Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

jennys
6. apr 2010

CIKY no hádam je už Siska v poriadku. Viem si to predstaviť, ale vieš koľko úrazov ešte bude mať? A mužovi by si to asi mala vysvetliť, však to sa bežne stáva, nech si skúsi on s ňou byť celé dni, či by to zvládol tak super ako ty. Ľahko si to teda predstavuje. Ale muži toto asi nikdy nepochopia... Naša Lucka keď padla nejak blbo a raz aj zvracala tak nám nebolo všetko jedno, v noci sme ju stále vstávali kontrolovať či dýcha. Ale našťastie v poriadku. Na dovolenke sme mali taký úraz že fakt teda neprajem nikomu a viem že sú aj horšie veci. Lucka trepla na roh postele rovno čelom. Najskôr sme len mysleli že normálne spadla ale keď som ju zodvihla a videla to rozťaté čelo to boli také šoky, že už nikdy viac. Ešte teraz má jazvičku. Boli sme prvý deň v Tunise hneď sme bežali na recepciu, s Luckou na rukách ona len v tričku a plienke, ja som len tašku schmatla zavolali nám taxík a odviezli do nemocnice. Čakali sme tri hodiny na chirurga ale teda zošil jej to parádne. Ale to zošívanie to boli horory, Držali sme ju traja, s mužom keď sme odtiaľ vyšli sme boli spotení ako myši...no keď si na to teraz pomyslím...
CIKY a mrazáčikov nemáte? My sme mali jedného a nevyšlo tak sme šli do druhého IVF, išla by si do toho znova?

jennys
6. apr 2010

DOMI, veď vydrž ešte mesiac, možno sa chystá vyliezť až v máji aj 1. máj je pekný dátum na pôrod, či nie? 😉

romy01
6. apr 2010

ciky veru ako pisu baby. Urazom sa nevyhne ani jedno dieta, to by si ju musela mat len na rukach a zas tie deti sa len takto naucia vyhybat sa rohom stolov a tak. A co sa tyka mm - netrap sa ak ti aj nakrical, lebo skor ci neskor sa to stane aj jemu ked ju bude strazit a az potom si uvedomi, teraz je asi zbytocne sa hadat.

Domi to je fakt az take ? Ja sa bojiiiim. Mna uz tyzden boli lava ruka ale tak ako keby som ju mala v zapasti zlomenu. Normalne az jajkam od bolesti a to mam pred sebou este dva a pol mesiaca. Domi a posledny mesiac si nieco pribrala.? Lebo mna svagrina vcera utesovala ze posledny mesiac sa moc nepribera, ze len do osmeho mesiaca. CO myslis ? Inak o tom cili som pocula ze to moze urychlit porod ale tiez si myslim ako baby pisu ze to babatko to citi, to nie je dobry napad. Radsej skuste sexik

romy01
6. apr 2010

baby a co sa akoze moze jest po porode, ked zelenina nie ? JA som vedela ze alergenne su jahody a citrusove ovocie ale o zelenine som vobec nepocula

wolfskinka
6. apr 2010

romy ja viem ze sa nesmie kapusta, strukoviny, cesnak ... vraj z toho naduva babetko a potom este citrusy, jahody a alergenne ovocie

romy01
6. apr 2010

no budem si to musiet nastudovat, nejak som sa doteraz nezaujimala ze co bude po porode. Ale ako to tak vidim ze bude dieta - co je dobra sprava na tie moje kila navyse 😀

wolfskinka
6. apr 2010

ale sladke mozes 😀

domika9
6. apr 2010

romy ešte asi tak 2 týždne dozadu som sa citila celkom fajn plna energie ale nejako ma položilo energie niet a ako píšem tak tie bedra a kríže -au no ale viem že oproti porodu to je malina
jennys keby mam byť ešte mesiac tehotna tak si to neviem predstaviť 😒 na jednu stranu by som chcela mať už maleho pri sebe a aj to nepohodlie teraz
romy neviem ti presne povedať naposledy som bola v poradni pred 2 týždnami a predtým 4 týždne a za tie 4 týždne som rpibrala 3 kg a od poslednej poradn e čo bolo pred tymi 2 týždnami uvidím zajtra 😉 napíšem ti potom

jennys
6. apr 2010

DOMI mne pôrod nepripadal až taký hrozný, neviem, možno aj preto že trval len 8 hodín neviem, ja som väčšinu predriemala, lebo predtym som som možno aj dva týždne poriadne nespala kvôli tomu že ma všetko svrbelo. Oproti tomu svrbeniu to fakt nebolo nič, to svrbenie bolo oveľa horšie. Som povedala, že radšej budem rodiť 🙂 A najlepšia je na tom tá úľava keď dieťa vytlačíš von, potom je to už všetko v pohode. Celkovo si myslím, že som mala dobrý pôrod, ale počula som už kadejaké príbehy, u každej je to pravdaže iné. A inak ja som dnes tiež nejaká nanič, neviem či na mňa nejde aj nejaká jarná únava alebo je to tým počasím škaredým.

lucula73
6. apr 2010

domi,mňa boleli desne kríže 5 dní,ja som nemohla nijak sedieť ani ležať,potom to prišlo....takže možno ťa zajtra ani domov nepošlú 😉

lucula73
6. apr 2010

jenys - no ja som mala porod 2,5 hodiny,strašne rýchlo,odtiekla mi plodová voda,no samotné kontrakcie som mala asi len hodinu a pol,ale to som si už myslela,že viac ani nevydržím...hneď boli každé dve minúty,hroza..keď ma po 2 hodinách pozreli,tak som hneď šla tlačiť..a to my neverila sestrička,keď som jej hovorila,že mi malý vypadne ho ho cítim na konečníku,povedala,že to je normálne...a to už chcel ísť von...

jennys
6. apr 2010

LUCUL, no to si mala riadnu bleskovku ale aspoň si sa nenamordovala. Ja som mala také kontrakcie, ani dýchať som nedokázala, potom mi začala ešte aj tvár tŕpnuť, ale keď som zmenila dýchanie tak to bolo lepšie, ale trochu som bola z toho v šoku lebo to tŕpnutie som fakt nečakala. Ale počula som, že pri ďalších pôrodoch to je rýchlejšie ako pri prvom, tak možno aj preto.

lucula73
6. apr 2010

aj mne potom povedali,ako mám dýchať,5 minút pred koncom,to mi už bolo na figu....ja som sa na porod vobec nepripravovala,lebo mi doktor vravel,že budem mať cisársky,tak som to neriešila,ale ten mi nestihli spraviť

jennys
6. apr 2010

ja som sa tiež nejak nestihla pripraviť len čo som si pamätala z kurzu na ktorý som našťastie predtým chodila. A teraz ani kurz nehrozí lebo som na PN a to nestíham, ale nevadí, písala som si poznámky a dosť si pamätám tak hádam to nebude problém, aj tak pri dvojičkách ktovie či bude prirodzený pôrod, ale najradšej by som bola keby bol prirodzený.

zefa
6. apr 2010

no ahojte
ja dnes záhul s deťmi..oni sú jak z besných vajec ked nemôžme ísť von..tu je dnes ,že kosaaaa

ciky..nič si nevyčítaj..najviac úrazov sa stáva ,ked pri decku stojíš a oči máš na stopkách 😉 ..no môj ked na mňa papuľoval za to za čo aj tvoj...som tresla dvermi a 5 hod.som bola preč...nedvíhala mu mobil...to ste mali vidieť ako skrotol a si uvedomil čo to je 😉 ...ja desne neznášam ked sa mi deti motajú okolo nôh,práve pre toto..už sú väčšie a chápu to,takže ked poviem ,že "nemotaj sa mi popod nohy "už vedia koľká bije..a nesmú chodiť do kuchyne!

lucul..dávkovače som mala dva,pretože som počítala,že môže mať každý iné mlieko...super vec...mám ešte jednu...dáš si tam 3 dávky mlieka( a to vydrží až po tuším na 7-8 odmerok mlieka do jednej časti)potom som to využívala a využívam na ovocie,presnidávky,piškoty...to vyberieš ten dávkovač a ostane to ako pohárik..a brávam ho aj na cesty..ked niekam ideme kúpim zas práškové mlieko a to si nadávkujem do auta(keby bolo treba počas cesty

jennys
6. apr 2010

ZEFA a do škôlky sa kedy chystajú? Či chodia, teraz fakt neviem mám to tu dosť dopletené. Inak bude asi škaredo celý týždeň, čo teda nie je bohvie čo. Mne to už tiež ide na nervy len doma trčať, rada by som vybehla von na slniečko. No a s tými úrazmi, najlepšie je zvaliť vinu na toho, kto dával na dieťa pozor, to je najjednoduchšie. Ozaj a čo ti povedal muž keď si sa mu po tých piatich hodinách vrátila? Bol kľudný alebo sa pre zmenu hneval on?

cikyta
autor
7. apr 2010

Ahojte!
Mrazáčikov nemáme ☹
Aj pri mužovi už spadla vela krát a tiež škaredo,no nikdy som mu to nevyčítala a nepovedala jedno zlé slovko,lebo viem,že dával pozor,mrzí ho to a bolí ešte viac ,ako Sisu 😔 Skoda,že to len ja takto beriem a on to nedokáže,ked sa niečo také stane mne.
Normálne dnes nevidím na Sise nič.Ziadnu bolačku 😉
Ideme dalej...vyvádzať... 😅
Zefa-super nápad vypadnuť.Tiež som mala 100 chutí,no nemám kam ☹ Len tak do zimy na 5 hodín sa mi moc nechcelo 😅 Ale už sa oteplieva 😉

cikyta
autor
7. apr 2010

Romy,ved môžeš papať všetku zeleninku,len napr.tu uhorku z mierou a hned sledovať bábo atd...Pri ovocí tak isto 😉

wolfskinka
7. apr 2010

dobre ranko .. teda ako kto je vyspaty ... ludia to co bolo dne sv noci to sme este nezazili ... maly si zo mna najskor robil boxovacie vrece a potom futbalovu loptu, lahla som si na lavu stranu ... tam ma hlavicku tak ma stuchal rucickami a akokeby skakal na hlave, lahla som si rovno to sa mu nepacilo uz vobec lebo aj boxoval aj kopal na celom bruchu to sa mu tiez nepacilo tak som sa prevalila na pravu stranu a Matej spustil kopance, som myslela ze sa mi chysta vypochodovat cez brucho von, normalne akokeby skakal po posteli ... to bola noc, ani oka som poriadne nezazmurila

wolfskinka
7. apr 2010

normalne si zacinam mysliet ze v heliose k tym detom primiešavaju nejake povzbudzovadlo alebo čo, ved vyvadza cele noci ... ciky asi matej bude silna konkurencia tvojej silvinky .... 😀

zefa
7. apr 2010

ahojte
prechádzala som sa vonku,bola som na cintoríne sa vyplakať babke na hrobe(tam idem vždy ked mi je desne),bola u kámošky na káve...ked som prišla ani necekol,pretože pochopil 😉 a o to mi išlo
do školky ideme v sept.(hádam )

wolfi..trafila si klinec po hlavičke..ale oni tam kecajú a hrkocú so skúmavkami aby sa to spojilo,neuvedomujúc si dôsledky trasenia 😠 😀 😀 😀 už som Košar....ovú na to upozorňovala aj doktora 😉

romy01
7. apr 2010

ahojte

wolfi to je este to najmenej ked sa ma drobec k svetu, ale mna dnes prepadla taka zaha o jednej v noci ze som nemohla lezat, iba sediet. Tak som sedela na osteli a kukala von oknom do tmy ako blbec az do rana. Taku zahu som este nemala ledva som to predychavala. Teraz som ako mechom udreta, no akonahle si lahnem tak zaha je tu zas. Aspon som si dnes doobeda vyupratovala a teraz skusim zalahnut aspon na hodinku.

wolfskinka
7. apr 2010

mne pred dvoma dnami v noci zacalo tak tvrdnut brucho ze som si dala magnezium a sedela som hodinu za stolom, lebo ked som si lahla ma to tlacilo ale potom to preslo

romy len ja hned panika, ze ked tak vyvadza ci sa nedusi na pupocnej snure ... kamoske sa den pred terminom porodu maly obesil na pupocnej snure .... tak katastroficky scenar ...

romy01
7. apr 2010

wolfi to fakt? Ja som citala ze pokial je babo v brusku a aj sa zamota do pupocnej snury, ze nie je bezprostredne ohrozeny jeho zivot lebo je nadnasane vo vode, ze problem nastava az pri porode.

romy01
7. apr 2010

a este ze az 20-25% deti sa same rucickami zamotaju do pupocnikovej snury.

wolfskinka
7. apr 2010

romy ja neviem ja plasim, ona mala cele tehu bezproblemove a zrazu ked mala nastupit do porodnice ze bum ... a porodila mrtve dietatko ... nastastie ma jedneho chlapceka, ktoreho mala predtym , toto malo byt druhe dieta, uz je to 2 roky a tehotna neni, neviem ci uz nechce dieta po tej skusenosti, a pytat sa nechcem , je mi to hlupe ... ked sa konecne z toho vylizala ...

romy01
7. apr 2010

wolfi to je ozaj velke nestastie ked sa nieco take prihodi, ale na ukludnenie ti pisem, ze pocas tehulkovania by sa fakt nemalo nic stat co sa tyka omotania pupocnikovou snurou, to riziko nastane az keby odtiekla plodova voda a ono si ju utiahne okolo krku pri porode. ALe na to netreba mysliet, aby sme si neprivolali nestastie, nie ? Len si pekne uzivaj tieto chvile, aj ked sa v noci nie vzdy vyspis, lebo sa to uz ozaj nemusi zopakovat 😀

wolfskinka
7. apr 2010

ja idem cisarskym takze mne plodova voda odtecie asi az ked budem na stole na operacke

jennys
7. apr 2010

Ahojte kočky, chladne mi karfiol, tak kukám čo nové. Baby, bože nestrašte, WOLFI kamarátky mi je fakt ľúto, tohoto sa asi bojí každá, len na to netreba myslieť, však by sme sa zbláznili. Ty máš ešte čas do pôrodu a to už vieš že budeš cisárskym? Už neviem či si tu spomínala prečo. Som zvedavá ako pôjdu naši chlapci von zatiaľ sú otočení nožičkami dole.

wolfskinka
7. apr 2010

jennys hej ja to uz mam napisane aj v zaznamoch cisarskym pri spinalnej anesteze

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre