Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

surviver
3. dec 2010

@denis19 tak to je fajn,moj muž by tiež rad chodil s malym plavat,ale ja som tak nejako proti bazenovej vode 😠 ,tak sa na tom doma často nezhodneme 😉

chorale1
3. dec 2010

@denis19 šťastnú cestu 😉
@surviver vieš čo ja som mu neskúšala čistiť zubky kefkou iba ak mu plienočkou vyutieram, ale tuto kefku mu dám vždy ráno a večer ked sa prezliekame z pyžamka alebo do pyžamka. a čo je to za zubnú kefku? toto je mam kupila som to v dm-ku.

surviver
3. dec 2010

@chorale1 Curakid je od firmy Curaprox,dostat ich v lekarni ,alebo v zdravotnickych,je dobra,lebo ma velmi jemne vlakna,takže nepodraždi dasienka a tych vlaken je zase take velke množstvo,že efekt na čistenie zubov je vyborny 😉 ,maju aj dospelacke kefky a uvidiš ak ich vyskušaš,tak si už inu nekupiš..nerobim im reklamu,len viem o čom hovorim 😉

chorale1
3. dec 2010

@surviver vyskušame uvidíme 🙂 porad mi čo mám malému variť? ja mám pocit že stále jeme to isté.

surviver
3. dec 2010

@chorale1 no tak v tom Ti neporadim,lebo my jeme tiež stale skoro to iste ... mrkva ,zemiak,brokolica,špenat,hrašok,zelena fazulka,cuketa,por,karelab,karfiol,petržlen,cestoviny,ryža,syr,vajičko,mäsko..z toho vždy vyberiem nejake 3-4 veci povarim spolu,rozmixujem,pridam maslo a obed hotovy...niekedy je to riedšie ako polievka sa to tvari a niekedy je to hustejšie,takže ako hlavne jedlo 😀 ,ale zatial neurekom nam chuti 😅

chorale1
3. dec 2010

@surviver aký dávaš hrášok mrazený? a fazuľku sme tiež ešte nedávali to zelenú fazuľku?

chorale1
3. dec 2010

@surviver teraz som si všimla že zelená fazuľka 😀 a ako to pripravíš nevadí mu tam šupka?

surviver
3. dec 2010

@chorale1 aj hrašok aj fazulku davam mrazeny...šupka mu nevadi,ale ja tak do jenej porcie davam asi 5ks tych fazuliek,takže to by mu nemalo uškodit...možno je to malo,ale lepšie ako nič si myslim....my sme mali dlho koliky,tak som dost opatrna a bojazliva čo sa jedla tyka...

chorale1
3. dec 2010

@surviver dobre tak vyskúšam tu fazuľku aj hrášok. idem lebo už sme hore tak pozriem neskôr. pa

surviver
3. dec 2010

@chorale1 paaa my ešte spime 😉 a to už 80 minut,nechapem to 😲 ,ale tešima to 😅

romy01
3. dec 2010

ahojte
dobre že píšete o vareni, lebo aj ja varim asi dookola to iste - malý to síce zje ale asi od hladu. Ja mu niekedy robim aj take tekvicove pyré a to mu chutí. Kúpila som taku oranžovú tekvicu, kusok z nej odkrojim a pokrajam a tak same uvarim. Davam tam ale stvrt kavovej lyzicky cukru do 1 litra vody s tou tekvicou, nech to aspon prejde taky sladky nadych a potom pomixujem trosku zriedim vyvarom a ide sa za tym zblaznit

denis ako sa mate Pozeram ze stale chodite plavat. Ja som si dala zavazok ze zacneme v januari. Teraz nemozme lebo som prechladla a z toho ma seklo v boku tak sa liecim teplom a krpec ma zase sopliky. Neviem preco ho nedokazem z tych soplikov dostat na dlhsie, vracia sa mu to kazdy druhy - treti tyzden

lucula73
3. dec 2010

ahojte

tak tento istý problém mám aj ja,ja už neviem,čo mu mám uvariť,tiež mám pocit,že je to isté..............

dnes som vymyslela len zemiakovú kašu-aj a smliekom /bebou ha/ ,aj kuštek masla,no klasika.,...potom žltok k tomu a jablkový kompot..uvarené jablčko s klinčekmi bez cukru......no to ste mali vidieť.,furt ukazoval na tú misku s kompotom 😀 len škoda,že som to nevidela dnes ja,lebo ho krmil mm,ja som sa flákala po meste,drobec spal 2,5 hodiny,mne sa nechcelo čakať,kým sa zobudí,tak som ušla z domu skor 😀 🙂

chorale1
4. dec 2010

@lucula73 je super trocha vypnuť a ísť na kavu a trošku do mesta však? ja sa tiež chystám že idem napísať kamarátke. mala som meniny a povedali sme že pojdeme na kávu alebo do výrivky. no kedže je takáto zima tak asi radšej tá káva. a u nás je to podobne ja odídem a malý drichme. prídem domov a potom mi mm povie - výchova dieťaťa je tak jednoduchá. prosím ťa ty si mi v minule spomínala že dať večer do mlieka trocha kaše. rozhodla som sa že večer idem dávať bebu lebo dnes spal do tretej a potom do siedmej, pri mojom mlieku spí do 1 až 1,30 a potom do 6,30. chcela som mu to včera vyskúšať len som nevedela ako. môžem dať miesto jednej odmerky beby 1 odmerku kaše?

lucula73
4. dec 2010

@chorale1 ahoj,ja zarabam stále mlieko podla dávkovania a do toho šupnem jednu lyžičku alebo aj lyžicu kaše,na zahustenie...a dávam mu to z fľaše.....tečie mu to celkom dobre 😉

chorale1
4. dec 2010

@lucula73 takže dáš odmeriek toľko koľko má byť a ešte k tomu pridáš kašu? a ako spinká v noci?

chorale1
4. dec 2010

vidím že je tu prázdno ☹

surviver
4. dec 2010

ahojte 🙂
@chorale1 no prazdno..ja so až teraz zapla net,lebo od rana som upratovala...ale už mame čistučko..teraz som tu a nikde nikoho 😉 🙂 ..tak sladke sničky a peknu nedelu vam prajem 😵

fopardi
4. dec 2010

ahojte tak veru aj mne sa zda že stael davam malemu to iste no ale čo už
dnes sme boli kupiť mikulaška a riešim čo mu kupime na vianoce no vobec netuším ale vobec vobec vobec takže ak mate nejky dobry tip tak sem s nim 😉

lucula73
4. dec 2010

@chorale1 ano tak ,neuberám z mlieka....ale na spanie v noci to nemá žiaden efekt.je úpln ejedno,či mu dám kašu normalnu v miske lyžičkou,alebo len také hustejšie mlieko z fľaše,každú noc sa budí....raz mu dávam v noci mlieko a ostatné len čaj 😠
mali sme aj dobré obdobie,ani mlieko sme už nepili,ale teraz zase buntoší 😠

@fopardi no ježiška riešime aj my....ale náš je starší,ideme mu kúpiť autíčko odrážadlo do bytu....a ešte takú farmu....sú tam zvieratká a vydávajú zvuky,musí ich tam poukladať správne,aj dáke klučiky sú tam,videli sm et o u susedov a sa mi to celkom pozdávalo......ale či sa to bude pozdávať aj matúšovi,to ti poviem o mesiac 😀
a navyše mi máme ešte aj narodky po novom roku,tak by sa patrilo teiž dačo kúpiť...uvidím

lucula73
4. dec 2010

ja som dnes uvarila morčacie masko s mrkvou a hráškom,zahustila ovsenými vločkami,zmixovala...no tak to sprášil....zajtra zas neviem,čo mu dám 😠 ...ale mám aj dva poháre Hipp 😀 😝

zefa
4. dec 2010

ahojteeee

@chorale1 a vieš,že na krupičke je napísané nevhodné pre deti mladšie ako 12 mesiacov?...preto nestle píše kukuričnú 😉
@surviver odpoveď na otázku kedy sa vyspíme by som aj ja rada poznať..Neny dodnes buntoší..raz mlieko raz cikať 😠 😝
a vydržte s papaním...aj mne to prišlo na jedno kopyto,ale tak jedli to 🙂

chorale1
5. dec 2010

@lucula73 jáááj teba som sa ja dnes v noci uspomínala. skúsila som mu dať tú kašu a mali sme hroznú noc. ale bud preto že ocko nebol doma alebo neviem. my spíme tak že 4 dni dobre a 2 na figu, tak toto bola asi tá prvá z tých dvoch ☹ ja som myslela že spinkáte dobre po tej kaši tak som na teba myslela že ako to ty robíš 🙂
@zefa to neviem že je na krupičke napísané. ja si čítam tú knižku od narodenia po jeden rok ale iba recepty a tam je krupička napísaná, a aj v mame a ja bola. ja som len chcela rozšíriť receptíky, preto som čítala nestlé. ved ked mu to dám jednu lyžičku do polievočky tak sa mu nič nemôže sstať. a ako sa máte, už ste zdraví?
@fopardi ja tiež neviem čo nášmu pod stromček a my máme ešte aj meniny v ten deň. ale ja mu asi nič špeciálne kupovať nebudem ved on je ešte maličký tak radšej na rok urobíme viac radosti.
ciky nezamrzli ste dievčence?

chorale1
5. dec 2010

@surviver aj ku nám môžeš prísť upratať. ja sa radšej ani neobzerám po byte lebo by ma vystrelo 🙂

janicca
5. dec 2010

ahojte dievčence 😉 čo odporučate na prechladnutie a bolesť hrdla som akási prechorená a neviem čo môžem a čo nie tak ak máte nejaké mudry rady tak sem s nimi 🙂 🙂 🙂 a ináč vám prajem krásny deň 😉

chorale1
5. dec 2010

@janicca ja som presne v tom období ako si ty riadne ochorela a prešlo to až na zápal priedušiek. ja som si dávala homeopatiká a na hrdielko som si kupila septolete. ale môžeš si kúpiť na hrdlo aj tantum verde alebo niečo podobné.a samozrejme šup do postieľky, keby si ochorela viac že teplotky a tak daj si paralen. a nepi hlavne bylinkové čajíky 🙂 a rýchlo sa uzdrav 😉

janicca
5. dec 2010

@chorale1 ma nestraš že zápal priedušiek no idem kupit nejaké kvapky,vitamín a šup do postele trošku sa pokurírovať tak zatial dakujem 😉 😉

chorale1
5. dec 2010

@janicca ja nemám mandle tak mne to hned prejde na zápal priedušiek nebojkaj sa. chod si kupiť vitaminky a lieč sa. pa pa 😉

fopardi
5. dec 2010

no
@lucula73 aj ja to občas riešim kupovanym prikrmom nech ma trochu zmenu dnes ma mäso hrašok mrkvu a zemiak
no ja fakt neviem čo mu kupime ale určite niečo vymyslim no ved nebude bez darčeku 😉

fopardi
5. dec 2010

včera som piekla tortu pre synovcov tak som zvedava že aka bude reakcia 🙂

surviver
5. dec 2010

ahojte 🙂 ,tak darček pre maleho nejako neriešime aj tak mu furt čosi kupime a on si to aj tak nebude pamätat,ale niečo mu už len dame 😉 nech ma čo rozbalovat a trhat 😀

@chorale1 tak ja by som aj prišla,ja rada upratujem,to je moja uchylka,ale drobec ma nepusti 😉 😀

@zefa nestraš,ja dufam,že po roku sa to upravi 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre