Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

cikyta
autor
27. máj 2010

No som zvedava,čo ti odpíšu dalšie babule....či boli oni u obvodákoch tiež a tak....Fakt mi je to divne....... ☹

zefa
27. máj 2010

ahojte....ja som tiež nebola u obvodnej asi 2,5 roka...to počujem 1x..iný kraj iný mrav 😨
no zajtra piatok tak cez vík.sa mi snád bude dať aj cez deň písať

surviver
27. máj 2010

kamka ani ja som nebola u obvodaka...

domika9
27. máj 2010

katka a aj ten čo je cca 4000 sk ? maš na učte? kolko su vlastne tie príplaty spolu?
kamka bielkovina v moči ja som ju mala stale + niekedy s krvou a niekedy s hnisom a niekedy všetko ale bielkovina bola stale fakt len viac pi a ak nemaš vyšší tlak tak to nieje katastrofa a hlavne menej soliť

ciky a dnes bolo o tej lekarničke v spravach

domika9
27. máj 2010

baby poradte niečo brutalne dobre na bradavky ja som v koncoch jedna by aj celkom ušla ale ta druha je ko mastím všetkym možnym a mam pocit že to nepomaha ☹

cikyta
autor
27. máj 2010

Domika-ten link je na obklady.Také chladive ... a tento výrobca má aj mastičku na bradavky a aj sprcháč pre bábätká atd....
Mne to ponukli v nemocnici.A bola som vdačná hlavne za tie chladive obklady,čo som nosila v podprde,lebo v nemocke sa cicíky len tak luftovať nedali samozrejme.A doležite je,že sa to nemusí zmývať pred kojením,ako iné maste.
Tak skus...........natieraj a hlavne luftuj. ☹

kamka17
27. máj 2010

domi...dik za info k tým bielkovinám... 😉 idem menej soliť...

romy01
27. máj 2010

wolfka tak drzim palce nech zub neboli
kamka - mojko to je divne moja gyn ma k obvodacke neposlala a ani nikoho ktosem chodi - ani jedna baba to nikdy nespominala. NNo ked to hce musis to asi absolvovat ale mi to pripada ze si lekari nahanaju body do poistovne.. Lebo vsak sa ta mal popytat ci nemas nejake ochorenie alebo problemy. Na to nepotrebuje aby si lietala pomedzi chorych po cakarnach
A co sa tyka bielkovin v moci - to nie je dobre znamenie. Ako ti vysiel cukor a aky mavas tlak ? Lebo jedna kocka zacala mavat tu bielkovinu b moci a nakoniec skoncila s preklampsiou v nemocnici. Ale ona mala aj hodne vysoky tlak a silne opuchy noh a navyse sa jej to prejavilo az v tretom trimestri

kamka17
27. máj 2010

romy...nerob mi stres...tú bielkovinu som mala už minule na prvej poradni, teraz zas...sestrička tvrdila, že je to asi z prechladnutia, pritom mi nič nie je a doky mi len tie tekutiny kázal zvýšiť...tlak mám skôr nižší, vysoký mám maximálne tep a to dosť...a na cukor sme ešte neboli, ale pri mojej pažravosti na sladké ho mám asi vysoký...však počkáme do ďalšej poradne, uvidíme, ako sa budem cítiť a aké budú výsledky

romy01
27. máj 2010

kamka - bozechran ta nechcem strasit. Ved preto som napisala ze denis mala este ine priznaky - ten tlak a tie opuchy a navyse sa jej to prejavilo az po 30tt a toto ochorenie sa prejavuje fakt az vo vyssom tt ako si ty. Ja som ti to len pisala aby si vedela co mas popripade sledovat. Vies ak by nahodou tak aby si to hned aj lekarke povedala. Lebo su baby co povazuju napr opuchy noh ako bezne v tehotenstve co aj vacsinou je a tak to lekarke ani nespomenu. No ty keby si cosi zbadala tak urcite doktorke povedz. Ale neboj sa, vsetko bude dobre, ta bielkovina sa tam moze ukazat aj pre inych X dovodov

surviver
27. máj 2010

kamka,neboj sa pri preeklamsii idu bielkoviny rapidne hore a aj tlak a opuchy a Ty nič z toho nemaš,tak sa zbytočne nestresuj,,,ak by sa Ti boli bielkoviny od minulej poradne zvyšili,tak to Dr. určite len tak nenecha....jednoducho Tvoje telo pracuje za dvoch a troška ho to zatažuje,preto sa šetri čo najviac...

kamka17
28. máj 2010

babulky čafte...dika za podporu... 🙂 ja sa až tak veľmi nestresujem, nebojte, a zbytočne dopredu si nerobím až také starosti, len ma to zaujímalo, lebo doky mi k tomu nič nepovedal a priznám sa, že ma nenapadlo sa rovno jeho opýtať...nabudúce radšej aj blbosť ale opýtam sa, nech potom neotravujem vás 😉 ja viem, že rady poradíte, ale radšej sa s vami budem deliť len o tie príjemné veci, ako zaťažovať nepríjemnosťami 😉

a ako ste sa na dnes vyspinkali ?? pozerám, že slnko svieti ako besné..survi, môžeš ma ísť poobede odprevadiť do práce 😉 čo ty na to???
ja som inak mala také besné sny, také brutálne násilné...bléééé ešteže už som hore 😀 😀

no a napadlo ma, kedysi to tu aj ktosi dával, že existuje nejaký zoznam vecí, ktoré bábo po narodení nutne potrebuje..akože koľko dupákov, koľko košielok, plienok, podbradníkov...a podobne...neviete niektorá ten link?? lebo ja akosi ešte vôbec nad ničím nepremýšľam, však ešte čas...a ani fakt neviem, čo všetko taký drobec potrebuje pre život...tak ak niektorá viete, pošlite mi pls...ďakujem 😅

wolfskinka
28. máj 2010

dobre rano, tak ja uz som z poradne doma .... takze zase na mna robil bububu
krcok sa zase skratil na 3,1cm a pred 5 tyzdnami mal 3,6 cm, tak si myslim ze je to ok, zase mam vraj nejaky bvytok tak mi dal antibiotika na vkladanie, tak som nadsenim bez seba, povedal, ze este musime vydrzat aspon 2 tyzdne pokope, no tak hadam vydrzime, inac vsetko v pohode, na poradni som zase na CTG nebola, klasika uz sa nerozculujem, ani nam nepovedal aky je velky, ani prietoky neodmeral ... vsetko v norme ... klasika, ale zase ma strasil

wolfskinka
28. máj 2010

kamka existuje zoznam ak chces poslem ti ho, ale v obchode pre deti na vlcincoch mi dali zoznam a ten sa mi zdal najlepsi ... tam ho maju pri pokladni nafoteny aj s kopou letakov ... a predavacky su tam velmi ochotne

cikyta
autor
28. máj 2010

Ahojte-

@kamka17 ja som sa pýtala žien v spoločnom termíne,nech mi napíšu do IP,čo potrebovali do výbavičky z oblečenia.Predsa len aprílovky vedia najlepšie...
No a potom som si urobila taký VYCUC z toho,čo mi popísali a urobila som dobre.Všetko som využila,nič nebolo zbytočne.
Takže ak ti môžem poradiť,napíš ženám,čo rodili v novembry 😉

Wolfi-klud.....bude dobre.Tiež som mala skrátený krčok furt.Nemysli na nič zlé a uživaj si slniečka a hlavne toho EŠTE ticha !!!!!

kamka17
28. máj 2010

ciky dik za radu...len spoločný termín je súkromná téma, nemám na to nervy sa tam niekomu prosiť, ale tak skúsim niked niečo vyhrabať 🙂
a vraj si bola u zubára dnes?? ako ste dopadli??

cikyta
autor
28. máj 2010

Kamka-Zubár OK.Malu mi strážila švagriná.Nemám to zahojené,no vizerá to,že sa to bude hojiť....A inak akože sukromna tema,ved píšu normálne verejne aha:https://https://www.modrykonik.sk/forum/spolocny-termin-miesto/pokladiky-z-novembra-2009/

kamka17
28. máj 2010

ciky...ja som myslela teraz čo sú aktuálne novembrovky, že sú súkromná téma...takže dieks a pozriem sa do tejto a povyzvedám, fakt dik, že sa snažíš za mňa 😅 😅

domika9
28. máj 2010

ahojte ja sa zase trapim so zapalom cecíka včera v pohode a večer za hodinu teplota 39,9 😒
dnes zase teplota len nie zatial až taka cely den odsavam ale maleho si nemožem ani priložiť na ten prsnik lebo mam celu bradavku prasknutu tak odsavam odsavam čo odsajem mu dam vypiť z flaše ale musím mu dorabať nutrilon lebo v druhom cecíku sa nestiha tolko mlieka robiť už ma ide z toho poraziť ☹

cikyta
autor
28. máj 2010

Kamka-viem presne,ako padne vhod rada od (v tvojom prípade) novembrovej žienky 😉
Domi- 😔 Tiež som tým prešla.Prasknutá bradavka 2 dni 39 horučka a odsavať odsavať...A inak-pozerala si tu mastičku.Je ozaj fajn a tie obklady uplný zázrak! Daju sa použiť aj viac krát,lebo to su také vlhčene obrusky a tak si ich vopcháš späť do obalu,ked ich nepoužívaš chvílu.Hej,píšu,že radčej vždy dajte nový,no vzhladom k cene by človek skrachoval.Ja som to použivala na viac krát a v pohode 😉 Hlavne behaj s cicíkmi von-na vzduchu!!!!!!!!
Stav sa o čo chceš,za pár dní to prejde a už budeš kojiť v pohode.To každý musí takýmto prejsť-je to taku skuška na začiatku.....a kto vydrží,kojí dlho.Kto nie,skončí ☹ Držím palce mojko

domika9
28. máj 2010

mm mi pozhanal homeopatika tak snad zapal prejde ale prasklina sa musí zahojiť lebo inač to nejde snad do týždna bude dobre

domika9
28. máj 2010

a tie obklady som pozerala ešte vyskušam týžden počkať bez kojenia a uvidím ked nepomože pojdem to kupiť

domika9
28. máj 2010

ja už mam doma polovicu lekarne odkedy sa maly narodil tak lekaren je najčastejšie navštevovany ,,obchod,,

cikyta
autor
28. máj 2010

Tak držím palce Domi-moc! A verím aj to s tou lekárnou. Za pár mesiacov to bude už fajn a do lekárne pôjdeš maximálne pre sudocrem-uvidíš 😉

domika9
28. máj 2010

🙂 ciky dufam že to tak bude

cikyta
autor
28. máj 2010

Bude 😉

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
romy01
29. máj 2010

ahojte zienky.

prajem pekny vikendik.
Ja som sa dnes tak natrepala na obed, ze ma polozilo na dve hodiny a teraz ma trapi zaha. TAk sama sebe nadavam, ze sa neviem ovladat
Inak mne uz chyba len ten krem na zapareniny a nieco na bradavky. Inak uz by som mala mat vsetko z vybavy.Ale este sa chcem opytat - ze na ritku ste pouzivali aj normalny kremik ci len ten sudokrem ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre