Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
domika9
3. máj 2010

ahojte tak dnes nas pustili domov zapal je skoro preč no neviem doteraz že z čoho vlastne bol ale vdaka nemu som prišla o mliečko ☹ je to na nerv sice trošku nejake kvapky tam mam ale je to bieda no stale si maleho najskor prikladam a potom dokrmujem a dzfam že teraz ako mi vysadili atb že sa to napravi
no a to moje šitie no des a hruza stehy sa mali začať rozpadavať 7-10 dni od porodu ale ja som ich videla že sa uvolnuju už asi 4 den a okrem toho sa mi to trošku začalo aj zapalovať no a ked som vystupovala z auta ako som šla napohotovosť tak mmi to cele prasklo som myslela že ani nevystupim z auta a som šla jak ppokakana tak mi to rezali a šlili nanovo - ale prežili sme
nu a ku pporodu kus neskor idem prebalovať 😀

lienika gratulujem ku malej slečne 😉

zefa ked si mi volala tak ja som si myslela že mi vola se´sttrička od dr. tak mi trošku trvalo kym som pochopila s kym sa rozpravam 😀 😀 😀

surviver
3. máj 2010

ahojte

domika fajn,že ste už doma a držim palce nech sa mliečko vrati a nech si už rychlo,rychlo fit 🙂 A Matuško nech len pekne cicka a mliečko pride 😉

lienika
3. máj 2010

Ahojte babule 😉 , tak nás včera konečne prepustili z nemocnice domkov, museli sme tam ostať dlhšie, lebo malinká mala silnú žltačku, ale zvládli sme to 🙂 ... idem hodiť nejaké fotečky 😉
...aj ja mám problémy s kojením a to také, že sice mliečko mám, ale malá sa mi nechce prisať, takže odstrekávam a krmime sa fľaškou...

domika9
3. máj 2010

ahojte hodila som fotečky nejake 😉

domika9
3. máj 2010

no a porod uplna malina fakt to čo ma čakalo potom bolo horšie
takže dr. sa mi kazal hlasiť na príjime - tam zistili že som otvorena na 2 palce ale na porod to nevyzera tak počkali doobedu a kedže sa nič nedialo dali ma na izbu že uvidíme do zajtra v noci ma chytili bolesti celu noc som nejako vydržala povedala som sestričke a nijako som to neriešila rano mi spravili zaznam ten nič neukazal prišiel dr. na vizizu a povedal že to čo ja citim nieje predporodna činnosť za nim prišla ina dr. si ma zavolala na oštrovnu a vravi na sal otvorena na 3,5palca tak som si pobrala veci a šla som o 10.30 mi dr. pichol vodu a dali mi oxitocin a čakala som čo sa bude diať no čakam čakam a nič a potom sa prihlasili kontrakcie to už prišiel mm ku mne a po par silnych kontrakciach sa narodil 12.20 Matuško naozaj som čakala že to bude trvať dlhšie a bude to bolestivejšie no šitie bolo dlhe ale polovicu som ani nevnimala lebo sme sa zabavali a fotili s malym až ked nam ho zobrali som začala vnimať šitie ale dalo sa vydržať aj to (ved som si to šitie zopakovala tento týžden tak sa mi pačilo 😀 😀 😀 )

len to kojenie keby sa mi chcelo naštartovať by som bola rada

cikyta
autor
3. máj 2010

Ahojte.Lienika+Domika srdečne gratulujem.Máte užastné bábätká!!!!
Ja som chorá furt a to už aj sťahujeme.Od zajtra nám nepôjde net možno na týžden,možno viac.Tak sa mi tu držkajte 🙂

romy01
3. máj 2010

ahojte kocky

domka, lenka super ze ste uz doma. Domka zrovna tento tyzden davali taku relaciu o jednej mamicke co si adoptovala male miminko a chcela kojit. Tak jej dali nejake lieky a mliecko sa spustilo a kojila tak aby to cele podporila, ze si k prsniku dala taku tenulinku hadicku vez ktoru pustala umele mliecko ale dietatko zaroven cucalo aj bradavku tak sa jej potom spustilo aj vlastne mliecko.

JA som dnes zase behala po dietologii a uz mam vsetky vysledky. Vsetko vyslo OK a doktorka povedala ze uz tam nemusim chodit, uz mi len zazelala ze nech sa nam dari. Tak ma potesila. Zajtra idem este do nemocky na sono tak som zvedava kolko drobec podrastol

Idem kuknut vase slniecka

romy01
3. máj 2010

Matusko aj Lucinka sú prekrásne babatka - este jedna velka gratulácia a velke CMUK na licka 🙂 🙂 🙂

domika9
3. máj 2010

ciky tak snad to nejako vydržíš bez netu 😉

skoro sa uzdrav aby si mala silu na sťahovanie

romy dakujem 😉

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jennys
3. máj 2010

Ahojte kočky, ešte raz gratulujem novým mamičkám 🙂
DOMIKA držím veľmi palce aby sa mliečko znova spustilo, ako tu kočky písali určite ešte nie je nič stratené a dá sa to. Odporúčam teplú sprchu, ja som v pôrodnici aj dve hodiny bola v sprche a sprchovala a keď som bola po operácii žlčníka tak som sa bála že tiež stratím ale hneď ako som sa prebrala z narkózy som odsávala a potom to išlo tak verím, že sa to podarí aj tebe hoci sa budeš musieť potrápiť, nevzdávaj to. A Matúško je krásny chlapček 🙂
LIENIKA tak ako si sa mala v martinskej pôrodnici? Dúfam že sa veľa nezmenilo odkedy som tam rodila ja. My sme mali tiež žltačku, Lucka bola strašne potom spavá, tiež jej robilo problémy ani nie tak prisať sa ako piť ale na druhom prsníku mala tiež problém sa prisať. Ale potom sa naučila pekne sať a rozjedla sa tak to bolo super, prikladaj si Lucku tak často ako sa to len dá, ona sa určite chytí, neboj, detičky po žltačke sú trošku také ospalejšie lenivšie takže aj slabšie pijú alebo sajú.
CIKY tak o sťahovaní viem svoje, držím palce aby ste sa čo najskôr zabývali...

zefa
3. máj 2010

ahojte

ako ste ma potešili 😵 😵 Matúško aj Lucinka sú cmúúúk 😵 😵
nebojte všetko bude ok..na mlieko si kúpte homeopatiká,alebo tie granulované čaje na podporu tvorby mlieka+ prikladať,odsávať a hlavne byť v pohode...to najdôležitejšie...a ak sa to nepodarí,nevadí,akj nekojené deti sú zdravé a šťastné 😉

ciky..tebe vôbec nezávidím..a skoré uzdravenie

lucula73
3. máj 2010

ahojte

no krásne babetká nám sem pribudli 😉

katka - a prečo dávaš maličkej čajík?aby si fakt neodnaučila od cicíka...kojené detičky nepotrebujú piť nič okrem mliečka 🙂

ciky -tak veľa šťastia pri sťahovaní

domika - no to som aj ja mala taký rýchly porod,za dve hodky bol malý na svete,......ale to šitie dva razy ti teda nezávidím....
a čím dokrmuješ maličkého?len nech sa ti mliečko pustí.... 😉

wolfskinka
3. máj 2010

lucul ako to leti , tvoj matusko uz ma skoro 4 mesiace a pripada mi to ako keby sa narodil minuly tyzden 😀

zase nemozem spat, zajtra sa chystam na upratovanie, mame doma bordel ako v tanku, tak si triedim v hlave co skor ... aby som toho postihala co najviac

jennys
4. máj 2010

Dobré ránko kočky,
ja už od šiestej nemôžem spať, dnes mm Lucku vypravil do škôlky takže chúďa zavčasu vstávala, veru nechcelo sa jej. Ja som si spravila žihľavový čaj na prečistenie krvi. Vraj sa v tehu môže dve šálky denne.
WOLFI, že vraj upratovanie, neskočíš pozrieť k nám? Zistila by si že až taký neporiadok nemáš. Ja sa už mesiac chystám vyupratovať Lucke izbu, nemôžem sa na to pozerať ale niekedy nie je chuť a niekedy zasa čas alebo energia. Takže sa nezbláznim, aj tak sa musím šetriť. No možno dnes sa konečne do toho pustím. Keby nechodila do škôkly tak to neriešim ale keďže chodí tak nestihne si už potom rozhádzať.

wolfskinka
4. máj 2010

jennys tak to by si inac kukala co tu mame my za mrdnik, no ja dnes musim najskor pozehlit a ulozit kupelnu, co som vcera vypratala z policiek, ktore muz umyl ... v kuchyni nam bomba spadla, tu by sa uzivil na upratovani aj cely studenstky servis

wolfskinka
4. máj 2010

len to ja mam take pomale lezerne tempo

wolfskinka
4. máj 2010

jenny a ozja mena pre dvojicky uz mate ?

lucula73
4. máj 2010

ahojte,

baby,tak sa prídite kuknúť k nám,čo je to neporiadok 😀

wolfi vereu.riadne to letí.....aj tebe to pekne pribúda....ale mala by si si pospať ešte teraz,lebo potom si veru nepospíš.....ja treda rada spím a poviem ti,ten celonočný spánok mi strašne chýba,cez deň čakám,kedy malý zaspí a šupk nemu,aspon na chvílku,potom neni čas upratovať 😉

lucula73
4. máj 2010

joj tie preklepy... 😉

jennys
4. máj 2010

WOLFI to najnutnejšie uprac a na ostatné sa vykašli. Ja som sa to naučila pri Lucke, predtým som viac upratovala ajˇkeď nie nejak extrémne. Mená ešte nemáme, neviem kedy to začneme riešiť.

wolfskinka
4. máj 2010

lucul .. no let to veru, v sobotu zacinam 30tt ... sranda, ani si to akosi zatial neuvedomujem, ze som tehotna, iba vtedy ked maly kopne, alebo ked sa do niecoho nemozem vtrepat, ale inac ani nie, niekedy sa mi to zda, ze sa mi to sniva , ze je to len sen a ked sa preberiema zbadam to brucho tak az vtedy tomu uverim, po tolkych rokoch mi to pripada ako zazrak

jennys
4. máj 2010

bože, keby som ja bola 30 tt tak som už oveľa kľudnejšia

domika9
4. máj 2010

lucul davam mu nutrilon ale aj tak vypije velmi malo ked mu dam len nutrilon že vopred nepriložím na prsník tak vypije len 50ml ale dnes vypil aj s prsníka a potom ešte 60ml a za chvílu všetko vyzvracal tak neviem ale vraj by mal na jeho vek vypiť už 90ml preto som naschval skusila že ked ho nedam na prsník kolko vypije ale je to bieda ale počet pocikynych plienok sa napravil aj vidím že pribera aj v nemocnici mun stale rastla čista vaha tak ja fakt neviem či mu stači len tolko alebo čo teraz o jedenastej pocical cicky a potom vypil 60ml a samozrejme za chvílu sa pozvracal ale nie vela len kusok no rano to bol iny brutal ale to bola rano moja chyba - nestihlo mu mliečko začať traviť a šla som ho prebaliť lebo reval a tak ako som ho ponatriasala tak sa pozvracal

zefa
4. máj 2010

domi...hlavne nestresuj z jeho papania...on najlepšie vie koľko chce 😉 nedrž sa tabuliek..naši v nemocke pili rovno 60 a ked sme prišli domov jedli čas trošku menej..ale priberali,takže bolo ok

kojené deti fakt nepotrebujú iné tekutiny...ale ani nekojené...môj Samko nechcel nič okrem mlieka a dokina ma ukľudnila,že však mlieko zarábam do vody 😉

wolfskinka
4. máj 2010

jennys neboj aj ty budes zachvilu ... ani sa nenazdas ...

domi neboj pomalicky pridete na system

lucula73
4. máj 2010

domika - tej tabulky na škatuli sa vobec nedrž,kolko vypije,vypije.....ja sa toho tiež nedržím,moj by mal podla toho vypiť 180ml a tolko mi naraz ešte nevypil,len okolo 15Oml...a tvoj si zrejme potiahne aj od teba,takže to mu úplne stačí.....
A prebaluj ho pred krmením,lebo to sa ti vždy povracká,ak má plné bruško a ty ho natriasaš 😉

brmbolcek
4. máj 2010

pekne vas zdravim vsetky 🙂 🙂 🙂

domi..- tak Matusko si uz aj poplacka, juj ten musi mat ale hlasok 🙂 🙂 🙂

romy01
4. máj 2010

pekny podvecer

domka aj ked to nie jebohvieco ked sa drobec pokycka ale aj tak ti uprimne zavidim ze ho uz mas pri sebe. Pekne si na seba zvykate - super.
JA som dnes bola v nemocke na sone a vsetko je ok. Maly je vacsi ca o jeden tyzden takze nie o dva ako to bolo v 30tt. Podla tohoto si myslim ze to sono je ozaj len orientycne a su tam velke odchylky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre