Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

cikyta
autor
17. dec 2009

Wolfi držím palce,nech ti to prejde.
Ja mám od 15 rokov občas viac občas menej takéto pliagy a už som mala snád všetky čípky sveta a výplachy.(preto som sa aj bála o Silvinkine očká atd...,ked som bola tehotná -inak som si zvykla 😒 )

romy01
18. dec 2009

AHojte baby - inak sa chcem opytat, ze ako prebiehalo vase prve vysetrenie v poradni. Lebo som bola trachu zaskocena ze mi dokina iba prehmatala zhora brucho a povedala ze je pekne volne - teda netvrdne, ale vobec ani raz ma nepozrela zo spodu. Pritom tiez mavam vytoky - co myslim ze je z utrosu - ale predsa len som cakala ze urobi nejaky vyter alebo nieco.

K tomu sonu - baby toto su fotky ale keby ste videli video - to je sranda- krpec sa poukazoval z kazdej strany - ten tam robil kotrmelce len taky fukot. Normalne sa aj odrazil nozickami a poskocil si tam - no prdel ako svet - a tie komentare mojho mm - to by ste zasli, co ho vsetko napadlo. Tak si s lekarkou hrkutal o krpcovi ze som sa zabudla popytat ze co som chcela.

surviver
18. dec 2009

romy mna prvy krat zo spodu pozeral asi v 15tt,dovtedy vždy len sono robil...je lepšie ,ked do Teba zbytočne často nevrta 😉 Lebo niekedy je to skôr na škodu,ako na užitok,ved sonom si pozrie aj krčok aj porodne cesty...a všetko čo potrebuje. Ale vždy sa ma pytal či nemam vytok...a ked som povedala,že hej,tak vtedy zobral ster...

lucula73
18. dec 2009

survi,dík za IP...
inak moj doktor,vždy keď som mu povedala,že mám výtok,tak mi predpísal čípky a ani mi ster nezobral,aj teraz posledne,vobec som nechápala....

romy - mňa tiež pozeral zospodu prvý raz asi v 16tt,ono to úplne stačí,lebo zospodu oni kontrolujú krčok a ten zo začiatku nezvykne robiť problémy ,až neskor.....odvtedy ma kontroloval aj rukou,aj sonom...

surviver
18. dec 2009

lucul,nie je zač,aj nabuduce 😉

karlito2
18. dec 2009

ahojte heliosky. Nezostal vám Puregon 600IU ktorý expiruje 5-6/2010. Odkúpim ho za zostatkovú hodnotu z lekárne., chystám sa na 4 stimulku a všetko si hradím sama tak by mi to dosť pomohlo. Vďaka

romy01
18. dec 2009

karlito skus pozriet vo fore snaziliek - tam je tema " mam nemam" a baby pisu co maju navyse resp co im chyba.

survi, no tak dobre, ja som myslela ze ma pozrie, lebo nepozrela ma ani raz ako som prisla z heliku a ani sono mi nerobieva - bola som len na tom merani v 12tt. a najblizsie idem v 16tt na krv a v 18 tt do poradne.

surviver
18. dec 2009

romy aj ja som bola prv "sklamana" že prečo ma nevyšetruje,ale potom som čo to poprečitavala a porozpravala s tymi čo už maju detičky a vyšlo mi z toho,že je lepšie nebabrat do toho...babetko potrebuje klud,aby pekne rastlo 😉

romy01
18. dec 2009

tak si ma ukludnila. Teraz uz prestavam brat utros, tak snad vytok prestane a vsetko je OK.

A ako sa survi citis? Myslis ze vydrzis do januara ?

surviver
18. dec 2009

romy,neviem či vydržim 😎 Dnes som bola na poradni a už neberiem magnezko tak mi stale tvrdne bruško a Dr. povedal,že na tom monitore,čo som dnes bola je nejak vela kontrakcii...tak neviem,ale idem až v pondelok po vianociach na dalšiu kontrolu...

romy01
18. dec 2009

hmm , neboj sa, aj kuspitka po tom co vysadila magnezium mala tvrde brusko. Kedy si zacalo to magnezko uzivat ? Kazala ti to doktorka ci je mozne si to nasadit aj tak ?

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
surviver
18. dec 2009

romy,ja som magnezko začala brat asi v 18tt,lebo sa mi zdalo že mi tvrdne brucho niekedy cez den,hlavne ked som viac chodila,tak som povedala Dr. a on pozrel vtedy krčok a povedal,že krčok je chaby a že musim brat magnezko aby som sa nezačala otvarat a že musim vela ležat...ked som ho brala tak bolo fajn a krčok sa neotvaral...takže to magnezko zaberalo...

surviver
18. dec 2009

katarina,tak cez vianoce Dia keksy 😉

cikyta
autor
18. dec 2009

Ahojte.KUSPITKA-kedže prišla tá správa do temy k snažilkám,gratulovala som ti tam.

romy01
18. dec 2009

baby ja som dnes pikjla a zas to nevyslo - musim povedat ze ten hnup co napisal ten recept - najradsej by som mu to vykydla na hlavu - namiesto plnky j na kolaci tekuta zmes - je to riedke ako voda - aj puding by bol lepsi. V tom recepte musel byt preklep - vraj 300g orechov a 300 g masla - ved to tecie ako . . . to sa neda ani popisat. manzel to vyjeda lyzicou

domika9
18. dec 2009

romy to nič další bude už dobry
katarinka tak som rada že vam ten kolačik chuti ja sa tiež chystam robiť ho cez vianoce

cikyta
autor
18. dec 2009

Romy-presne takto pečiem aj ja.Kedže mi to nejde,dodržujem presne postup a tiež mi z toho výjde len dáke trápne čudo.Preto,čo? Nepečiem! 😠 Len kto mi naučí piecť Sisu??? 😅 😅

surviver
18. dec 2009

ciky neboj,vyda sa aj bez pečenia,bude mat ine prednosti,herečka 😉

cikyta
autor
18. dec 2009

Jasne Survi-ako jej mať. 😀

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cikyta
autor
18. dec 2009

Hm...tak Katka-teraz si ma prehovorila a hned nedelu,alebo pondelok pečiem. 🙂

romy01
19. dec 2009

ciky ja normalne tiez nepeciem - ja som za 8 rokov manzelstva upiekla kolac asi 5 krat - a to vzdy taky co je v krabici a staci pridat len vodu, zamiesat a upiect- lenze teraz som sa chcela zahrat na ozajstnu maminu a vzornu manzelku a teda to bola katastrofa. Najradsej by som ten kolac poslala tomu kretenovi co dam zblbol tie cisla - ze 6 vajec a 300 g masla a 300 g orechov a 200g cukru - skuste to zmiesat a uvidite aka je to kasa - nemozne urobit normalny kolac - a navyse sa mi to mnozstvo ani nezmestilo do formy a na obrazku ma kolac asi 3 cm do vysky - takze sa zaprisahavam ze uz nepeciem. Moj krpec sa bude musiet ozenit do rodiny kde vie svokra a nevesta piect inak nebude mat kolace

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
romy01
19. dec 2009

katka, ved prave, musim zmenit filozofiu a zacat s osvedcenymi receptami - alebo nechat piect mamu a svokru . 😀

domika9
19. dec 2009

romy naozaj vyskušaj ten kolač to bol moj uplne prvy zakusok kt.som upiekla tam sa varí vlastne len puding takže je lahky 😉

cikyta
autor
20. dec 2009

Kde ste tehule? Oddych!!! Lenošiť! Nerobiť! Zapriahnuť mužíkov! 😎

domika9
20. dec 2009

no ciky ja som sem nakukala už asi 3x a nikde nikoho 🙂

cikyta
autor
20. dec 2009

Nám pláva vo vani kapor a ideme trošku pokamerovať Sisu s ním.Tá by ale najradčej šla k nemu 😅

domika9
20. dec 2009

ciky moj brat min. rok kupil tiež kapra a maju takych dvoch šibalov doma pred rokom 6a 3roky a ked sme prišli na navštevu ku nim tak deti cele bez seba že oni maju doma delfína a brat sa zasmial že to je už druhy lebo že prveho utrapili ako ho stale natahovali tak bjedak kapor to neprežil 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre