Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

chorale1
2. dec 2010

@cikyta idem pozrieť nejaké recepty pre drobca, už neviem čo mu variť, príde mi to všetko na jedno kopyto

cikyta
autor
2. dec 2010

@chorale1 nápodobne........................mám aj knižky,ale aj tak 😒

chorale1
2. dec 2010

@cikyta skúsim zajtra špenátik. ako si ho varievala ked bola sisa menšia?

cikyta
autor
2. dec 2010

@chorale1 Kupila som bud od hami,či hippu 😀 alebo taký najdrahší najlepší (značka mi vypadla) zmrazené listky.Len som ho trošku hodila do vriacej vody. Chvíločku povarila.Nie dlho,aby nestratil živiny ! Potom som ho zcedila,pridala natvrdo uvarený žltok a rozmixovala.

Až neskor som pridavala zemiačik,trošku soli (teraz) a už pučím-nemixujem.

cikyta
autor
2. dec 2010

@chorale1 Nekupuj pretlak zmrazený 😒 raz som sa tak ošuškala ☹
Ale normálne lístky celé špenátove. (sakra nenapadne mi tá značka.........bonduel? No neviem už na 100%)

Lebo ked som to kupila,su tam 4 kocky v balení.A jednu kocku rozrobím na 4 dávky.Takže jednu zjedla a try išli do mraziaku.Takže mi vydržal dlhooooooooooooooo

chorale1
2. dec 2010

@cikyta aha a ja mám iba pretlak 😒 takže zasa nič. ked si spomenieš daj vedieť. idem sa drobcovi trošku venovať, zatiaľ pa

cikyta
autor
2. dec 2010

@chorale1 V kauflande som to kupovala a myslím,že bonduel.........................musela by som to vidieť,nech ma osvieti. 😀 (Pretlak neprecedíš,celý odtečie,nič z neho nezostane a to , čo je zdrave je fuč,lebo je zlisovaný)

kamka17
2. dec 2010

@cikyta 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Silvinkine hlášky sú super na posilovanie brušného svalstva 😀 😀 😀 😀 nemá chybu, herečka 😎 😎 ale fakt že odkiaľ to má?? a že vie, kedy čo použiť...dieťa vychcané, ale v dobrom 😉
my dnes máme za sebou kontrolu na očnom, trochu sme si poplakali, ale potom už bolo dobre...a hotová som z toho tankodromu, čo je všade vonku 😠 😠 už aby tá zima skončila...alebo teda nech je, ale nech sa riadne starajú o tie chodníky, šak sa nedá chodiť 😒
no a včera sme nedobrovolne vybehli do tej chujavice, lebo kolegyňa prišla na návštevu, len ona nevedela presne, kde bývam a cestou sa jej vybil mobil, tak som jej musela ísť naproti k vedľajšiemu baráku, kde ma už hľadala...taká rýchlosť, akou som spiacu Paulínku obliekala...sama so seba som bola v šoku...
@katarina33 ...s mslá doteraz mala pokojné noci?? lebo ja sa tiež celkom hrozím chvíle, keď sa začnú prejavovať helíkovské syndrómy a začneme fungovať aj na nočné smeny 😅 ale tebe držím palce, nech zas máte čo najskor kľudné a prespaté noci 😉

kamka17
2. dec 2010

ježíííš...že chujavice...fujavice je správne 😅 😅 😅 😔

cikyta
autor
2. dec 2010

@chorale1 Asi toto (4 porcie su tam.No su aj s viacerými porciami v kockách.No ja som mala toto a bolo to eňo ňuno)
http://www.bonduelle.cz/images/vb_1080.jpg

fopardi
2. dec 2010

ahojte tak my mse mali včera poradnu a všetko ok maly važi 7770g a všetko v norme len pophybovo sme popredu ale ved už neposedi sekundu a okrem tohio dnes nam vyšiel druhy zub a dnes je to strašne od rana lenm mrnči ani sapť sa mu neda nič ešte aj vonku v kočiari zo spanku mrnkal tak bolavo no bjedačik mousime vydržať
no a krasna prihoda dnešneho dna prišla som domov s dvoma psami sa na mna nalepili počas prechadzky a nie anie sa odlepiť odomna tak sme potom zhanali komu by pes mohol patriť kedže jeden to pred našim domom vzdala le druhy nie a nie no sranda 😀

denis19
2. dec 2010

@cikyta mám záchvat smíchu!!!!!!!

chorale1
2. dec 2010

@cikyta ty si poklad, tak kupime teda ten špenátik, dakujeme. zajtra musíme teda vymyslieť niečo iné.
@fopardi ,
@denis19 ahojte dievčence 🙂

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
chorale1
2. dec 2010

@cikyta bože ako vččera rýchlo zaspal tak dnes ešte nespí a pľuje v postieľke až do obývačky ho počujem 😒

fopardi
2. dec 2010

vedu baby ja som taka rada že nás naš drobec nechy vyspať mame teraz take trošku mervoznbe obdobie ale to len preto že nam idu zubky ale inač je to zletučke dieťatko 🙂

naozaj si neviem predstaviť aby som sa nevyspala no ale predstavva nepredstasva musela by som si zv&knuť no

baby ja som po utornajšom wolejbale zmodreta jak nejaka bita žena 😀 😀 😀

jennys
2. dec 2010

Kočky, ďakujem krásne všetkým ktorí nám dali hlasy v tej súťaži Dunlop. Ako sme zistili, súťaž predĺžili do konca roka, takže občas sem hodím link na opätovné zahlasovanie, lebo hlasovať sa dá každý deň aj tí čo už hlasovali. Ešte raz ĎAKUJEME!!!!
Momentálne druhá a tretia fotka Juraj a Pavol: http://dunlop.soliter.com/dunlop_sksk/gallery.p...

jennys
2. dec 2010

No a idem si počítať aspoň trochu čo nové, aj keď asi to dnes nepostíham. No aspoň naše novinky. Takže chlapci už majú skoro 5 mesiacov, ten čas riadne rýchlo letí. Sú fakt strašne zlatí, ja som z nich niekedy hotová. Usmievajú sa, Samko dokonca sa už aj nahlas rehoce, mrmlú si, hlavne Vilko ten vie tak krásne hundrať, strašne sú zlatí. Aj revú dosť ale už menej ako predtým, papajú a priberajú tiež dobre, v noci sa budia častejšie ale je to v pohode lebo 10 minút im stačí papať a pekne spia ďalej. Do rána sa mi zobudia tak 2-3x tak to nie je také strašné, aj keď minule každú hodinu ale to bola nejaká výnimka. Už im veľa nechýba aby sa pretáčali na bruško, chytajú si hračky, dávajú všetko do pusy... Pripájam aj nejaké foto ako vyzeráme teraz.

denis19
3. dec 2010

Dobré ránko maminky!!!!! A detičky také 🙂
Já tuto noc vubec nemohla spát a tak jsem vstávala společne s mnž, v pet ráno!!!! Cácorka si hají v postýlce a já už mám poklizeno, zbaleno k babičce a už mi chybí jen make-up,ale na ten zvysoka prdím 🙂 a nebýt mít to blbé tak pustím i pračku!!!
Jinak se máme ťukťukťuk dobre, zuby už jsou v pohode, otáčíme se denne na bríško,ale není to naše oblíbená zábava, ale ve snaze zmlátit hračku..... no neotočte se a tak jsem ráda. 🙂
Z času na čas opisuji mnž @cikyta príbehy se Siskou a ten jen vždy ríka...obávám se , že nás to čeká také 🙂 a já začínám mít stejný pocit, že to naše zlatíčko bude super číslo!!!!! Včera jsem byli na návšteve u prátel,mají 5 mesíční dceru a ta naše ji vše brala a to má jen pulroku!!!des 🙂

@fopardi
@kamka17
@chorale1 ahoj holky ! a všechny dobré duše zdravím též 😕

chorale1
3. dec 2010

@denis19 dobré ránko, ako von krásne sneží, to som si len teraz všimla jéééééj. no my máme doma tiež riadneho čertíka, už dobre vystrkuje rožky, špekuluje stále.ale to nevadí ved sú to naše šťastíčka tak nech nás pohnevajú troška. 🙂

denis19
3. dec 2010

@chorale1 jojo presne tak, ta naše ted povídá hračkám co se ji asi zdálo, neboť žvatlá už asi pulhodinky a k tomu krásnému snežení se nevyjadruji,my dnes chteli cestovat,ale ted si nejsem jistá 😲

chorale1
3. dec 2010

@denis19 a mali ste cestovať daleko? u nás sneží len tak jemne, ale krásne takže celkom v pohode na cestovanie.
babule v nestlé receptoch je spomínaná nejaká kukuričná múka, poznáte to, mate s tým skúsenosť?

denis19
3. dec 2010

😕 @chorale1 s kukuričnou múkou nemám zkušenosti,ale já nejsem její zastánce.....je to o názoru....jinak u nás chumelí jako das už si hodinku a je to celkem kalamitka a máme cestovat k našim cca sto kilometru,ale nejsem si jista, že pojedede???? 😕 😕

chorale1
3. dec 2010

@denis19 u nás už tiež pridáva ten sniežik. ja mu chcem trošku rozšíriť jedálniček lebo mi príde že stále je to isté a v tých nestlé receptoch píše do polievočky dať kukuričnú múku, ale tak ostaneme pri detskej krupičke. idem mu nachystať desiatu a hned som tu. inak on už spí hodinu, normálne nechápem.

chorale1
3. dec 2010

@denis19 takto si náš adamko umýva zubky.

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
chorale1
3. dec 2010

@katarina33 po mame 😀 😀 😀

denis19
3. dec 2010

@chorale1 fešák a ješte i šikovný..to bude partie! 😀
my se vrátili z plavání a jdu rychle udelat cácorce obed a vyrážíme na cesty, snad to bude ok....

surviver
3. dec 2010

ahojte 🙂 ..aj u nas tak krasne sneži,len škoda,že nemožme ist von ☹ ,lebo treba plaštenku na kočik a to nam drobec "nedovoli"......iba ak by spal a to dnes asi nehrozi ,lebo už spinkal doma 😉 😅

@chorale1 no fakt fešak s takymi modrymi očkami 🙂 a zlaty je s tou kefkou,to sa mi pači 😉 a dovoli, aby si mu aj Ty očistila zubky,alebo len on si to tam hryzka??? lebo my s tym teraz dost bojujeme 😠 ...a ak možem odporučit,tak mu kup kefku Curakid,je najlepšia pre detičky 😉
@denis19 a vy chodite plavat?? to vas obdivujem mne by sa v zime nechcelo...
@katarina33 ,tak nevyspatych je nas tu viac 😔 ...ale snad z toho vyrastu babuliatka naše 😵

denis19
3. dec 2010

@surviver je to celkem fajn, neboť ty uteče den, dítko se unaví,ale ne to moje, ostatní dítka po plavání spí i tri hodinky,moje je stále vzhuru plná energie,ale naštestí ona má stále dobrou náladu, tak je to pohodička 🙂 A prý je to lepší v zime, než na jare či jeseň, nám to zatím delá jen dobre 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre