Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

cikyta
autor
8. jan 2010

Ved aj mne,ale ruku na srdce...................................tak čakala som dievčatko,doma všetko ružove volánikove a bol by v tom chlapček-no Ala buzik... 😀

domika9
8. jan 2010

ciky ale ved aj rozboril nosi ružove svetre 😀 😀 😀

domcek
8. jan 2010

Cafte 🙂

domika9
8. jan 2010

domček a ty čo doma namala si ísť aj ty dnes do nemocnice, či ty až v pondelok?

domcek
8. jan 2010

Ja az v pondelok to survi sla dnes rezervovat izbu. 😀 😉

domika9
8. jan 2010

jaj tak - to som velmi zvedava či budete spolu na izbe

domcek
8. jan 2010

No to dufam mienim byt v pondelok zla na lekara aby ma uz nechal v porodnici a vynutim si aj izbu..... vsak kto by oponoval zmutovanej slonici...

domcek
8. jan 2010

Idem si dat cierne pivo prisla mi chut a aj tak ma boli zaludok.

domika9
8. jan 2010

ale no take zle to isto neni 😀
tak si daj pivečko aj za mna ja idem off lebo ma boli zadoček

domcek
8. jan 2010

Bude aki mi budu odporovat.... 😀 😀
Idem aj ja sa mi zle sedi.
paaaaa

pecka
8. jan 2010

ahojte heliosacke maminy a tehulky.
Uz som tu dlhsie nebola.......je to neuveritelne, ale my uz mame mesiac, strasne rychlo to leti. Zda sa mi ze som rodila len pred par dnami. Porod bol relativne celkom OK. rodila som spontanne, bez epi. Od prvych kontrakcii som porodila za necelych 9 hodin. V porodnici nas drzali kvoli zltacke a mojmu hrozivo nizkemu hemoglobinu az 7dni. To bolo dost na nervy, ratala som hodiny ako male decko........... Zijeme v dvoj az trojhodinovych intervaloch. Ale teraz prave spinkame skoro 4 hodky 😕 , neviem kedy budeme kupat, zobudit - nezobudit 😨 Maly je neskutocny hlados, tak sa cudujem, ze mu este nezazvonil budik v brusku. 😉

domika9
8. jan 2010

ahoj pecka gratulujem ku synčekovi je krasny 🙂

pecka
8. jan 2010

domika dakujem 🙂 🙂 ....je naozaj strasne zlatucky, len keby tolko neplakal. On, co len rozlepi okale, uz aj place, no co uz prazdne bruseno, to je vzdy dovodo k placu......potom ked sa napapa, tak zase brusko boli, tak zase placeme. Pri kupani uz neplaceme, zato pri utierani masirovani a natierani stale. Pri uspavani tiez......az sa niekedy cudujem kde sa tie decibely v nom beru, niekedy nam idu bubienky prasknut. ....susedia sa isto tiez z toho "raduju" 😎 😎 ale to sa urcite za par tyzdnov zmeni, teda aspon dufam...... 😉 😉 😉

pecka
8. jan 2010

domika, a ty sa opatruj a setri sa, drzim palce 😉

zefa
8. jan 2010

aha u domceka som videla tie mená 😉

pecka ..krásny chlapček..ale ja som vás asi 2x stretla v Heliose..som vás spoznala na tej spoločnej foto 😉 a aké krásne dvojičky si mala v nemocke 😀 😀 nevesta zaistená 😉

baby my v dvojičkove máme maminu čo má 14r dvojky párik,1,5 ročné dvojky baby, a teraz asi 3 týždňovú dcérku..a to jej stále tvrdili , že to bude chlapec,takže bacha

my sme až do pôrodu nevedeli,že A plod bude dievča..a Krajko nám to vysvetlil takto..že dievča nie je vždy isté (a preto aj on je pri určovaní pohlavia opatrný),pretože chlapec môže mať vajká nezostúpené(a preto sa môže na utz javiť ako dievča)a že až po pôrode mu zostúpia dolu(buď dobrovolne , alebo chirurgicky).......aj tak je to jedno,hlavne nech sa vám narodia vtedy ked majú a sú celé a zdravé 😉

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
domika9
9. jan 2010

tak pecka čo narobíš babo inak nevie dať najavo nespokojnosť ako plačom 🙂
katarinka sme na tom presne rovnako len ja som v porovnani s tvojimi tt ešte dosť daleko od porodu , no keby si ma videla ako chodim fakt ako taky hrbač je to strašne ta bolesť a teraz ako viac ležim je to ešte horie ale treba vydržať ina neostava

domcek
9. jan 2010

Cafte som dnes absolutne nefunkcna....vseeetko ma boli moji chlapi sli lyzovat a ja domovy inventar mam smolu.
Som od 3,20 hore. 🙄

domika9
9. jan 2010

domček ešte nejako dobojuj dva dni 😉
mne sa ku všetkemu ešte pridal nejaky zapal či čo každu chvílu chodim cikať ale keby normalne tak je to ok ale idem sa pocikať pridem na wc a dve kvapky a dosť a za 5 minut zas , neviem kde som to chytila ale vraj je to bežne v tehotenstve tak len nejako vydžať do tej stredy , som zvedava čo mi povie doktor ☹

domika9
9. jan 2010

doteraz som si myslela ako mi to cele letí a zrazu sa mi zda ešte velmi dlha cesta do konca , snad sa malemu nič nestane a vydrží v brušku do apríla a hlavne v plnom zdraví

domcek
9. jan 2010

No to chodenie na wc to je fakt otrava. Skus caje a vyhrej sa trochu.
Mne toto tehu ubehlo velmi rychlo ale to asi preto ze som bola doma.
Som prave zdvihla zadok s gauca idem riady umyt a spravit nieco na obed pridu domov moji lyziari
tak aby hladom neumreli.

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
domika9
9. jan 2010

ale doteraz som tiež chodila často ale toto je ine citim že to nieje ok , keby sa dal nejako potlačiť čas aby už bola streda , hlavne sa bojím aby mi dal doktor čím skor liečbu aby sa dovtedy malemu nič nestalo -neže prejde infekcia cez obal

domika9
9. jan 2010

ja som toto v živote nepoznala , že nejaky vytok - čo to je a teraz to mam asi zučtovane 😒
a to som si myslela že ked mi prejdu prve 3-4 mesiace že budem chodiť plavať - prd ho už na to nemam ani mysel

zefa
9. jan 2010

domi..kľudne zavolaj Krajkovi ak máš číslo(ak nie pošlem ti) ak chceš mať kľud..on sa nebude hnevať ver mi a aspoň ti povie niečo

ale to vážne môžte volať Krajkovi alebo tej dokine ak niečo neviete..stále ste ich pacientky..mňa nikdy neodmietli,vždy mi aj cez telefon pomohli,aj ked mne sa to nezdalo až také akútne..ba naopak bola som vyhrešená,že čo som nevolala okamžite..aj o polnoci 😉

domcek
9. jan 2010

domika verim. Ale mozes skusit aj sedacie kupele ak mas doma repikovy caj to velmi pomaha.
Ja mam tiez teraz asi kvasinkovu infekciu nastastie zatial bez vytoku ôlen besne svrbenie a palenie kupila som si capiky gyntima a celkom to pomaha je to probiotikum.

domika9
9. jan 2010

ale krajka s tym nejdem obťažovať čo mi to pomože ked musím čakať na vysledky steru ktory mi brali vo štvrtok , už mi tak doktor raz dal lieky aj masť bez toho aby mi sparavil ster ale teraz mi všetko vyslovene zakazal že až pokial nebudu vysledky tak musím čakať

domcek
9. jan 2010

domika tak aspon cajiky skus.
Ja mam na nieco chut ale neviem na comuz som si dala cokoladu aj banan aj mandarinku a nebolo to ono. 😝

domika9
9. jan 2010

domček čajik jasne že si dam 😉

wolfskinka
9. jan 2010

domcek ty by si pomalicky mala balit do porodnice

domika ze 26tt ti to riadne utieklo 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre