Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

lucula73
21. mar 2010

domi aha,no to som nepotrebovala,lebo malý bol v nemocke,tak mu to ošetrovali tam....ani som nevedela 😀

cikyta
autor
21. mar 2010

Lieh na pupok,na to očkovanie na pliecku,na prípadne potničky...
Olivový olej som myslela na natieranie novonarodeniatka,masaže bruška,či cviky s nôžkami atd...

domika9
21. mar 2010

jaaaaaaaj ale šak doma používam v kuchyni tak to nemusím kupovať ale dobre vedieť

domika9
21. mar 2010

videli ste dnes rozpraval Packa v ,,ako to nespackať,, že ako prevažať novorodenca tak povedal že nato platí vynímka a matka može novorodenca držať na rukach na zadnych sedadlach

cikyta
autor
21. mar 2010

Domika-ten olivový olej je iný.To zarábajú v lekárni.Nieje to ten kuchynský 😉

A ako to nespackať...som videla...Tiež som tak Sisu viezla a bála som sa 😠 No a ono je to dovolené 😒

jennys
21. mar 2010

Ahojte kočky, pozdravujem všetky mamičky z Heliosu!!! Našla som túto diskusiu a keby bolo možné rada by som sa sem pridala. Hádam budem mať teraz viac času navštevovať toto fórum. Teda, rada by som. My už jedno dieťa z Heliosu máme, chodím tam už od začiatku ako vznikol. Prvé IVF nám vyšlo a máme dcérku už skoro 4-ročnú a keďže sme chceli aj súrodenca tak sme boli minulý rok znova keďže KET s 1 mrazáčikom nevyšiel. No a IVF vyšlo, dokonca dvojnásobne 🙂 🙂 Takže v polke augusta čakáme dvojičky. Musím ešte prečítať čo ste tu popísali aby som sa trochu zorientovala, hoci som tu registrovaná už dávno na fóre som takpovediac "nováčik". Prajem krásny zvyšok večera 🙂

lucula73
21. mar 2010

jenys vitaj 🙂

cikyta
autor
21. mar 2010

Jenys-ahoj.Tak gratulujem k Lucke a teraz hlavne k maličkým "dvojkám".Co by chcela Lucka viac...bračekov,či sestričky,či oboje? 🙂

jennys
21. mar 2010

Luculka ďakujem 🙂 Ja sa teším že som tu našla tému Helios, tomuto sanatóriu a všetkým doktorom som tam nesmierne vďačná. V stredu tam idem na ultrazvuk tak sa teším🙂

jennys
21. mar 2010

Cikyta vďaka aj tebe za privítanie. Ani neviem čo by Lucka chcela, vie že budú dvojičky ale ona si to celkovo ešte tak neuvedomuje, aj keď svokrovi to vytárala. Ono je to jedno, hlavne aby to všetko dobre dopadlo a dvojičky boli zdravé. Lucka sa narodila predčasne takže mám teraz o to väčšie obavy.

cikyta
autor
21. mar 2010

To ano.Určite je hlavne to,nech su bambulky zdravučké.Ci už s pipikom,alebo bez neho 😅
No Lucku som obzerala...taká malilinká nevinná bábika.Juj!!!!

jennys
21. mar 2010

Pozerám, že Silvinka je ICSI. My sme mali Lucku normálne IVF a tieto dvojičky ICSI. FOtky tu mám staršie pravdaže, ale časom pridám pár z každého roku.

cikyta
autor
21. mar 2010

Hej.Normálne IVF? To už má málokto. Väčšinou koho poznám,mal ICSI.
No my sme museli,lebo máme 0% dobrých spermií,čo sa týka morfologie.Nikdy by sa same do vajka nedostali.Lieky nepomohli a všetko nasvädčuje tomu,že to má muž vdaka tomu,že v mladosti prekonal silný mumps a zasiahlo mu to aj vajká,takže tam sa to už nespraví nikdy,že budu spermie ok...aj ked je pravda:Nikdy,nehovor nikdy a zázraky sa deju. 😉

jennys
21. mar 2010

Áno normálne IVF? Mali sme dosť vajíčok a aj spermiogram vyzeral lepšie ako býval hoci problém bol vždy len v spermiograme. takže sme to riskli a na odporúčanie embryologičky sme to urobili tak že polovica išla na IVF a polovica ICSI a dokonca pri IVF sa oplodnilo oveľa viac vajíčok čo sme sa dosť čudovali. Toto druhé IVF sme museli urobiť ICSI inak by sa nedalo aj to sme mali dosť málo embryjok ale boli veľmi kvalitné takže dokonca máme ešte 4 zmrzlinky 🙂 zrazu detí ako smetí 🙂 No a to je super, že vám to vyšlo a máte dcérku, ja som si aj vravela ak to nevyjde, už do ďalšieho IVF nepôjdem, už s týmto bolo dosť problémov, prvé bolo v pohode. A som si povedala, že bude mi stačiť aj Lucka...

wolfskinka
21. mar 2010

jennys vitaj medzi heliosackami

cikyta
autor
21. mar 2010

No veru.Fakt čím menej embrijok,tým viac su kvalitne.My sme mali kvantitu na ukor kvality.Zmrzlinky nikdy.Pri prvom IVF ledva jedno embrijko po PK na 6 den.A pri druhom IVF tiež ledva jedno embrijko po PK na 6 den.
Tretie IVF neplánujeme.A to skrz moju krv-nesmiem nič hormonálne skrz trombofilne mutácie...aj ked 2 x sa nič nestalo (to ešte nik netušil,že to mám) no aj skrz financie.Brali sme hypoteku a tak sa musíme teraz obracať.Takže ak sa nestane zázrak a náhodou sa nepošťastí prirodzene...tak bude Silvinka jedináčik. 😉
No a hlavne momentálne ma Silvia zamestnáva 24 hod.denne a má energiu snád za všetky embrijká,ktore okolo nej zdegenerovali 😀 Od pol roka sa mi v noci snád 10 krát zobudí,cez den tiež málo spí,ale inak je zdrava a nič jej nieje.Chodí mi od 9 mesiacov a ja za nou teraz lietam s vyplazeným jazykom 😀 Takže mi stačí až až!!!!!! 😅

Dobru nocku.....................

zefa
21. mar 2010

jennys vitaj....no my v dvojičkove sme také čo majú dvojky UP a teraz sa tam začínajú rodiť deti prirodzene 😨 ,takže jasný dôkaz toho,že aj motyka strieľa 😀 😀 a zas dalšia to zistila,že po dvojkách UP čaká prirodzene....a možno sme chodili aj spolu ,pretože aj ja som tam bola medzi prvými pacientkami 😉

domi ..ty čo si chcela chúdatko stolovým olejom?...nemyslím to v zlom...ja som tiež doteraz z kadečoho jeleň,čo sa detí týka 😉 ..no presne ako ti tu píšu v tej krabici čo ti dajú na pôrodnici je dosť potrebných vecí 😉

mm doniesol z auta sedačky na vyčistenie a takto to dopadlo...v telke dávali postrach Denis 😀 😀 😀 sedeli ako prikovaný..asi vedeli,že to je o nich 😀 😀 😀

zefa
21. mar 2010

som zabudla pridať foto koza 😉

cikyta
autor
21. mar 2010

Jej Zefa,aj ja chcem taku zázračnu sedačku 😅

Ale už ozaj páááááááááááááá

jennys
21. mar 2010

Cikyta tak to verím, niekedy je aj jedno dieťa dosť, naša je živá až až, stále v pohybe 🙂 ALe to ste mali riadne šťastie že práve to jedno embryjko sa ujalo, ja stále vravím, že v Heliose robia zázraky. 😀 😀 Ja som sa trochu aj obávala ísť na ďalšie IVF lebo predtým počas tehu už na konci sa mi vyskytli problémy s pečeňou, výsledky z krvi som mala stále horšie, ale som sledovaná, zatiaľ mám všetko ok. Doktor povedal, že ku koncu tehu sa mi to môže trochu zhoršiť ale problém by to nemal byť, tak len dúfam, že to bude ok, však som stále sledovaná.
Keď sa ti dieťa budí tak často v noci tak to je nič moc, Lucka našťastie v noci spávala dobre, inak by to bola katastrofa, lebo cez deň bol vždy problém ju vôbec uspať, stále kopala nohami, vrtela sa, pri prezliekaní, prebaľovaní to isté a teraz tiež nepostojí pri žiadnej činnosti, stále musí niečo robiť nohami, rukami...ak aj dvojčatá budú takéto tak sa mám na čo tešiť 😀 😀
ZEFA ahoj a díky, dvojičkovo som sem tam kukla. Nechodia tam náhodou aj Mima a Anetka? Lebo tie poznám, aj ma k vám volali ale ja som nikdy nemala moc času písať, až teraz sa nejako rozkukávam aj to len večer tak ktovie možno nakuknem niekedy a aj napíšem...Takže ty si tiež chodila do Heliosu? Ja som tam chodila od úplného začiatku čo to otvorili. Doktor, čo tam robí mi to sám navrhol lebo k nemu som chodila do ambulancie v nemocnici a od toho som vedela pár mesiacov skôr že niečo také sa chystá. Dokonca býva u nás na sídlisku a prvýkrát čo som si pichala injekcie na IVF tak dokonca som bola uňho doma si pichnúť prvú lebo bol víkend anebola som si istá či to urobím dobre tak sa mi ponúkol že ma skontroluje 🙂

domika9
22. mar 2010

😀 😀 😀 tak vidíš zefa ja som myslela klasicky olivovy olej 😀 😀 😀

no baby poviem vam dnes smo mali zaujímavu noc ked som večer lahla do postele trošku ma začalo bolieť brucho a si vravím možno sa mm ani nestihne vratiť a maly bude na svete , nemohla som zaspať bola som na wc asi 10x citila som sa nejako divne a idem zase na wc a čo nevidím ved ja špiním - šoky tak si vravím ja isto porodím a mm pritom nebude ale šla som si lahnuť a v tom sa maly začal tak vrtieť a kopať ako ešte nikdy predtym a začal sa tlačiť dole
rano o treťej ked mm odchadzal som ešte nespala a rozmyšlala či mu mam povedať či nie ale radšej som mu nič nehovorila ved možno sa maly len posuval dole a to špinenie bolo možno len kusok zatky dnes mam poradnu uvidím čo mi povedia a ked tak potom budem stresovať ale dnes si asi pobalím tašku asi je najvyšší čas

jennys vitaj medzi nami 😉

zefa ake su velke tie tvoje deturence čo tak ešte jedny dvojky ?

domika9
22. mar 2010

ale od včera ma nejako viac bolia kríže

pomoc ešte nemam dopratane 🙂

cikyta
autor
22. mar 2010

Domi-bal kufre!!!!!Je to tu!!!! 😀

Kuch.oliv.olej sa ti ešte zíde na príkrmy pre babätko. 😉

domika9
22. mar 2010

jennys ale nato že sa narodila v 34tt tak mala celkom dobru vahu ja som bola naposledy v poradni v 34tt-35tt a dr. mi povedal že maly ma 1800g tak teraz začínam rotmyšlať či naozaj nieje nejaky maličky ale dr stale vravi že ma dobru vahu tak neviem som zvedava že aku mi povie dnes

domika9
22. mar 2010

vidíš a ja by som na tom oleji pripravila maleho som to ja ale za mater

ach ciky mm slubil že do dtredy by mal byť doma tak trimem aj ked by som mala nohy prekrížiť 😀 😀 😀 a to som mu ešte večer dohovarala že musí vydržať kym nepríde tatik domov asi sa bal že odchadza

cikyta
autor
22. mar 2010

Domi- 😀 😀 😀

cikyta
autor
22. mar 2010

Tiež som myslela,že je to jedno,aký oliv.olej ked som bola tehulka.Je to normálne. 😉
Idem skusiť uspať malu...pá

domika9
22. mar 2010

idem dnes ešte vypratať chladničku požehliť a uvidíme čo sa bude diať o tretej mam poradnu tak potom ak by som sa neozvala viete čo asi robím 😀 😀 😀

cikyta
autor
22. mar 2010

Jasne Domi.Budem na teba myslieť! 😉

domika9
22. mar 2010

ciky keby niečo čakaj sms a možno už aj mms 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre