2011

@cikyta 😀 .inak to budenie...........ja tiež nechápem,leží vedľa mňa ten moj štupel,ani sa nemožem pohnúť,trošku sa napravím a už je hore 😠 ,taký plytký spánok ,ja ho zas nalievam čajom 😠 ,čo mám robiť,nie je to dobre,ale ak mu nedám ,začne vrieskať,takže nás čaká odnaučanie 😝

cikyta
autor
8. mar 2011

@lucula73 No už som ju bola uspávať .... idem ja teda....
Ráno je fajn do 9-10 drichmať,len ma štve,že nemožem nikam isť doobeda velmi (vybaviť urady,socialnu poistovnu,orange atd....) Len mini prechádzka do potravín pod oknami hotovka ☹ No a poobede po 15:00 hod.už vela nevybavím nikde 😠

Dobruuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

zefa
9. mar 2011

ahojte
jáj síce ešte mrzne teraz,ale už sa oteplieva...jupíííííí...cez víkend už aj prášime na chatu

kamka17
9. mar 2011

pekný ďalší slniečkový deň prajem... 😎 😎 😎 dnes ideme na prechádzku hádajte s kým???? no s Timurkom... 😉 😉
a milostivá už dorazila...34dc...to veru ešte nikdy neurobila a dúfam, že sa zase umúdri 😅 😅
@cikyta no že spať do 9.00...to už ani neviem, ako vyzerá, lebo my najnovšie 5.30 a oči na vrchu hlavy a úžasná radosť, že môže zobudiť celú domácnosť...ale už som aspoň prišla na to, prečo drahý nechce s nami spať... 😀 😀

včera som od svokra dostala kytičku na mdž 😅 a drahý mi dodatočne doniesol z auta fľašu vína, čo náhodou dostal od kamoša...a ako ho poznám, aj tak ho vypije sám 😒 😠 😠
a včera mala svokra premiéru...dala som jej kočíkovať malú, boli vyše dve hodky vonku a fšecko v porádku, tak aspoň viem, že to môžem zneužiť aj nabudúce...a aspoň som si pekne v kľude upratala...periny prezlečené, podlaha (v obyvke) síce vydutá ale čistá 😀 😀
a idem hádam konečne stiahnuť fotky sem, kým bublinka spí 😕

domcek
9. mar 2011

Ahojte, tak dnes sme vstali 7,15.
@lucula no som sa zlakla, ze sa ti vidi to nase spanie.
Vsak mi tiez takto spavame od narodenia.. 😅
Nasa spava v postielke po uspati, ale ked cokolvek suchne, praskne podlaha, polovicka zacne chrapat je hore.
A tuto noc sa budila s revom ... 🙄 Zaspala vecer o 22,15. A do rana bola hore 8x.
JA som od mojej plovicky vcera k mdz dostala krasnu ruzicku. Prisiel z prace az o 21,00, ale nezabudol. 😵

liviaf14
9. mar 2011

bré ránko 😵
my sme hore od 6.30 h. a
@domcek veru aj my toľkokrát hore, posledné 2 noci a nacucával sa na mňa, aby sa uspal. cca za 2 týždne plánujem odstavovanie, tak som zvedavá, ako sa bude uspávať potom ☹ ja už ale chcem skončiť s kojením, tak dúfam, že nám to klapne 😕

domcek
9. mar 2011

@liviaf14 tak drzim palce pri odstavovani. Nam sa to nedari uz asi od septembra, kedze Stellka nechce flasu a nema ani cumlik.
Ale ked sme boli na plesoch tak som jej vobec nechybala teda nie ja ale cica...az rano okolo 4,00 pytala heme.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre