Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

cikyta
autor
2. jún 2010

Lucula-skus panadol.Mavaju aj čípky,aj sirup a je to od 3 mesiacov.
Jennys má pravdu,že teplota 38 je ešte v pohode,no ja osobne som už Sisu skoro kriesila pri 38 °C horučke ☹

cikyta
autor
2. jún 2010

A ano.Ked nameraš 38°C,odrátaj O,5°C

zefa
2. jún 2010

lucul...ja do mojej Nancy dostanem iba čípok,môžeš nurofen,paralen,daj aj ked tvrdia,že do 38 je v norme...tebe je ako ked máš takú horúčku?povyzliekaj ho a mokrou letnou plienkou utieraj,ja som raz čo mali naši teplotu takto zrážala...ono by sa malo vo vode ,lenže mne sa to zdalo dosť drastické,podlož mu madrac pod hlavičkou aby bol vyvýšený...jednak sa mu bude lepšie dýchať a ani hlavička tak nebolí(aj ty ked si chorá si asi dávaš vyššie vankúš)...u detí sú pri vyššich teplotách dosť časté febrilné krče z horúčky,takže ak to nechceš zažiť,kľudne mu daj niečo od teploty...a odo mňa mu daj božtek aby sa vyzdravel

lucula73
2. jún 2010

no tak keď nameriam v konečníku 38,5..to je teda v norme ešte,ak som dobre pochopila...musím si to ujasniť,lebo si to nepamatám 😝

mám doma len paralenové čípky,ak by bolo treba,zajtra kúpim niečo iné,chudáčik,prvý raz je chorý.... 😒 ,kašle vkuse kýcha a len taká handrová bábika je z neho.

a ďakujem za radu 😉

lucula73
2. jún 2010

zefa 🙂 ,božtek odovzdaný....

už spí,škoda že som mu pre istotu nič nedala... 😠 ,ale premeriam mu,určite sa zobudí...

kuspitka
2. jún 2010

Ahojte,
ani som nevedela,ze je takato tema....
ako sa mate dievcata?

cikyta
autor
2. jún 2010

Alebo som dala pol čipku-

@kuspitka ahoj,ale ved si sem už písala.

kuspitka
2. jún 2010

@cikyta uz to bolo davno.
ozaj ,ako si malu naucila na lyzicku?

cikyta
autor
2. jún 2010

@kuspitka Na lyžičku? Ani neviem. V 6 mesiaci som jej urobila prvý príkrm mrkvičky a krmila som ju uplne tou najplytšou lyžičkou len tak jemne na pol lyžičky.A snažila som sa aj kašičky len lyžičkou.Ziadnu flašu.Z flaše pije len čajík,nič ine. 🙂 Co Kamilka nechce lyžičku?

kuspitka
2. jún 2010

@cikyta nie moja mame probem a dost stale to vypluje....

romy01
2. jún 2010

ahojte kocky

chorale a aky velky je tvoj drobcek ?
wolfi asi je to tak s tym magnezkom, uz mi to potvrdili aj dalsie kocky, no ja len dufam ze sa to nezopakuje, lebo to bol iny brutal tie krce uprostred noci - akoby nestacilo ze ma furt budi zaha.

dnes som mala poradnu a uplne som sa zabudla opytat ze dokedy mam brat to zelezo a tiamin. Mahnezko som na vase rady min tyzden vysadila ale neviem ci mam s tymi dvoma tabl pokracovat. Neviete mi poradit ?

domika9
2. jún 2010

romy železo br vkuse aj po porode lebo po porode budeš pravdepodobne aj tak chudokrvna ja som počas tehotenstva brala 1 tabletku železa a teraz beriem dve - teda mala by som ale som rada ked si spomeniem aspon raz denne 😀

a tiamin neviem ten som nebrala ale to je len vitasmín tak myslím že vklude možeš

domika9
2. jún 2010

baby ešte mi treba pichnuť 8 injekcii a budem mať pokoj 🙂 🙂 🙂 konečne a potom same kontroly na hematologii ,na štitnu žlazu , gynekolog a snad budem mať pokoj na dlho

baby mne tak letia dni ako mame drobca

romy01
2. jún 2010

domka mne najskor predpisala ten tiamin vraj nemusim magnezko a potom mi pridala aj magnezko tak neviem teraz ci ten tiamin nebude podobny ako magnezko. No ale zajtra idem na krv tak sa opytam sestricky

lucula73
2. jún 2010

domi mne tak isto..kedď si pomyslím,že moj bude mať zanedlho 5 meisacov..... 🙂

cikyta
autor
2. jún 2010

@kuspitka no treba byť len trpezlivý.Kamilka tomu príde na chuť,uvidíš.Aj ked prvých 10-20 lyžíc vypluje,tá 21 už bude pekne preglgnutá.Davaj jej dak,že na špičku lyžičky nech si sama vcucne a obtri jej do o vrch.

cikyta
autor
2. jún 2010

Domi,ja furt nemám pokoj s gyndou.Najprv citologia po 6-sto nedelí.no tá sa stopla,lebo som mala nejaký zápal.Ked prestanem s kojením,tak sono prsníkov atd.............No a nemám nič ukončené 🙄 ,lebo ten výtok mám furt a kojím furt,takže smola 😒
Držím palce,nech si to aspon ty pekne a rýchlo skončíš 😉

zefa
2. jún 2010

lucul...daj mu aj paralen...to je jedno čo máš..ja viem,že prší...ale aby sa mu lepšie dýchalo....môžeš (ak máš platničku)dať do izby(alebo niekam vedľa)variť slanú vodu...mokrý uterák blízo jeho postielky...vyvýš mu ten matrac aby mu nezatekalo do hrdielka..ak máš nejaké nosné kvakpky pre takých krpcov....my sme nemohli kvapkať(ani sa to maličkým moc nedoporučuje)...ja som dala kvapky na vatovú tyčinku a vytierala nošteky

ad železo
ja som celý život chudokrvná...vysvetlím...železo je vlastne kyslík pre bunky,ked ho je málo si málo okysličená,malátna,spavá,orgány nemôžu naplno fungovať,malému sa ťažšie žije v brušku...takže brať celé tehu aj po pôrode,pretože tvoje telo bude na nule zo všetkými živinami 😉

cikyta
autor
3. jún 2010

Lucul-Ako je Matuskovi? ☹

domika9
3. jún 2010

ahojte dnes sa mi podarilo dať malemu prikrm iba raz jaka som šťastna dufam že sa to všetko napravi a budeme dalej len kojiť

romy01
3. jún 2010

ahojte kocky

no ja mam dnes za sebou odber krvi a aj pasy. Som dosla domov az na obed taka vyhladovana ze som normalne zozrala pol orechoveho zavinu a vzapati som si uvarila dve porcie zemioakov s vyprazanym syrom a tatarkou - to som nejedla asi rok a mala som taku chut, ze mi prislo z toho prezierania az zle a prespala som cele popoludnie.
No a uz mame doma postielku - jupiiii. Cez vikend ju zmontujeme a potom dam aj fotecku 😀 😀 😀

romy01
3. jún 2010

ciky ty este kojis? Teda tak dlho vydrzi maloktora mamicka- je to super, davas silvinke to najlepsie co len mozes dat do zivota

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
wolfskinka
3. jún 2010

katarina, ja mam zlateho stafilokoka od malicka a neda sa toho zbavit, skratka to uz je na stalo, ale nijako to necitit, je to len bakteria v hrdle, mozno teraz uz su nejake lieky na to, ale ked som bola mala tak neboli, a vtedy na to davali len penicilin a tetracyklin...

romy01
3. jún 2010

pisala som s deniskou. Mala karolinka uz ma cez dve kila a uz sa pomaly chystaju domov, este nevie presne ktory den no bude to uz coskoro. 🙂

zefa
3. jún 2010

a som bola zvedavá na Matúška...žiadne info...snád mu je trošku lepšie
a kto tu má Karolínku?mi niečo ušlo?...ináč má dnes meniny,tak jej prajem všetko dobré do života 😉

cikyta
autor
3. jún 2010

@domika9 To je super.Moc vám držím palčeky!
@romy01 Jáj som sa zasmiala aspon.Ty si číslo.Ale dufam,že už ti je dobre mamula 😅
@katarina33 To nič.Tiež som si už poplakala,ked bolo so Sisi zle a ja sama doma ☹ Musíš ešte chvíločku počkať a ked začne Nellka sedkať,válať sa,štvornožkovať,tak to prejde.Chudiatko ešte len ležká,tak prdíky stoja v brušku ☹ A verím,že sa stafilokoka zbavíte určite!!!
@romy01 No veru kojím. 🙂 Je to jedine uspávadlo a utišovadlo 😉

A mne ušla básnička pre Denisku? Tiež som mimo ☹
Zefa,Wolfi-ahojky 😉

jennys
3. jún 2010

@romy tebe sa to tiež už riadne kráti. Ja som dnes tiež bola v nemocnici, bola som tam pozrieť jednu čo so mnou ležala na izbe, teraz je na izbe pre mamičky.
@ciky s tým uspávaním to bolo tak aj u nás, ako som prestala kojiť to ešte len bolo. Síce prvý týždeň zaspávala ukážkovo ale potom si to nejak rozmyslela a trápili sme sa so zaspávaním teda pekne dlho, kým nešla do svojej izby do postele.
S tým stafylokokom to teda nie je bohvie čo ale my máme streptokoka, teda neviem či ho ešte Lucka má, ja som si tiež dala urobiť výter a nemám ho ale Lucke možno ako vyberali tú mandľu tak ho už nemá, ktovie, neboli sme na kontrolnom výtere.

domika9
3. jún 2010

aka Deniska? ja tiež neviem
katka a nedavaš jej napriklad infacol ja to davam malemu hlavne teraz ako som mu davala flašu
a hlavne ked ho povyzliekam rozbalim široke balenie a necham mu len pampersku a tak ho necham chvílu a kaka a prdka hodnu chvílu ako cviči s nožkami už nieraz sa mi to vyplatilo -počkať lebo inač by som to mala všetko na tričku ako raz 😀

cikyta
autor
3. jún 2010

@jennys Ved práve.............Nikdy nezaspala inak,len na cecku a šup potom do postielky ☹ Takže netuším,ako ju odočím od toho ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre