Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

cikyta
autor
16. nov 2010

@fopardi tak ako? Je utorok,nie?

lucula73
16. nov 2010

@fopardi aj ja som veľmi nedočkavá....kde si?všetko ok? 😕 🙂

fopardi
16. nov 2010

no tak hcg negativne vo štvrtok som si mala isť dať pichnuť injekciu ale kedže zase 20km tam 20 naspäť tak som si injekciu vypytala na domov a idem si ju dať pichnuť tu u nas a 10 dni po menštruacii alebo od začiatku menštruacie mam prisť že sa dohodneme ako dalej

mne je tak smutno za tou sestričkou -prečo len šla preč už to tam nikdy nebude ono aj ked je dr. super ale oni boli super dvojka ☹

surviver
16. nov 2010

čaute babulky 🙂

@fopardi , 😔 ,ale na druhej strane aspon si vychutnaš Matuška a druhe pride neskor 😉

@cikyta no nezavidim vybavot niečo s drobcom....ja tiež ked nemusim tak radšej len po vonku behame,ale niekdy si človek nevyberie 😠 ...ale ty si šikovna,čo ine Ti ostava,že? 🙂

cikyta
autor
16. nov 2010

@surviver
@fopardi Survi má pravdu...aspon si vychutnáš Matuska a druhe môže prísť kludne coby dup.
Aj ked tieto trable s injekciami atd...su neni bohviečo ☹

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucula73
16. nov 2010

@fopardi takže asi pco?no som zvedavá,čo vymyslí ujo doktor 😉

moj malý chudáčik má opuchnutý celý nos,modrý,červený,všeliaký..ja normálne uvažujem,že pojdeme na rtg.....ale aj tak neviem,keby to mal zlomené,čo mu s tým spravia.... ☹

surviver
16. nov 2010

@lucula73 no s nosom by nič nespravili ☹ ..nedava sa do sadry ani dlahy...snad to ma len udrete...a ked sa ho dotkneš,tak velmi plače??

lucula73
16. nov 2010

@surviver veď to,keď sa ho dotknem,tak začne plakať....ale už som to odkonzultovala... 🙂 ,na rtg ísť možeem,ale aj tak mu s stým nič nespravia,takže je to aj tak zbytočné 😝

cikyta
autor
16. nov 2010

@katarina33 No super. Nelka robí pokroky a už to budu za chvílu aj kroky 😉

@lucula73 Tak už len potom mu podať niečo od bolesti,ak by si ho v noci tlačil o madrac. ☹ Nejaký panadol.Teda,aspon ja by som riešila tak.
A ako poznám muža,ten by ma na rtg s malou dohnal,aj ked by jej s tým nič nerobili.

Raz si Sisa rozťala peru a dr.mi povedala,že dospelému by to možno zašili,ale dieťatku nie,lebo by to velmi nešlo,nedržalo a bolo by to zbytočne.Dieťatko sa perfektne "zregeneruje"samo.

lucula73
16. nov 2010

@cikyta ja mám zase muža takého,že keby aj malému mozog s prepáčením šiel vypadnúť,tak on povie,že ráno stačí...a to fakt nepreháňam....od začiatku s avadíme kvoli chorobám ateplotám..už pri veronike.. ☹

surviver
16. nov 2010

@lucula73 teda,teraz neviem či sa mam smiat či plakat??? 😀 😢 ...je to asi smutne,ale si to velmi smiešne napisala...

cikyta
autor
16. nov 2010

@lucula73 Fíha....A to si neviem predstaviť....
Ono vlastne aj skrz to,čo sme boli hospitalizovaní skrz reflux atd...bolo viac menej skrz muža. Vedela som,že nám nepomôžu,aj ked...muž ma furt strašil výmyslami a vyhrážkami typu:
-Si na materskej,tak behaj po dr.Lebo si vezmem dovolenku a budem behať ja,ked ty to máš v prdely 😠 Citaš len internet a si nejaká chytrá ! Ved sa na nu pozri. Chceš ju trápiť? (a furt dookola: TO NENI NORMALNE,CO TO DIETA ROBI !)

lucula73
16. nov 2010

@surviver je to smiešne aj nie...keď ti má dieťa celý deň vysoké teploty a nejdú mu zraziť a tvrdí,že ju bolí veľmi hlavička,čo by si sparvila?to bolo keď mala nika 3,5 roka....mm odmietol ísť so mnou na pohotovosť,mala som namále..,...on mi furt tvrdí,že to zbytočne preháňam....ale ja by som šla radšej zbytočne ako neskoro...však kým sa niečo nestane....dúfam teda,že nie.....potom ho buď vyhodím z domu alebo odídem ja 😔

lucula73
16. nov 2010

@cikyta no presný opak mojho....

cikyta
autor
16. nov 2010

A aj teraz má kadejaké nápady a dôvody chodiť ku dr.s nou.
Napr.v noci nespí,treba isť psychiatrovi...
(A pritom viem,že stačí prestať kojiť,no toto uplne sama nedokážem...)

A ked mu vravím o jej nôžkach (Su trochu ešte vytočené a ploche),že sa bojím,čo mi na ne povie v 2 rokoch ortoped,tak začne hulákať,že z nej robím kripla a pritom jej nič nieje..... 😠 (On tam nebol,ked mi ukazovali cviky a nebol tam ani vtedy,ked mi prízvukovali pristupovať k tomu zodpovedne)
Ide totižto o to,že aj muž má také nohy a každu chvílu výrony a nehovorím o tom,že pomaly mu šiju topánky na mieru,lebo normálne mu nesedia 😠

surviver
16. nov 2010

@lucula73 😔 ..no chlapi su niekedy zvlaštni,bud prehanaju,alebo zlahčuju...taky zlaty stred sa tažko hlada 😉

cikyta
autor
16. nov 2010

@surviver Ono,niekedy si myslím,že ten "stred"aj mám, no s takou chybičkou,že ked je situácia vážna,tak zlahčuje (Od ivf,cez pôrod - furt sa rehlil a ja plakala ) No a ked o nič nejde,tak stresuje (napr.jeho vymyslené diagnozy ku Silvinke) 😀

surviver
16. nov 2010

@cikyta no myslim,že asi väčšina,čo sme v temičke Helios mame mužov asi z toho "lepšieho" zberu 😉 😵 ...lebo sme už čo to prežili a nie len to prijemne,ale aj vela starosti....

cikyta
autor
16. nov 2010

@surviver To ano 😀

No idem si ja lahnuť,lebo za chvílu začne ten zobudzací maraton a ráno bude kruté..............

Pápá 🙂

surviver
16. nov 2010

@cikyta tak paaa ....idem už asi aj ja,len ja čakam ,kedy sa maly zobudi,aby dostal svoju nočnu davku...nejako sa mu dnes dobre spi a sa stavim,že ked lahnem ,tak do 10 minut,bude plakat,že chce flašu 😠 ...no šak to dajako zvladneme,ked musime 😉 🙂 ...tak sladke sničky

fopardi
17. nov 2010

ahojte tak injekcia pichnuta a už len čakať na mršku betarku jednu

no baby ved ako som pisala nebola by som proti ebo fakt nechceme velmi velky rozdiel medzi detičkami ale zas takto by mi to bolo velmi skoro ale keby bolo tak by som si privykla čo ine by mi ostavalo no je to tak ako to malo byť 😉

mne stale nejde do hlavy ta moja sestrička od dr. ja tam inu ani nechcem 😢

fopardi
17. nov 2010

@katarina33 tak mate šikulku doma super že je všetko ako ma byť 😉

@lucula73 no uvidim sama som zvedava čo vymyslí ja čo veim tak na pco davaju antikoncepciu ale tu ja nemožem tak fakt neviem ale ved nato le lekar aby niečo vydumal 😉
ach chudačik Matuško pofukej mu za mna noštek -no a ako píšu baby nos sa nesadruje (to by vyzeralo) iba ho zvyknu prelepit nejakym akokeby leukoplastom

baby ja som dnes vstala taka rozbita boleli ma všetky svaly na tele a o chrbtici ani nehovorim normalne som sa nemohla naštartovať mm mi dal energeticky napoj aby som sa zobudila no fakt nerozumiem čo to malo byť -može to byť z tej njekcie ??? ale to asi nie ved to bol len progesteron

fopardi
17. nov 2010

a ešte sa vam idem posťažovať už neviem kedy som si objednala slnečnik na kočiar od jednej baby z bazoša a slnečnika niet no ešteže som jej neposlala peniaze na učet 😠 som zvedava či ho vobec pošle

cikyta
autor
17. nov 2010

@fopardi Ty máš šťastie s tým bazárom teda 😅

U mna sa to deje pri kočíku. Mala som 10 vážnych záujemcov a zrazu sa neozývaju...teda ano. Dvaja to na poslednu chvílu zrušili. 😠 A inzerát mi čítalo 1 400 ludí !!!! To hovorím len o koniku. Babybazar nerátam 🙄

cikyta
autor
17. nov 2010

A práve som poslala 21 eur jednej madarke,ktorá by mi mala poslať zimnu supravu....no neviem ☹ Tá komunikácia s nou bola strašná ☹

A prišiel mi výpis z učtu dnes na mobil..........tak tí debili v sporitelni mi strhli 2 krát jednu položku. 😠 Joj ja by už vraždila 😠 Zase tam zajtra musím isť so Sisou na hrbine 😠

lucula73
17. nov 2010

ahojte

tak mi ideme zajtra na ORL...skrz ten noštek,má to dosť škaredé,na jednej strane akoby hrču,tak zajtra mu to predsa len pozrú,aby mu to krivo nezrástlo...aj som to chcela odfotiť,ale vidno na foto len oškreninu,tú modrinu a opuch nie....ach jaj...

ja som najnovšie kúpila na koníku malému zimné topánky,ako nové,veľmi som spokojná...zatiaľ som mala len raz problém,s tou babou,čo povedala,že jej neprišlá tá mikina....

cikyta
autor
17. nov 2010

@lucula73 Fuha,tak predsa pôjdete s Matuskom ku dr.? No som zvedavá,ako pochodíte,ale verím tomu,že to bude dobre a len to zle vizerá-inak sa to pekne zahojí. Moc držím palce !!!

lucula73
17. nov 2010

@cikyta neviem,neviem,máme doktora od fachu v rodine,keď to dnes uvidel,,tak chcel ísť s nami ešte dnes,ale som odmietla,lebo na krčnom aj tak majú doktori len prísslužbu,museli by volať niekoho a zajtra tam bude primár,tomu verím najviac aj ho trošku poznám...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre