Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

surviver
17. dec 2010

@cikyta 😢 moja,tak fakt skuste nejaku detsku psychologičku skrz ten spanok....

cikyta
autor
17. dec 2010

@surviver Teraz ide muž na oeraciu a 2 týždene nesmie z rukou hýbať....................takže od Noveho roku musím niekam vypadnuť na 3 dni a on jej urobi drezuru bez cecku...............Len musím nájsť vhodných adeptov,ktorí bývaju blízko (kdyby neco,nech odbehnem) čo ma na 3 noci ubytuju..............Uvidíme ako to bude...........No v byte zostať nemožem a ani daleko cestovať nemožem.................

brmbolcek
17. dec 2010

@cikyta - dakujeme, je to taky maly diazepanik ci rohynpnolcek 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
nech ta to neodraduje, ja ta stale obdivujem ako to vsetko sama zvladas a aj s muzom , bez veskerej pomoci od rodicov..... mame sa co od teba ucit !!! proste ides nam prikladom tolko nevyspatych nocnych , hm.... je to uz dost na jedneho , stale si v tom istom kolobehu , neni sa co cudovat ze si uz tak reagovala, nie si sama co by tak reagovala , potrebujes vypnut a prejst na ine myslienky , pomohlo by to , no len kde dat malu Sisu , co tak na jeden den k ocinovi do prace , 😉 😉 😉 , Moja nevesaj hlavku , viem mas toho az az , chapem ked sa niekto stara o tak hyperaktivne dieta ktore ani spanok nepotrebuje , ba priam ho este nabudi a je raz tak aktivnejsie....

vinifera
17. dec 2010

@cikyta Ahoj. Len náhodu som nakukla do témy. Kedysi sme sa rozprávali cez g mail. Kedy ti malá vstáva? Lebo Tom je od malička hore min do 23 hod. Neprespí celú noc a ráno je najneskôr o 8 mej hore. Do 8 mesiacov nespával cez den nič. Teraz spáva 1 x za den tak v priemere 2 hodky. Hold máme asi moc aktívne deti. Tiež sa uspávame s vreskom lebo ho nechcem o 23 pustiť z postele....

cikyta
autor
17. dec 2010

@vinifera No vstáva........... 😀 Ona mi vstáva furt ☹ Tuto noc bola hore každých 10 minut a vážne neprehánam. Prisahám 🙄 No a tak definitývne je hore okolo 9 ráno.
(A pamätám si ťa. 😉 )

vinifera
17. dec 2010

Nehovoriac o tom že také ako dizepam nezaberá (bral to ked mal 40 horučky) Berie antialergiká Zodac a Denerel po ktorých by mal byť spavý - figu borovú. V nemocnici ked mu dali lieky na spanie aby mu mohli dať novú bandáž na popálený chrbát tak tiež po nich nechcel spať....

cikyta
autor
17. dec 2010

@brmbolcek Díky moja...............niesom silná. Asi si fakt všetko príliš beriem k srdcu-tvrdí to moj muž......no ale hádam to raz skončí,aj ked:
-susedka má 6 ročnu slečnu a tá je aj 4-5 krát hore v noci a zaspáva o 23:00 aj ked už nieje kojená.....pomooooc 😅

vinifera
17. dec 2010

@cikyta nebudí sa zo zvyku na kojenie - na cicek? Ja som nočné kojenie zatrhla cca v 10. mesiaci. Lebo vstával aj 10 x za noc len na cicik. 😠 Ale teda kojili sme sa až do min týždna teda do tých ca 20 mesiacov.

cikyta
autor
17. dec 2010

@vinifera 😀

cikyta
autor
17. dec 2010

@vinifera Ano,to je hlavná príčina jej buntošenia.
"mliečko,ceôčik,daj maminka,de je???"

vinifera
17. dec 2010

Neskôr popíšem. Teraz musím preč...

cikyta
autor
17. dec 2010

@vinifera Už som na nej skusila aj taku bylinku (už neviem názov...vypadlo mi to),čo dávaju deťom po operaciach,nech spinkaju a nebudia sa .
A NEZABRALO. V LEKáRNI SOM KLAMALA,ZE TO CHCEM PRE SEBA,LEN ABY MI TO PREDALI. 😅

cikyta
autor
17. dec 2010

@vinifera ok.aj ja.................pápá 🙂

brmbolcek
17. dec 2010

@cikyta-nik nevie ake budu nase deturence v Sisinom veku , ty mas naskok bo je tu Labudko najstarsia 😉 😉 😉 si matka tak je to normalne, ze si to beries k srdcu , bodaj by jezisko Sise doniesol taku vec po ktorej sa krasne unavi a zaspi ako ukazkove dieta, verom ze sa to napravi v skorej dobe odychnes si ty a bude sa ti aj lepsi zit vsedny den , inak to na 3 dni skus ist niekamaby si nabrala sil , inak ti z toho viesco.....,

cikyta
autor
17. dec 2010

@brmbolcek aj tak mi z toho vieš čo..........bez Sisi. Ved ja som od nej ešte nebola nikdy dlhšie ako 2 hodiny. Aj to len na kontrolu ku gynekologičke v 6-to nedelí 😅 inak vobec.

brmbolcek
17. dec 2010

@cikyta- neboj aj na to si zvyknes 😉 😉 😉 mozno neskor jej aj skolka pomoze , tam da vsetkych do laty 😀 😀 😀

kamka17
17. dec 2010

@cikyta a obvodná dokyna ti nemože poradiť, resp. poslať vás k nejakému odborníkovi?? lebo viem, že ty za to nemožeš, ale myslím, že nie je to úplne normálka, aby takto vyvádzala...aj keď na druhej strane aspoň vieš, že máš živé a zdravé dieťa, ale mohla by to fakt prejavovať aj nejako inak a tebe by mohla dať aj trochu vydýchnuť 😅
@brmbolcek o dunde veruže neviem nič, ale skúsim jej napísať sms a potom dám vedieť, isto sú už doma a majú nestíhašky pri malej 🙂

bože ako je vonku krásne... 😎 😎 😎

brmbolcek
17. dec 2010

@kamka17- dakujem 😉 😉 😉 a mozno do tej jari sa nas viacero nazbiera a pojdeme ako taky kamion za sebou dlhy 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

kamka17
17. dec 2010

@brmbolcek 😀 😀 😀

brmbolcek
17. dec 2010

..tak ja vas pomaly opustam , idem budit stuplika , bo ma svoj cas papania , 🙂 🙂 🙂

@cikyta- si silna zienka , inak si pisala silan zienka 😀 😀 😀

pekny piatocek ak tu uz nedojdem pa pa a este krajsi vikendik 🙂 🙂 🙂

cikyta
autor
17. dec 2010

@kamka17do 14 mesiaca som sa pediatričke sťažovala a tá sa len smiala a pre nu bolo dôležite,že je Sisa zdravá.....potom som tam bola naposledy v 15 mesiaci na očkovaní a spomenula som,že ešte kojím a ona že:
-čože??? No,hlavne že kojíte a už vás nieje ani vidieť 😒

(V tej chvíly som pochopila,že ona vôbec nevie,čo to je...že ja som si to nezvolila že budem tak dlho kojiť,že ja musím...atd...atd...takže s nou som už ohladne TOHTO skončila 🙄 )

Medzi nami aprílovkami nás je viac s týmto problémom 😔 (ja neviem,čo to bola za várka) 😅

chorale1
17. dec 2010

ahojte,tak som tu ale iba na skok idem si trošku ľahnuť kým spí. inak dnes už je malý v pohode povedala by som že je až moc akčný. dnes sa mi prvý raz postavil skoro ma piclo.
@kamka17 ja som bola na tom s vlasmi podobne a kupila som si vápnik zinok horčík - to som užívala asi mesiac a je to neporovnateľne lepšie.
no idem lebo už ide na mňa znova kýchanie a neviem čo všetko ☹

vinifera
17. dec 2010

@cikyta No už mám chviľu čas. Odporúčam hlavne odbúrať nočné kojenie. Je to skutočne len zlozvyk. Ja som tak spravila ešte v 10. mes. Lebo to bol hore aj 10x za noc. Nespal ani on ani ja. Tri noci boli katastrofa vreštal a vrešťal. Už aj chlap zanho orodoval aby som mu dala cici 😀 Nedala som Ked sa trochu ukľudnil prešli sme na systém max 2 x za noc. Postupom mesiacov vymizlo aj to. Cez den dostal kedy chcel. Min týžden som mu ale dala naposledy. Už bol zlý. Blížil mi zubami a ked som pištala že bolí tak držal bradavku jazykom a smial sa mi do očí 😠 Tak už si chodí len šáhnuť na bradavku. Inak už nič. Uvidíme či ešte príde cicnúť.... No a ako som písala večer sme bežne hore do 23 a to ide spať s vreskom lebo on ešte nechce. Rekord máme ked začal loziť že bol hore do pol druhej. Inak bežne o pol noci ešte lieta hore dole...Duraccelko 😉 ja mám teda aspon v tom výhodu že ked je svokor doma tak si ho zoberu aj na tri dni. Len chodí do CR na týždnovky tak to nie je zas tak často.

cikyta
autor
17. dec 2010

@vinifera No jo...teoria mi ide...horšie je to praxi ☹ (už boli 2-3 pokusy a raz taký,že som ju musela obrátiť dolu hlavou.Dokáže plakať až tak,že sa klepe,ako pri epilepsii a nedýchala ☹ ) Preto mám strach...

vinifera
17. dec 2010

@cikyta No ona je už veľká. Tom teda vtedy vystrájal jak besný ale tak mal len 10 mesiacov. Bolo to predsa trocha iné. Ja neviem čítala som tu aj také že si prsia napevno obviazali elastickým obvazom a povedali bábu že cici nie sú. A vraj to zabralo. Proste tak aby sa bábo nedostalo k bradavke. Alebo jej to starým babským spôsobom natri horčicou 😕 Takto sa trápite obe. Tom teda ani teraz neprespí celú noc (občas sa stene že prespí ale nie je to pravidlo) ale už sa nebudí na cici.

lucula73
17. dec 2010

ahojte

pekný večer 🙂

baby otázka od veci...,neviete mi poradiť,kde sa dá prehrať pesnička?nejakú stránku,alebo čo?hľadáme pesničku Vianočná nálada od Kristiny a našli sme len slová,nechce sa mi veriť,že sa to nedá niekde prehrať,asi som total ľavá z toho....nika potrebuje na pondelok na vianočný večierok 😒

cikyta
autor
17. dec 2010

@vinifera ved teraz bude mať prvu "skušku" ohnom od pondelka a to v tom,že mužovi idu operovať ruku a 2 týždne ju nesmie použivať............................budeme musieť vysvetlovať Sise,že ju nemože brať na ruky,na konika atd...
Ak pochopí toto,hádam pochopí aj "bolačkove zaviazane prsia"................som zvedavá teda teraz na to.

cikyta
autor
17. dec 2010

@lucula73 odpoviem ti hned,ako príde muž. On to 100% vie.Išiel do obchodu.

cikyta
autor
17. dec 2010

@vinifera no inak už je velká...............Ale to nič na tom nemení. Dokáže rovnako revať,ako menšia. ☹

vinifera
17. dec 2010

@cikyta Ja nemyslím že obviazať prsia akože sú bolavé - to ani môj Tom nezožerie. Jeho nebolí tak má vpaži. A ked ma hryzie tak má show z toho že mama vreští 😠 Schovať tie prsia a povedať že neni.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre