Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

cikyta
autor
23. feb 2010

S pup.krvou suhlasim s Domikou.Pomôžeš nou,ale len surodencovi.To znamená,že ak dieťa dostane príklad rakovinu,može mu pomôcť len surodencova pup.krv.Nie jeho!!!Atd...Je to zložite,drahe a neoplatí sa to momentálne za tie prachy.Mám známich,ktorí si to dali,ale len preto,že maju deti dve a penazí na 3 rite 😝

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cikyta
autor
23. feb 2010

Hm Katka.Je to na zvážení každých rodičov.Ako su na tom finančne,kolko maju informácií a samozrejme že každý rodič chce len to najlepšie! Takže nech už sa rozhodneš akokolvek,bude to správne 😉 Je to tvoje dieťatko,tvoj život 🙂

lucula73
23. feb 2010

ciky 😀

namiesto aby som šla spať,tak tu snorím 😠

katka -máš pravdu,je to aj o psychike,každý chce len to najlepšie,keby sa nedajbože niečo stalo,tak si človek bude vyčítať,že to neurobil...ale je to aj o peniazoch,nechápem,prečo je to také drahé....tie ročné polatky by sa ešte dali,ale tá vstupná jednorázová investícia sa mi vidí prehnaná...

dobrú nocku.

zefa
23. feb 2010

ahojte

tak ja som dnes bola u zubára a nafasovala som ATB,zrongenoval,našiel ložisko zápalu ked doberiem ATB mám sa ozvať...šlak ho traf aj zo zubami 😠 😠 😠

idem dať zajtra deťom potvrdiť prihlášky do škôlky..mi to stále akosi nedochádza,že v septembri idú..kde sú moje miminka????..ved oni ked spinkajú stále majú ručičky rozhodené ako novorodenci...bože to tak letí a moja vymodlená materská je v čudu 😢 😢 😢

pupčníková...ja som chcela,ale neboli penízky..nechceli dať zľavu na dve 😒 ...nuž ja poznám zatiaľ iba jeden príklad využitia aj to bohužiaľ smutný...suseda mala 2 chlapcov,jeden ochorel na leukémiu,kôli nemu mali ďalšie(dievčatko),krvičku dali, no jeho telíčko ju neprijalo a umrel..mal 9 rokov 😔 😢 ..nuž ťažko poradiť..to je obdobné ako s embriami,vajíčkami,spermiami 🙄

cikyta
autor
24. feb 2010

Ahojte.Juj Zefa chudiatko.Držkaj sa s tými zubkami.To je iná bolesť 🙄
Ty koky,že už do škôlky...Ten čas letí,že??? Za chvilu pridu že:
-Mami,idem sa ženiť a vydávať 😀
S tou susedou je to strašne.Nikdy v živote by som to nechcela zažiť.By som umrela načisto od žialu 😢

romy01
24. feb 2010

ahojte

teda zefa ako pise ciky - mna by museli zavriet do blazninca - nezvladla by som taku tragediu ako tvoja susedka.
Ja osobne si tiez myslim ze je to pripečena cena - je to zneuzivanie naladovosti rodicov, ved si vezmite ze zamrazenie embrii pri IVF stoji kolko ? 500SKK ? Riadny rozdiel. No ja som o tom premyslala a asi to urobim ako moja svagrina - ak to bude mozne darujem tu krv do verejneho registra , Ak to moze pomoct niekomu, nech pomoze a potom sa len modlit aby sa nasmu mimcu nic neprihodilo a ak by aj hej, ze sa najde darca pre nas.

lucula73
24. feb 2010

ahojte

zefa ☹ ,zuby sú svinstvo...

prišla mi zásielka vecičiek,objednala som aj balík bavlnených plienok,no poviem vám,moje 35 ročné,tisícrazy vypraté vyzerajú lepšie ako tito nové.. 😒

cikyta
autor
24. feb 2010

Aj mne dnes prišli ryflove šatočky pre Sisu.Su uplne že super! Dávno som tak dobre nekupila cez net.Som spokojná.
Dnes tu asi moc "strašiť"nebudem,lebo Sisa je od božieho rána ako z nosa.Toť urevaná,nervná,maznavá a koledujuca si riadny výprask po holej!!! 😅 Takže ak by čosi: Pápá

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
domika9
24. feb 2010

ahojte dnes som tu ani nenakukla tak až teraz dočítavam ale nanašrajbali ste toho vela 😀

inač plienky mam aj ja z kojeneckeho a objednavala som tiue že nadštandardna gramaž a isto ako na cedenie mlieka ale včera som bola kupiť malemu plienkove osušky a jedna strala 3eura ale tie su poriadne hrube

ale zas si myslím v dnesšnej dobe ked sa latkove plienky používaju len na široke balenie a na grcky tak snad stačia lebo keby sme do nich mali baliť normalne tak by bolo treba dať aj 5 plienok aby nebolo všetko mokre aj pri menšom cvrknutí a takto tam aspon nebude bundža na tej pamperske

romy01
24. feb 2010

ahojte kocky

tak ja som dnes uz neodolala a na poobednej vychadzke som zatiahla mm do predajne kde som si vyhliadla kocik a nakoniec sme sa rozhodli ze nebudeme cakat na polsko a objednala som si to camarello q 12 co mam v albume. Viem ze je este cas ale vraj je lepsie to objednat skor kvoli farbe a vyzdvihnut si to mozme kedy chceme aj tesne pred porodom. Navyse trojkombinacia stala 330 eur a v polsku by som na tom asi nic moc neusetrila. Takze tam potom kupime len ten matrac, sadu do postielky s baldachynom , zrejme zavinovacku, nejake postelne pradlo do postielky a este nejake vajicko do bytu a nejake drobnosti co este zbadam.

Baby ja sa uz neviem dockat toho kocika 😀 😀 😀

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
romy01
24. feb 2010

ved prave kati. Ja viem ze v polsku sa da usetrit kopa eurikov na kociky ale to plati len pre tie drahe kociky, kde usetris aj 150-200 eur ale lacne kociky su tam v takmer rovnakej cene ako tu

lucula73
24. feb 2010

katka - aj ja mám tie plienkové osušky,to sú hrubé aj rozmerovo vačšie ako plienky,ja ho do toho utieram po okupkaní,je to jemnejšie na teličko ako klasická osuška...aspoň zatiaľ,kým je malý,potom prejdem na osušku 😉

romy - pekný kočiarik,my sme dnes boli v meste v PD malej kupovať tenisky,no mali sme problém napratať to naše hebedo ťažké do kufra,tak moj mm vyhlásil,že do PD viac nejde.. 😒 ,musím nejaký kočár zohnať,hádam ma nezabije ten moj .. 😠

romy01
24. feb 2010

lucula tento nas je lahky - vazi 14 kg komplet bez kolies - nechapem preco sa uvadza vaha bez kolies 😀 Ja som mala hlavne kriteria - vaha, velkost vanicky a potom samozrejme aby sa nam obom pacil.

domika9
24. feb 2010

romy tak super verím ti že sa nevieš dočkať ja som sa dnes obzerala s kočiarom v zrkadle že ako budem vyzerať 😀 😀 😀
katka tak ako písala lucul vyzera to ako plienka len to ma väčší rozmer ja som si kupila dve -to bude isto stačiť

cikyta
autor
24. feb 2010

Cavte tehule.Prišla som vás zakryť a spať!!! 😔 😉

romy01
25. feb 2010

dobre ranko.

ja som kukla dnes poslednu tretinu hokeja a poviem vam ze to boli teda nervy - musela som par krat odist do spalne ake to bolo napinave, ale vyhrali sme 😀 V takychto okamihoch premyslam ci moj krpec bode sportovec alebo doktor 😀 😀 😀

cikyta
autor
25. feb 2010

Romy.Tak rozhodca 😉

cikyta
autor
25. feb 2010

Moja bude dočmáraná fanušička.Ine mi na nu nepasuje. 😉 Ved kuk album.Všade je,všade pchá hlávku,pršteky a ja už nestíham... 😝 Hold som už stará mama.

romy01
25. feb 2010

jeeeej ciky mala Sisa je technický typ, to je jasné 😀 😀 😀 A daj bacha nech sa ti pracka nerozsype, Nevytiahla nejaku tu skrutku 😀 😀 😀 No ale je mórová tam v tej póze na leto - hahaha to je ale herecka

cikyta
autor
25. feb 2010

Romy 😀

lienika
25. feb 2010

ahojte...
romy...aj ja som si bola minulý týždeň objednať v strojari Q12 tas sa už neviem dočkať kedy príde...a to si si dala tú farbu čo máš v albume?Aj mne sa páčila, ale nakoniec sme sa s mm rozhodli pre červenú 🙂
ciky...sisa je uplne super 😀

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
komarik
25. feb 2010

tehulky Heliosácke posielam vám super básničku:

Na materskej tretím rokom
cítim sa byť už otrokom.
Každé ráno pripravená,
že ma čaká dáka zmena,
ale večer s hrôzou zistím,
že to bol deň zas ten istý:
Plienky, hračky, kašičky
a dve zlaté detičky.
Starší o pol šiestej vstáva,
pyžamko si dole dáva.
Do práce sa s tatom strojí,
ten sa toho právom bojí:
"Nemôžeš ísť so mnou zlatko,
veľa roboty má tatko.
Mamička má času more,
pozri sa, už vstala hore!"
Ja strapatá, pomalá,
nočnú som zas ťahala,
lebo malý nechcel spať,
iba cicík cumľovať.
Manžel zdrhá: "Láska idem.
Navar niečo, hladný prídem!"
Tak bez seba od radosti,
začnem plniť povinnosti.
V ruke nočník, v druhej plienka:
"Pozri, v knižočke je lienka!
Chvíľu si tu čítaj, seď,
malého prebalím hneď."
Tvár umytá, zúbky čisté,
musia niečo papať iste.
Smerujem ich do kuchyne,
cestou otvárajú skrine.
Šaty, šperky, knihy, spreje,
zrazu nič na mieste nie je.
Dve stoličky, podbradníky,
k tomu svorný krik veliký.
Jeden nechce kašu jesť,
pritom reve o 106,
druhému sa šunky máli
a čajík vraj strašne páli.
Po raňajkách hrôza čistá,
na vychádzku oboch chystám.
Obliekaciu vojnu zvediem
a keď ich už pred dom vediem,
pri malom mi nos vykrúti,
nervovo sa takmer zrútim,
cítim to aj cez pančuchy,
posral sa až pod pazuchy!
Druhý pokus upotená,
zvládnem ako superžena,
do auta ich oboch pútam,
"Kam ich dneska zobrať?" hútam.
"Už viem, k rieke pri kačičky,
to je ten raj pre detičky!"
Ubieha nám rýchlo cesta,
na sedačkách divo vreštia.
O hračku sa naťahujú,
zvyšných dvesto ignorujú.
V parku je to čistý des,
holub, kačka, mačka, pes -
na všetkých sa s chuťou chystá
môj dvojročný terorista.
Nemôžem ho spustiť z očí,
do jazera by hneď skočil.
Z kočíka sa rev ozýva,
celý park sa na nás díva.
Malý mi chce zvestovať,
že ho musím pestovať.
Na rukách ho teda vláčim,
ťahám tašku,kočík tlačím.
Na staršieho pritom vrieskam,
nech nespadne na preliezkach.
Keď lavičku voľnú zbadám,
od únavy na ňu padám.
A pre moje detičky,
vyťahujem čajíčky,
mandarínky, keksíky,
veď majú hlad veliký.
Po desiatich minútach,
dogebrení sú až strach.
Tak oznámim: "Moji milí,
výlet sa ku koncu chýli."
Cestou domov - radosť veľká,
zaspia obe strašidielka.
Do postieľok ich vyklopím,
varešky sa s chuťou chopím.
A pre blaho rodiny,
varím zo dve hodiny.
Priebežne periem a suším,
upratať nestihnem, tuším.
A hľa - už sú krpci hore,
musím sa mať na pozore,
výtržnosti totiž množia,
snáď len požiar nezaložia.
Vo dverách sa manžel zjaví:
"Hotový som" smutne vraví.
"Daj mi niečo na večeru,
to bol zas deň, namôjveru!"
Kým papá ja kŕmim deti,
umývam riad, zhŕňam smeti.
Posťažovať sa mu snažím,
že po chvíľke kľudu bažím.
Chápavo mi hlavou kýva,
do novín sa pritom díva.
Vytratí sa nenápadne,
na mňa ďalšia šichta padne.
Že mal prácu, musím chápať,
počujem ho z gauča chrápať.
Chalanov do vane súrim,
"Zas nestihnem seriál!" zúrim.
Mydla, šampónu sa stránia,
do postele sa ísť bránia.
V pyžamách (mám radosť veľkú)
chcú sa hrať a kukať telku.
O polnoci, chvalabohu
nevidno už ani nohu.
Hore je len mamička
a kamoška žehlička.
O pol druhej zbitá líham,
vlasy si zmyť zas nestíham.
Sníva sa mi krásny sen,
že mám zajtra voľný deň

cikyta
autor
25. feb 2010

Komarik ahoj!
Toto som už čítala v jednej teme,ale musim uznať,že tá básnička nemá chybu a je kruto pravdivá!!! 😀 😀 😀
Komarik,ako sa máš? Ako "bojujete"? 🙂 ☹

wolfskinka
25. feb 2010

komarik ahoj ... ja som taka rada ze ta vidim .... kedy zacinas ?

ciky porad, gulko sa furt mrvi ale tak ze mi kruti creva a nuti ma az na kaslanie, a strasne mi potom bije srdce a zadychavam sa teda aspon mam taky pocit, myslis ze je to ok ?

domika9
25. feb 2010

ahoj komarik zdravím ťa ako ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre