Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

lucula73
7. feb 2010

ďakujem vám babenky všetkým,moc ste zlaté,ja tomu furt neverím... 😉

domi,katka,nebojte sa,keď to príde,tak to budete musieť vytlačiť a hlavne prežiť 😀 mne nestihli ani klystír,to som tri dni nebola predtým na WC,no čo som mala robiť?sestrička mi však povedala,že to nech ma netrápi,že budem tlačiť keď mi povie a hotovo... 😉 a ešte sa mi zvalila na brucho a malému pomohla von.

sme tu tri na izbe a tento notebook je furt obsadený 😀

brmbolcek
7. feb 2010

Luculka- tak to si ma potesila 😉 😉 super zajtrajsi prichod domou , uz budete vecer vsetci doma spinkat 😀 a od tej radosti ani nezaspite, budete mat nocnu 😉 , drzim palceky nech je lepsie a lepsie... 😉

Ciky- Domi ahooooooooooojte

lucula73
7. feb 2010

brmbolcek,veru,nočná bude,moj mm si prehodil na zajtra šichtu,lebo mal ísť do nočnej...ja mu na to,však aj tak bude doma nočná...a možno nie,malý skoro stále spí,asi si ten cirkus necháva na doma 😀

brmbolcek
7. feb 2010

luculka- ved to nevadi take nocne sa daju zvladnut a verim, ze sa velmi tesite ani nie na tie nocne ale ze uz budete po kome vsetci domka 😉 a pohlad nespustite z maleho Matuska 😉 😉 😉 😉 vecne zivy obrazok 😉telku mozte tentokrat vypnut 😀

domika9
7. feb 2010

no baby bodaj by ste mali pravdu začala som si zhanať infošky ako to chodí a čo a ako v tej našej nemocnici tak ma asi chytila panika ked som videla fotky z porodnej saly 😅

jaj som sa tak napraskala za obedom som si dala dva plne pohare zmrzliny s kuskami orechov v mede mnam zajtra mam poradnu som zvedava na tu vahu 😀

cikyta
autor
7. feb 2010

Brmbolček ahoj!
Domi-čo tam po váhe? 😝 Len papaj.A horory nepozeraj! To tehule nesmu.(Lebo vidím,že ťa plaší aj pôrod,takže to je ako horor.)Dokial sa na to pozeráš normálne,tak kukaj.Tiež som mužovi prisahala,že ked pozerám na pôrod,nič mi to nerobí.Lebo mi to chcel zakázať.Ved mi zakázal horory a thrilely-čo sme mali nove 😀
No ty si citlivá a nežná duša,takže to nepozeraj.A nezabudni na jedno:
-Pôrod nieje NIECO z čoho musíš mať strach.
Pôrod je niečo,na čo sa treba tešiť a mať radosť zo zvítania- ty a tvoje bábätko. 😵

Sa mi lahko vraví,ale tuto vetu mi tiež ktosi povedal a ja som si ju opakovala a nezabudla na to,lebo je SAKRA PRAVDA!

romy01
7. feb 2010

ahojte a prajem peknu nedelu. Domka, už ? Nie je to skoro na stresy z pôrosu ? Inak mylím že po tebe pôjdem ja. Ale ešte obe mame dost casu.

lucula, super. Konečne si domov donesieš malý batôžtek.
Ciky a prečo predávate byt? Kupujete väčší ?

domika9
7. feb 2010

ciky praveže mna porod ako taky nedesí aj som si ho pozrela a keby len porod pozrela som si aj potrat v 12tt a aj v 24tt ale to už bolo davnejšie ked som ešte nebola tehotna a tie porody som videla rozne s nastrihom , bez nastrihu ani nemam strach ako taky ale ked tak to na mna prišlo že čo ak mi príde do plaču a začnem stresovať , a nebudem to zvladať a budem tam histerčiť
určite sa svojim sposobom na ten den teším ale nejako to na mna prišlo pri videni tej sceny lebo to tam bolo tak že začala rodiť a malemu sa oslabili ozvy tak ju okamžite prevažali na salu že idu robiť cisarsky a narobili okolo toho taky cirkus že asi ten na mna tak ,,zaposobil,,
dokonca začínam uvažovať že ak by som rodila normalne a ak by mi aj dovolili epi tak si ju nedam ale to som asi len teraz taka hrdinka 😀

domika9
7. feb 2010

viete čo je zvlaštne ked som šla na čistenie pri prvom potrate tak mi bola dať anesteziologička tabletku na naladu a mne bolo strašne do plaču vobec som nevnimala že by som mala byť nejaka po tej tabletke uvolnena
pri prvej laparke mi dali tiež tabletku ale až ked mi napichovali infuziu a brala som to kludnejšie
a pri druhej laparke mi nič nedali na ,,naladu,, a bolo mi to uplne jedno čo somnou narobia ešte som srandovala s anesteziologičkou ked mi kladla otazky a to som už ležala rozcapena na stole priputana ako väzeň a bolo mi fakt žew uplne v pohode aj bez tej tabletky

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
domika9
7. feb 2010

katarinka ja to tiež tak vnimam ked je drobec tichučko tak stale mam pochybnosti či fakt je v brušku 😅 , ako postupne narastalo bruško tak som si ani neuvedomovala že sa nejako zväčšilo ja mam pocit akokeby som take mala aj predtym alebo po lepšom obede 😀

romy01
7. feb 2010

domka 😀 😀 😀 presne to som vravela ja mm, ze keby ma maly sem tam neštuchol, ani neviem ze som tehu - aj ked teda pribrala som ako male prasiatko

cikyta
autor
7. feb 2010

Romy.No veru doteraz nám stačil 1-izb.byt,ale kedže k nám pribudla maličká,chceme si kupiť väčší.A to 3-izbový. Aby sme mali obývačku,svoju spálnu a Silvinkinu detsku izbu.
Domi-fuha,ty máš teda skusenosti s tými anesteziami ☹
Katka-a ešte po tom snehu kráčať-to dá zabrať,že? 😉

romy01
7. feb 2010

ciky aj my uvazujeme o vymene bytu. Mame dvoj izbovy ale chcela by som tak do tych 3-4 rokov aspon 3 izbovy.
Inak kukni si temu - amnio po UTZ - kedysi tam pisala komarik. Mna skoro vyrutilo ked tam napisala jedna baba. a odsudzovala komarika

cikyta
autor
7. feb 2010

Romy-je to chudera.Nemá ani šajnu o čom píše.Absolutne. 😠

domika9
7. feb 2010

no poviem vam že ona nevie z čoho žije 😠 😠 😠
keby sa trošku zamyslela nad kvalitou života toho dieťaťa tak by asi písala ine 😠

domika9
7. feb 2010

romy isto si nepribrala vela , jaj ja mam zajtra tu poradnu tak som zvedava či ma nevyšle na predopreačne

wolfskinka
8. feb 2010

ahojte

tak ja uz som od doktora spat, poradna vsetko ok, vysledky z krvi boli ok, a vyter .. tak som happy, v stredu idem na genetiku do martina, dnes mi zobrali 1 skumavku krvi na 2.geneticky screening ... to asi na tie triple testy vysledok bude az o 2 tyzdne

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
domika9
8. feb 2010

wolfi tak vidíš to je dobra sparava že je všetko ok uvidíš bude to ok 😉

wolfskinka
8. feb 2010

kati, daj cez google vyhladat fastum gel príbalový leták a tam si to prečítaš

zefa
8. feb 2010

ahojte žienky
lucul..prajem vám už len šťastné chvíle s drobčekom..doma je doma a uvidíš ,že aj mrňus bude rýchlejšie napredovať 😉

nuž ja presne chápem pocity domiky..tiež som raz revala, raz bola hrdinka a nakoniec vôbec netuším čo pôrod je 😢

domi a ješ to čo si bábo pýta.. chcelo zmrzku ,tak si mu ju dala 😉 neboj, neaké kilá necháš na pôrodnej sále 😀

wolfi..držím palce aby bolo všetko ok

wolfskinka
8. feb 2010

zefa dakujem

zefa
8. feb 2010

wolfi a zabudla som napísať,že máte pripravené pekné mená..Samka máme my,Tea má kamarátka a Patrik mal byť pôvode môj krstný syn(no nakoniec z toho je Miška 😀 )

wolfskinka
8. feb 2010

zefa no patrik to asi nebude zostava v hre Samko a Matej najnovsie 😀

zefa
8. feb 2010

wolfi aj keby sa volal xy ,len nech je celý a zdravý 😉

romy01
8. feb 2010

ahojte kočky

práve som pridala do albumu kočík aký zatiaľ plánujem kúpiť. Napíšte čo ai o nom myslíte, alebo ak poznate niekoho kto mal neg skusenost s nim.

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
romy01
8. feb 2010

kati ved prave uz som si ho dala predviest 3 krat -chudak ten majutel obchodu- ale je moc ochotny samozrejme. Mne sa zda ako najlepsi kompromis medzi krasou a cenou. Pridala som tam este jednu znacku - tiez ju maju v tom obchode a vypada moc dobre. Ja musim hlavne hladiet na to aby sa mi donho vmestilo babo ked bude mat po roka aj s fusakom a aby sa mi lahko rozkladal, lebo do vytahu nedam ziadny kocik .

lienika
8. feb 2010

ahojte....práve som došla domov z heliku zo 4D sona....malá bola zlatá, hneď sa celá poukazovala.idem hodiť foto do albumu...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre