Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

zefa
8. júl 2010

ahojte
ja som dnes doma..ja mám jedného chlapca aj lucul
a Krajkovi verte..on sa vyzná 😉 😀 😀 😀

dunda80
8. júl 2010

@cikyta ďakujem 🙂ved ja mu verím a veru je to fasa človek 😀 😀 toľko po nej búchal a dohováral a ona nič 😀 😀

wolfskinka
8. júl 2010

tak som sa necne dovolala tej mojej doktorke ... mam prist rano na monitor a ak nebudu kontrakcie a bude vsetko ok, tak nastupim az v utorok alebo v stredu ze sekcia bude az koncom tyzdna ... rano o 7,00 idem na monitor do porodnice ak nieco na nom bude zostavam tam, ale kontrakcie nemam urcite lebo mi vobec netvrdne brucho

kamka17
8. júl 2010

ciky...šak super, aspoň z nás nebudú alkoholičky 😀 😀 😀
inak kúpila som si mama a ja a je tam fotosúťaž s účesmi bábätiek...škoda, že Silvinka tam nie je, by som jej poslala hlas 😀 🙂 😀 🙂

wolfskinka
8. júl 2010

@kamka17 ciky jasne daj sisinku na nejaku fotosutaz aj ja poslem hlas a top fotka je co jej trci zadocek a nozicky z pracky 😀

cikyta
autor
8. júl 2010

@dunda80 Baby su v brušku hamblivky a potom na svete sa neboja a nehambia z ničoho 😠 😀

@wolfskinka No super...Blížime sa k termínu? 😉

@kamka17 Hej? No len Sisa to má od prírody tento učes.Aj to sa počíta?

wolfskinka
8. júl 2010

@cikyta no zda sa ze si mala pravdu 😀

cikyta
autor
8. júl 2010

@wolfskinka No akože to,že sa trápiš ma neteší....ale to,že som mala s mojim tipom pravdu ma moc teší 😀 😀 😀 😀 😀

cikyta
autor
8. júl 2010

@kamka17 a to sa tam maju posielať fotky normálne,či sa dá aj mailom?

kamka17
8. júl 2010

no ciky, tak to fakt netuším, že či aj mailom sa dajú posielať fotky, mám to doma, ale podľa mňa áno...alebo si daj www.mamaaja.sk a tak skús niečo zistiť... 😉

wolfskinka
8. júl 2010

@cikyta teraz je to v pohode oproti minulemu a predminulemu tyzdnu to boli muky ale to bolo kvoli chrbtici a aj tlak mam uz stabilizovany pekne ako ma byt a nie vysoky ani nizky, krize prestali boliet, akurat ma dole tlaci ale to sa da vydrzat ..

romy01
8. júl 2010

wolfka neboj uz nejako vydrzis, hlavne bud v pohode

wolfskinka
8. júl 2010

@romy01 vydrzim, hlavne nech je matej v poriadku, ale ten moj doktor ma cele tehotenstvo strasil predcasnym porodom a kadejakymi hovadinami a teraz sa pozri vobec to nebolo treba ...

romy01
8. júl 2010

ved ja som ti to vravela, ze ta nejak moc strasi a ze ti furt kukal krcok a cojaviem co vsetko. A neboj, Matej bude v poriadku, bude to krasne zdrave babatko. Jemu bude u teba dobre az do 40 tt, A dlhsie ti ho urcite nenechaju

wolfskinka
8. júl 2010

@romy01 no dlhsie ako do konca buduceho tyzdna urcite nie pojd von bud v stredu, stvrtok alebo piatok buduci tyzden, podla operacneho planu ... a dovtedy vydrzim ak sa nevypyta sam, ale zatial to tak nevyzera

cikyta
autor
8. júl 2010

@romy01 Ahoj.
A kde ste teraz ležali? Normálne už na detskom v tej kocke nalavo ako vojdeš cez vrátnicu do nemocky? Bola si s Timkom na izbe,či ťa vyšupli o poschodie vyššie medzi ostatné kojacie mamky?

cikyta
autor
8. júl 2010

Z tejto časti budovi mám fasa zážitky... 🙄 Od polievky,kde mi plávali už ladové kryhy,cez mikrovlnku,ktorá išla len na heslo a len vtedy,ked si v nej poprepájala pár drotov ! ( 😠 ) až po kočík,ktorý mi požičali na prechádzku po vonku,ktorý sa mi vonku pred bufetom uplne rozpadol 😀 a ledva som sa došmatlala s ním naspäť 😀

cikyta
autor
8. júl 2010

@kamka17 Ktoru:

cikyta
autor
8. júl 2010

Myslím to zo srandy 😉

cikyta
autor
8. júl 2010

Kde ste všetky?
Boli sme vonku a Sisa sa hrala chvílu na štrku.Potom začala plakať,držať si nožičku a tak sme išli do cukrárne.Revala viac a viac a krívala.Skoro som jej už dala po riti,že vymýšla !!! 😠 😠 😠 😠 😠

A ona chudiatko moje mala plnu sandálku kamienkov.Ak som jej z nej nevysypala 10 kuskov,tak ani jeden 😅
Som to ja za mater 😅 Fuj hambím sa 😅

cikyta
autor
8. júl 2010

Pozrite čo mi urobila včera Sisa...Na stare kolená !!!!

cikyta
autor
8. júl 2010

Pre niekoho samozrejmosť,no u nás to chcelo FOTO. (my a cumel 😅 ):

surviver
8. júl 2010

ahojte asi sa všetci slnite 🙂

@cikyta no tak ked si zvykne na cumel,tak hadam sa už v noci pekne vyspite 😉 ....a tie fotky čo kojiš su zlate aj ja mám kopec takych a ked sa na ne pozeram tak ma to tak dojima...,že ake zavisle su tie deturence,no je to zlatučke 😵

cikyta
autor
8. júl 2010

@surviver To ona robila len také šašoviny. Jej to cmulanie cumla nevydrží 😀 To su len plane poplachy 😉

Veru,su to krásne fotky...teda,tie bábätkovské.
Teraz si sama uchmatne cicík,drží ako flašku,postíska,nech tečie viac (si reguluje tok) a ked má náladu robiť šašoviny,tak dopije ... kukne na bradavku ... a prštekmi mi ju vytočí ako taký vypínač ☹ (a ten jej rehot potom!!!) 😀 😀 😀

surviver
8. júl 2010

@cikyta ,tak to že ešte kojiš Ti trošku zavidim,lebo teraz si to mala už troška uvedomuje a je to ešte krajšie ako ked bola malinka a ani nevedela čo robi...snad pri druhom aj ja vydržim kojit dlhšie 😉

cikyta
autor
8. júl 2010

@surviver ono možno to je na niečo dobre,ale keby som mala mať druhé bábo,tak ho kojim do pol roka a nikdy ho kojením neuspávam,lebo teraz sa mi to vypomstilo v podobe rušných nocí.Ona hlada stále cecok...celu noc ho chce v puse ☹ a to už neni dobre,lebo nespí ani ona tak,ako by mala a nespím ani ja.Už niekolkokrát sa stalo,že som ráno skoro prosila muža,nech nejde do roboty,lebo som spala možno 5 minut za celu noc 🙄 a bála som sa,že odpadnem cez den.Alebo v noci,ked bola Sisa malinká,tak sa mi pár krát vyšmykla z ruk,z toho , aká som bola slaba a grogy 😖 no vždy som ju zachytla s velkým UF... ☹
(Teda,spadla mi len raz.To bola v perinke-našťastie.Potkla som sa o lehátko a už sme leteli cez izbu...)

surviver
8. júl 2010

@cikyta tak to hej to už nie je sranda,viem,že to maš tažke tie noci,my tiež nespime ukažkovo,ideme spat o 20.00-20.30 a aj zo 5 krat sme hore a o 5.00 mame budiček a ked som kojila ,tak to bolo ešte horšie,tak som ho nechala spat pri nas v posteli,lebo som tiež nevladala furt vstavat....no ale my sme silne ženy,tak to musime nejako zvladnut,aj ked niekedy už fakt z posledneho melieme 😔 ...ved si vravim,že dobre ,že nosim okuliare,aspon mi tie kruhy pod očami nie je vidiet 😎

cikyta
autor
8. júl 2010

@surviver No Sisa mi zaspáva zväčša okolo 23:OO hod.a ťahá do rána do 9 hod.No samozrejme,že s prestávkami,ale ráno spí najtvrdšie-to mi vyhovuje a dohánam aj ja celu noc.
Dnes je nejaký divný den,lebo spala do 10 hod.a tým pádom obedný spánok zostal posunutý a druhý spánok som jej zase zrušila.Takže zalomila o pol 8 teraz a čakám,že každu chvilu vstane,tak ju už nesmiem nechať prebrať,lebo som skončila a možme sa do pol noci hrať.Takže ráno čakám skorý budíček ☹
Ale to nevadí.Už jej to musím začať posuvať,lebo to nebolo normálne tak neskoro chodiť spať a tak dlho ráno spať 😅 (tak som spávala ako tehotná....dlho do noci hore a potom som prespala doobedie 😀 )

surviver
8. júl 2010

tak dobru nocku všetkym ,idem asi zalahnut,lebo noci su teraz akesi kratke 😠 ...tak paaa 😵

cikyta
autor
8. júl 2010

@surviver Papa.Ja požehlím a letím tiež.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre