Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

domika9
17. apr 2010

prečo ciky - niečo mi uniklo? či si chcela niekam letieť ?

cikyta
autor
17. apr 2010

Domi,teraz som to čítala.
Tiež im monitor nič neukazoval,ked som rodila ja a tiež sa to mohlo stať Silvii,že sa skôr nadýchne.Celý den ma trápili 🙄 v ukrutných bolestiach.A možno stačilo len vymeniť monitor a vyhodiť tu staru rárohu-ktovie...
Tej aprílovky mi je strašne luto...až mi vyšli slzičky.Toto nikdy nezažiť... 😔

cikyta
autor
17. apr 2010

Domi-tu nejde o lety........tu ide o to,že ak bude silnieť,bude to v ovzduší,poprípade sa môžu zobudiť a iné sopky.Aj na svk máme pár takých.Tu človek nevie predvídať....tu je pánom príroda 😔

cikyta
autor
17. apr 2010

Zatial to vadí LEN letom. Zatial... 😢

domika9
17. apr 2010

ciky nad tym som rozmyšlala ako ssa može skor nadychnuť ? tomu nerozumiem akože ešte kym nieje vybraty von alebo ako?

nuž a sopka 😒 u nas už bolo hocičo v ovzduší aj piesok zo sahary - pamätate - my sme vtedy vyšli von a nechapali sme ake mame auto od piesku , okna ani nevravím a potom večer hlasili že piesok až zo sahary

a celkovo sa deju čudne veci tolko zemetrasení toho roku a takych silnych atd . nuž každy rok je niečim naj... 😒

cikyta
autor
17. apr 2010

Domi,ide o to,že bud sa napije vela plod.vody , až ju vdýchne (Sisa sa napila a 2 dni ju gckala a mala v brušku a nechcela papať),alebo ked plodovka vytečie sa udusí.
Ale nečítaj to!!!!!!!!!!!!!

cikyta
autor
17. apr 2010

To sa stane zväčša pri dlhých pôrodoch.

domika9
17. apr 2010

ako ja si to nepripušťam len si fakt myslím že niektorí dr si myslia že maju asi príliš vela praxe za sebou nato aby niečo robili jedna kočka zase z druhej temy čakala dvojčata a odmietli jej spraviť sekciu že ma prísť až ked jej praskne voda tak aj urobila večer praskla voda šla do nemocnice a dr ju dal na izbu a nechal ju tam celu noc ani raz sa na nu neprišiel pozrieť až nova doktorka ktora prišla do roboty rano ju pozrela a okamžite jej robili sekciu tak neviem ale fakt asi niektorí si o sebe myslia vela a podcenuju riziko

zefa
17. apr 2010

aj mne sa Samko napil vody ..a nebyť bratrancovej svokry,ktorá ho rýchlo kriesila nevie-neviem...do smrti ju budem volať anjel strážny..a ked samkovi niečo je hned volám jej ako prvej

cikyta
autor
17. apr 2010

Veru.Tí dr.to fakt niekedy flákaju.Až moc! Aj v chovaní,aj v prístupe a lahostajnosti 😠

domika9
17. apr 2010

mne sa najviac osvedčili mlady dr. oni maju zaujem sa učiť a vzdelavať a každy pacient je pre nich jedinečny a tak ku tomu aj pristupuju a nič nepodcenuju

cikyta
autor
17. apr 2010

Domi máš pravdu.Aj na pôrodnici to tak je.Mlady - super 😵 A starý (čo ma rodil) - hajzel! A to skutočne! 😠

No ideme kupiť gauč,skrinu a chladničku...kým prídeme,nech už rodíš Domika!!!!Cakám tu malého heliosáka dnes do večera! 😅

domika9
17. apr 2010

ciky vysavač len tak lieta idem ešte stierať podlahy a potom neviem čo si vymyslím asi sprchu a čoja viem potom už aby som sa pustila len postaviť postielku lebo už fakt nemam čo robiť chladnička vyumyvana tak ja už neviem čo by som si našla---- žeby som šla kopať kanal 😀 😀 😀

domika9
17. apr 2010

ciky a prajem príjemny nakup a nervy do zasoby pri vyberani gauču 😀 😀 😀 my sme pochodili tolko obchodov že až a nakoniec sme kupili aj tak taky aky sme nechceli a teraz by sme ho najradšej vymenili ale musíme niekolko rokov počkať

domika9
17. apr 2010

baby neviete mi poradiť načo ma narok mm po narodeni dieťaťa moj dr. mi povedal že ma narok na 5dní ale neviem ako to myslel či mu musia dať 5dni volno v praci z jeho dovolenky aj keby im to v robote nepasovalo alebo je to 5dni viac volna ako napríklad P-čko
v zakone sme o tom nenašli nič píše sa tam iba o čase nevyhnutnom na prevoz manželky z a do porodnice

neviete o tom nahodou niečo?

zefa
17. apr 2010

domi..to ti neporadím..zákony sa menia každú chvíľu..skús napísať tu na MK do paragrafov

cikyta
autor
17. apr 2010

Je také čosi,že 5 dní mužovi daju,no nikto mu to nezaplatí.My sme to riešili dovolenkou.Ešte sme tuším závideli čechom,lebo tam má muž nárok na 7 platených dní......teda mal.Možno je to už inak 😒

cikyta
autor
17. apr 2010

Zajtra ideme do ZA a 1 krát nechám Sisu švagrine na stráženie.Mám už teraz depky z toho.No po dnešných nákupoch v MT so Sisou to s nou vzdávam 🙄 Všade som ju len nahánala atd... 😠 Otvárala všetky skrine,šufliky 😠 chladničky,práčky 😠 Ujovi predavačovi odopla sandálku 😅 atd................................ 😝

cikyta
autor
17. apr 2010

Jeden chlapček si vyberal DVD na kopku a Sisa mu nenápadne doložila aj také,čo si tam on nedal 😀 No sranda 😀

domika9
17. apr 2010

je to beťaaarik ta vaša Siska 🙂

a ako kupili ste čo ste chceli?

cikyta
autor
17. apr 2010

No kupili sme chladničku+kombin.šporák.Zajtra ideme obklad,dlažbu,skrine do MM do ZA.Teda...chceli by sme 😅 Lebo nechať na 4 hod. Silviu niekomu-bože to je pre mna šok a neviem,či to dokážem. ☹ Nikdy sme tak dlho od seba za celý rok neboli.Stále sme 24 hod. spolu. 😢 Umrem bez nej........... 😔
No dobru nôcku 😔

wolfskinka
18. apr 2010

dobre ranko ... ciky ved nech si ju aj tvoja svagrina uzije Sisinku ... xixi

cikyta
autor
18. apr 2010

Ahojte.
Domi-no čo,už trčí Peťkovi aspon noštek????????????

domika9
18. apr 2010

baby nič 😀 stale som tu a prišla som nato prečo sa malemu nechce ísť von takže ked mi v heliose potvrdili tehotenstvo tak som si kupila v tulipe orchideu a ta odvtedy vkuse kvitne stale ma nove a nove kvety ani ju nemam kedy presadiť lebo stale ma vela kvetov a pritom by mala byť v zime bez kvetov takže maly čaka pokial orchidea odkvitne to je cela zahada termínu porodu

cikyta
autor
18. apr 2010

Domi,ked som otehotnela,začali nám po dlhých rokoch kvitnuť fialky (kuk album) takže to bude mať niečo spoločné !!!!!!! 😀
Okamžite ostrihaj orchideu!!!!!! 😀

domika9
18. apr 2010

😀 😀 😀 ciky ona ma dalšie puky tak neviem fakt to vidím na december 😀
bože večer som šla spať s takym prianim že dufam že ma vnoci prebudia kontrakcie a nič dokonca som dobre spala a na wc som bola iba 1x čo je až nepochopitelne , nejako ma aj prestavju bolieť klby tak ja neviem asi si telo začína zvykať 😀 😀 😀

cikyta
autor
18. apr 2010

Domi,nieže budeš ako tá indka.......V 60 rokoch našli u nej v brušku bábo,ktore tam nosila 40 rokov!

domika9
18. apr 2010

no , ciky budem sa snažiť aby som ju predbehla 😀 😀 😀 aspon 42 rokov

hopsam stale na lopte no malemu sa to snad pači 🙂

cikyta
autor
18. apr 2010

Domi-to je iný beťár ten "Peťuldo!" 😀

lucula73
18. apr 2010

ahojte

otváram to snádejou,že už je malý domik na svete a ups... 😀

ja som včera celý večer sa hrala s tortou a s tou poťahovanou hmotou,čo aj zefa robila,šlo ma trafiť,sa mi to trhalo,malý ešte o 22.h nespal,no paráda,ale som to nejalk zvládla...

ciky - tie šatočky su milučké,bude fešanda silvinka...
a dnes dobre nakúpte,ti verím,že s deťmi sa nedá nakupovať,.....poznám 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre