Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

romy01
23. mar 2010

😀 😀 😀 😀 😀

este sa mam co ucit

domika9
23. mar 2010

romy mna furt straší či budem vedieť čo robiť s babom ale ved určite si nejako zvykneme

zefa
23. mar 2010

ahojte tehule vyplašené 😉 😀 😀

romy ak niečo nevieš príd na školenie..

nebojte, život je fakt najlepšia škola..príroda to proste tak zariadila

domika9
23. mar 2010

zefa neviem si predstaviť že by som čakala dvennalebo tri ved to by bolo na lebku 😀 take šoky

jasne že tebe je do smiechu ked ty si všetko riešila s dvomi , teraz sa zobudil ten potom tamten teraz nakrmiš jedno už plače druhe - mala si neju pomoc doma ?alebo si to zvladala sama?

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
domika9
23. mar 2010

jej katka ahoj dnes som na teba myslela že ako a mate 😉

baby chcela som sa vas opytať ako sa stravujete ked kojíte ja vobec netuším čo budem jesť ved skoro všetko sa nesmie tak čo budem furt len zemiaky , ryžu a kuracinu na prírodno ved budem grcať z toho po dvoch týždnoch

surviver
23. mar 2010

ahojte 🙂

domika rektalnu rurku davaš do zadočku tou stranou,kde maš viac tych otvorov,ta rozširena čast Ti trči von,je dobre že si si ju kupila,my sme prve tyždne inak ako s rurkou ani nekakali 😒 a to už nevravim o kolikach ,aka potrebna nam bola

romy,my sme monitor dychu kupili v sanitase-zdravotnicke potreby,mali ho hned k odberu,mame Nanny,je to česka vyroba

surviver
23. mar 2010

domika,tak ja jem furt to iste rascova polievka,alebo mäsove vyvary,ale len osolene,bez vegety,bez cibule,bez petržlenu 😒
z ovocia ošupane jablka a marhule,zo zeleniny zemiaky a mrkvu a kopec jogurtov a syrov a chlieb nie čerstvy... čaje nie ovocne,len feniklovy,anizovy,rascovy a pre kojacie ženy. Kavu nepijem,len Caro...ale už postupne začnem pridavat aj ine,nech si maly zvykne 😉

domika9
23. mar 2010

survi a to len daš do dupky (kolko asi ? 2cm? ) a to je všetko?

domika9
23. mar 2010

snažila som sa naštudovať si čo všetko možem jesť a prišla som nato že niekto nemože jesť skoro nič a ine možu jesť všetko takže aj ja planujem najskor len take neviem ake jedla a postupne budem skušať čo malemu nebude vadiť

surviver
23. mar 2010

katka a nejako skoro Ta po sekcii pustili??? držim palce nech sa Nelka čo najskor aklimatizuje,my sme mali opačny problem,sme po prichode z nemocnice nekakali 5dni ☹ držte sa paaa

surviver
23. mar 2010

domika,naolejuješ ju olivovym olejom a točivym pohybom ju davaš do vnutra,ak naraziš na odpor tak prestaneš ju vsuvat,ale my sme ju davali tak hlboko ako šlo,2cm z nej nam trčali von ,vtedy vyšlo najviac plynov a maly prestal plakat a normalne si mu videla na tvari ako sa mu uľavilo...niekedy nam dnu vošla len nejake 3cm,to mu zväčša moc nepomohlo,lebo tam plyny neboli,oni su hlbšie

surviver
23. mar 2010

domika ved to,niekto je všetko a je ok,ale ja som zjedla jahodovy jogurt a maly bol hrozny z toho cely den 😒 tak radšej dietujem,ale už by som sa fakt schuti najedla niečoho normalneho

domika9
23. mar 2010

jaj tak dobre vedieť ja by som ju len trošku vsuvala

domika9
23. mar 2010

ty brdo fakt to ake jogurty mam jesť jablkovy a to je všetko?

domika9
23. mar 2010

a babany možem jesť? lebo tie mam velmi rada

domika9
23. mar 2010

banany 😀 😀 😀

surviver
23. mar 2010

domika banany možeš,ale ja ich nejem,lebo mny z nich zapeka a kedže naš maly mal skor zapchu ako hnačku tak ich nejem aby som mu zbytočne nezahustovala stolicu 😉 jogurty ja jem marhulove,jablkove,biely,hruškovy ale dam si aj čokoladovy,ten mu nevadi 😅

zefa
23. mar 2010

domi 😀 😀 😀 všetko sama...síce tu bola moja mama,pretože som sa po cisaráku nemohla akosi pozviechať..ale ona tu viacmenej slúžila na nosenie detí..ostatné som musela sama..ani mi nenavarila...chodila tu ,pretože v tom čase v MT nebolo dostať kúpiť dvojkový kočík čo by sa mi vošiel do výťahu(to malého),takže sme stále mali 2 kočíky a potom ked som už mohla športový mi muž urobil spojky,tak som total chodila všade sama...tak je to ale lepšie...ako si urobíš tak máš..ked potrebujem niečo vybaviť príde postrážiť ale hned odchádza ako otvorím dvere 😉 😒

no strava pri kojení zo začiatku je dosť biedna..ale prežili to viaceré vrátane mňa 😉 😀

domika9
23. mar 2010

no sa teším na tu stravu
zefa tak to by si zvladla aj trojky čo povieš 😉 😉 😉 ale nie fakt ťa obdivujem ja sa bojim ako zvladnem jedno mmoja mama mi určite pomocť nepride lebo spolu nekomunikujeme a svora je velmi ochotna ale ja som taka že si chcem všetko spraviť sama , mm sa čerti že prečo nepoviem že s niečim potrebujem pomocť ale ja si všetko chcem urobiť po svojom je to možno moja tvrdohlavosť ale nechcem ju aj tak zaťažovať ale isto bude s malym chodiť von

domika9
23. mar 2010

bože od rana pratam kupelnu by ste neverili ale spravim dva ťahy a neskutočne ma bolia kríže tak musím si sadnuť a takto to robím od rana ale našťastie už schne dlažka takže chotovo -tolko prachu tam bolo 😒 mm sice pratal ale asi tak že umyl zachod vanu umyvadlo a povysaval ale tak že nič neodtiahol takže za umyvadlom bolo tolko prachu že až a poličky ani nehovorím ale aspon trochu mi pomahal tak som bola rada že aspon niečo porobí ale teraz ked je preč tak ma nevidí a tym padom nedostanem po ritke 😀

domika9
23. mar 2010

baby ale ja mam stale taky kus dohneda vytok ja myslím že sa mi rozpušťa pomaly zatka čo myslíte je to možne?

domika9
23. mar 2010

dačo by som zjedla ale čo

surviver
23. mar 2010

domi len sa najedz a hlavne uhorky a kapustu si "predjedz" 😀 ja by som si s takou chutou dala segedin...

zefa ja Ta tiež velmi obdivujem,ja mam čo robit s jednym,dve by som nezvladla a najmä ak by boli obe take akoTimur...fakt klobuk dole 😵 🙂 😵

domika9
23. mar 2010

survi kapusta mi velmi chuti počas tehotenstva , uhorky mi moc na chuť nejdu ale v pohode ich zjem len sa nam už minuli 😀 ale kapusta je mnamky mnamky

cikyta
autor
23. mar 2010

Rektárnu rurku treba dať užším koncom dnu.Tým zaoblenejším.Ale zvážiť použitie,lebo ak sa bude používať denne,tak sa môže lahko stať,že si bábo na to zvykne a už može byť problém-nevykaká sa samo,lebo spohodlnie a bude čakať na rurku.(aj netery sa to stalo a potom musela kupiť inu rurku,ktorá sa dava do riťky tak,že aj do plienky a nechá sa tam.)
Monitor dychu som nemala,kedže som spala pri nej v jednej izbe a v našom 1 izbáku som ju mala stále na očiach.No požičiavaju to pôrodnice bezplatne domov.Teda,aspon mne to ponukali.
Ale samozrejme,že to aj predavaju v lekárnach.

zefa
23. mar 2010

idem dopísať deti tatík kúpe

domi...moja keby si vedela koľkokrát som tu plakala,že som nevedela čo robiť 😒 .kým som chodila 10r.po doktoroch niečo som si naštudovala,od 10 rokov som sa starala jednej pani o syna na 4 hod,ale to bolo iné ako ked máš svoje..ako ja som nenávidela vetu..neboj to príde samo...som už mala na ňu alergiu,všetci sa mi zdali mudrlanti 😉 ...drobci maly desné koliky a vyskúšala som možné aj nemožné...som tu revávala pri nich..taký krém,také kvapky,masírovala brušká,cvičila s nožičkami,kočíkovala po hrboľoch a očami posúvala hodiny,aby bol další deň za nami..fatk,že trojmesačné koliky..začal 4 a dovi dopo..ufff...kúpať?všetci posr...ja nemohla byť.musíš a ideš..ked plakali..kto plače a prečo? 😨 postupne to prebral tatík,aj prebaľovanie aj vstávanie k nim a krmenie...naši známi mali pred 30r.rokmi dvojky a ja som ich zbžňovala a stále som bola u nich...dobrá škola..bratranec si vzal dvojku..ich mama poradila,tak sa dalo..deň za dňom to bolo lepšie...kým sú v kočíku zvládneš aj 10 naraz..fakt..len ked to začne chodiť,prúser...každé iným smerom..ani jedny dvojky nejdú rovnako 😉 ..nebojte,ja som bola presne taká neistá ako vy,ale fakt ked porodíte to ako keby niekto prepol gombík a zrazu ti niektoré veci idú samé,ako keby si to odjakživa robila..ja som v tom čase nemala net,tak som nemohla niekomu napísať..ale zas ked sa niečo deje ani čas nie je musíš konať...kľudne nám zavolajte poradíme..mne to nerobí problém

monitory kúpite aj tu na koníku v inzerátoch ..ja som nemala..tiež som spávala nacapená na postieľke...a to Nancy od 1m spí zásadne iba na bruchu..aj v kočíku mi tak spala..ona 2 hod. po pôrode držala hlavu ako dospelák..sestrička skoro odpadla ked mi ju doniesla.zodvihla,otočila ľahla..nemala trasľavé pohyby a nikdy si neľahla na nos 😉 ..idem to vyťahovať z vane...pa

lucula73
23. mar 2010

ahojte,ale ste sa rozpísali,idem dočítať...

romy - na ten monitor sa opáýtaj v nemocnici,dnes to už požičiavajú takmer v každej,vyjde ťa to menej,ako by si to mala kupovať....jas som si požičala na pol roka tu u nás,takže v MT budú mať určite.. 😉

jennys
23. mar 2010

Baby a tie monitory, to som nevedela že sa to aj požičiava. A koľko to tak vyjde keď sa to požičia? Ja teraz nad tým dosť uvažujem lebo pri Lucke sme stále skákali z postele a kontrolovali ju či dýcha a pri dvojičkách si to neviem predstaviť, ešte sme to síce neriešili ale ja už na nete kukám čo sa dá zohnať.
ZEFA presne ako píšeš, keď musíme tak musíme a potom už neuvažujeme, proste všetko ide akosi samo. Ja som pri Lucke mala ešte výhodu tú, že v noci keď sa zobudila, manžel vstal, prebalil a ja som už len nakojila, on ľahol a spal. Toto mi dosť pomohlo, neviem ako to budeme robiť pri dvojkách a aj kúpal Lucku vždy on, ja len keď nebol doma, vlastne sme si všetko robili sami a myslím že aj teraz pri dvojičkách to tak bude, nechcem sa moc spoliehať na druhých, aj keď počítam trochu že aspoň decká prídu občas zabaviť.
O tej rektálnej rúrke som ja počula, že sa nemá používať moc často, naozaj len v nevyhnutnom prípade. Ale to tiež treba brať s rezervou.
DOMI s tým výtokom skúsenosť nemám, tak ďaleko som sa v tehu nedostala. Ale v každom prípade sa už niečo môže chystať. Nemáš knihu Deväť mesiacov otázok a odpovedí? Tam by to mohlo byť, ak nezabudnem skúsim tam niečo také pohľadať.

domika9
23. mar 2010

no isto mi odchadza zatka už som mala aj prímes krvi ako dlho možem byť bez zatky?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre