Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

wolfskinka
7. júl 2010

@surviver ked akutne treba rodit tak asi niekoho poslu domov, preto si myslim, ze v piatok nenastupim ak nezacnem rodit, podla info od alicky je tam plno, od rana presviedcam Mateja , ze aky je dne spekny datum 7.7, ale vobec ma nepocuva betar jeden

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
domika9
7. júl 2010

@katarina33 ja som vyhodila tento týžden ale už bol neplatyn lebo to iba mesiac po objednavke platí a neboéla si pozreiť v jysku ? neviem či u vas niekde na blízku je ten obchod ale tam mali za dobru cenu mysím 35eur

zefa
7. júl 2010

@lucula73 a prečo v septembri?
@wolfskinka no aby si nakoniec neprenášala 😉 to by som ti teda nepriala
@surviver tu už je teraz problém so škôlkou..ja som deti zapísala rok dopredu a teraz tu ešte potrebuje nastúpiť 70 detí z Ľadovne a nemajú kam(hlavne,že pred 4 rokmi 2 budovy zavreli)

surviver
7. júl 2010

@zefa no Heliosu sa asi dari 😀

cikyta
autor
7. júl 2010

@zefa Rok dopredu? Hm dobre vedieť. ☹ Už som to počula,no moc neverila,ale je to teda tak ☹
Kedy si bola u zubára s deťmi? Chcem isť teraz,no netuším kam... 😒

surviver
7. júl 2010

@cikyta no k zubarovi asi budeš mat najjednoduhšie ak pojdeš tam ,kde chodiš Ty,možte sa spolu objednat a nemusiš chodit "na dve strany" 😉

cikyta
autor
7. júl 2010

@surviver Môj zubár neberie deti.

surviver
7. júl 2010

@cikyta to akože neberie deti??? ak patrite podla obvodu,tak vas musi zobrat...ale zas ak by mal byt nejaky nevludny k detom,tak to radšej ist " o dum dál" ...lebo deti z toho možu mat traumu na cely život...ak by som nemala Timurka,tak by som Ti helfla 😉

cikyta
autor
7. júl 2010

@surviver Ja chodím k zubárovi preto,lebo som si ho vybrala,nie podla obvodu.
Zistila som,že zubáry by mali robiť aj deti a to bez rozdielu.Lenže to káže zákon a tie su na to,aby sa porušovali,pretože polovica zubárov povie,že deti nerobia a ty môžeš už len šuchať nohami.Začnu sa vyhovárať na náradie,na to,že nemaju stoličku atd...no v skutočnosti je to preto,že nemaju TRPEZLIVOST.
Takže tích,čo robia aj deti je málo....

A ako by si mi helfla,kebyže nemáš Timurka? Sa mi zdá,že si robila sestričku u zubára,však??? 😅 😅 😅

zefa
7. júl 2010

@ciky..ja som predpokladala,že nastúpia teraz v marci ako mali 3 roky,lenže ked som išla min.august do školky,už vtedy mi naznačili,že bude zmena školského zákona a im sa zdá,že budú brať deti iba v setp.do škôlok...aj tak ten zákon schválili,takže mi potom volali,či nutne potrebujem umistniť deti do škôlky v terajšom marci(ak by som mala kam nastúpiť do práce boli by mi ich vzali),no keďže stále nemám prácu,tak idú v septembri...a vzali mi ich teda prednostne,že tam boli už rok dopredu zapísaný...ináč deti berú aj podľa toho,či tam nechodí starší súrodenec(sú uprednostnený)...ale viem,že sa dá aj poistiť si miesto tým,že si budeš platiť ten poplatok ,čo sa odvádza ako mestu...možno nie všetky škôlky to robia
a k zubárovi...som pochodila pol Martina a nik ich nechcel,takže som sa nasrala a šla na piosťovňu a oni ti pridelia lekára(akéhokoľvek)podľa obvodu...šla s papierikom rovno za tou,čo nám pridelili a 8.9 ideme 1x..super postup 😠
@surviver...keby mi deti vzali do škôlky tu na Ľadovni,tak 1,5 triedy by boli dvojičky z Ľadovne

cikyta
autor
7. júl 2010

Ja som v detstve svoju ustnu hygienu zanedbala.Teda,viac menej moji rodičia.....No a ked som dostala rozum,už bolo neskoro. ☹
Preto chcem urobiť všetko preto,aby Silvinka tak netrpela,ako ja.A najideálnejšie by bolo,keby zdedila zubky po ockovi. 😉 Ten môže aj pivo otvárať so zubkami a má ich biele ako perly. 🙂

wolfskinka
7. júl 2010

@zefa uvidime

najnovsie info od alicky, zajtra ide domov aj s babulkami ...

cikyta
autor
7. júl 2010

@zefa Teda............nemám slov..........dík za info.

cikyta
autor
7. júl 2010

@wolfskinka No super.

lucula73
7. júl 2010

@wolfskinka - tak to tebe urobi miesto 😀

lucula73
7. júl 2010

ešte som sa chcela opýtať,ako dlho ste používali ten monitor dychu?kto ste ho samozrejme mali....ja ho mám požičaný na pol roka,mala by som ho ísť v pondelok vrátiť,neviem...malý aj tak spáva kade tade,v postielke málo,

wolfskinka
7. júl 2010

@lucula73 ak sa nebude nic diat, tak tam urcite v piatok nezostanem, naco, ked primar pride az v utorok naco tam mam trcat zbytocne v tych teplach do utorka, a potom budu planovat sekciu ...

no som aj sama zvedava co bude v piatok, moja dr. povedala, ze staci ked nastupim v utorok , ze keby sa matej chystal na svet tak nie je problem hned dobehnut do porodnice a ked mam cakat na primara tak je zbytocne aby som tam bola cely vikend

kamka17
8. júl 2010

baby, ja aj tak stále nechápem, ako to funguje s tou sekciou a plánovaním pôrodu...však ak sa rozhodnú dopredu, že vtedy a vtedy to budú robiť, tak potom prečo wolfi stále preháňajú, že treba čakať, kým sa začne otvárať...myslela som, že sekcia od toho nezávisí...či som myslela zle?? vie mi to niekto vysvetliť??? 😕 😕 😕

dunda80
8. júl 2010

Ahojte kočky 😉 .Tak sme boli včera kuknúť v Heliose a sono nám robil náš zlatý pán doktor Krajkovič 😀 . Všetko je v úplnom poriadku a povedal,že na 99% to bude dievčatko 😀 😀 .Ešte idem na budúci týžden na jedno sono sem v Žiline,tak uvidíme,či nám to potvrdia,či nie 🙂 🙂
@wolfskinka -chudiatko len vydrž.Ja verím,že sa Matejka čoskoro dočkáááš 😉 😉

romy01
8. júl 2010

ahojte kocky. tak my sme uz konecne doma z nemocky. sice zltacka pokracuje ale je to o nieco lepsie, tak maleho budem slnit za oknom. Pekne papa aj pekne spinka - klop, klop, klop nech to nezakriknem. Inak aj mne celkom prospieva pobyt v nemocke - je to lepsie ako odtucnovacia kura 😀 😀 😀Este zp dva razy a som na tom lepsie ako pred otehotnenim 😀

wolfi ty co tu este robis? nemala si rofit v 38tt?

wolfskinka
8. júl 2010

@romy01 mala a vidis a vyzera to tak ze ak budem rodit tak sekciou najskor v utorok, jedine ze by sa matej pytal sam ... ako u blbych jeden dr. napise najneskor v 38tt a druhy ma pomaly necha prenasat do 42tt ... uz som z toho nervozna, lebo co dr. to iny nazor, ta moja doktorka by ma odrodila aj dnes, lenze to musi schvalit primar a ten sa k tomu vyjadri najskor v pondelok ak nie az v utporok, lebo primaraskla vizita je v utorok, tak ak ich neukecam zajtra tak budem cely vikend az do utorka zbtocne v spitali ... som z toho na nervy

wolfskinka
8. júl 2010

@dunda80 gratulujem k dievcatku , dalsia nevesta pre Mateja ...

dunda80
8. júl 2010

@wolfskinka- ďakujem, no veru budete mať z čoho vyberať 😀 😀 😀

kamka17
8. júl 2010

@dunda80 tiež sa teším, že to bude baba... 😉 😉 čiže ti tvoje želanie nevyšlo...no a teraz už som zvedavá aj sama na seba...lebo ak by to bola tiež baba, tak v žiline budú v presile 😉 😉 😉

dunda80
8. júl 2010

@kamka17- no ja som chcela síce chlapca,ale v podstate mi to bolo jedno,hlavne,že je všetko ok 🙂No som veru zvedavá na Teba 🙂)

wolfskinka
8. júl 2010

@dunda80 no veru alicka 2 baby, tinkaza dievcatko, ty dievcatko ... no ak bude mat aj kamka dievcatko ... tak matej bude osamoteny chlap a ak este aj martulka bude mat 2 baby ... no tak zbohom rodina, ho tie baby utlcu na pieskovisku

dunda80
8. júl 2010

@wolfskinka – no ale nie,bude ich jeden chlap ochranovať nie? 😀 😀 😀 ale uvidíme ešte čo to tam má @kamka17 a možno budú dvaja na toľko báb 😀

cikyta
autor
8. júl 2010

Ahojte.Dunda-gratulujem ku dievčatku.Tiež nám Krajko povedal,že na 99% 😀 On má pravdu určite 😉 Je to fasa chlap 😉 a samozrejme lekár! 🙂

@kamka17 No super mater........... 😠 To muselo byť dobre dieťatko.Ja by som sa pri Sise nestihla tak ožrať 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre