Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

zefa
13. aug 2010

@jennys ak neprejdeš ,ja budem sedieť v pokladni a strážiť poklady 😉 ty si nakúpiš 😉 😀 ale daj mi fakt rozmer kočíka na šírku...budú čumieť ked to budem merať...ale na pohovore mladý vravel,že chcú byť stále bližšie k zákazníkovi,tak nech riešia aj toto.....ja som nemohla mať dvojkočík...vždy som mala 2 mono a spojky,takže ja som toto neriešila a do obchodov som chodila bez detí...naši strážili,pre mňa to bol "relax"ísť bez nich...a ked sme šli ,tak bez kočíkov...každý si zobral jedno do vajíčka a do košíka,takže zas sme boli mono...sme sa rozdelili a tak rýchlejšie aj nakúpili 😉
ad spánok...naša Nancy od 2 týždňov spí zásadne na brušku 😉 ...ale ona je exot od narodenia...ona už 2 hod.po narodení držala pevne hlavičku skoro min.,kým mi sestrička povedala čo je so Samkom a ona,že 20 r.robí sestričku,ale takéto dieťa tam ešte nemala...ona nikdy nemala tie trasľavé pohyby hlavičky...ona si ju zodvihla ,otočila,položila...presne ako to robíme mi dospelí...prvé dni som nespala,čo som sa tak bála,ale jedna švagrová ma ukľudnila,že aj jedna jej dcéra tak spávala(a vraj aj môj muž 😉 )....ja si pamätám,že sesternici dávali 1kg soli ku hlavičke aby si ju nezležala na jednú stranu...to nepretisla 😉

domika9
14. aug 2010

zefa ja rada chodím do liedla ale ked som bola vysoko tehotna písali sme sťažnosť lebo nutia zamestnanov ku čo najvyšším pracovnym vykonom a pritom si neuvedomuju že tym obmedzuju zakazníkov naopríklad ja som sa už ledva ťahala s bruchom a o mojej kačacech chodzi ani nehovorím a oni tam lietali s takymi velkymi kontajnermi ani uhni krava ani nič tak som mala problem cez ktoru uličku prejdem aby ma nezrolovali a dalšie šoky pri pokladni problem sa zohnuť do košíka aby som veci z neho povyberala atd a ked prídeš na radu ku kase to aby si len zhrnula do košika nehladieť na to či si tym niečo nerobiješ alebo nepoškodíš neotlčieš lebo maju normu pri kase ako rychlo maju blokovať ja som davala prvu vec do košíka a ona ma už pytala peniaze tak kde sme hned sme písali s mm sťažnosť a asi budeme musieť zas lebo sa zase pri tej kase zrychluju neže by otvorili o dve kasy viac ale oni radšej budu šalieť pri jednej a hadzať s tovarom

tak ked sa budu pytať možeš zreferovať ako to v liedli chodí 😀 😀 😀 😀

zefa
14. aug 2010

@domika9 to je aj moja skúsenosť...neraz som im nadala...ale na konkurze bolo povedané,že aj rýchlosť blokovania je pre nich podstatná,vraj aby ľudia nestáli v rade,že to nemáme radi(z časti pravda),preto vraj rozširujú pozície pokladníčok, aby boli všetky pokladne stále otvorené....neboj ,časom možno budem môcť povedať aj svoj názor bez toho aby ma vyhodili

baby kuk toto http://www.najmama.sk/clanok/225349/nevidane-ce...
vám napíšem jednu moju trochu nepríjemnú skúsenosť z Iscare v BA......ked som bola na druhom pohovore u nového lekára(ktorého som tam dotiahla z iného pracoviska ) ....po vyšetrení som si mala ešte počkať na papiere v čakárni,sedím ,otvoria sa dvere a on volá .....pani XY podte dnu...pohnem sa ,ale zároveň so mnou aj ďalšia s takým istým priezviskom ako ja 😕 ...sme sa dívali na seba ako puci a doki tiež.........pointa........aj oplodnenie nám vychádzalo na ten istý deň ,hneď po sebe...nuž ,ja som trvala na inom termíne....akože,veď by to bolo "v rodine" 😀 😀 😀 ....potom sme sa von rozprávali,ale nie sme rodina........ak by sa stala výmena "genetického materiálu" ani by sme možno dlho na to neprišli,pretože tá baba bolo vysoká(ale môj svokor je taký vysoký ako ona) a desne sa do manželovej rodiny podobala 😉
a títo keby to mali umelo,by aj pekné prachy možno vysúdili..no nechcela by som byť na ich mieste.blbých otázok si teda užijú

zefa
14. aug 2010

našla som tu Nancy ako dvíhala hlavu

domika9
15. aug 2010

@zefa tak to sa ti isto aj skoro previacala šikulka mala 😉

zefa
15. aug 2010

@domika9 to bola ako 2 týždňová,aby ste mi verili,že som neklamala....áno ona bola rýchlo vrtká,ibaže si to potom so Samkom vymenili a on v 10m.behal sám ,ona v 13 až

romy01
15. aug 2010

ahojte kočky.

Ja fakt neviem či som taká nemožná alebo čo, ale ja nič nestíham. Nechápem ako moja mama zvladala tri deti , k tomu varila, hrala sa s nami a čítala nám a doma sme mali vždy všetko vyleštené. Jedine že sme boli asi zázračné deti, lebo pri tomto mojom anjelikovi s rožkami sa mi neda ani pomaly prach utrieť. Ako sa mi mamičky máte ? Dúfam, že ked mm bude už chodit do prace po dovolenke, ze si najdem cas aj na mk, lebo takto sa staram o jedno dieta navyse 🙂
Inak Timko je zlatučky, ale stale si vyzaduje nasu pozornost, clovek ak nešaškuje tak nam vreští. Neexist aby sme si ho par minut nevsimli a nedajboze ze si idem umyt vlasy a on sa nahodou zobudi. Tento tyzden ideme kupovat nejaky batoh do ktoreho ho cez ced strcim a supnem na seba lebo mam ruky vytahane uz ako opica.
No a co sa tyka pokrokov, tak sa konecne zaujima o hrajucu kravicku a super sa zacal usmievat - tak vedome a najviac sa smeje pri kupani. Ked chce papat alebo ho tlaci brusko na grganie tak hovori " geee" a ked sa stazuje tak pouziva " bleee" sem tam vypoti " maaa" a dva razy vyprodukoval taku hatlaninu nieco ako " kakeki" ale to neviem co tym myslel 😀 😀 😀

domika9
15. aug 2010

@romy01 ja som nazačiatku tiež mala pocit že nič nestíham a pritom vtedy Matuško prspal skoro cely den a teraz už spinka ib a3x za den a v pohode ked niečo robim napriklad varím alebo pečiem tak si ho dam do lehatka a vezmem so sebou do kuchyne a debatujem mu spievam tancujem počuvame cd a stale sa mu prihovaram a popritom robím čo mi treba už som sa ale potom pristihla že ked sa mu venuje mm tak si sama pre seba spievam detske pesničky 😅 😅 😅 a to som na materskej iba 4mesiace 😀

romy01
15. aug 2010

ju domka ved aj ja si maleho davam do prenosnej hojdacky ale zatial ho to bavi len par minut. aj teraz mi spinka na ruke a druhou pisem a maly sa mi v spanku chechta

domika9
15. aug 2010

sa mu ukazuju anjeliky 🙂 🙂 🙂

domika9
15. aug 2010

mamičky chcela by som sa vas opytať či ste vaše deti davali do pavukov a či vam potom nebehali po špičkach ? nemali ste s tym problem?

cikyta
autor
15. aug 2010

Ahojte.Romy vitaj.Nebojkaj,nabehneš do toho za chvílku 😉

@domika9 Kupili sme chodák.Najprv v nom bola 15 m inut,potom 10 minut a napokon revy,lebo ona chcela byť z neho vonku a tlačiť ho....takže nešpičkujeme a pekne chodíme....

domika9
15. aug 2010

@cikyta jaj ciky takže zase original no proste Siska 😀 😀 😀

cikyta
autor
15. aug 2010

@domika9 😀 😀 😀 😀 😀 Ale ak ho daš do chodáku a nebudeš to prehánať (čiže možno 10-15minut denne)tak nič nehrozí a bude pekne chodiť....

domika9
15. aug 2010

@cikyta no ale pre 10minut nebudem vyhadzovať zase pprachy ak by mal chdiť po špíčkach ja aj tak planujem kupiť ohradku takže čas ktory nebudem mocť venovať ,malemu bude v ohradke tak asi budeme najskor skušať bez chodaku prinajhoršom kupime
spolužiačka ma predtym varovala a videla som ako sa stavia na špičky jej syn

cikyta
autor
15. aug 2010

@domika9 Na špičky sa stavia možno aj preto,lebo ho násilím ťahá za ručky a chce,aby stál a ťahá ho po zemi......To je horšie ako celý chodák. ☹
(A vieš kolko toho za 10-15 minut stihneš? By si neverila 😀 )

domika9
15. aug 2010

ale nato budem mať aj tu ohradku ale ved uvidím doteraz som o tom ani nepočula aby sa staviali deti na špiťky až ked som jeho videla

cikyta
autor
15. aug 2010

@domika9 Jeho to prejde.Aj neter sa stavala a trvalo to možno do 2 rokov max.

domika9
15. aug 2010

alebo spravi karieru ako baleťak 😀 😀 😀 😀

domika9
15. aug 2010

baby dajte overeny recept na vyživu pre našeho milačika

zefa
15. aug 2010

@domika9 ja som deti dávala...najprv na máličko,potom trošku na dlhšie ako 10 min.,striedala som to s ohrádkami....ved ja som tiež potrebovala aj na wc,aj sa očlovečiť ap...chodili spolu so mnou všade ako kačičky 😵 😵 jedno som obliekla,dala do bežky,zaistila nohou aby nezdrhlo a obliekala druhé 😉 😀 😝 ..a nikdy!!sme nemali problém na špičky...mne sa dali polohovať na výšku,takže keď som videla,že im to treba zdvihnúť,dala to vyššie 😉 ..mne to pomohlo napr.aj pri krmení..nemusela som ich do tých vysokých stoličiek..takto som ich zakvačila o moje nohy a krmila...lenže heliosáci by to neboli poriadny,keby mi veľmi skoro neprišli na to ,ako z toho vyliesť...sa naťahovali za spadnutými hračkami na zemi a normálne pomaličky z toho vyliezli...koťuhy krpaté...keď som to Krajkovi spomenula sa rehotal a vtedy mi 1x povedal,že reklamácie nepríjmajú 😠 😀 ....ale ja na ne nedám dopustiť 😉

domika9
16. aug 2010

ved ja som to doteraz nepočula tiež ale videla som čo jej robi a to ma maly 10mesiacov

baby začína štrajkovať už aj chrbtica včera som chodila jak ožrata ako sa mi v hlave krutilo od chrbtice ani dnes to nieje o nič lepšie ☹

domika9
16. aug 2010

a ohradku budem potrebovať každopadne byvame v RD na poschodí a ked niekto zazvoni a mi tre ísť otvoriť alebo isť po zemiaky do pivnice podobne tak fakt nemožem zakaždym maleho vlačiť a tak ho tam šupnem na nevyhnutne dlhy čas a bude to poriešene

jennys
16. aug 2010

@domika9 my sme ohrádku nemali ale podľa mňa je to dobrá vec, ja som namiesto toho dávala Lucku do prenosnej postieľky a bolo to v pohode. Do chodítok by som dieťa nedávala. My sme chodili s Luckou aj na rehabilitácie a tam nám vraveli, že chodítka v žiadnom prípade nepoužívať, keď sa dieťa začne stavať nevodiť ani za ruky a všímať si či si stúpa na celé chodidlo a nejde na špičky. Ono teraz možno by to nevadilo ale keď bude dieťa väčšie potom sú problémy s chrbticou a nohami. Jedno dievčatko trojročné tam bolo, museli s ním začať cvičiť lebo hrozne chodilo, potom sa naozaj nečudujem že dnešná mladá generácia má problémy s chrbticou keď naši rodičia čo všetko s nami robili, odrazilo sa to na nás až teraz. Ohrádku by som kúpila, chodítka nie. A tak isto nie je dobré nasilu dieťa stavať, dávať na štyri alebo otáčať. Dieťa na to príde samo. A neboj, stíhať raz budeš aj ty, ja teraz urobím napríklad viac ako som urobila pri Lucke, neviem prečo. Aj viac spím v noci hoci tieto dve posledné noci som bohviečo nenaspala. Vilko je z nemocnice dosť dudlíkový tak keď sa naje aj tak plače. Ale dnes je to už lepšie, myslím si, že si len musí znova zvyknúť že je doma.

jennys
16. aug 2010

@zefa s tým Lidlom ešte dohodneme a kedy nastupuješ?

Inak baby my sme tu mali včera na sídlisku potopu, nedalo sa nikam dostať, boli sme tu ako na ostrove. Keď bude čas tak sem hodím fotky, muž bol fotiť, to sme tu ešte nemali.

cikyta
autor
16. aug 2010

Tak nech zakážu chodáky uplne,nech ich stiahnu z predaja a bude to vybavené...neviem,ale ak je niečo tak strašne nebezpečné,prečo to predavaju? Vždycky sa stiahnu z predaja nebezpečné veci,tak prečo ich tam stále držia???
A inak-naši rodičia mali chodáky so železnou konštrukciou a jednou handrou medzi nimi.Nedalo sa to nijako polohovať výškovo,tak v tom prípade-OK-bolo to zle a teraz v tejto dobe tieto chodáky...no neviem... 😒 nemyslím,že su zle (Ak sa tam necapne 4 mesačné dieťa samozrejme)

Mám tu brata.Neda sa mi ist domov do Handlovej.Ešteže sme tam boli minulý výkend a nie tento.By sme tam trčali....Ide mu vlako-autobus-aj to s prestávkami,lebo su zase burky... ☹

lucula73
16. aug 2010

ahojte

aj nám zakázali chodáky,ešte pred 7 rokmi,pri Veronike.,..hoci si myslím,že na chvílu tam dieťa dať nemusí byť na škodu... 😉
ono ide o to,že niektoré neurologické choroby ako napr. DMO sa prejavujú aj chodením po špičkách..a tieto chodáky tiež možu sposobiť chodenie po špičkách,preto ich lekári odmietajú..... 😠

aj v PD bola potopa,brácho pofotil,neskutočné....jeho švagriná býva pri rieke handlovke v pd a je to štvrť,kde je 90 % domov prerobených,aj oni mali,včera boli total hotoví,lebo len tento rok všetko dokončiuli a mali plné pivnice vody včera...to je fakt na porazenie... ☹

cikyta
autor
16. aug 2010

No ak bude pršať a pretrhne sa Lipt.mara.......nám už ani deky a vojaci nepomôžu.....hrozne tu leje. 🙄

surviver
16. aug 2010

Ahojte 🙂
tak sa pridam do diskusie o chodakoch 😉 ...nam ich Dr. na neurologii vyslovne zakazala...ja osobne si myslim,že "lakaju" dieta k špičkovaniu,ale nemusi každe dieta špičkovat,čo použivalo chodaky,lebo každe dieta je individualne a na každeho to može posobit inak..ale ja ich mojmu malemu nekupim,lebo človek nikdy nevie a načo mu davat "lakadlo" na špičkovanie 😉

a inak tie povodne,no je to strašne...

surviver
16. aug 2010

@cikyta aj v ZA je burka 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre