Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

cikyta
autor
19. apr 2010

Katka,už si nepamätám,ale tiež to bolo u mna dlho s tým čistením.

romy01
19. apr 2010

dobre ranko kocky

tak domka isla dnes na kontrolu ? Som zvedava ako dopadne. Ale pre istotu drzim palce nech je porod co najlahší.

lucula ty si riadna cukrara - ja skoro vobec nepeciem a ked upeciem - chutovo je to dobre - vsak co by bolo zle na cukre ale vyzorovo to vobec nie je na fotenie - vacsinou to nema ziadny tvar 😀

Ciky dobre nakupte, nech ste csetci spokojní.

lucula73
19. apr 2010

ahojte,

katka - no ja som chodila tiež dlho s vložkou,keď som šla po 6 týždňoch dokimu na kontrolu,tak možno dva dni predtým som vyhodila vložku,ešte som sa aj bála,že budem špiniť aj u doktora 😉

romy - no mňa pečenie baví,ale niet času,to včera som len skúšala,naostro chcem upiecť niečo pekné v máji veronike na narodky 😉

wolfskinka
19. apr 2010

romy ja dufam, ze domika uz zahrieva postel v porodnici a malicky bude na svete uz cim skor 😵
ciky chystaj basnicku

romy01
19. apr 2010

lucul mna bavi skor torty a kolaciky jest - ja ti nemam na cukrarstvo vlohy ale zavidim kazdej co to vie. Ja som sa vlani v jeseni pokusila urobit orechovu tortu a dala som si fest zalezat a dodrzala som recept, no vysla z toho kasa. Tak si mm pytal ten recept a povedal ze ako som to mohla takto robit ze v tom recepte su preklepy ze tie pomery su blbost - chapes mala som mat asi 1 cm vrstvu orechovej plnky a mne sa ta plnka do formy ani nezmestila a pecenim sa z toho stal puding - boli tam bludy co sa tykalo poctu vajicok aj margarinu a tak.

zefa
19. apr 2010

ahojte
romy toto mám X krát odskúšané a zvládneš to aj ty...to je hrnčekový(klasika na čaj..proste aký hrnček si zvolíš,tak všetko budeš dávať do neho až po okraj)

3 hrnčeky polohrubej múky
2 hrnčeky kryštál.cukru
1 hrnček mlieka
1/2 (pol) hrnčeka oleja
5 ks nahrubo postrúhaných jablk (alebo jednu 7dcl fľašku ak ich máš nastrúhané a zavarené)
1 vanilkový cukor
1 ks prášok do pečiva
1 ks celé vajce
škoricu podľa chuti

všetko zmiešať,vyliať na vymastený a múkou vysypaný plech,piecť 20-30 min.Hotový poliať čokoládou
alternatíva:namiesto jablk možeš postruhať strednú cuketu(trošku ju vyžmýkať),môžeš pridať za hrsť posekaných orecho,kandizované ovocie,zavárané ríbezle,hrozienka,nalámať tam čokoládu...na vrch ja dávam lekvár a posypem to grankom alebo mleté orechy 😉

romy01
19. apr 2010

zefa to vypada jednoducho, žeby som vyskusala pred vikendom ? Mozno skusim v piatok aby bolo na vikend, Dik moc 🙂

domika9
19. apr 2010

tak dievčata nič sa nekona 😀 😀 😀 staaale som tu
už nemam slov tak hodím len smajlíky 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

romy01
19. apr 2010

domiiii - 😀 😀 😀 Takze sa neotvaras, nic ?

domika9
19. apr 2010

romy som otvorena na volne 2 palce a zajtra sa mam hlasiť o osmej rano v nemocnici a mam povedať že mi tvrdne brucho tak mi dr. nakazal ak by ma nechceli hospit. a že ked budu mať namietky tak mam prísť za nim a že ma pošle inde vraj nemaju načo čakať že na prvorodičku super že na 2 palce otvorena
bože tak by som chcela aby ma to už chytilo doma že nemusím tam zajtra trpieť ten stres na príjme lebo moj predpoklad je taky že ma tam nechaju cely den normalne na izbe a nič sa nebude diať možno aj do konca týždna a to nechcem - chcem prísť porodiť počkať par dni a ísť domov a nie tam čakať na neviem čo do neviem kedy a stresovať sa pozerať na ostatne rodičky aatd

domika9
19. apr 2010

ja strašne zle znašam pobyt v nemocnici 😒 už to mam parkrat odskušane a je mi zle pri pomysleni na tu postel a to prostredie 😖

zefa
19. apr 2010

teda domi..už toho tu máme aj my dosť,nieto ešte ty chúďa..on sa jednoducho musí volať heliosák dominik,pretože všetky heliosácke maminy ho odrodia 😉 😀 😀 😀 😀

romy...to fakt zvládneš..to je pre antitalenty na pečenie takéto recepty...ja som ho robila včera večer..dnes už nie je ..Samko je strašne koláčová búda a toto je rýchlo 😉 🙂

cikyta
autor
19. apr 2010

Domi čooo???
Ked som bola otvorená na 2 palce,tak som si už od bolesti hrýzla pyžamo na pôr.stole a pomaly začínale moje preslávené vreskoty 🙄 😢 ☹

cikyta
autor
19. apr 2010

oprava: začínali moje...

domika9
19. apr 2010

nuž zefa sa čudujem že fitlopta ešte nepraskla pod mojim zadkom kolko na nej hupsam a nič

domika9
19. apr 2010

ciky fakt ? ja som mala zatial par dni bolesti ale take že možno hodinu a prešlo to ako včera tiež čosi bolo aj taky kus tlak na konečnik kusok som to predychala a o chvílu to prešlo takže zatial to nebolo strašne

to si ma potešila

domika9
19. apr 2010

ciky otazočka na telo vela sa dr. hrabu v žene počas otvarania ?

cikyta
autor
19. apr 2010

Ked som bola na 4 už som nevnímala svet a pýtala som sa,dokedy ešte ???
A dr.že aspon na 9 ! 😖
No horor!

To znamená,že budeš mať dobrý pôrod 😉

cikyta
autor
19. apr 2010

Neviem...
Vo mne sa hrabali,vodu prepichovali a hlavne kukali a čakali....
Najprv mi dali infuzku a nechali pomaly kvapkať do žily......
Potom prišla druhá smena a povedali. Ideme vám to urýchliť...a postili mi infuzku silnejšie a to už bol KONIEC sveta.
Vtedy som začala revať ako besný pes a už to šlo....

domika9
19. apr 2010

bože keby ma chcelo dnes chytiť neviem si predstaviť že zajtra tam budem musieť čakať jak blbec a mm isto pošlu domov a zase hore dole a další den P-čka v ritke a čakať
a keby som prišla že už tak by som šla rovno a nenechavali by ma čakať ☹ už to vidím normalne začínam lutovať že som si nezaplatila dr. ku porodu

domika9
19. apr 2010

a ked ti pichli vodu bolelo ? alebo si to ani necitila že pichli vodu?

cikyta
autor
19. apr 2010

Prepichnutie nebolo nič proti kontrakciám ☹

Muža nebudeš mať pri pôrode?

Mna poslali domov,to som sa na päte otočila a naspäť do nemocky v bolestiach a muža poslali domov-vraj nebudem rodiť a ked budem,ja mu mám zavolať! ☹ Ked som to predýchavala,tak sa pýtam-mám volať????A oni že: NIE.A zase: Mám volať? Ze NIE a napokon....ježiš,už ste mali volať........rodíteeeeeee 😠
No šoky! Ale stihol to.Aj ma osprchoval atd... 😉

cikyta
autor
19. apr 2010

V celej nemocke je z 10 pôrodníkov len jeden taký hnup hnusný a ja som ho vyfasovala.Inak tu máme super doktorov.A výborných,všetkých.Tento jeden sa mi postaral o to,že z môjho najkrajšieho dna v živote sa stal ten najhorší 😢

domika9
19. apr 2010

mm ide ku porodu
ved u nas v pp je teraz tiež dosť vela dobrych dr. ale najdu sa tam aj takí kt. by som nerada a myslím že natrafím prave na takeho ale ved uvidíme

cikyta
autor
19. apr 2010

Domika-výkend je na rodenie fajn,lebo su tam neni študenti,no zase neni fajn preto,že su dr.ktorým sa služba cez výkend rovná smrti a prídu k tebe nabrusení 😠 Tak sa posnaž hlavne cez týžden 😉

domika9
19. apr 2010

ciky mala som tu česť že som prišla v sobotu na obed a to len bolo kriku , takže viem o čom hovoríš

cikyta
autor
19. apr 2010

A zvlášť ked je v telke o 20:00 hod hokej a bábo sa narodilo 20:05 hod.! 😀 (Sisa) a dr. okrem toho,že bol blb bol aj fanušik (zrejme) 😠

domika9
19. apr 2010

no ciky tak toto si si ako mohla dovoliť ho vyrušiť pri takej važnej činnosti 😀

cikyta
autor
19. apr 2010

Ved som sa aj 10 krát ospravedlnila 😠 😀

domika9
19. apr 2010

a čo z toho ked si vyrušila a dr. nevidel prvu tretinu 😀
sa nečuduj že ťa tak zošil 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre