Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

lucula73
10. máj 2010

aha..no ja dávam plienku,lebo je to lepšie,ako to furt čistiť...ale hentú podložku si tiež kúpim,je príjemnejšia na telo...však ak kúpim,poviem ti..

wolfskinka
11. máj 2010

dobre ranko, tak sme v noci dobre spinkali ani raz sme sa nezobudili az teraz , Matej bol hladny tak ma vyhnal z postele a krmim ho treskou a potom si pojdeme este pospinkat

lucul ta podlozka v tom concorde je taka vymaksena ...

mitta
11. máj 2010

Ahojte baby.

Prosim Vas prave som sa docitala, ze tie top embria po predlzenej kultivacii su vacsinou chlapci. U nas sa to potvrdilo. Ake s tym mate skusenosti vy ? A tie co mate dievcatka boli tiez velmi kvalitne embria ??? Dik za odpovede.

wolfskinka
11. máj 2010

mitta to vobec nie je pravda, ze su to chlapci, pohlavie je urcene hned ako vyberu spermiu a daju ju k vajicku .... kvalita embryi zavisi od kvality vajicok a kvality spermii a nie od pohlavia ...

mitta
11. máj 2010

tu je link na clanok o predlzenej kultivacii. Mamicky s dievcatkami prosim vyjadrite sa mi k tomu. Dakujeeeem

http://www.rodina.cz/scripts/journal/journal.as...

romy01
11. máj 2010

mitta - trosku mi to pripada akoby namierene proti IVF resp proti PK. Ja som sice PK nemala lebo som mala po OPU len jedno vajicko , ale nesuhlasim s tym co je tam popisane. O IVFku a PK a vsetkych veciach co s tym suvisi som studovala a citala strasne vela - za aj proti, pozitiva aj negativa a ver ze nez sme sa pre IVF vobec rozhodli som toho precitala neskutocne vela a cele mesiace az roky. Ten clanok mi pripada dost neprofesionalne napisany. Co tu stretavam kočky na konikovi tak prave naopak sa mi zda ze je viac dievcat ako chlapcov a poslednu dobu to vyrovnavame na 1 k 1. To ci pojde o chlapca ci dievca ako pise wolfka zavisi jedine od spermii a od toho ake ma partner spermie. Co sa tyka kvality vajicok a toho ze vacsina sa zastavi na druhy ci treti den po oplodneni - never ze v maternici by sa vyvijali dalej. Kopa dievcat chodi do centier kde sa PK zasadne nerobi a uspesnost je nizsia. Jedna kocka mala po troch dnoch 6 jednotkovych embrijok, tak si dve dala vlozit a 4 zamrazit a nekoniec sa jej nepodarilo ani IVF ko ani KETka - Podla mna je to prave naopak vacsie riziko ze to najlepsie, ktore sa pri PK mohlo vyselektovat a malo sancu sa zamrazilo a potom po rozmrazeni sa uz nedokaze spamatat. Ja keby som mala viac vajicok, urcite by som sla do PK.

wolfskinka
11. máj 2010

mitta ... my sme chodili do centra asistovanej reprodukcie skoro 4 roky, tak ja viem o com hovorim a uplne suhlasim s Romy, ja som mala 3xIVF a 2x som mala PK a 3tí krat bez PK a 2x sa neuchytilo a 3ti krat bez PK ano ... PK sa robi v podstate len vtedy, ked je viac embryjok, aby vybrali tie najzivotaschopnejsie na transfer a ostatne sa mrazili, k nicomu inemu neni PK dobra

wolfskinka
11. máj 2010

inac moj osobny nazor na ten clanok je, ze to pisal niekto , kto o tom nema ani paru a kdesi to obcmaral alebo napisal na zaklade toho co pocul,ale 2/3 toho vobec nie su pravda ... romy my stare IVFkarky vieme o tom svoje , ze ... xixi

jennys
11. máj 2010

Ahojte tak ja som mala kriticku noc, neskutočne ma všetko svrbeblo nemohla som spať. Zajtra idem na krv a skočím aj ku gynekológovi nech ma ešte raz pozrie alebo nech mi povie čo robiť. Včera sme s mužom študovali na nete tak sme niečo ohľadom toho našli, teda žiadna sláva. Ja len dúfam, že drobci sa nepotlačia na svet skôr, ešte by to bolo moc skoro.
MITTA, ja ti napíšem toľko, inak kočky čo ti tu píšu majú pravdu, ja som mala PK pri oboch IVF. Z prvého máme dievčatko dali sme si vložiť dve embryjká najkvalitnejšie. Pri druhom sme si dali tiež dve ale to sme boli na ICSI a teraz čakáme dvojičky chlapčekov. TO pohlavie tam podľa mňa nehrá žiadnu úlohu.

wolfskinka
11. máj 2010

jenny a kupila si si ten canesten a rosalgin ?

jennys
11. máj 2010

WOLFI canesten som si kúpila už som ho skoro celý minula, možno to na chvíľku utlmilo ale nie nadlho. Včera sme sa na nete dočítali že aj ke´d nemám žlčník tak žlč sa v pečeni tvorí stále a ide do tenkého čreva. Mám z toho asi taký pocit že v najbližších dňoch skončím v nemocnici.

wolfskinka
11. máj 2010

jennys skus sa popytat aj u ineho doktora nielen u tvojho gyndosa

jennys
11. máj 2010

WOLFI jasné že sa popýtam chcem to prekonzultovať na gastre a potom skočím ešte k obvodnej sa poradiť či na to svrbenie nie sú nejaké homeopatiká. Ona je aj homeopatička.

jennys
11. máj 2010

Ale to tiež potrebujem najskôr vedieť ako som dopadla na krvi, zajtra ráno idem, ale vo štvrtok si tam radšej zavolám o výsledky aby som vedela už skôr na čom som, lebo do ambulancie mám ísť až budúci utorok. Ak by som to mala horšie tak tam pôjdem skôr a potom sa uvidí. No tento týždeň bude ešte zaujímavý.

kamka17
11. máj 2010

čafte žienky...tak ja som sa konečne objednala k zubárke a keby som nepovedala, že to je prehliadka v rámci tehu, tak ma objedná kľudne až na polovicu alebo koniec júla...ach to naše zdravotníctvo 😖
inak viete mi niektorá povedať, kedy sa skončí toto únavové obdobie??? lebo ja už niekedy nevládzem ani rukou pohnúť a včera v práci na poobednej som skoro plakala... 😅 😅 akože jasne že sa teším, že mi nebýva zle a že negrckám a podobné srandy, ale aj toto mi dá celkom zabrať... a zas mám aj pocit, že ani spávať sa mi nedá, teda ráno sa zobudím okolo 7.00 a koniec spánku...to už asi príprava na svištíka, keď bude na svete, len nejako skoro sa mi to zdá 😅 😨

romy01
11. máj 2010

jennys tak to nie je bohvieco - to ti ozaj neni co zavidiet. Len aby si nemala fakt komplikacie s pecenou , to by si asi musela rodit skor. Drzim palce nech sa to zlepsi

jennys
11. máj 2010

ROMY toho sa bojím najviac, keby som aspoň bola taký30-32. týždeň tak by sa to ešte ako tak dalo ale toto je ešte veľmi skoro. No uvidím čo so mnou nakoniec bude.

wolfskinka
11. máj 2010

kamka ja nespavam od zaciatku a neviem si predstavit ze by som mala ist po prebdenej noci do roboty, to by dobre nedopadlo, a unavena som bola asi do 16tt potom sa to znormalizovalo, ale spanok sa nezlepsil, aj teraz sa citim uplne super, jedine co sa zadychavam ale inac sa citim dobre ... klop klop klop, az na to behanie po dr.

mitta
11. máj 2010

baby tak vam dakujem. My sme boli na ICSI pred tromi rokmi s PK. Vlozili nam jedno embrio, nasho Jakubka. Zmrazili nam tri. Z toho som jedno potratila, druhe sa neujalo a to tretie sa po rozmrazeni nedalo pouzit. Teraz mame za sebou dalsie ICSI a vcera mi oznamili, ze mam vysoke HCG cize som tehotna. Velmi sa tesim ale po tych skusenostiach som opatrna a modlim sa aby vsetko dobre dopadlo . Som zvedava na pohlavie nasho druheho drobceka a ked som dnes citala ten clanok tak som chcela vediet co je na tom pravdy.

Dakujem Vam za vase nazory.

romy01
11. máj 2010

ahoj kamka - predovsetkym som si neni ista ci ako tehotna mozes robit poobedne. Byt tebou pozriem si to v zakonniku prace, lebo sa mi zda ze by si poobedne nemala robit. Inak ta mozem potesit ze v druhom trimestri by sa to malo zlepsit. Ja som mala tolko energie ze by som mohla hory prenasat. V tretom trimestri - hlavne po 30tt sa to zase zhorsi.

romy01
11. máj 2010

jenny neboj, lekari urobia vsetko preto aby ti babatko udrzali aspon do toho 32tt, aj keby si mala lezat v nemocnici. Hlavne nestresuj a snaz sa byt v klude, nech sa ani babatko neboji. Bude to dobre uvidis. Len bud pokojna a posluchaj doktorov.

mitta - gratulujem k HCG - posielam ti CMUK. Asi hutas lebo by ste radi dievcatko, aj ja by som pri druhom IVFku chcela dievcatko - teraz cakam chlapca, ale nech je to cokolvek,, len aby bolo zdrave nie ? Ak ste nemali problem so spermiami, urcite vam namixovali aj dievku, neboj

wolfskinka
11. máj 2010

mitta gratulujem ti k hcg .... a k tvojmu tehotenstvu ... ved na pohlavi nezalezi hlavne nech je zdrave ... no nie

ja tiez cakam chlapceka a keby bol aj druhy chlapcek vobec by nevadilo, hlavne aby bol a a bol zdavy ... aj ked by som chcela radsej druhe dievcatko, ale vobec sa nebudem hnevat ked sa nam to podari a vyjde nam aj chlapcek, ved je to suma fuk, hlavne ze je zdrave

kamka17
11. máj 2010

romy...no ak sa aj poobedné robiť nemôžu, tak u nás v práci s tým nikto nemal doteraz problém, myslím, že nikto to neriešil...a na personálnom som bola zaniesť knižku a nespomínala nič, že by sa nemohlo...nočné sa nemôžu isto, to viem, lebo chcú po mne, aby som si napísala akúsi žiadosť, že ich nemôžem robiť (aj tak si ich rozdelia väčšinou chalani)...
a potešila si ma, že by sa malo dostaviť aj nejaké prechodné akčné obdobie, lebo veru bude čo robiť, kým sa to tu trochu začne podobať na detskú izbu a na byt, v ktorom bude bábätko... 😅

mitta..tiež sa pripájam a gratulujem k tehu...užívaj a teš sa, však to malé si tiež nemôže vybrať, či bude chlapec alebo dievča 😉

brmbolcek
11. máj 2010

Kamka- ak sa mozem pridat tak nocne tehotna nema u na povoleneeeeeeeeeeeeee, ale poobedne sa mozu robit

surviver
11. máj 2010

Ahojte 🙂

neviete čo je s Domikou? Len dufam,že nie su zas v nemocke...snad ma len vela radosti-starosti s Matuškom a ked si najde chvilku tak isto spravi kuk...

jenny,tak to svrbenie to musi byt hrozne,a v prvom tehu sa Ti to začalo v ktorom tyždni? Držim palce nech vysledky z krvi su ok

kamka,tak s tym zariadovanim už možeš pomaly začat 😉 možno sa Ti to zda ešte skoro,ale ono to zbehne ani sa nenazdaš...my sme povodne chceli spravit detsku,tak aby bola hotova 3 mesiace pred Timurkovym narodenim,ale stolar nam to potom poposuval ,lebo nestihal,tak sme to nakoniec mali všetko hotove 2 mesiace pred Timurkom 😉 ...viem,že niekto vravi,že by sa nemalo velmi popredu zariadovat,ani nakupovat vecičky,aby sa to nahodou nezarieklo,aj ja ked som zariadovala a kupovala vybavičku /tu som začala kupovat od 20tt/ som v kutiku duše mala take čierne myšlienkyže čo ak?...,ale som rada,že sme mali všetko dopredu urobene a nakupene,lebo ked sme prišli z porodnice,tak ja som nemala na nič čas a ani teraz ho nemam... a neviem si predstavit,že by mi teraz nabehli do bytu majstri a niečo tu montovali...tak radšej všetko pomaličky a v predstihu,lebo čim bude bruško väčšie,tym sa Ti bude horšie aj nakupovat,aj upratovat 😉

mitta a blahoželam k tehu,a presne ako babulky vravia ,je uplne jedno čo to bude ,hlavne nech je zdravučke 😵

romy a Ty si tušim teraz na rade...strašne to leti...nedavno si zhanala infošky čo môžu tehule papat a čo by sa nemalo a už zachvilu budeš mamina...a inač ako sa citiš???

surviver
11. máj 2010

ups...skoro na pol strany prispevok....to kompenzujem to ,že som tu teraz pomenej 😀

jennys
11. máj 2010

MITTA to je skvelé, aj ja blahoželám a či to bude dievča alebo chlapec to je fuk, hlavne nech to je zdravé a nech tehu prebieha všetko v poriadku, nie ako u mňa ☹
SURVI pri Lucke mi začalo svrbenie cca 31-32tt a v 34tt sa už narodila, preto sa toho teraz tak obávam lebo tentokrát je to moc skoro. Musím len veriť, že je to tehotenstvom a nebude to mať vplyv na pôrod ako v prvom prípade, ale vtedy to bolo horšie lebo som mala žlčník aj kameň a teraz nemám tak neviem ako to dopadne ale musím vydržať ešte najmenej 8 týždňov, potom nech sa už robí čo chce.

surviver
11. máj 2010

jenny,aha..tak snad to nebude ako s Luckou...tak je pred Tebou dlhych 8 tyždnov,ale ked teraz už vedia ,kde je problem a aj žlčnik je fuč ,tak snad to bude dobre...aj moja sesterka mala stym problem,brala nejake lieky,chodila často na pasy a vydržala pekne do 39tt,tak verim,že aj Ty to pekne ešte chvilu potiahneš 🙂

domika9
11. máj 2010

katarinka tam je take kvapkadlo alebo ako by som to nazvala a vlastne stlačíč vopchaš do flašky -pustíš a kolko ti do toho natiahne to je jedna davka a nezabudni odkvapkať čo sa zachytí na tej vonkajšej strane 😉

no včera som teplotu nemala dnes zase ale už je to v pohode mala som vyše 38 ale už som ju sklepala
CRP - ked som šla na pohotovosť mala som 181 až primar hykal že riadny zapal

domika9
11. máj 2010

no a prišla som nato že malemu nerobí dobre jablko včera som jedno zjdela a maly ričal do večera a aj v noci a dnes spinka asi cca rano od 8-mej v kočíku do cca 12-tej potom asi od 13-tej do 16-tej a asi od 18-tej doteraz takže je zlatučky -klop-klop-klop 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre