Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

domika9
18. aug 2010

ja som brala vitamíny cele tehotenstvo a to nielen maternu ale aj všetko zvlašť a v prvom trimestri som brala aj femibion aj všetko zvlašť a Matuško sa narodil taky priemerny aj vahou aj cm

a inač včera som ho merala tak od narodenia podrastol o 12cm 🙂 a odhadujem že už bude mať 7kg

cikyta
autor
18. aug 2010

@tinkaza hej,to mi vždy povedali približnu váhu z utz .

Vitamíny su rozdelene na trimestre.Vždy sa ma pýtali v lekárni,na ktorý trimester to chcem.

tinkaza
18. aug 2010

@domika9 : no presne o tom to je, že je hlavne zdravučký s normálnou váhou a mierami, tak to má byť, tie vitamíny isto v niečom pomohli 😉

cikyta
autor
18. aug 2010

Chcela som max.3 kg bábätko.Ja sama a ani moj muž sme nemali ani 3 kg pri narodení,tak som myslela,že budeme mať tiež také dieťatko....A ked dosiahla približne 3 kg na utz,už som vit.nejedla.

tinkaza
18. aug 2010

@cikyta : aha, hej, asi to tak je, ja som v letáku tej materny čítala, že je to na celé tehu, ale teda ak mi dr. povie, že malá je veľká, tak ich vysadím, hoci podľa môjho brušina si myslím skôr opak, však uvidíme, mám ešte dva týždne do toho utz.

tinkaza
18. aug 2010

@cikyta : a asi koľko vážila Silvinka potom pri pôrode?

cikyta
autor
18. aug 2010

@tinkaza Mala 3370g.A mysleli,že bude kusok väčšia....ale na naše dedičné pomery to bolo až až 😉

kamka17
18. aug 2010

čafte bambulky...sa vám tu nasáčkujem 😅

@tinkaza ja som včera tiež bola na poradni a tiež nám brali krv na cukor...akurát mi vobec nehovorili, či a kedy so mám volať pre výsledky, tak predpokladám, že keby boli nejaké zlé, tak mi hádam zavolajú...a dúfam, že pri tej mojej spotrebe sladkého mi tam nevybehnú nejaké extrémne hodnoty, lebo mám pocit, že v kuse len sladké jem a v kuse mám len na sladké chuť... 😕 😅 😕
inak kdesi som vyčítala, že tie testy na cukor nie sú povinné, ale tiež sa ma nikto nepýtal, či to chcem riešiť alebo nie, ale tak máme to za sebou a hádam nás nebudú naháňať po diabetologii ako wolfi... 😅 😅

no a včera s tými výživami ste mi narobli také chute, že som si kúpila dve a zjedla 😕 😕 ...boli to teda len klasické presnidávky bez nejakej značky, ale trochu ma zarazilo, že je to od 4.mesiaca a boli pomerne sladké...však malým deťom by sa sladké veľmi dávať nemalo, či sa mýlim??

a idem sa trošku pochváliť, lebo však všetky to už máte za sebou, ale ja sa teším z toho, ako sa bublinka prehadzuje v brušku...ja sa musím vždy rehotať, lebo mi to príde také zvláštne, že nejaký votrelček sa mi mece v brušine 😨

cikyta
autor
18. aug 2010

@kamka17 sladké sa môže davať,len cukor nie 😉 mala si v presnidavke sladké jablčka... 😉

domika9
18. aug 2010

kamka mne to velmi chyba ked si spomeniem na to aky Matuško vystrkoval dupku aj ked na konci to už bolo na nevydržanie ale ja by som chcela dalšie babo aj hned ale ked sa preberiem kus tak si poviem že ešte kus času treba počkať velmi by som chcela aby sme šli o rok s Matuškom ku moru a ak by som bola tehotna tak to pada ale aj tak to ešte nieje iste zaleži len od toho ako sa nam bude pozdavať matuško takto o rok či by to zvladol uvidíme ake sa z neho vyvinie šidielko dnes ma z neho až bolela hlava ako vkuse mrnkal a nechcel byť anio na rukach ani lažať ani spať ani jest všetko len tak po troške a potom si zrazu zmyslel a zjedol 160ml to sa mu ešte nikdy nepodarilo a nevygrcal ani kvapku a potom o tri hodiny zjedol 40ml 😀 a mrnkal až kym nešiel spať aj to ho šiel uspavať mm lebo ja som bola det som povedala že dnes si idem skor lahnuť noi nejako mi nevychadza ale snad sa do ppostele dostanem ešte pred 10-tou

tinkaza
19. aug 2010

@cikyta : tá Silvinkina váha bola asi v norme, nie? pekne si si ju ustrážila 🙂

@kamka17 : ja som volala sama na druhý deň po teste a tak ma vystrašili, že hneď na ďalší deň bolo treba znovu utekať na gyn., ale tam som sa dohodla, že nech mi ten test zopakujú, že nechcem hneď behať po diabetológii, zdalo sa mi to zbytočne, po jednom teste sa nechať stresovať....zajtra mi idú ten test zopakovať, v pondelok budú výsledky, a ak aj potom budú hodnoty vyššie, tak nasleduje diabetológia ☹
rozprávala som sa tam s jednou mamičkou, tá mala po prvom teste hodnotu 8, pričom interval je nejakých 4-5,6, a tiež si dala zopakovať test o dva dni a tam už mala pod hodnotu, len 3,4....takže asi tak to je 😒
ja sa s tých pohybov tiež vytiešam, len mám občas pocit, že naša malá je dosť aktívna, kope aj celý deň aj noc, a veru potom si cítim riadne doboľavené bruško tak nejako zvnútra, keď je celý deň namáhané a otláčané, tak ako keby to bola taká slabá svalovica alebo čo, ale zase je dobre, že sa hýbe, mám pocit, že je potom v poriadku 🙂

cikyta
autor
19. aug 2010

Tak včera mi Sisa zaspala o polnoci 😠 Takže nespala 9 hodín.A v noci stále hore.Neprespala celu hodinu bez zobudenia 😠 A ráno ťahala do pol 11,samozrejme s prestavkami...

@tinkaza hej.bola to dobra vaha. 🙂

domika9
19. aug 2010

ciky a rano si s nou nepospíš ked ona ešte drieme ? alebo si neskušala ju nadrzovku rano zobudiť a už nedať spať napríklad o osmej možno by sa jej to nejako premenilo 😅

domika9
19. aug 2010

baby na ako stere babo je velkosť 86 -tka?

cikyta
autor
19. aug 2010

@domika9 Moja Sisa už nosí niečo z čisla 86.Takže zhruba 80-tka je na ročné deti a 86-ka na 1,5 ročné deti. 😉

domika9
19. aug 2010

dik aj som si myslela že to je tak na rok aj niečo 😉

zefa
19. aug 2010

@cikyta aj mna napadlo to čo domiku.nedať ju spať......my sme síce 2x v noci hore,ale vypije mlieko a spí dalej......ty za chvíľu kecneš 😝 ........no moja mama by ti vedela porozprávať o nevyspatosti do 1,5 roka....mne menili 3x komplet krv(mama rh-,tato rh+),takže som musela akési lieky do roka brať...a za boha som nespala celý deň a v noci už vôbec...to tak po 20 min.a finito...jedna babka ma doteraz pozná a sa ma pýta či ešte tak nespávam 😀 😀 ...ona ma občas aj s mojím gynekologom mame vzali a opatrovali aby sa vyspala 😉 😝 😀 😀

cikyta
autor
19. aug 2010

Ráno s nou driemem tak,ako celu noc....
Už som ju zobudila o 8 na drzovku (ked sme išli k dr.) a to bolo niečo strašné.Ukrutne revy,ani prebaliť,ani obliecť,ani najesť....no dakujem pekne.To ju nechám tak a mám ju usmiatu celý den 😎
A nedať ju spať na obed????To už vôbec nie.Na obed si začne šuchať oči a už ju nič nezaujíma okolo seba...taká je...proste musí spať.A zvlášť ked v noci dobre nespí ☹ Na to,aby mi cez den nespala je príliš malá.Má len 15 mesiacov pre boha !!!!

lucula73
19. aug 2010

@cikyta jasné,že musí cez deň spinkať......to je veľmi maličká....ale skúsiť to poposúvať postupne....nie nasilu ju budiť,ale skúsiť trochu robiť "hlučno" okolo nej.....a tak nejak,aby sa sama zobudila.... 🙂 ,dať ju naobed skor spinkať,aj keď si očká ešte nešúcha...a večer atď....

domika9
20. aug 2010

no ciky ja som tak myslela že ranoi ju nenechať spať do jedenastej a potom na obed samozrejme by si ju spať dala

domika9
20. aug 2010

dnes mal MATUšKO NEJKU DIVNU NOC ASI 10X SOM HO BOLA DAVAť DO NORMALNEJ POLOHY v postielke lebo sa len točil ako vrtulka

cikyta
autor
20. aug 2010

@lucula73 ak ju dám spinkať prv,kým si ešte nešucha očká,tak ju uspávam trištvrte hodinu minimálne. ☹ alebo mi ujde.Kdežto ked ju dám tak,ako sa jej drieme,do 5 minut je odpálená 😉 Kedže ju uspávam ceckom,tak by som už dávno prišla o chrbát.Aj takto ma riadne bolí.

@domika9 Ona mi nespí každý den do 11 😅 😅 😅 😅 😅 To bola výnimka pre boha....Normálne mi spí zhruba do pol 9 bežne....

domika9
20. aug 2010

dobre ja len sa snažím poradiť ako by som to skusila ja už ty vieš čo na nu zabera

Matuško je nejaky mrnkaci už tretí den šmatram v ustacha le nič ale slinta o dušu

liviaf14
20. aug 2010

@domika9 my s mrnkaním, často prerušovaným nočným spánkom, šúchaním ďasienok a hrozným slintaním trpíme už druhý mesiac. už viem ako sa cíti @cikyta keď je nevyspatá kvôli sise 😕

cikyta
autor
20. aug 2010

@liviaf14 😉

Na zajtra máme dilemu.Bud ist na kupko,alebo do MT na nejaký festival kozel.Je tam skupina,čo sa mne aj mužovi velmi páči.......aj ked.....ktovie,či to nebudu vystupovať až večer,čo už my so Sisou musíme byť domka.Stále premýšlam a myslím,že to vyriešia moje krámy 😅 ,ktore tu mali byť už včera.Takže ak prídu,kupko odpadá...
A vy ako helinky?
Máte nejaké plány?

surviver
20. aug 2010

ahojte,tak ja len na skok 😉

prajem všetkym pekny vikendik 🙂 ciky,Ty sa dobre rozhodni,aby ste boli všetci spokojni
😉
domi a Ty pekne sleduj či niečo nevylieza
😉

a nam sa včera prerezal prvy zubok.... 😵 lava dolna jednotka,tak sa tešikujeme 😀

zefa
20. aug 2010

k nám prídu svokrovci...pomoooooc
ciky....ja som to tiež deťm postupne nenásilne posúvala...tak aby medzi ránom a obedom boli min.4 hod.hore....my o 19.00 kúpeme od narodenia v tú istú hodinu..a ked sa ráno zobudili ,tak ak sa im chcelo zas spinkať,tak tie 4 hodky...potom ked boli starší a chceli cez obed,tak už som to štelovala najprv na 11.potom na 11.30...ja som chcela aby boli naštelovaný tak ako budú v škôlke...ale ked boli vo veku Sisky,ja som ich uspávala v kočíku,kedže doma mi dlho nechceli spávať...chvíľu to trvalo,ale oni si to poposúvali tak prirodzene,ja som im to iba "doštelovala"...ja som možno mrcha,ale my máme režim tvrdý..a hoci by mi už možno aj nespali cez obed,musia spať...ja viem,že sú mrchavý ked nespia a aj ja si potrebujem oddýchnuť a medzitým navariť....my to vôbec nemyslíme v zlom,len sme chceli poradiť.......a moja os.skúsenosť...pozorovať deti..oni ti to dajú najavo,čo a kedy im vyhovuje.niekomu skôr,inému o pár mes.neskôr............... 😉

cikyta
autor
20. aug 2010

Ja viem,že to nemyslíte v zlom...len deti su poriadne rozdielne v spaní v tom,či su v 1,5 roku kojené,či nie !
Ja by som sa mohla uflašovať k smrti v noci...........akože rady typu-dám čaj a fajront,alebo dám mlieko a fajront,kedže tu NEJDE o jedlo ,ani pitie,ale cítenie mamy.
Inak spia tie,čo boli na UM a inak tie,čo su na MM (bez odsavania)

cikyta
autor
21. aug 2010

Ospravedlnujem sa,ak som bola posledné dni trochu zlá ☹ ale máme same návštevy,brucho ma bolí nenormálne a menzes nespustený (len tabletkujem),sama doma-muž mi chodil neskoro večer a kopec iních rod.problémov 😔

domika9
21. aug 2010

@cikyta nemusíš sa ospravedlnovať ved všetci sme ludia a sme tu nato aby sme si pomohli tak preto ti davame navrhy ako by to šlo vyriešiť , rovnako ako by sme davali navrhy inej babe nie preto že by sme si mysleli že nevieš dať Siske rady , ved nam je všetkym jasne že take šidielko ako je Siska sa nenajde hoc kde ako by moj sused povedal take dieťa sa nenarodi take sa vyskytne 😀 😀 😀 😉 😉 😉
každy mame lepšie a horšie dni v živote
a čo sa tyka predmenštruačnych nalad neboj ja som nieraz revala v noci do vankuša aj 5 dni lebo mi čosi sadlo na nos a citila som sa nepochopena , našťastie od porodu som taky stav ešte nemala
takže ospravedlonovať sa nemaš začo je to život 😉 😲

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre