Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

wolfskinka
5. feb 2010

no uvidime, budeme riesit ked budu vysledky

wolfskinka
5. feb 2010

tak som sa dovolala tej kamoske, podla vsetkeho na amnio pojdem 17.2. do ziliny ....

domika9
5. feb 2010

wolfi hlavne aby všetko dobre dopadlo ale zatial si mala všetko ok ?

cikyta
autor
5. feb 2010

Luculka-posielame Matuskovi velký liečivý CMUK! A veríme,že budu výsledky už len OK a vy prídete čoskoro domkov.
Wolfi-ved si nechcela amnio? Ci? No nič,sama vieš,čo bude dobre! Nám ine nezostáva,len ti držať palčeky a samozrejme hlavne gulkovi. 😉

romy01
5. feb 2010

lucul, drzim vam palce. nech je vsetko v poriadku

wolfskinka
5. feb 2010

zatial ano ale to mam len vysledky zo sona a kedze triple mi este nerobili tak kym by urobili uz bude na amnio neskoro, takze nakoniec to vyriesili doktori za mna, ked mi buduci tyzden spravia triple vysledky o 2 tyzdne a potom keby boli zle uz aby sa na amnio nedalo ist ... takze dilema poriesena

wolfskinka
5. feb 2010

cikyt nechcela nechcela ale akosi na mna zabudli s tripletestami, a ak by boli zle tak amnio v 20tt uz je rizikovejsia ako v 17tt

romy01
5. feb 2010

wolfka a preco ti neurobia tripple hned ? mne ho robili zaciatkom 16tt

wolfskinka
5. feb 2010

no lebo na mna zabudli ... objednal ma neskoro na poradnu, zajtra zacinam 17tt a na triple idem v pondelok a amnio robia v 17tt, mne to posunuli na 18tt, a dovtedy vysledky triple nebudu ani nahodou

wolfskinka
5. feb 2010

romy tomu sa hovori nadstandartna starostlivost v tehotenstve za ktoru som si priplatila 250 euro ... no co ti budem hovorit

romy01
5. feb 2010

hmm to je pravda, ono amnio sa robi az do 22 - 23 tt ale to je uz ozaj moc rizikove. No ako si pisala mozno na amnio ani nebudes musiet ist. a kedy to ides do MT ? V pondelok ?

wolfskinka
5. feb 2010

do martina idem v stredu a amnio v ziline robia len v stredu takze ak tak jedine 17.2. a to vysledky genetiky mat nebudem a keby boli zle tak amnio v 20tt uz je ovela rizikovejsie ako v 17tt, tak radsej pojdem toho 17.2., no budu to tazke 2 tzydne , volala som aj gatovej do heliosu a ona mi povedala tiez ze rozhodnut sa musim ale vzhladom na moj zdravotny stav mi povedala ze ona by na amnio isla ...

romy01
5. feb 2010

hmm co lekar to iny nazor. V kazdom pripade ale hned po amnio musis par dni len lezat a nic nepodcenovat, , jasne ?

wolfskinka
5. feb 2010

ved som doma na rizikovom, budem lezat poctivo neboj sa

romy01
5. feb 2010

ok.

idm k telke tak prajem pekny vikend, papa

wolfskinka
5. feb 2010

pekny vecer

domika9
6. feb 2010

tak vy všetky ešte spinkate 🙂
pekny víkend vam prajem

cikyta
autor
6. feb 2010

Zelám pekný výkend tehulkám a maminkám.
Ja ho mám tak polopracovný,lebo musím viac upratovať.Už by sa patrilo a to k nám príde ešte pondelok kupec na náš byt,tak aj preto.

domika9
6. feb 2010

ciky tak príjemne upratovanie ja sa idem prizerať ako prata mm 😉

wolfskinka
6. feb 2010

ciky naco upratovat nech si uprace novy kupec ... 😀

som bola cely den na cerstvom vzduchu a uz ma boli hlava, otrava kyslikom

cikyta
autor
6. feb 2010

Wolfi-máš pravdu.Ved kupuje byt,nie zaprášený nábytok 😀

wolfskinka
6. feb 2010

no tak ja nechapem preco chces upratovat, nech si uprace

gabika24
6. feb 2010

ahojte všetky.
wolfi, myslím na teba, no stále nejako nestíham - tak si len takto kradnem pár chvíľ, ale už konečne idem spať. Držím palce na vyšetrenia - a k tej "nadštandardnej" starostlivosti, ktorú si si zacvakala sa radšej ani nevyjadrujem. Držkajte sa 😵

domika9
7. feb 2010

krasnu zasneženu nedelu vam prajem dievčata , u nas je krasne bielo až mam chuť postaviť stromček

cikyta
autor
7. feb 2010

Aj tebe Domika. 😵

lucula73
7. feb 2010

Ahojte dievčatá,musím vám to napísať,my ideme zajtra domkoooooooooooooooov 🙂 🙂 ,dúfam,že nič sa už nestane,dnes sme sa to dozvedeli,strašne sa teším,jupíííí.Môj muž šoku,keď som mu volala,že či to už budeme zajtra doma štyria?
potom sa ozvem,dúfam,že aspoň chvílku času budem mať.

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
domika9
7. feb 2010

lucul to je super velmi sa s tebou teším
kararinka mna jednym časom cca pred vianocami fest boleli kríže a potom mi to nejako povolilo teraz sa to zase kus vracia ale samozrejme to bolo v inom štadiu tehotenstva ako si ty teraz
bože ty ešte 5 tt - nemaš strach ?

domika9
7. feb 2010

ešte porodiš ty , a mzuzka a potopm som na rade ja 😅
dnes som pozerala v tv a bola tam baba čo šla rodiť a mne bolo strašne do plaču že to predsa nezvladnem a čo ak mi príde luto a bude sa mi chcieť plakať? a nebudem vedieť tlačiť?

cikyta
autor
7. feb 2010

Ahote.Luculka no konečne!!!!!!!Strašne moc blahoželám a teším sa s vami!
Katka- 😀 Pri velkej nemáš kontrakcie,takže bábo vytlačíš šuch buch.Uvidíš 😉
Domika-no je to tu.Náladovosť,plačlivosť.Všetko správne sprievodne javy tehulky.
Stav sa o čo chceš,že pri pôrode nebudeš plakať,ani keby si neviem ako chcela 😀 Bolesti to nedovolia a nebudeš mať ani vela času na to.Prvorade bude...správne dýchať,myslieť na to,ako dýchať a čakať kontrakciu na tlačenie.....Dýchať treba,aby sa bábo nedusilo a boli miernejšie bolesti.Treba dýchať ako zadýchaný pes.A to doslova.Fakt si to opakuj furt a bude to OK.
Ver že,nejaké kričanie,či grcanie ťa VTEDY nebude absolutne trápiť.(Až potom 😅 sa budeš "možno"hambiť.Teda ja som sa 😅 )

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre