Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

zefa
4. apr 2010

Dobré ráááno 😉

domika9
4. apr 2010

ahojte 😉

wolfskinka
4. apr 2010

domi ahoj, no co uz sa chystas do porodnice ?

domika9
4. apr 2010

nie ešte nie 😀 v utorok mam poradnu , dnes som spala celkom dobre napodiv 🙂

domika9
4. apr 2010

treba mi vypražiť rezne ale sa mi tak nechce 😒 už som dala na kolač druhu plnku teraz chladne a pečiem take srandičky z listkoveho cesta ale sa mi tak nič nechce no musím sa prinutiť a snad by som si mala dať aj veci do tašky už asi lebo strašia na komode už nejaku dobu 🙂
včera som dostala tolko kozmetiky pre maleho juj to neminiem ani do vianoc ale krasne to vonia 🙂

cikyta
autor
4. apr 2010

Ahojte.

domika9
4. apr 2010

ahoj ciky ako? 🙂 Siska je pripravena na kupačov?

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
domika9
4. apr 2010

katarinka aj ja by som už chcela kočíkovať 🙂
včera bolo u nas tak krasne tak som si tak v duchu predstavovala aky je idealny den na kočíkovanie 😉

wolfskinka
4. apr 2010

katarina no super, idete prvy krat ????

domi aj ty uz cochvila pojdes ... dnes ma tak pichalo v bruchu ale dala som si magnezium tak to preslo

cikyta
autor
4. apr 2010

Nie.Kupačov sme zrušili ☹ Silvinka je chorá,aj ja a už aj ocko.Tak sa len kurírujeme,papame,pijeme možno pôjdeme na prechádzku von poobede.Takže sme zrušili velku noc a na druhý rok si ju užijeme dvojnásobne.Aj tak ku nám nemá kto chodiť. ☹ Bojím sa,že aj na Silvinkiných narodeninách nebude nikto,len my.Svokrovcov,nemám.Naši nemaju záujem.A čo su krstní Sise-kamaratí,tak tí sa tiež ukázali možno pred pol rokom 😢 😢 😢

domika9
4. apr 2010

ciky tak len vela napeč heliosacka partia u vas bude hned zvoniť pri dverach 😉 😉 😉

zefa
4. apr 2010

ciky daj adresu pošlem chlapov 😉 😀 😀 ..ja to tiež tentorok flákam..štrudľu vytiahnem z mraziaku,včera som robila zliepance a dosť..ani neviem či budeme rezne robiť kôli deťom..dnes som vyprážala karfiol

domika9
4. apr 2010

mnam karfiol vypražany , zemiaky a uhorkovy šalat -dala by som si ale možem sa rozlučiť

baby a šalatove uhorky sa možu jesť ked sa kojí?

zefa
4. apr 2010

domi..nie..časom áno no zo začiatku moc nie..poradím..ked budeš jesť dávaj ako ked začínaš prikrmovať..len mrkvu..nakojíš uvidíš či mu vadí,a takto si odsleduj niekoľko potravín aby si sa vyhla bolesti bruška..možno aj tak bude mať koliku a toto by mu len priťažilo..chvíľu to trvá ale za spokojné dieťa to stojí 😉

domika9
4. apr 2010

zefa vobec si neviem predstaviť čo si budem variť ked prídem domov 😒

cikyta
autor
4. apr 2010

Domi-no musím ešte trošku počkať,kým sa mi helisacky šibači narodia 😀 Však? 😉
Zefa-Aj tak sme choručké 😅

Dnes mi spala len raz o 11.Funguje doteraz a to v nonstop pohybe! 😠 Behá mi tu hore dolu po byte,skáče,piští a to sme už ako myši spotení s mužom 😝 Aj návštevu sme absolvovali a nič ju nezlomilo! 😒
Špongiou mi utiera celý byt od podlahy,stola,steny po linku! Ukradla konzervu sardiniek,dala si ju k uchu a vraj:
-HALO HALO! 😀

domika9
4. apr 2010

ciky to musí byť užastne že halo halo 😀
ciky idem ponahanať našeho drobca aby stihol zajtra Sisku vyšibať 😀

domika9
4. apr 2010

baby ja neviem či som komplet ale mne to všetko zatial vobec nedochadza 😅

zefa
4. apr 2010

ciky...nevyhováraj sa..ale nie žartujem..
mám pocit,že zajtra idem aj ja chodiť šibať bo určo bude chcieť ísť aj Neny 😝 😝 keby som mohla mať aspoň 1 deň iba pre seba 😒

domi 😀 😀 mne to došlo až doma ked sme prišli z pôrodnice..mne v nemocke deti brali a donášali len na krmenie(že sa mám pozbierať ved si ich ešte užijem)..juj zlaté sestričky som mala 😉 😉 😉 ale zas prvú noc som vôbec nespala..desne som sa bála aby sa neudusili..vtedy nepožičiavala nem.monitory a na kúpu dvoch sme už fakt nemali..ja vôbec neviem čo ma to vtedy popadlo taký strach 😲 ..no postupne som si zvykala kto plače a prečo plače ap...nuž teraz som frajerka,ale vtedy som sa cítila presne ako ty..ked nebudeš vedieť napíš tu a my ťa podržíme neboj 😉

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jennys
5. apr 2010

Ahojte kočky, prajem peknú Veľkú noc. No naši šibači sú ešte v brušku, takže tento rok to nestíhame 🙂 ale budúci si to hádam už užijú.
ZEFA teba som sa ešte chcela spýtať na tie baby monitory. Požičiavajú teda aj v martinskej pôrodnici? To sa potom treba na ne spýtať? Lebo rozmýšľam že ja by som ich asi len požičala, naozaj nemám chuť v strachu kažú noc vyskakovať k postieľkam. Díky.

zefa
5. apr 2010

ahojte..tak ja som od 7.30 sama doma..jupííí,že vegetím
jennys..ja neviem či požičiavajú..to tu písala ciky,že jej to ponúkali..ved sa chod info,pretože by to bolo fajn ako kupovať
no ja ešte spomeniem,že Nancy spí od 1mes.zásadne na bruchu 😨 chvalabohu nikdy nemala trasľavé pohyby hlavy.nikdy si nedala hlavu tak,že by nemohla dýchať,ale aj tak mi nebolo všetko jedno..ona zodvihla hlavu,obrátila,položila..presne ako to robíme my..ona už 2 hod.po narodení držala pevne hlavu..a všetci sa mi chodili na ňu dívať,že čo robí..nikdo nechápal ani ja

baby nemáte ma za čo obdivovať...zvládli by ste to aj vy,pretože by ste museli..jednoducho to tak príroda zariadi,že vám dodá viac sily a energie 😉..ale ďakujem za pochvalu

užívajte si dnešok papa

cikyta
autor
5. apr 2010

Domika-my čakáme...zatial tu nikto z "Domikových"nebol...Mám pocit,že si ešte šibač lebedí v brušku,čo? 😀
A Zefa dobre vraví.Ešte po pôrode beru sestričky bábätká preč,nech si maminka oddýchne...aj ked maminka ich chceeee,no potom doma tá "zvláštna"bezradnosť,strach,neistota...Ale za pár dní sa každá jedna zabehne a vtedy to začne DOCHADZAT 😀
Uvidis Domika.Každá jedna sme na tom boli tak,ako ty.Presne 😉
Katka-Tak Nellka ťa tiež pekne cvičí 😀že"dokopala zemiaky..."Výstižne a presne napísané 😀
Jennys-monitory požičiavaju aj v MT nemocnici,len si ich pýtaj,lebo sami od seba to neponuknu,iba ak je zle,že sa tam vrátiš ležať na nejaké pozorovanie (ako napr-my s refluxom)tak vtedy to nukaju a na detskom su prekvapení,že prečo nám to už sami na pôrodnici neponukli??? ☹
(inak len aby si nevyskakovala z postele aj tak,skrz plane polachy.Na 50% to pípa "bez príčiny-same 😠")

cikyta
autor
5. apr 2010

Ocko ráno ofckal Sisku na hlavičku a krčik a tej skoro očká z jamôk vypadli,že: Čooo tooo??? 😲 Normálne na dlhé 3 minuty skrotla 😀

lucula73
5. apr 2010

ahojte ,

no aj my čakáme šibačov,veronika sa len raz prezliekala,takže je to celkom ok.....a šibe s tým korbáčom každého kto príde... 😉

jennys - ja mám požičaný monitor z nemocnice,to sú všetky rovnaké,lebo nemocnice ich majú z jedného zdroja,ja som veľmi spokojná,máme ho dva mesiace a nepípal nám falošne ani raz,dúfam,že ani nebude.zatiaľ mám v postielke len jednu podložku,ale Matúš sa už začína nejak pohybovať,tak asi dám aj tú druhú,ak by z nej zliezol,nech to nepípa...... 😉

no na budúci rok tu bude teda požehnane heliosáckych šibačov 🙂

wolfskinka
5. apr 2010

dobre ranko,

ciky no mozno by si takuto sokovu terapiu s vodou mohla pouzivat castejsie na skrotenie sisinky ... 😀

lucul tak vy mate doma babu, tak cakate kupacov,

my stale este malujeme, tak dufam, ze sa sem nikto nedovali, dnes to uz hadam manzel domaluje a vecer budeme upratovat, inac ta farba je echt zelena 😀 😀 😀

pekne sviatky ostatnym a hlavne baby prezite to v suchu a v zdravi 😵

cikyta
autor
5. apr 2010

Wolfi-ak to pomôže,ideme bývať niekam na rybník 😀 Ja sa obetujem! 😀

cikyta
autor
5. apr 2010

Ale aká je vzorná teraz. Už mi 3 dni behá po byte a všetko všetkým podáva so slovami:
-Páci...
A ked jej to podáte vy,tak:
-Dak... 😀

wolfskinka
5. apr 2010

ciky no sranda, ze by sa normalizovala, no ale zase ked bude poslusne dieta, tak sa budes nudit 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre