Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

lucula73
24. máj 2010

cikytka moja,vydrž už nejako do rána,bože,nech to máš za sebou... ☹

wolfi - ten kočík čo máš ty je základ do modra alebo do zelenkava? 😕

kamka17
24. máj 2010

hehe, pozerám čas pridania poslednej odpovede...že dnes 21:56 a ja mám na budíkoch len 20:12...nejaká halúzka

wolfskinka
24. máj 2010

lucul do zelenkava

romy01
24. máj 2010

wolfi ja periem a zehlim vecicky postupne po par kuskoch. Uz som mala vsetko ale teraz mi svokra doniesla karton veci pre maleho tak ja to tak robim ze v rukach operiem 5 veciciek a potom ozehlim. Uz nevladzem tolke mnozstvo naraz.

wolfskinka
24. máj 2010

romy ved jasne, ja kym este vladzedm chcem to dat na poriadok nech je to nachystane

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
wolfskinka
25. máj 2010

ahojte,

tak dnes som bola na diabetologii a mala som hodinu cas pred dalsim odberom tak som bola za alickou, tak sme si posedeli na lavicke hodinku, videla som aj malicke na fotke, su krasne cierne vlasky maju take malicke, alicka bola mensia a uz predbehla karinku v jedeni, papaju pekne ale davaju im este infuziu a este im budu davat krvicku alebo plazmu, uz neviem presne co, alicka je pri nich na novorodeneckom, je sama na izbe a moze chodit za nimi kedy chce, vyzera dobre a uz aj spokojnejsie, mam vas vsetky pozdravit ...

baby chcem sa spytat, treba mi do porodnice odsavacka na mlieko ? a ak ano aku si mam kupit ? su elektricke a manualne

lucula73
25. máj 2010

wolfi - držím palčeky alicke,viem čo je to....a v ktorom týždni sa narodili?

no a k tej odsávačke - ťažko povedať,v porodnici vždy nejaké majú,ale keď vás tam bude veľa,možu byť obsadené....kúp si nejakú manuálnu a myslím,že v prevé dni ju možno aj doma využiješ...ja mám Avent elektrickú,tá je drahá,stačila by ti aj manuálna nejaká,aj avent má manuálne.Pozri v bazáte,dajú sa kúpiť za dobré ceny,mne by stačila aj taká,lebo niekto to naozaj len krátko použije a potom ti je k ničomu.toť moj názor 😉

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
wolfskinka
25. máj 2010

lucul v 27 , vazili 1080 a 1170 a dychaju uz baby same

lucul dik za nazor

katarina dakujem za info ...

cikyta
autor
25. máj 2010

Ahojte...
Wolfi.Ja som si kupovala ručnu odsavačku z bazaru 1 krát použitu.Využila som ju v nemocke.
Potom sa mi pokazila a kupila som si druhu inu ručnu už doma tiež som ju riadne využila.Po 6 mes.som potrebovala dalšiu a muž mi kupil elektricku,ktoru som použila iba raz,lebo od toho dna mi Silvia v noci nespáva dobre a stlmím ju len pocuckávaním z cecku,takže dokial ich nemám ako kamene,tak sa mi už neoplatí odsavať.
Kup si ručnu.
Elektrická je moc drahá a zo začiatku ťa bude riadne odsavanie elektrickou bolieť... 😉

cikyta
autor
25. máj 2010

Inak-ZUB mám vonku.

cikyta
autor
25. máj 2010

Pred hodinou som prišla domov.Od rána od pol 7 behám.Zubár,nemocka,hematologia a naspäť nemocka.
Môj zubár si netrufal,kedže mám laiden mutáciu 10 násobku zráž.krvy+kojím.Tak mi dal ATB,poslal do nemocky.V nemocke boli tiež pokakaní z toho a vyslali ma na hematologiu na krv.Tam mi ju nebrali a dali lajstro,nech mi zub trhaju v lok.anesteze a nič sa nestane.Tak znovu naspäť,smradlava čakáren a na obed som konečne vošla dnu.Skoro na kolene mi to vytrhli a rovno zaživa.Injekciu mi dali,no bolo kopec ludí,tak nečakali,kým zaučinkuje 🙄 Zaučinkovala až v autobuse po ceste domov.
Ked mi to vytrhli a vyhodili von,ja som vyletela z budovy rovno do trávy pred nemocnicou a hrooozne revala.To bolo iné divadlo pre okoloiducich 😒 Tá bolesť bola HROZNE HROZNA.

cikyta
autor
25. máj 2010

To mi ešte muž vraví,že či si nepôjdeme dnes dať urobiť občiansky (skrz novu adresu...)
No vtipný! 😠
Hlavu mám akoby ma doštípali osy a on toto zahlodí. 😀

zefa
25. máj 2010

ahojte

ciky... ☹ ☹
ad.odsávačky
ja som v nemocke nemala..mama bežala kúpiť..kúpila ručnú a ja ju príchodom domov rovno predala,pretože som išla prísť o ruky...kúpila el.a to bol vegét odsávať...el.majú reguláciu odsávania 😉 ,takže moja skúsenosť je jednoznačne elektrická 😉

cikyta
autor
25. máj 2010

No vidíš Wolfi,tak si vyber 😀
Zefa odporuča elektricku,ja ručnu.
Nevedela som tej elektrickej prísť na chuť.Možno,ak by som ju mala hned-ktovie.Mna proste bolela a hned som mala vyštípané bradavky ☹
Dokonca som mala spolu-kojaciu koleginu na jiske v nemocke a tá neodstrekávala inak,len uplne ručne.Bez žiadnych pomôcok.Ju ešte aj tá ručná dosť bolela ☹

wolfskinka
25. máj 2010

ciky tak je vonku nezbednik, ale aspon uz budes mat klud

no ste mi toho nalozili tak co mam teda kupit aku znacku .... asi elektricku ako hovorite a znacku avent ?

cikyta
autor
25. máj 2010

@wolfskinka To nebol nezbedník,ale hajzel. 😠 ( 😀 )

Tak si sa rozhodla? (ja som ručnu kupovala aj preto,lebo som nevedela,či ju vobec využijem...)

wolfskinka
25. máj 2010

nerozhodla ale ja mam prsia strasne velke a asi na tie mi rucna stacit nebude ... ja som uz pred otehu mala 5tky

no ja s takym jednym "hajzlom" idem v pondelok k zubarke zase na cistenie

domika9
25. máj 2010

baby aj vaše detičky tak vykrucaju hlavu ked spia ? moj ju ma stale vykrutenu ako keby mu mala odpadnuť mam mu ju nekao zakaždym napravovať alebo ho nechať tak ked sa mu tak dobre leží?

cikyta
autor
25. máj 2010

Wolfi,tak daj hajzlík pekne vyčistiť 😀 No že 5-ky.Fíha! 😉
Domi-ano,aj moja Sisa tak spáva.Občas som ju naprávala,ked bola malinká,no teraz už nie,lebo je väčšia sama vie,ako je jej dobre a sama sa napraví.Ale ked mala mesiac ako Matusko,tak som ju naprávala. 🙂

lucula73
25. máj 2010

wolfi tá avent elektrická je super,mna teda nebolelo nič,odsávam už 5 mesiacov skro každé tri hodky..pri ručnej to ide ťažšie podľa mna,ale tebe by stačila aj ručná.,...

ciky moja,ale chvalabohu to máš vonku...

zefa
25. máj 2010

domi...keby si videla ako moje deti spávali....hlavičky vykrútené dozadu prisámbohu az na pleciach ich mali...ja som si myslela,že ani dýchať nemôžu...ked som napravila okamžite si ich vrátili späť a ešte pri tom aj zamrnčali,že ako keby čo robíš mama nám je tak dobre...a dodnes ich tak mávajú...ja som sa smiala,že v brušku sú deti do klbka,tak si tie krky naprávajú na opačnú stranu 😉 😀 😀

domika9
25. máj 2010

ved moj ma telo normalne rovno leži na chrbte a hlavu ma uplne na boku a zaklonenu do zadu

surviver
25. máj 2010

domika,to asi väčšina detičiek takto spinka,aj naš Timurko si hlavičku vykruca a Zefa ma asi pravdu,oni si ju teraz napravaju,ked v brušku su tak do klbka 😉

romy01
25. máj 2010

ahojte kocky

wolfka ja som si kupila rucnu taku lacnejsiu za 18 eur - znacku medela aby som nejaku v nemocke mala. A uvazujem ze az ked by mi nevyhovovala potom kupim elektricku. Podla mna je lepsie kupit na zaciatok lacnejsiu lebo sa moze stat ze ani tu nakoniec nevyuzijes a ked tak len kratko.

lucula73
25. máj 2010

no ja mám aj ručnú medela,ale stou mi to vobec nejde...asi každému niečo iné vyhovuje...

a moj sa nevykrútil ešte ani raz,spáva rovno ako pravítko.......je to vobec dobre?

domika9
25. máj 2010

dakujem dievčata sa mi ulavilo lebo mi to prie že by som mu ju mala napraviť aby nebol taky poskrucany ale asi to tak robia fakt všetky detičky 😉

zefa
25. máj 2010

všetko je dobré luci...detičky vedia najlepšie ako im čo vyhovuje,nebojte sa..mne Nancy od 1 mes.zásadne spí na brušku,aj v kočíku tak musela byť..to má po mne,len neviem či som ja tak skoro na bruchu spala 😀 ..ale celé tehu som sa nevedela dočkať kedy zas budem môcť ľahnúť si na brucho a na 2 deň po cisárskom som si aspoň na chvíľku musela naň ľahnúť a tak si pospať 😀 😀 😀 😀

lucula73
25. máj 2010

zefa - aj ja som sa nevedela dočkať,kedy si budem mocť ľahnúť na brucho......
teraz si spomínam,že aj Veronika spávala taká vykkrútená,len už si nepamatám,či taká maličká,alebo už vačšia... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre